II Runda

Status
Zamknięty.
Moim ulubionym tortem jest tort Czarnoleski. Przysmak pochodzący z Niemiec.
Składa on się z trzech części.
Jego bazę stanowi biszkopt, do którego potrzebujemy następujących składników:

140 g gorzkiej czekolady - jeżeli odpowiednio długo będziemy się targować to na pewno uda nam się znaleźć jedyną w swoim rodzaju gorzką czekoladę.
75 g masła - Henry powinien wiedzieć jak zamienić świeże mleko w masło
6 jajek – na pewno zostało ci parę po Wielkanocy
180 g cukru
3/4 szklanki mąki pszennej
1/4 szklanki mąki kukurydzianej
szczypta soli

Jako nadzienie wykorzystać można następujące składniki
1 słoiczek dżemu
1 filiżanka mocno zaparzonej kawy
3 szklanki mleka
1 szklana cukru

Do dekoracji:
Więcej czekolady
1 szklanka destylatu - przy odrobinie szczęścia możemy użyć likieru, ale wódka też się sprawdzi
Kilka jagód

Mając wszystkie składniki możemy przystąpić do przygotowania tortu.

Najlepiej rozpocząć od nasączenia jagód w dostępnym alkoholem.
Im dłużej będą moczone, tym lepszy będzie efekt.
Bazę naszego tortu stanowi biszkopt a przygotowujemy go w następujący sposób:

Czekoladę posiekać i razem z masłem roztopić w kąpieli wodnej.
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę. Odstawić na bok.
Żółtka ubić z cukrem na jasną, puszystą masę. Dalej miksując na najwyższych obrotach, dodawać stopniowo przestudzoną czekoladę.
Do ubitych białek dodajemy stopniowo mąki przesiewając je oraz delikatnie wymieszać szpatułką.
Białka z mąką dodać do masy z żółtek i delikatnie połączyć.
Gotową masę wyłożyć do tortownicy o średnicy 26 cm posmarowanej masłem i posypanej mąką lub wyłożonej papierem do pieczenia.
Biszkopt piec w nagrzanym piekarniku ok. 40 minut, do suchego patyczka.
Pozostawić do ostygnięcia.
Chłodny biszkopt przeciąć dwukrotnie tak, aby powstały 3 blaty.

Odsączyć jagody z alkoholu, ale go nie wylewać. Posłuży on nam do namoczenia biszkoptu.
Pierwszą warstwę tortu namaczamy alkoholem oraz kawą.
Tak przygotowaną podstawę smarujemy dżemem i przykrywamy kolejnym dobrze namoczonym blatem.

Teraz należy zająć się nadzieniem.
Do garnka wlewamy od razu mleko oraz cukier i dobrze mieszamy.
Gotujemy mleko ciągle mieszając, dopóki się ono nie zagęści.
Mleko zagęszczone należy dobrze ochłodzić. Do tego dobrze nada się pobliski strumień.
Dobrze schodzone mleko ubijamy na sztywną pianę.

Przesmarować ciasto naszm ubitym mlekiem, lecz zostawić go trochę do ozdoby.
Nadzienie przykrywamy ostatnim blatem i namaczamy go.

Pozostałe ubite mleko można załadować do szprycy i utworzyć ozdobną falbankę na górze tortu.
Jagody układamy w równych odstępach na mlecznej falbance.

Oprószyć ciasto drobno posiekaną czekoladą.

Odstawić ciasto do ciemnego i najlepiej zimnego miejsca na minimum 2 godziny do pełnego przejścia smakiem.
Schłodzony tort jest gotowy do podania.
Czas rozpocząć celebrację.
Wszystkiego najlepszego The-West.
 

grzesiu1999

Blada Twarz
Przepis na tort owocowy
1x Surowe jajka, 1x Butelka mleka, 1x Mąka, 1x borówki, 1xJagody, 1x Pomarańcza 1x Forma do pieczenia
Sposób przyrządzenia:
Z jajek mąki i mleka wyrobić ciasto, ułożyć w formie do pieczenia. Po upieczeniu posypać owocami
Bonusy:
40% Energi
-5% Motywacji do pracy
25% szansy powodzenia przez 1 godzinę
 

Toladim

Blada Twarz
Składniki:
4x Surowe Jajka
3x Cukier
3x Mąka
1x Butelka Mleka
6x Mielona Kawa
1x Rum
3x Syrop Klonowy
3x Borówki
4x Ogień

Przygotowanie:
Surowe jajka ubic z cukrem. Polaczyc ze soba mąkę, ubite jajka, mleko i mielona kawe. Piec na Ogniu 40min. Gotowe ciasto nasączyc rumem. Tort polac Syropem Klonowym i udekorować Borówkami. Smacznego! :)

Bonusy:
Zwiększenie motywacji do pracy 35%
+25 % Doświadczenia z Prac, Pojedynków i Walk Fortowych
Trwanie 1h.
 

mario6pif

Blada Twarz
Moja odpowiedź to: Produkty:2×mąka,1×cukier,3×surowe jaja,1×borówki,1×ostre papryczki. Mąkę, cukier , surowe jaja mieszamy i pieczemy w piekarniku.Boróki i ostre papryczki łączymy razem by powstała słodko ostra masa. Tort doda nam wigoru do pojedynków. Bonusy: 4 Charyzma,25 zaskoczenie,25 strzelanie. +25% motywacji do pojedynków.+25% szans na wygranie pojedynków.Liczba użyć 5.
 
Składniki:
Butelka mleka x5
Cukier x10
Mąka x10
Masło x2
Miód x3
Forma do pieczenia x1
Borówki x20

Bonus:
Energia +70%
Motywacja do prac +20%
 

Załączniki

  • tort duże napracowanko.png
    tort duże napracowanko.png
    14,5 KB · Wyświetlenia: 2

RudiM100

Blada Twarz
Święty tort owocowy
Szansa znalezienia 1% na poziom
Doświadczenie z prac i walk fortowych 0,3% na poziom
Pieniądze z prac i walk fortowych 0,3% na poziom
Wzrost energii 0,4% na poziom
Wzrost punktów życia 0,4% na poziom
Trwanie 5h + każda modlitwa wydłuża działanie o 5h

Przepis:
5x Surowe jajka [item=2450000]
2x Mąka [item=745000]
1x Mąka kukurydziana [item=1862000]
1x Nalewka [item=1892000]
1x Nóż [item=1858000]
1x Deska do krojenia [item=1860000]
3x Cukier [item=703000]
1x Wosk pszczeli [item=52959000]
4x Jagody [item=706000]
1x Butelka mleka [item=2432000]
3x Borówki [item=1811000]
100x Dogmat [item=2454000]
1x Losowy produkt z pracy z ekwipunku

Edit:
Wytwarzane przez każdą profesję, przepis można losowo otrzymać podczas modlenia się
 
Tort urodzinowy the west

składniki:

mąkax3
cukier x2
dzban wody x1
surowe jajko x1


szczegóły przygotowania:

Mąkę mieszamy z cukrem, dodajemy wodę z dzbanka i jajko i mieszamy wszystko do uzyskania jednolitej konsystencji. wlej wszystko do blachy do pieczenia i piecz w piekarniku przez 25 minut, 180 stopni.


bonusy:
+25% energii
+25% motywacji do pracy
 

theFarmer

Blada Twarz
Tort urodzinowy Zachodu
składniki:
2 mąki
3 cukier
szklanka wody
sok owocowy

szczegóły przygotowania:
mąkę i cukier mieszamy następnie dodajemy wodę ze szklanki i sok owocowy i wszystko miksujemy do uzyskania ładnej konsystencji. wlej wszystko do patelni i smaż przez 15 minut.

bonusy:
+25% energii
+25% motywacji do pracy
 

Kowboj1234567

Blada Twarz
Tort urodzinowy Zachodu

składniki:

cukier
mąka
szklanka wody
jagody
borówki

szczegóły przygotowania:

wymieszaj mąkę i cukier, następnie dodaj wodę ze szklanki i wszystkie jagody i wszystko wymieszaj, aż będzie ładnie. wlać masę do blachy do pieczenia i piec w piekarniku przez 20 minut, 170 stopni.


bonusy:

+15% energii
+15% motywacji do pracy
+15% punktów zdrowia
 

Szejk

Blada Twarz
Tort urodzinowy "The West" o smaku kawy.

SKŁADNIKI:
5x mąka
5x szklanka wody
2x butelka mleka
4x surowe jajka
3x cukier
4x mielona kawa
1x masło
1x forma do pieczenia
1x drewniana rózga
15x świeczka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
1)Do mąki dodać pięć szklanek wody, dwie butelki mleka i zacząć mieszać.
2)Następnie do wymieszanej masy dodać cztery surowe jajka, trzy miarki cukru i dalej mieszać.
3)Do masy dodać cztery miarki mielonej kawy i dokładnie wymieszać, masa końcowa ma być bez grudek. (Mieszać drewnianą rózgą do uzyskania gładkiej masy.)
4)Formę do pieczenia wysmarować masłem, przelać do niej gotową masę i piec w temperaturze 200°C przez godzinę (1 godz.).
5)Tort po wystygnięciu udekorować świeczkami.


BONUSY:
Wzrost energii: 100%
Bonus Punktów życia: 25%
Zwiększenie motywacja do pracy: 15%
 
Mąkę sypiemy do naczynia zalewamy odrobiną wody dodajemy cukier, 1 jajko, ugniatamy. Wyrobione ciasto wkładamy do formy do pieczenia i pieczemy. Po upieczeniu robimy masę z masła mleka cukru i ubijamy. Nakładamy na wcześniej przygotowane wypieczone, wypieszczone ciasto. Dekorujemy Borówkami, Jagodami i Pomarańczami. Gotowe
Składniki:
Mąka
Szklanka wody
Cukier
Forma do pieczenia
Masło
Mleko
Borówki
Jagody
Pomarańcze

Bonusy:
10% pkt pracy
Wzrost energii 20%
Bonus pkt życia 25%
 
Składniki :
20 Jagód
3 Mleka
6 Surowe jaja
3 Cukier
3 Mąką
2 Szklanka wody
15 Czerwona róża
3 Dwunastoletniej whisky
1 Czerwony barwnik

Potrzebne narzędzia:
1 Nóż
1 Forma do pieczenia
1 Znakownik
1 Drewniana rózga
3 Węgiel drzewny
1 Ogień
1 Widły

Przygotowanie:
Na początku pieczemy biszkopt. Potrzebne mam będą: surowe jajka, cukier, mąka, drewniana rózga od rymarza i forma do pieczenia w kształcie serca od kowala. Za pomocą drewnianej rózgi ubijamy sześć surowych jajek dodając cukier. Kiedy jajka będą ubite na sztywno, dodajemy mąkę, delikatnie mieszając. Następnie przelewamy do formy pieczenia. Rozpalamy ognisko za pomocą węgiel drzewnego+ogień i pieczemy.
Ciasto będzie upieczone, gdy wierzchnia skórka zarumieni się, a po wbiciu i wyciągnięciu z niego wideł ząbki wyjdą czyste i suche.
Ostygnięty biszkopt wyciągamy z foremki nożem oddzielamy ciasto od brzegów blaszki i wyrównujemy wierzch, odcinamy przypieczoną skórkę.
Biszkopt przekrawamy w poziomie dwa razy, otrzymamy 3 biszkopty.
Następnie zabieramy się na krem maślany.Na początku upewnimy się czy masło jest miękkie jak tak to ubijamy z masło z dodatkiem cukru i odrobiną mleka. Dodając do tego smaczne jagody.
Składanie tortu:
Pierwszą warstwę biszkoptu nasączamy dwunastoletnią whisky. Na tak przygotowany biszkopt wykładamy za pomocą noża połowę masy z jagodami i przykrywamy kolejnym blatem biszkoptowym, lekko dociskając, aby masa znalazła się wszędzie, również przy krawędziach biszkoptu. Drugi biszkopt nasączamy następnie wykładamy drugą część kremu z jagodami. Przykrywamy ostatnim blatem biszkoptu, nasączamy i smarujemy kremem również lekko dociskając.
Za pomocą zaokrąglonej końcówki noża robimy na bokach tortu poziome zagłębienia, tak aby ich krawędzie nie zachodziły na siebie.

Dekorujemy tort za pomocą czerwonych różyczek,a na środku liczba 15 (nawiązująca do 15 urodzin THE WESTA) zrobiona znakownikiem pomalowany napis 15 na czerwono.

Bonusy:
- 15 % regeneracji
+ 15 % szansy znalezienia
+ 15 % szansy powodzenia
+ 15 % pieniędzy z prac i pojedynków
+ 150 punktów pracy

Zdjęcie:
 

Załączniki

  • tort.png
    tort.png
    176,9 KB · Wyświetlenia: 0
Przepis na Mięsny tort Panoramiksa:
Składniki:
1x [Likier ziołowy]
1x [Tequila]
1x [Whiskey]
1x [Rum]
1x [Wódka]
1x [Meksykańska tequila]
1x [Rum premium]
7x [Dzban]
3x [Mięso byka]
5x [Szynka]
5x [Stek]
3x [Mięso kraba]
10x [Fasola]
3x [Ostre papryki]
1x [Pawpaw]
1x [Syrop klonowy]
1x [Zioła]
1x [Trufla]
1x [Garnek do gotowania]
1x [Ogień]
4x [Węgiel drzewny]
1x [Nóż]
1x [Patelnia]
1x [Deska do krojenia]

Szczegóły przygotowania:
Z racji dużych bonusów tort dostępny tylko w zadaniu i bez możliwości sprzedaży.
Aby dało się to zrobić na nowym świecie Indianiec w salonie powinien udostępnić zadania pomocnicze:
1x [Meksykańska tequila] za 3h Przeganiania rozbójników;
1x [Rum premium] za 3h Zbieranie zboża;
3x [Mięso byka] za 3h Pilnowanie świń;
1x [Pawpaw] za 3h Handel;
1x [Syrop klonowy] za 3h Zrywanie trzciny cukrowej;
1x [Zioła] za 3h Koszenie pastwiska;
1x [Trufla] za 3h Kopanie grobów;
1x [Ogień] za 3h Sprzątanie stajni;


Bonusy:
[czas trwania wszystkich: 1h]
+250 obrażeń fortowych
+100 obrażeń pvp
+150 absorbcja w bitwach
+1000 pkt pracy
+25% xp z prac, pvp i bitew
+25% szczęścia z prac
+25% szansy znalezienia
+25% pieniędzy z prac, pvp i bitew
[jednorazowy efekt]
100% zwiększenie motywacji do prac i pojedynków
100% wzrost energii
100% bonus punktów życia
 
Tort owocowo-wybuchowy (do użycia)

+ 100% Doświadczenia z prac, pojedynków i walk fortowych
+ 350 puntów pracy
Trwanie: 24 godziny

1x Forma do pieczenia (1x Garnek do gotowania, 2x Młotek)
1x Dzban wody (1x Szklanka wody, 1x Dzban)
3x Masło (3x Butelka mleka)
4x Cukier
10x Mąka
2x Ekstrakt z cytrusów (2x Tequila, 4x Pomarańcza)
10x Surowe jajka
5x Whiskey (dla aromatu)
3x Jagody
5x Ostre papryki (dla przygód)

Przed rozpoczęciem mieszania wszystkich składników upewnij się, że na Twoim świecie jest aktywny kucharz polowy i sprawdź jakość whiskey, żeby później goście nie mówili, że jest trująca. Dalej - wrzuć do miski dwie jajki i mąkę i aaaa wszystko jedno co wrzucisz to wcale nie ma żadnego znaczenia. Ubij wszystko mikserem elektrycznym i sprawdź jakość whiskey. Walnij sobie wisienkę na torcik i możesz expić.. zajadać się znaczy.
 
Tort borowkowo-pomaranczowy

3x borowki
4x pomarancze
3x ciasto (3x maka 3x szklanka wody 3x dzban)
2x butelka mleka
2x jajka
2x cukier

Mąke polaczyc z dzbanem z woda. Dodac cukier, jajka i mleko. Wymieszac. Na koniec przyozdobic borowkami i pomaranczami.

Bonus ciasta: 25% powodzenia, 25% wiekszy zarobek, 50handel.
 

DeletedUser2111233

Gość
Gość
John Hauter -> rozwiązanie Etap 2 - Tort Urodzinowy
Nagrody proszę kierować na serwer Sacramento - Dziękuję.

Przedmiot: Tort The-West 15th
*****************************
Statystyki:
+5 Siła
+5 Sprawność
+5 Zręczność
+5 Charyzma

+150% szybkość
+70% doświadczenia z prac
+300 punktów pracy
+100% regeneracja
+50% pieniędzy z prac
+50% szansy powodzenia
+30% szansy znalezienia

Potrzeba: poziom 20
Nie można sprzedać
Przedmiot nie może być ulepszony

Miejsce użycia: slot na siodło



Sposób przyrządzenia:
-------------------------------

Zleceniodawca: Barman Henry Walker
Zadanie: 15-lecie naszego miasta.


Miło cię widzieć, prawda, że mamy piękny słoneczny dzień. Wyobraź sobie, że wstałem dziś rano i zerknąłem w kalendarz, za kilka dni mamy wielkie święto w miasteczku. Będziemy obchodzić 15 lat, od momentu jak zostało założone. Rozumiesz, że to ogromne wydarzenie i czeka nas dużo pracy, bądź tak miły i pomóż nam przygotować smaczny tort na tę wspaniałą chwilę. Całkowicie nie znam się na cukiernictwie, podpytaj Marii, co należałoby zrobić w pierwszej kolejności.

Wskazówka — Ukończ zadania.
{1 etap - Zadanie Ciasto,}
{2 etap - Zadanie Krem,}
{3 etap - Zadanie Dekoracje.}

Nagroda za całość: 100 obligacji, 3000$, 2000 exp, Tort The-West 15th.



Zleceniodawca: Maria Roalstad
Zadanie: Ciasto


Widzę, że już Henry ci powiedział o zbliżającym się jubileuszu naszego miasta, cóż chętnie pomogę przyrządzić ciasto, ale potrzebne mi składniki, zdobądź je jak najszybciej, taka uroczystość nie może czekać.

Składniki na ciasto:
30 x Mąka
10 x Szklanka Wody
5 x Cukier

Zaliczenie zadania:
Świetnie, już biorę się za wypieki, a tymczasem porozmawiaj z Henrym, ma pomysł na kolejny składnik pysznego tortu.

Nagroda:
400 exp, 1200$



Zleceniodawca: Barman Henry Walker
Zadanie: Krem {wymaga zaliczenia zadania ciasto}


Dobrze, że jesteś! Rozmawiałem z Marią i kiedy ona zajęła się pieczeniem ciasta, przyszedł mi do głowy pomysł na krem. Tak się składa, że znalazłem stary przepis w zakurzonej książce kucharskiej kiedy robiłem porządki na strychu. Niestety nie posiadam żadnych składników, proszę, zdobądź je, to przyrządzę pyszny krem. Sam przyznasz, że ciasto bez kremu to jak obraz bez ramy.

Składniki na krem:
1x Tequila
2x Mąka kukurydziana
10x Jagody
10x Borówka
1x Garnek do gotowania

Wskazówka: Mąkę kukurydzianą można kupić na targu.

Zaliczenie zadania:
Widzę, że udało ci się zdobyć potrzebne składniki. Kiedy cię nie było, rozmawiał ze mną John, ma pomysł jak udekorować nasz wspaniały tort, porozmawiaj z nim, czeka na ciebie przy stoliku.

Nagroda:
800 exp, 1500$



Zleceniodawca: Szeryf John Fitzburn
Zadanie: Dekoracje {wymaga zaliczenia zadania krem}


Z powodu tych wszystkich przygotowań do świętowania 15 lecia naszego miasta, mam dużo więcej obowiązków niż zwykle. Dowiedziałem się, że Henry i Maria szykują coś dobrego na tę okazję i postanowiłem im pomóc, choć jak wspominałem, nie mam wiele czasu, to chętnie dołożę swoją cegiełkę do tego. Tort praktycznie gotowy, ale jakiś taki niezbyt ładny, no właśnie, trzeba go udekorować! Myślę, że dla ciebie zdobycie tych kilku rzeczy nie sprawi kłopotu, przyjdź do mnie, jak będziesz miał wszystko.

Składniki na dekoracje:
15x Pomarańcza
1x Nóż
1x Deska do krojenia

Wskazówka: Przedmioty z rzemiosła, możesz zdobyć na dwa sposoby, kupić na targu i zakończyć zadanie lub porozmawiać z Waupee dostając przy okazji dodatkową nagrodę w postaci obligacji. Obecne przedmioty w ekwipunku nie są brane pod uwagę!

Zaliczenie zadania:
Masz niebywałe wyczucie czasu, właśnie skończyłem przygotowania do naszego święta i mogę wreszcie poświęcić czas na dekorowanie tortu.

Nagroda:
600 exp, 1000$



Zleceniodawca: Waupee
Zadanie: Narzędzia dla Johna {wymaga zaliczenia zadania krem}

Witaj, jako że moje plemię zamieszkuje także te tereny, chcę pomóc w przygotowaniach waszego święta, jakie będziecie obchodzić za kilka dni. John chce udekorować tort, ale bez noża i deski nie pokroi równo owoców pomarańczy, które są bardzo miękkie. Mogę ci pomóc je zdobyć, tak się składa, że mamy w wiosce rymarza i kowala, jednak nie za darmo. Widzisz, jakiś czas temu nasze tereny nawiedziły ulewne deszcze i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że tama na rzece została uszkodzona i zalewa nasze tereny łowieckie, moi ludzie robią, co mogą, ale w miejscu, gdzie doszło do uszkodzenia nie ba zbyt wiele materiałów, które można wykorzystać do naprawy, już rozumiesz prawda. Ty pomożesz nam a my tobie!

Elementy do odbudowy tamy:
30x Drewno
10x Kamienie
5x Łopata
1x Skrzynka z narzędziami
3x Piła
1x Kilof
2x Młotek
10x Gwoździe

Zaliczenie zadania:
Cieszę się, że zechciałeś nam pomóc. Dzięki tobie tama została naprawiona, a moje plemię może teraz spokojnie polować na bizony. Tak się stało, że w drodze powrotnej gdy woda zaczęła opadać, znaleźliśmy skrzynię, w której były jakieś papiery, a ponieważ dla nas Indian nie ma to wartości, to postanowiliśmy przekazać te papiery właśnie tobie. Może ci się na coś przydadzą.

Nagroda:
800 exp, 100 obligacji, 1x Nóż, 1x Deska do krojenia
 

Załączniki

  • TheWest_Tort_15th.png
    TheWest_Tort_15th.png
    661,4 KB · Wyświetlenia: 3
Oto przepis na pyszny tort jagodowy:

Składniki na biszkopt:

  • 6 x Surowe jajka ( +0,5 siła per level )
  • 1 x szklanka cukru ( + 0,5 zręczność per level )
  • 1 szklanka mąki ( + 0,5 charyzma per level )
  • 1 łyżeczka proszku ze skorupy rakietowego zółwia ( + znajomość zwierząt +100 per level )
Składniki na krem jagodowy:

  • 500 g jagód ( + 45% regeneracja )
  • 500 g serka z owczego mleka ( + 50% szansy powodzenia )
  • 1 butelka mleka ( + 100% szansy znalezienia )
Dodatkowo:

  • 500 g jagód
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1/2 szklanki wody
  • sok z 1 pomarańczy
Przygotowanie:

  1. Rozpal ognisko.
  2. Oddziel białka od żółtek i ubij białka na sztywną pianę , wystarczy dobrze rozpędzić się na kłusaku.
  3. Stopniowo dodawaj cukier, cały czas ubijając.
  4. Następnie dodaj żółtka i delikatnie wymieszaj.
  5. Przesiej mąkę do masy jajecznej i delikatnie wymieszaj, żeby nie opadła piana.
  6. Przełóż ciasto do formy do pieczenia i piecz przez około 40 minut.
  7. Po upieczeniu pozostaw do ostygnięcia.
  8. W międzyczasie przygotuj krem jagodowy. Jagody zmiksuj na gładką masę i przetrzyj przez sito, żeby usunąć pestki.
  9. Oddzielnie ubij mleko na śmietanę kremówkę na sztywno i dodaj do jagodowego kremu, delikatnie mieszając.
  10. W kolejnym kroku przygotuj galaretkę. Zagotuj wodę z cukrem i sokiem z pomarańczy. Dodaj owoce i gotuj przez 5 minut. Następnie odcedź owoce i dodaj do wywaru skorupę z rakietowego żółwia, mieszając aż się rozpuści.
  11. Na biszkopt umieść pierścienie tortowe i wlej na biszkopt połowę kremu jagodowego. Na krem połóż owoce, a następnie zalej galaretką. Pozostaw na chwilę w temperaturze pokojowej.
  12. Po kilku minutach wierzch zalać pozostałym kremem jagodowym i wstawić do lodu na około 2-3 godziny przed bitwą o Gallifrey.
Gotowy tort jagodowy udekoruj dodatkowymi jagodami lub innymi owocami według uznania. Smacznego!
 

krecka

Blada Twarz
Tort marchewkowo-dyniowy

+ 100 % szansy znalezienia
+ 100 % szansy powodzenia
Trwanie 12 godzin
100 % Wzrost energii
25 % zwiększenie motywacji do pracy

Przygotuj:
- forma do pieczenia x 1
- nóż x 1

Składniki:
- cukier x 3
- marchewki x 5
- dynia x 3
- surowe jajka x 2
- mąka x 5
- butelka mleka x 1
- masło x 1
- rum x 1
- kandyzowana pomarańcza x 1
- pomarańcza x 4
- róża - 1
- kwiat pokoju - 1

Biszkopt:
marchewki i dynie pokrój na cząstki, ułóż na formie do pieczenia i piecz przez ok 30 min. Wyjmij z piekarnika, ostudź i zmiksuj.
Jajka utrzyj z cukrem, połącz z mlekiem, masłem i mąką. Dodaj przygotowane wcześniej marchewki i dynię, przelej do formy i piecz ok 45 min.
Krem:
masło, cukier, pomarańcze, rum i kandyzowaną pomarańczę wymieszaj na gładką masę.

Wystudzony biszkopt wyrównaj z wierzchu, ścinając górę ciasta, a następnie przekrój na 3 równe blaty. Dolny blat delikatnie skrop sokiem wyciśniętym z pomarańczy. Nałóż porcję kremu i nakryj kolejnym biszkoptowym blatem. Drugi blat również delikatnie skrop sokiem wyciśniętym z pomarańczy. Wyłóż kolejną porcję kremu, który nakryj ostatnim biszkoptowym blatem. Na wierzch tortu wyłóż ostatnią porcję kremu. Wyrównaj krem i udekoruj płatkami kwiatów.

Smacznego!
 

flovik

Blada Twarz
Sposób przygotowania: Do dwóch [Mąka] dosyp dwie porcje [Cukier] i jedną szklankę [Surowe Jajka], a następnie ugniatając dolej jedną [Butelka mleka]. Przełóż ciasto do [Forma do pieczenia] i udekoruj pięcioma [Borówki]. Na tym etapie zanieś składniki Marii Roalstad i udaj się na podbój zachodu. Po 40 minutach ciasto będzie gotowe i pomoże Ci zregenerować punkty życia o 30% i energię o 50%.
 
Status
Zamknięty.
Do góry