Dyskusja na temat Gonzalesa

Status
Zamknięty.
Jak tak bardzo chcecie pvp , nie widzę problemu - zobaczymy tylko który 1 zwatpi i albo bedzie spał ciagle albo czekal okazji do wstania :) a takiej nie dostanie
 
Zgodnie z pkt 16 regulaminu konkursu, proszę o reakcję na uwagi graczy. Od kilku dni TWT nie reaguje na takowe, co wydaje się być nieco olewackie w stosunku do uczestników. A jeśli macie nas w doopie - także proszę o stosowną informację.
 
Z uwagi na totalne olanie sprawy i brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony organizatora na prywatne wiadomości :

EVENT BUDOWANIA MIAST.... Kpina!
Regulamin i ustawienia wzięte z podstawowych serwerów + regulamin stworzony na rzecz konkursu, w którym nie ma ani słowa o ZNIESIENIU OCHRONY POJEDYNKOWEJ!

Celowe pompowanie bryłek na niekorzyść graczy!
Zaniedbanie ze strony organizatorów!
Miasto "Wisienka na torcie" oczekuje natychmiastowego wyjaśnienia tego nieporozumienia.
Nie damy się oszukać i oczekujemy(PÓKI CO) rekompensaty od organizatorów - jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona i obie strony nie osiągną porozumienia - nie skończy się to na pisaniu daremnych postów. Dodam że nasza czwórka nie jest w wieku szkolnym i wydane przez nas pieniądze na bryłki oraz czas poświęcony na rozwój postaci nie jest nam obojętny i tą sprawą zajmiemy się na poważnie.

Nie jest to groźba ani nakaz - po prostu CZUJEMY SIĘ OSZUKANI PRZEZ WASZE ZANIEDBANIE!

Liczymy na błyskawiczną odpowiedź ze strony organizatorów wraz z konkretnymi propozycjami ugody.

Z poważaniem, Rachelek - kapitan drużyny 'Wisienka na torcie'
 

DeletedUser33492

Gość
Gość
Z uwagi na totalne olanie sprawy i brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony organizatora na prywatne wiadomości :

EVENT BUDOWANIA MIAST.... Kpina!
Regulamin i ustawienia wzięte z podstawowych serwerów + regulamin stworzony na rzecz konkursu, w którym nie ma ani słowa o ZNIESIENIU OCHRONY POJEDYNKOWEJ!

Celowe pompowanie bryłek na niekorzyść graczy!
Zaniedbanie ze strony organizatorów!
Miasto "Wisienka na torcie" oczekuje natychmiastowego wyjaśnienia tego nieporozumienia.
Nie damy się oszukać i oczekujemy(PÓKI CO) rekompensaty od organizatorów - jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona i obie strony nie osiągną porozumienia - nie skończy się to na pisaniu daremnych postów. Dodam że nasza czwórka nie jest w wieku szkolnym i wydane przez nas pieniądze na bryłki oraz czas poświęcony na rozwój postaci nie jest nam obojętny i tą sprawą zajmiemy się na poważnie.

Nie jest to groźba ani nakaz - po prostu CZUJEMY SIĘ OSZUKANI PRZEZ WASZE ZANIEDBANIE!

Liczymy na błyskawiczną odpowiedź ze strony organizatorów wraz z konkretnymi propozycjami ugody.

Z poważaniem, Rachelek - kapitan drużyny 'Wisienka na torcie'

Trzeba było nie brać, udziału. Pojedynki rzecz normalna ;/
 
Boss.. chyba nie do końca pojmujesz temat. Czy rzeczą normalną jest brak ochronki po omdleniu w pvp? Bo dla niektórych jest to swoista nowość, która nie występuje na pozostałych światach.
Jeśli Ty taką wiedzą posiadałeś wcześniej, to śmiem dorzucić do tego zarzut, że TWT nierówno traktuje graczy, czyli dochodzi kolejna nieuczciwość. Bo dlaczego Ty wiedziałeś, a inni nie?
Rzecz właśnie w tym, że gdybyśmy taką wiedzę mieli, to w konkursie byśmy nie startowali. W całej sprawie nie chodzi o pvp, a o fakt braku ochrony 72h po omdleniu - to żebyś nie musiał wysilać umysłu i czytać.
Kolejną kwestią jest brak jakiegokolwiek kontaktu z organizatorem - trwa to już czwarty dzień. Świadczy to o olewackim stosunku TWT do graczy.
Tyle w kwestii wyjaśnień.
 

DeletedUser32853

Gość
Gość
BossJwr, nie chodzi o to, że są pojedynki, bo było wiadome o tym, że one będą. Chodzi jednak o brak ochrony przed pojedynkami jaka jest na zwykłych serwerach (łącznie 72h) i jakiej spodziewali się wszyscy gracze. Będąc gnębionym przez innych ma się małe pole manewru - co godzinę możesz być atakowany. Aby cokolwiek budować/robić musisz odnawiać energie/hp za obligacje/bryłki po każdym ataku i możesz ustawić prace co najwyżej na godzinę pod warunkiem, że zrobisz to zaraz po pojedynku.

Moim zdaniem brakło w tym evencie jasno postawionych zasad (chodzi między innymi o współpracę między miastami i jak daleko może ona sięgać), wszystko musi być interpretowane na bieżąco przez operatorów gry i rozstrzygane według ich interpretacji głównego regulaminu, co może wydawać się dla niektórych stronnicze (chodzi o branie ogólnie postawionych punktów i interpretację tego na korzyść/niekorzyść danych graczy/miast).
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Na serwerze Gonzales nie ma ochrony pojedynkowej. Jest to specyficzny serwer, gdzie rozgrywka toczy się przez bardzo krótki okres czasu. W obecnym evencie na pewno nie ma możliwości włączenia ochrony przed atakami. Jednak zapamiętam, zapiszę Wasz postulat i w kolejnych eventach postaramy się o jej włączenie.

Jeśli macie jakieś pytania do zapraszam do zadawania ich na forum lub w suporcie. Na pewno uzyskacie na nie odpowiedź ;)
 
Lenka, brak tej informacji przed rozpoczęciem konkursu jest nieuczciwy. Dlaczego nie można było napisać tego wcześniej? Na tę chwilę czujemy się po prostu naciągnięci na wydawane bez sensu bryłki. Informacja ta sprawiłaby, że nie bralibyśmy udziału w konkursie, a tak wyszedł kwas. Brak kontaktu przez kilka dni sprawił, że gracze czują się pozostawieni samym sobie. Ekipa "Wisienki.." włączyła urlopy. Zapoznaj się proszę ze wszelkimi zarzutami. Chcielibyśmy w jakiś sposób pokojowo rozwiązać problem, bo powyższa odpowiedź nie rozwiązuje żadnego problemu, a generuje dodatkowo niepotrzebną złość.
My naprawdę oczekujemy jakiegoś rozwiązania, a nie lakonicznego komunikatu PO FAKCIE.
 
Co do tematu ochronki po omdleniu - wystarczyłaby 24h PO UPRZEDNIM POINFORMOWANIU GRACZY BIORĄCYCH UDZIAŁ W EVENCIE LECZ NAWET JEJ ZNIESIENIE NIE BYŁO W OGÓLE NAGŁAŚNIANE A ŚMIEM STWIERDZIĆ ŻE PRZED ROZPOCZĘCIEM WYDARZENIA - NIKT ZE STARTUJĄCYCH NIE MIAŁ O TYM POJĘCIA.

Organizatorze pod nickiem Lenka222 - Twoje podejście do sprawy zniesmacza nawet do odwiedzania tego forum ale też zachęca do tego by wyciągnąć konsekwencje prawne. Zapomnieliście o tym że my jesteśmy klientami i płacimy za usługę. To nie Amber Gold :] OSTATNI RAZ proszę o odpowiedź na wiadomość prywatną oraz o szczegółowe wyjaśnienie sytuacji wraz z propozycją ugody - w innym wypadku zaczerpnę z odpowiednich środków do rozwiązania tej sprawy.

To jest skandal - Twoja odpowiedź jest dramatycznie pozbawiona jakiejkolwiek etyki. Reprezentujesz przecież firmę swym stanowiskiem.

Internet nie zna granic a nagłośnienie tej sprawy wywoła bardzo mieszane uczucia.
 

DeletedUser33051

Gość
Gość
Na serwerze Gonzales nie ma ochrony pojedynkowej. Jest to specyficzny serwer, gdzie rozgrywka toczy się przez bardzo krótki okres czasu. W obecnym evencie na pewno nie ma możliwości włączenia ochrony przed atakami. Jednak zapamiętam, zapiszę Wasz postulat i w kolejnych eventach postaramy się o jej włączenie.

Jeśli macie jakieś pytania do zapraszam do zadawania ich na forum lub w suporcie. Na pewno uzyskacie na nie odpowiedź ;)


"Teraz zamieciemy sprawę pod dywan a następnym razem zrobimy coś według waszych wypowiedzi, by się nie powtórzyła sytuacja" :D

Obawiam się, że tego "następnego razu" może nie być.
 
  1. Konkurs polega na rozbudowywaniu miasta. - miasto to miasto
  2. Miejsca w konkursie będą przydzielone na postawie rankingu miast z momentem zakończenia konkursu. - mam rozumiec za po zakonczeniu nie bedzie sie liczyła ogolna punktacja tylko miejsca beda przydzielane na zasadzie ktore miasto ma wiecej pkt (kosciol) , bo to tutaj o to chodziło
bo to nie miała być gra 24 osoby vs 4

"Sojusze nie będą zakazane. Jednak jeśli jedno miasto zostanie utworzone tylko po to, aby inne wygrało to będzie to uznane za push."

jaka jest pewnosc ze te miasta ktore "nie wspieraja" sojuszu nie zostały utworzone po to aby wypatrzyć wynik ???

I dodam , że nie dziwie się ze Wisnie zrezygnowały z gry. Tutaj sa chore zasady co chwile idzie pomoc/podrzucanie fortow / budowanie - co jest pushingiem , po co ten regulamin ? Po co inni wydaja brylki jesli regulamin mówi : że event polega na rozbudowie miasta , to ze inne czynnosci byly wymienione nie mija sie z tym ze trzeba poinformowac o tym ze niema ochronki (sa osoby ktore nie mogly widziec)

"i rozstrzygane według ich interpretacji głównego regulaminu, co może wydawać się dla niektórych stronnicze (chodzi o branie ogólnie postawionych punktów i interpretację tego na korzyść/niekorzyść danych graczy/miast)."

skoro mowa ze jest glowny regulamin i stosujac sie do niego to niestety ale niektorzy powinni dostac bany za buffowanie



tak samo była info. o tym że były rozsyłane pw do graczy w których mowa była o pomocy - i co z wiazku z tym faktem zrobicie ?
/połączono posty, Nessu3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Regulamin, który pisany jest w trakcie rozgrywki. Brak reakcji TWT (poza lakonicznym komunikatem umieszczonym 2 tyg. za późno).. Nie chcę myśleć, że to wszystko jest ustawione, ale takie wnioski naprawdę się same nasuwają.
Gratuluję TWT, zrobiliście świetną reklamę INNO. Nie pozostaje nic innego jak wspierać Was w tych działaniach, będziemy reklamowali grę razem z Wami. Tylko chyba metody obierzemy inne.
Szkoda, bo właśnie palony jest potencjał gry, skądinąd bardzo fajnej, a to co się tu wyprawia nie wpływa dobrze na wizerunek i grywalność.
 

DeletedUser30194

Gość
Gość
Selux co Cię tak w trakcie wzięło za dyskusje za co są punkty? Ranking to ranking, jak zwinę Wam wszystkie forty, to ja wygram :p. Sojusze trzeba było ustalać przed startem serwera, to chyba normalne że wolimy grać bitwę z silniejszą stroną... skoro to hp i energia będzie potem potrzebna.

TWT kolejny raz daje popis partactwa. Regulamin niby dopuszcza wszystko, a po tygodniu GMy wieszają temat, żeby się nie pojedynkować, jednocześnie pozostawiając nietknięty regulamin. A niby co mam robić jak już umiejki rozdane?
Ja również nie miałem pojęcia o braku ochrony pvp i jeśli TWT nie rozwiąże jakoś sprawy z informacją w tym temacie, to sam pofatyguję się na mail z prośbą do GÓRY o zmiany w TWTPL.
 

DeletedUser33173

Gość
Gość
Selux jaki push o czym Ty tutaj opowiadasz? Sojusz to jest sojusz, który prowadzi alianse strategiczne w różnym formacie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Prowadzenie dobrowolnych sojuszy współpracujących na zasadach które sobie określiliśmy i realizujących własne cele nie jest zakazane. Teraz próbujesz odwracać ,,kota ogonem". Uważam, że niektórzy gracze powinni dostać bana za spamowanie regulaminem lub próby zastraszenia pisząc ,,sprawa trafiła do lenki, tylko patrzeć jak się posypią bany". Jest to toksyczne podejście, jakim prawem głosisz hasła o pusha-ch prowadząc politykę zastraszania. Nie jestem adminem, ale gdybym był podciągnąłbym Twoje podejście pod niektóre punkty regulaminu, bo to już jest lekka przesada. Co innego wyrazić swoją opinię, a co innego stosować rodzaj nacisku. Jak nie chcesz grać 4 na 24 następnym razem pomyśl o sojusznikach. Bo takim podejściem jakie prezentujesz koalicjantów sobie nie zyskasz. My wam nie zabraniamy wydawac bryłek bo jest to zgodne z regulaminem to wy nie zabraniajcie nam tworzyć zgodnych z regulaminem sojuszy.
 
Kamin, przypomniałeś mi kolejną rzecz.. dziękuję.
Jak mamy się odnieść do samego konkursu i jego warunków, kiedy 4 dni temu zadałem organizatorce pytanie "jak jest traktowana pomoc sojuszników w rozbudowie fortu?" i do dziś nie dostałem ŻADNEJ odpowiedzi?
Konkretne pytanie, wynikające z różnej interpretacji regulaminu i.. ZERO odpowiedzi. Pytanie powodowane było uczciwością i niechęcią do bana za łamanie zasad z regulaminu.
Cały ten pic pt. "zadawajcie pytania, na pewno otrzymacie odpowiedź" można sobie o kant doopy rozbić. Mimo obecności Lenki (po 4 dniach) nadal nie otrzymałem odpowiedzi na zadane przez cały ten czas pytania (screeny do wglądu).
Czy to jest poważne? Czy tak się traktuje graczy? Czy fakt, że nikt przez tyle czasu nie odniósł się do zarzutów jest ok?
Jak dla mnie jest to działanie na korzyść innych graczy (pisałem już coś o ustawianiu konkursu?) czyli stronnictwo ze strony organizatorów. Bo jak inaczej interpretować 4-o dniowy brak informacji o podstawowych kwestiach w konkursie?
Na forum wszystko pięknie wygląda, GM-y dbają o swój PR, ale 16 pkt regulaminu, który został przez ich stworzony jest olewany przez nich samych.
TWT, bądźcie poważni i odnieście się do tego co tu się dzieje. Naprawdę niepotrzebnie podgrzewacie atmosferę, która i tak już dziś jest wystarczająco napięta.
 

DeletedUser32244

Gość
Gość
Najlepszym rozwiązaniem bedzie przerwanie konkursu, oddanie straconych bryłek i zakonczenie. Taki konkurs nie ma sensu jezeli regulamin nie jest dokładnie określony. Raz jedna druzyna jest pokrzywdona raz druga.

I ogólnie to chciałbym zwrócic uwage ze to miało dotyczyc budowy miast, tak jak ta grupa i konkurs jest nazwany :) zgodziłbym sie jezeli byłoby zdobywanie pkt rozbudowy miasta a nie wszystkiego :)

Zeby nikt nie był pokrzywdzony to Lenka niech odda to co stracilismy i zamknie konkurs. Bo jedno miasto to sobie moze w nosie pogrzebac, jak przeciwko niemu staja cztery czy wiecej innych miast
/połączono posty, Nessu3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mimo obecności Lenki na serwerze Musco (rozdawała kody) temat po raz kolejny został przez nią zignorowany. Odpowiedzi na PW także nie ma. Brawo!! Naprawdę jestem pod wrażeniem zaangażowania TWT w rozwiązywanie stworzonych przez nich problemów. Gratuluję!

Wziąłem udział w konkursie jako nowy gracz (mam niewielki staż na TW). Poprzedni konkurs - fortowy, w którym uczestniczyłem był nieco chaotyczny, ale odbył się bez większych problemów. Ten zaś.. cóż. Porażka na całej linii. Jak dla mnie służy jedynie naciąganiu i oszukiwaniu graczy. Bo trudno tu mówić o współzawodnictwie i jasnych, przejrzystych regułach. Dziś mija 5-ty dzień od czasu gdy zadałem Lence pytanie o interpretację regulaminu. Jak się domyślacie - odpowiedzi ZERO.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AndiSZ

Członek obsługi gry
Każdy konkurs na gonzalesie nie miał ochronki. W konkursie zadaniowym gdy byłem atakowany przez jedną osobę około 20 razy dziennie tego doświadczyłem o czym piszecie. Zgłaszałem ten problem wielokrotnie, jednak dostałem informacje, że w trakcie brania udziału nie ma już możliwości zmiany ustawień świata. Więc wam tego nie zmienią bo konkurs musiałby odbyć się od początku.
 

DeletedUser32656

Gość
Gość
Potwierdzam to co napisal Andisz. Wtedy tez bylismy zdziwieni. W sumie konkurs zadaniowy gdzie trzeba bylo omdlic 15 przeciwnikow wiadomo ze lepiej jak nie ma ochorny pvp.
 

AndiSZ

Członek obsługi gry
Tak Dzo, ale rund z pvp mieliśmy jakoś dwie, mógł być spokojnie pkt w regulaminie wg mnie o zakazie z pvp, oczywiście wyłączając te dwie rundy, gdzie pojedynki trzeba było robić, dlatego znam ten ból, też w regulaminie nic niestety nie było na ten temat, ale ja jakoś dotrwałem ale znam ten ból. Na przyszłość niech dodadzą odpowiedni pkt o tym i nie będzie niedomówień.
 
Status
Zamknięty.
Do góry