MH17

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Jak wielkie jest na forum o TW zainteresowanie sytuacją na Ukrainie, całkiem nieźle wskazuje ten post .
Osobiście według mnie stoi za tym Prawy Sektor albo separatyści.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Jak wielkie jest na forum o TW zainteresowanie sytuacją na Ukrainie, całkiem nieźle wskazuje ten post .

Zainteresowanie takie jak i na świecie. Wszyscy potępiają, grożą, ale nikt de facto nic nie robi, żeby pomóc. Sankcje jakieś z których sami sankcjonujący się śmieją.
Tam powinny wejść międzynarodowe siły tak jak w byłej Jugosławii.

Osobiście według mnie stoi za tym Prawy Sektor albo separatyści.

Po rozmowach tych separatystów chyba nie ma cienia wątpliwości.
Najpierw się chwalili, że zestrzelili transportowy, potem się dziwili, że to był cywilny. Oczywiście celowo tego nie zrobili, ktoś się pomylił i tyle, co nie zmienia fakty, że są za to odpowiedzialni. Odpowiedzialna jest też Rosja, która ich wspiera w każdy możliwy sposób.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zainteresowanie takie jak i na świecie. Wszyscy potępiają, grożą, ale nikt de facto nic nie robi, żeby pomóc. Sankcje jakieś z których sami sankcjonujący się śmieją.
Tam powinny wejść międzynarodowe siły tak jak w byłej Jugosławii.
Tyle że Jugosławia nie sąsiadowała z Rosją,ani z żadnym z supermocarstwem(USA,Rosja ,Chiny).


Po rozmowach tych separatystów chyba nie ma cienia wątpliwości.
Najpierw się chwalili, że zestrzelili transportowy, potem się dziwili, że to był cywilny. Oczywiście celowo tego nie zrobili, ktoś się pomylił i tyle, co nie zmienia fakty, że są za to odpowiedzialni.
Rozmowy mogą być sfałszowane przez np, Prawy Sektor,lub coś takiego.


Odpowiedzialna jest też Rosja, która ich wspiera w każdy możliwy sposób.

Tego nie neguje ,ale bardziej się martwię Korwinem i Eurosceptykami we Francji ,Anglii i jeszcze paru państwach,którzy stoją murem za Putinem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Drubens są wakacje, to po pierwsze.
Wracając do tematu Ukrainy ,pod względem gospodarczym wschód Ukrainy to faktycznie
taka swego rodzaju Gospodarcza Azja ,natomiast zachód (Lwów) jest bardziej europejski.
Jeśli chodzi o niepodległe państwo Ukraińskie to jest ono stosunkowo świeże ,ponieważ Ukraina uzyskała niepodległość w 1991.
Wcześniej jedynym państwem o ,którym można było powiedzieć że jest Ukraińskie ,była Ruś Kijowska
 
Do szkoły marsz!!!

Ukraina leży w Europie Wschodniej.

A Pan niech zapozna się z geopolityką albo chociaż ironią, zanim napisze tak rażąco niemądry komentarz. Polska też leży niby w Europie (niektórzy się nawet kuszą o stwierdzenie że w CENTRALNEJ) a mentalność jest azjatycka.

Jak można mówić że Ukraina to Europa? Czy we Francji, Belgii czy Niemczech ludzie robią Sajgon ze swojej stolicy, obalają swój rząd, a każdego kto nie podporządkowuje się nowej władzy oskarżają o brak mandatu demokratycznego? Rok temu Ukrainę dzieliło do UE 10 lat, dziś dzieli ich 30. Mogli nie robić zadymy. PRL został demokratycznie i pokojowo zamieniony w III RP, bez rozwalania połowy stolicy i wojny domowej. Mieliśmy Plan Balcerowicza i jakoś się ucywilizowaliśmy, tymczasem na Ukrainie panuje dzicz i bezprawie, (IG mogłoby nazwać nowy serwer Ukraine, jako element gry The East polegającej na oszustwach finansowych, korupcji, i obalaniu legalnie wybranych rządów). Tam bez łapówki się niczego nie załatwi, wszyscy kradną ile wlezie.

Szkoda tylko że komedia sprzed pół roku zamieniła się w katastrofę. Mogli wytrzymać kilka miesięcy do wyborów i dać czerwoną kartkę rządzącym, zagłosować na opozycję, ale wybrali zadymę. Udowodnili że do Europy im daleko.



Tak więc Panie Drubens, proszę samemu cofnąć się na lekcje WOSu do gimnajzum.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser182

Gość
Gość
Ukraina to Azja, tyle na ten temat. Nie chcę Azji w Unii Europejskiej.

Taki sam pogląd jeszcze jakiś czas temu był wygłaszany o Polsce. Niedźwiedzie chodzące po ulicach, brak TV itp.
Bodajże w 1996r. byłem na wymianie z LO w Berlinie. Miła rodzinka całkiem, rano podali śniadanie i ciemne pieczywo. Powiedzieli mi, żebym skosztował ciemnego chleba, bo pewnie nigdy nie jadłem, bo u nas w PL nie ma.

Jak można mówić że Ukraina to Europa? Czy we Francji, Belgii czy Niemczech ludzie robią Sajgon ze swojej stolicy, obalają swój rząd, a każdego kto nie podporządkowuje się nowej władzy oskarżają o brak mandatu demokratycznego?

Rewolucja francuska.
A nie, czekaj, bliżej poszukamy... Polska... Obalanie komunizmu. Idąc ścieżką Twoich przekonań, nie należało obalać komunizmu, bo przecież to była demokratycznie wybrana władza.


Rok temu Ukrainę dzieliło do UE 10 lat, dziś dzieli ich 30. Mogli nie robić zadymy. PRL został demokratycznie i pokojowo zamieniony w III RP, bez rozwalania połowy stolicy i wojny domowej.

A Polskę jak wchodziła do UE to chyba tak koło 15 lat dzieło z tego co pamiętam od takie Hiszpanii chociażby.
Co do demokratycznych przemian, to ciesz się, że nam się udało, chociaż wcześniej nie było aż tak wesoło (ofiary stanu wojennego)


Mieliśmy Plan Balcerowicza i jakoś się ucywilizowaliśmy, tymczasem na Ukrainie panuje dzicz i bezprawie, (IG mogłoby nazwać nowy serwer Ukraine, jako element gry The East polegającej na oszustwach finansowych, korupcji, i obalaniu legalnie wybranych rządów). Tam bez łapówki się niczego nie załatwi, wszyscy kradną ile wlezie.

No bo u nas nie było korupcji i łapówkarstwa... nadal jest, tylko nie tę skalę.

Szkoda tylko że komedia sprzed pół roku zamieniła się w katastrofę. Mogli wytrzymać kilka miesięcy do wyborów i dać czerwoną kartkę rządzącym, zagłosować na opozycję, ale wybrali zadymę. Udowodnili że do Europy im daleko.

Lol, jasne, mogli poczekać do demokratycznych wyborów. My też mogliśmy czekać, po co był stan wojenny, okrągły stół? Wystarczyło poczekać do wyborów i obalić PZPR w wyborach demokratycznych :D :D :D

Dobrze robią, idą w dobrym kierunku, tylko ONZ musi tam wpuścić swoje siły pokojowe, bo bez nich sobie nie poradzą z rosją (czytaj separatystami). Grożenie zakazem wjazdu dla jakiegoś tam pomniejszego oficjela nic nie daje.
Pokojowe siły ONZ to jest rozwiązanie. Ruskie wtedy nie fikną, bo stawka będzie za duża już.

Tak więc Panie Drubens, proszę samemu cofnąć się na lekcje WOSu do gimnajzum.

Uwierz mi na słowo, że kto jak kto, ale Drubens akurat o Ukrainie i sytuacji tam panującej wie najwięcej z nas :) :) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Taki sam pogląd jeszcze jakiś czas temu był wygłaszany o Polsce. Niedźwiedzie chodzące po ulicach, brak TV itp.
Bodajże w 1996r. byłem na wymianie z LO w Berlinie. Miła rodzinka całkiem, rano podali śniadanie i ciemne pieczywo. Powiedzieli mi, żebym skosztował ciemnego chleba, bo pewnie nigdy nie jadłem, bo u nas w PL nie ma.

Skądś się ten pogląd wziął...


Rewolucja francuska.
A nie, czekaj, bliżej poszukamy... Polska... Obalanie komunizmu. Idąc ścieżką Twoich przekonań, nie należało obalać komunizmu, bo przecież to była demokratycznie wybrana władza.

Mówię o XXI wieku. A ustrój PRL został narzucony w mniej lub bardziej nielegalny sposób, władza nie miała mandatu demokratycznego. A Janukowycz miał...


A Polskę jak wchodziła do UE to chyba tak koło 15 lat dzieło z tego co pamiętam od takie Hiszpanii chociażby.
Co do demokratycznych przemian, to ciesz się, że nam się udało, chociaż wcześniej nie było aż tak wesoło (ofiary stanu wojennego)

Ja nie mówię o różnicach gosp Polskii i Hiszpanii w 2004r tylko przepaści jaka dzieli MINIMALNE wymagania wstąpienia do UE.




No bo u nas nie było korupcji i łapówkarstwa... nadal jest, tylko nie tę skalę.

Ja mówię o łapówkarstwie od najniższego szczebla, tam ma się wybór - dwie stówy w łapę albo 2 lata się czeka na wizytę u lekarza. W Polsce tak źle nie jest.

Lol, jasne, mogli poczekać do demokratycznych wyborów. My też mogliśmy czekać, po co był stan wojenny, okrągły stół? Wystarczyło poczekać do wyborów i obalić PZPR w wyborach demokratycznych :D :D :D

Powtórzę raz trzeci - PZPR NIE MIAŁO demokratycznego mandatu, Janukowycz MIAŁ. My mieliśmy w perspektywie kolejne lata komunizmu. Tacy ludzie jak Adam Michnik czy Viktor Orban, premier Węgier (czytam jego biografię, autorstwa Igora Janke z Rzeczpospolitej, polecam) nie wierzyli że dożyją końca tego utroju a jednak się udało. Ukraińcy mieli zaś perspektywę pół roku sprawowowania mandatu przez dosyć marnego polityka, (który jednak nie dorównywał w służalczości poprzedniczce, która trafiła za to do ciupy)

Dobrze robią, idą w dobrym kierunku, tylko ONZ musi tam wpuścić swoje siły pokojowe, bo bez nich sobie nie poradzą z rosją (czytaj separatystami). Grożenie zakazem wjazdu dla jakiegoś tam pomniejszego oficjela nic nie daje.
Pokojowe siły ONZ to jest rozwiązanie. Ruskie wtedy nie fikną, bo stawka będzie za duża już.

Pokojowe siły ONZ tam nie wejdą bo Ukraińcy nie przyznają się że u nich trwa wojna, dlatego też można stwierdzić że mają krew na rękach tego feralnego lotu.



Uwierz mi na słowo, że kto jak kto, ale Drubens akurat o Ukrainie i sytuacji tam panującej wie najwięcej z nas :) :) :)

Żadna znajomość Ukrainy, nawet bycie Ukraińcem nie zastąpi wiedzy geopolitycznej.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Skądś się ten pogląd wziął...

Tak, rozsiewali go ludzie tacy jak Ty, którzy rozsiewają teraz bzdury o Ukrainie.



Mówię o XXI wieku.

Rozumiem, wybierasz wygodne dla siebie przykłady. To normalne, nie przejmuj się.

Ja nie mówię o różnicach gosp Polskii i Hiszpanii w 2004r tylko przepaści jaka dzieli MINIMALNE wymagania wstąpienia do UE.

Ale Ukraina nie przystępuje jeszcze do UE. Przed nimi długa droga.

Ja mówię o łapówkarstwie od najniższego szczebla, tam ma się wybór - dwie stówy w łapę albo 2 lata się czeka na wizytę u lekarza. W Polsce tak źle nie jest.

A u nas jak jest? Albo w łapę, albo na zabieg czekasz ponad rok. Różnica taka jak Doko napisał, nie dajesz w łapę w szpitalu, tylko idziesz na prywatną wizytę do pana ordynatora i tam zostawiasz z 1,5 kafla w kopercie.

Powtórzę raz trzeci - PZPR NIE MIAŁO demokratycznego mandatu, Janukowycz MIAŁ.

Jak to nie miało? Przecież wybory były zawsze. Sam je pamiętam nawet.

Ukraińcy mieli zaś perspektywę pół roku sprawowowania mandatu przez dosyć marnego polityka, (który jednak nie dorównywał w służalczości poprzedniczce, która trafiła za to do ciupy)

Z tymi "ciupami" to bym tak nie przesądzał. Chodorkowski też siedział za co siedział a wiadomo o co chodziło. Prawda jest jak wiesz co, każdy ma swoją.


Pokojowe siły ONZ tam nie wejdą bo Ukraińcy nie przyznają się że u nich trwa wojna, dlatego też można stwierdzić że mają krew na rękach tego feralnego lotu.

Wejdą, wejdą, zobaczysz. Skoro już proszę żeby ich dozbroić to w końcu poproszą o pokojowe siły. To jest moim zdaniem (oczywiście to tylko moje zdanie) najlepsze rozwiązanie obecnie.


Żadna znajomość Ukrainy, nawet bycie Ukraińcem nie zastąpi wiedzy geopolitycznej.

Tu bym polemizował mocno.
 
Tak, rozsiewali go ludzie tacy jak Ty, którzy rozsiewają teraz bzdury o Ukrainie.

Bywam oskarżany o antypolonizm, tak samo jak szpiegostwo na rzecz Niemiec, Rosji lub Izraela... Tak samo jak słyszałem już jakoby moi przodkowie należeli do UB/SB, PZPR, ZOMO... SS, Wehrmachtu...PO itd


Rozumiem, wybierasz wygodne dla siebie przykłady. To normalne, nie przejmuj się.

Nie wygodne, tylko jak mówimy o teraźniejszości to porównujmy obecną sytuację w różnych państwach. Bo skoro Ty przytaczasz jako argument rewolucję francuską to ja mogę przytoczyć XVII wiek jak Ukraińcy pracowali w polu dla Polaków bla bla bla. Kucowska zasada, jak nie mam argumentów to powiem coś o Hitlerze, ZSRR albo rewolucji francuskiej.


Ale Ukraina nie przystępuje jeszcze do UE. Przed nimi długa droga.

No oni by bardzo chcieli, ale czy my chcemy? WY chcecie, ale MY. Każdy ma swoją rację jak zauważyłeś.


A u nas jak jest? Albo w łapę, albo na zabieg czekasz ponad rok. Różnica taka jak Doko napisał, nie dajesz w łapę w szpitalu, tylko idziesz na prywatną wizytę do pana ordynatora i tam zostawiasz z 1,5 kafla w kopercie.

Porównywanie poziomu korupcji Ukrainy i Polski jest zabawne.

http://i.wp.pl/a/f/png/32854/mapa_korupcja_swiat_t_600.png

Żółte i pomarańczowe to dla mnie Europa. Czerwona jest Azja. Nazywajcie mnie sobie nazistą ale statystyki są statystykami.

Jak to nie miało? Przecież wybory były zawsze. Sam je pamiętam nawet.

Były zawsze, tylko że startować mogli tylko ludzie z PZPR, ZSL, SD i ktoś z PAXu jakiś tam mandat dostawał. A na Ukrainie wybory wolne.


Z tymi "ciupami" to bym tak nie przesądzał. Chodorkowski też siedział za co siedział a wiadomo o co chodziło. Prawda jest jak wiesz co, każdy ma swoją.


Wiem.

Wejdą, wejdą, zobaczysz. Skoro już proszę żeby ich dozbroić to w końcu poproszą o pokojowe siły. To jest moim zdaniem (oczywiście to tylko moje zdanie) najlepsze rozwiązanie obecnie.

Skoro Ukraina nie radzi sobie z garstką bandziorów to faktycznie potrzebuje pomocy.


Tu bym polemizował mocno.

Szkoły na ten temat są różne. Podział na racjonalistów i empirystów istnieje od początków dziejów ludzkości.
 

DeletedUser31

Gość
Gość
Porównywanie poziomu korupcji Ukrainy i Polski jest zabawne.

Tutaj nie ma nic zabawnego, korupcja w Polsce jest na takim samym poziomie jak na Ukrainie a w unii nazywa się to ładnie Lobbing


Skoro Ukraina nie radzi sobie z garstką bandziorów to faktycznie potrzebuje pomocy.

Pomijasz jeden zasadniczy szczegół, to nie są bandziory lecz rosyjski specnaz.

http://www.wykop.pl/link/2083436/plaga-smierci-rosyjskich-zolnierzy-na-urlopie-45-pogrzebow-w-dwa/
 
Tutaj nie ma nic zabawnego, korupcja w Polsce jest na takim samym poziomie jak na Ukrainie a w unii nazywa się to ładnie Lobbing


Nie, nie jest. Pokazałem dane.

Pomijasz jeden zasadniczy szczegół, to nie są bandziory lecz rosyjski specnaz.


Wykop jako źródło prawdy. Skąd Ty człowieku jesteś, z KNP? A jak ja wrzucę info o tym że to Marsjanie za tym stoją i napiszę że to prawda to będzie to prawda? Skąd anony mają takie dane?

Jeżeli to prawda, to dzięki za kolejny dowód na potwierdzenie mojej tezy - Ukraina jako państwo nie funkcjonuje, skoro mają dziurawe granice. Identycznie jak II RP 17 września 39r.
 

DeletedUser31

Gość
Gość
A proszę bardzo.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-s...lopie-45-pogrzebow-w-dwa-tygodnie,451295.html

Identycznie jak II RP 17 września 39r
.

W tym miejscu nasza dyskusja się urywa. Na historie się nie chodziło?

Robisz sobie z nas jaja? Podajesz datę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, porównując ją z obecną sytuacją na Ukrainie. Lekcja historii:

1 Września Polska została zaatakowana przez III Rzesze. WP skupiało się na powstrzymaniu agresora,17 Września Związek Radziecki na mocy porozumienia Ribbentrop-Mołotow najechał nasze ziemię.


Nie widzę żadnego związku z wydarzeniami na Ukrainie z przytoczoną przez Pana datą.
 
A proszę bardzo.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-s...lopie-45-pogrzebow-w-dwa-tygodnie,451295.html

.

W tym miejscu nasza dyskusja się urywa. Na historie się nie chodziło?

Robisz sobie z nas jaja? Podajesz datę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, porównując ją z obecną sytuacją na Ukrainie. Lekcja historii:

1 Września Polska została zaatakowana przez III Rzesze. WP skupiało się na powstrzymaniu agresora,17 Września Związek Radziecki na mocy porozumienia Ribbentrop-Mołotow najechał nasze ziemię.


Nie widzę żadnego związku z wydarzeniami na Ukrainie z przytoczoną przez Pana datą.


No właśnie dlatego powinien Pan cofnąć się do lekcji historii. Wie pan DLACZEGO Armia Czerwona przekroczyła granicę II RP AKURAT 17 Września? Bo to właśnie 17 września miała SKAPITULOWAĆ Warszawa, dając PRETEKST do wkroczenia Sowietów. Zanim napisze pan bzdury po raz trzeci niech Pan pomyśli dobrze.

EDIT:

"Stalin zwlekał, sądząc że najkorzystniej będzie rozpocząć działania po upadku Warszawy.[...] Mobilizację ogłosił 7 września, gdy niemieckie wojska podeszły na przedpola polskiej stolicy. Spodziewał się że Polacy nie utrzymują i z powodu braku myśliwców, które mogłyby obronić ludność przed nalotami , zmuszeni będą do kapitulacji w ciągu najbliższych kilku dni" - B. Wołoszański, Tajna Wojna Stalina

Tak więc trochę historii to się raczej Panu przyda, słabość władzy i państwa zawsze będzie wykorzystywana przez sąsiadów. Jedynka do dzienniczka.
 
Ostatnia edycja:
@Drubens, szkoda czasu, kolejny "wielep" na forum.

definicja "wielepa" = wie lepiej i kropka :D


Argument człowieka bez argumentów = szkoda gadać/szkoda nerwów/z takimi się nie gada/nie jest partnerem do dyskusji/[wstaw własne]

Moje argumenty - dane statystyczne, wykresy, książki uznanych autorów...

Argumenty przeciwników w dyskusji - wykop. Może jeszcze dojdzie karachan, kwejk i Sadistic. Moje gratulacje.

No i te teksty, "idź do szkoły". A potem moja odpowiedź i cisza, wygłupiłem się, nie mam wiedzy to napiszę że koniec tematu, szkoda gadać itp (patrz wyżej)
 

DeletedUser31

Gość
Gość
Wykop był tylko linkiem Jak widać treść została całkowicie zignorowana.

Koniec tematu,jak widać masz swoją wersje historii,dyskusja z tobą nie ma sensu. Porównanie obecnej sytuacji na Ukrainie do wydarzeń z 39r zamyka temat.
 
Wykop był tylko linkiem Jak widać treść została całkowicie zignorowana.

Koniec tematu,jak widać masz swoją wersje historii,dyskusja z tobą nie ma sensu. Porównanie obecnej sytuacji na Ukrainie do wydarzeń z 39r zamyka temat.

Porównywanie do wydarzeń z XVIII wieku otwiera dyskusję, a z XX ją zamyka? I kto tu używa wygodnych faktów?

Takiego porównania (do 17 września i wkroczenia ACz na tereny II RP) używa się w mediach, używane też było na lekcjach WOSu i etyki w mojej szkole. Porównanie używane w mediach czy w oświacie jest czymś co panu Drubensowi wydaje się głupie. No to szkoda że ma pan polskich nauczycieli i dziennikarzy za głupców.


http://wpolityce.pl/swiat/188961-ge...esnia-rosyjskie-wojska-maja-rozgrzane-silniki
http://tygodnik.onet.pl/swiat/atmos...ny-jest-jak-przed-17-wrzesnia-1939-roku/wbwnj

Skoro generałowie, historycy, nauczyciele i dziennikarze to głupie dzieci to kim pan jest panie Drubens oprócz tego że jest pan użytkownikiem tego forum? Może doda pan jeszcze kogoś do długiej listy głupców wg. Drubensa?

Wykop był tylko linkiem Jak widać treść została całkowicie zignorowana.

Nie została, to Pan nie czytał uważnie tego co napisałem później na ten temat.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry