Początki graficzne

  • Rozpoczynający wątek przmek7
  • Data rozpoczęcia

Jaki jest najlepszy program graficzny?


  • W sumie głosujących
    192
Status
Zamknięty.

DeletedUser10308

Gość
Gość
KLIK
Ja większości z tego co umiem (mało) nauczyłem się z tej strony.
Po wielu wypocinach udało mi się stworzyć coś takiego:
johnywean.jpg

Co o tym myślicie jak na początkującego?

no coz pobierz troche pendzli dodaj czasem c4d poczytaj tutków na stronie ktora podales wyzej :)
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
To są takie 'świetliki'. Coś jak tapety abstrakcyjne. Wstawiasz je na obrazek i zmieniasz tryb na rozjaśnianie liniowe. Zobacz chociażby w googlach grafika c4d i ile ich tam masz.
 

DeletedUser10308

Gość
Gość
u mnie to jakies 80% sygnaturki w podpisie xD

przyklad c4d
118926_3763823a.png
 

DeletedUser

Gość
Gość
z jakich stron można ściągnąć fajne pędzle? prosze o kontakt na PM ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Drugi najlepszy to Panie jest Adobe Illustrator. Grafika wektorowa bije na głowę rastrową.

Tobie jednak bardziej polecę Photoshopa. GNU Image Manipulation Program to szczerze.. Syf. Oczywiście, jeśli masz FUNDUSZE!!! Inaczej GIMP.

Jeśli posiadasz kiepski komputer z Windows 95 na pokładzie - zapraszam do Painta. W Paincie można narysować dosłownie wszystko.

Bardziej zewnętrzne gałęzie to Cinema 4D (3DS Max, Maya) - za pomocą C4D można najlepiej stworzyć takie właśnie abstrakcyjne "świetliki", chociaż rendery z Apophysis też świetnie się do tego nadają.


Najlepszym programem jest zdecydowanie kartka oraz ołówek, wymagają jedynie 0B RAM, 0B HDD, 0 MHz CPU, 0B GPU. Coś jak Paint, tylko łatwiej się rysuje i mamy aż 256 - bitową paletę kolorów. Zapraszam.
 

DeletedUser10308

Gość
Gość
:eek::eek::eek:

znalazlem na swoim kompie ps CS3 CS4 extened

:eek::eek::eek:

skad ja je mam? :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
mam pytanie odnośnie photoshopa cs 8 pl
nie widzi mi brushy wrzuconych doodpowiednich folderów (brushe .abr) ani czcionek z C:\Windows\Fonts tych ważniejszych (czyt. do grafiki) tylko jakieś dziadowsowskie ariale i inne nikomu niepotrzebne ;p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie wiem, ja brushe otwieram jak każdy normalny plik, ale zaznacza je wszystkie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślę,że to przełom w moim tworzeniu obrazków.
batman2r.jpg

Podoba się?
 

DeletedUser

Gość
Gość
fajne ;)
batman łatwy na początek :D
ja też zrobiłem:)
sygna1qb.jpg
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystko ładnie tylko trochę pusto.TU masz stronkę z fajnymi pędzlami.
 

DeletedUser

Gość
Gość
wiem, ściągałem już stamtąd pędzle ;)

edit: co musze zrobić, żeby później używać tych pędzli?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
zaleca się:
C:\Documents and Settings\nazwa_usera\.gimp-2.6\fonts

lub:
C:\WINDOWS\Fonts

oba sposoby są dobre
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mój komputer->Dysk C->Program Files->GIMP2-0->share->gimp->2.0->brushes tu wklejasz pędzle i je rozpakowywujesz.U Ciebie w komputerze może być trochę inaczej,ale wejdź w mój komputer ,a potem w GIMP(a) i poszukaj folderu brushes.
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
Drugi najlepszy to Panie jest Adobe Illustrator.

Całkowicie się zgadzam jeden i drugi produkt od Adobe jest klasą samą w sobie jeśli chodzi o daną dziedzinę - chociaż trzeba szczerze powiedzieć że lubię rysować w illustratorze a potem przenosić do PS i tam dalej robić ale na nieszczęście oba dużo kosztują (inna sprawa że można kupić tak jak ja wersję studencką która kosztuje $199 czyli o wiele taniej niż za ponad 4000 za PS w wersji zwykłej a jest całkiem legalna).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wykonałem nową pracę.
Jak ją ocenicie?
sygna2.png


render ten sam bo nie miałem czasu wycinać nowego
 
Status
Zamknięty.
Do góry