Zniszczenia w fortach

  • Rozpoczynający wątek Magnum084
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany?

  • Jestem za

    Głosy: 65 79,3%
  • Jestem przeciw

    Głosy: 17 20,7%

  • W sumie głosujących
    82
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Na każdym świecie możemy znaleźć sporo osób, które dają wszystkie punkty umiejętności w budowanie. Wiemy również, że możliwości wykorzystania tych umiejętności w sposób zgodny z powołaniem, czyli rozbudowa, kiedyś się kończy. Stąd moja propozycja wprowadzenia uszkodzeń fortu. Po zakończonej bitwie bez względu na jej wynik do założycieli miast posiadających fort mogłaby przychodzić wiadomość: "Zdobyłeś/Obroniłeś fort ale po ogromnej salwie z zachodu ucierpiała baszta żołnierzy. Poziom rozbudowy baszty żołnierzy zostaje obniżony o dwa". Ta propozycja dodałaby naszym budowniczym motywacji do ciągłego podnoszenia umiejętności budowania i zdecydowanie poprawiłaby ich sytuację na rynku klasy postaci. W tym momencie robotnik jest chyba najsłabszą klasą postaci, po wprowadzeniu tej zmiany dostałby nową silną kartę przetargową.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wydaje mi się, że taki temat już był, ale pomysł mi się podoba i jestem na Tak.
 
1.Było, opcja szukaj nie gryzie. Tamten pomysł nie wszedł - twój też nie wejdzie.
2.Od kul karabinowych forty się nie niszczą. Wyobraź sobie małą kulkę i pomyśl czy da się nią zniszczyć fort. Nawet salwa 5000 kulek nie dokona dużych zniszczeń.
3.Podsumowując: było, pomysł nierealistyczny. Na NIE.
 
a realistyczne jest to, że w pojedynkach można się bić bronią białą na strzelecką
to jest gra, nigdy nie będzie realistyczna
NA tak
 

DeletedUser19160

Gość
Gość
Ech, sam miałem zamiar wyłożyć taki pomysł, ale na nieco innej zasadzie...
Gdyby gracz strzelał do drugiego gracza na wieży i by chybił, to były by szanse na trafienie w wieżę bądź barykadę. Wieża miałaby tyle wytrzymałości, ile daje pkt. rozbudowy, a barykada miałaby pkt. rozbudowy/4 (4 strony barykady). Gdy pkt. rozbudowy spadają do 0 to poziom budynku spadły o 1 albo 2.

W twojej formie pomysł też jest dobry, dlatego zaznaczam na TAK.

EDIT:
Old Shatterhand1 napisał:
2.Od kul karabinowych forty się nie niszczą. Wyobraź sobie małą kulkę i pomyśl czy da się nią zniszczyć fort. Nawet salwa 5000 kulek nie dokona dużych zniszczeń.

Masz rację, tutaj byłby problem, ale dałoby się to jakoś rozwiązać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
1.Było, opcja szukaj nie gryzie. Tamten pomysł nie wszedł - twój też nie wejdzie.
2.Od kul karabinowych forty się nie niszczą. Wyobraź sobie małą kulkę i pomyśl czy da się nią zniszczyć fort. Nawet salwa 5000 kulek nie dokona dużych zniszczeń.
3.Podsumowując: było, pomysł nierealistyczny. Na NIE.
Przed bitwą o fort na mapie pod fortem są piechurzy,dowódcy i armaty.Myślę że "ogromna salwa" jednak nie oznacza wystrzału :traper: z jakiejś rusznicy albo łuku.Jestem na tak.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przed bitwą o fort na mapie pod fortem są piechurzy,dowódcy i armaty.Myślę że "ogromna salwa" jednak nie oznacza wystrzału :traper: z jakiejś rusznicy albo łuku.Jestem na tak.

Zauważ że gra the-west.pl jest nie realistyczna!Więc pomysł nie może wejść :D.

na :I:
 

DeletedUser19160

Gość
Gość
waldek012 napisał:
Zauważ że gra the-west.pl jest nie realistyczna!Więc pomysł nie może wejść .

Bez przesady, aż tak źle nie jest :eek:kul:

PS: Przepraszam za offtop :gwizd:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
nie zrozum mnie źle ale jestem na nie ponieważ to by oznaczało że fort jest raz mały a raz duży jeśli jakieś miasto namęczyło się przy robudowię to niech już tego nie traci moim zdaniem to by już za bardzo utrudniło grę pozdro
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na TAK.
Nie byłam nigdy Bobem.
Gram już trochę w TW (S3 od początku - S10 prawie od początku). Jak do tej pory nie wypowiadałam się na forum.
Dlaczego TAK?
Po pierwsze nie wszyscy chcą tylko i wyłącznie walczyć. Dla takich osób Bob jest właśnie idealny. Bob w znaczeniu budowniczy.
Nawet jeśli ktoś po wybudowaniu wszystkiego nadal chce pozostać w grze to musi się jakoś reskilować. Bez bryłek to raczej trudne.
Tak - sojusze opłacają reskill na HP. Tylko co dalej jak wszyscy zmienią na 10K lub więcej HP. Żadna walka nie dojdzie do wygranej ze strony ataku chyba, że obrona nie stawi się na fort.
Po prostu zabraknie tur na wystrzeliwanie się wzajemne przy takim HP. Nawet przy sporej ilości krytyków :)
Już teraz stare światy są nudne. Nic się nie dzieje - trochę walk ulicznych (często pomiędzy tymi samymi wojownikami, bitwy fortowe zazwyczaj w tych samych godzinach, no i wzajemne szczekanie na siebie sojuszy.
Na dłuższą metę zaczyna się to robić nudne. A widać to po ilości graczy (np: S10).

Uszkodzenia fortów nie zmniejszałyby fortu z dużego na mały jak to ktoś napisał wcześniej a jedynie obniżałyby bonusy obrońców stojących na uszkodzonych murach czy wieżach.

Bobowie przydaliby się do remontów, poszukiwacze do dostarczania kasy czy produktów na naprawy. Coś znowu zaczęłoby się dziać.

Ja bym proponowała nawet pójść dalej z tym pomysłem o zniszczeniach.
Może jakoś dałoby się powiązać to ze zniszczeniami w mieście :). Może to i szalone, ale mogłoby to trochę rozkręcić grę. Inaczej mamy stagnację z równią pochyłą w kierunku odchodzenia ludzi ze światów. W tej chwili walki fortowe przynoszą za duże korzyści (praktycznie bez strat) w stosunku do innych aspektów w grze.
Giniesz dostajesz PD, Przeżyjesz dostajesz PD i kasę (nawet przedmioty). Po co więc tyle nowych prac jeśli i tak nie warto w nich zarabiać a wystarczy pobiegać po fortach :)

Sorki za przydługi tekst.
 

DeletedUser

Gość
Gość
na tak więcej pracy dla bobów na mapie drogowej pisze tylko o psujących się miastach a nie fortach na tak
 

DeletedUser

Gość
Gość
na tak

Na tak!bo jak wszystko będzie rozbudowane na max to boby będą nie przydatne ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
artyleria

1.Było, opcja szukaj nie gryzie. Tamten pomysł nie wszedł - twój też nie wejdzie.
2.Od kul karabinowych forty się nie niszczą. Wyobraź sobie małą kulkę i pomyśl czy da się nią zniszczyć fort. Nawet salwa 5000 kulek nie dokona dużych zniszczeń.
3.Podsumowując: było, pomysł nierealistyczny. Na NIE.
był pomysł z artylerią...
 
Ja jestem na tak. Bobowie mają niezbyt dobrze w tej grze(sam dzisiaj dwóch atakowałem:gwizd:), więc taki pomysł byłby dla nich motywacją do dalszego pakowanie umiejętności w budowanie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam pytanie: Czy po zniszczeniach w forcie trzeba będzie zbierać produkty, czy wystarczy budować fort? Bob nie ma aż tak źle bo jego prace od ok. 65 poziomu dają mu zarobek rzędu 2k dziennie.
 
A nie można by było wprowadzić do fortów takiego czegoś jak bomby, i to co wkładasz bombę podpalasz i ona wystrzeliwuje stałoby przed fortem? Wtedy by były prawdziwe zniszczenia za co by się dostawało więcej oup i do tego największe koalicje miały by co robić, czyli odbudowywać forty. :traper:
 

DeletedUser

Gość
Gość
dobry pomysł bo jak ktoś gra bobem to nie musi brać reskilu
 
Status
Zamknięty.
Do góry