zaakceptowany Migracja postaci – dostosowanie The-West PL do warunków 2022 roku

Czy jesteś za wprowadzeniem migracji na żądanie?

  • TAK

    Głosy: 30 76,9%
  • NIE

    Głosy: 9 23,1%

  • W sumie głosujących
    39
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

1 2 3

Blada Twarz
TLDR [streszczenie]:
Pomysł na wprowadzenie migracji „na żądanie” (z obowiązującymi wieloma ograniczeniami) z uwagi na coraz mniejszą liczbę aktywnych graczy, a co za tym idzie z uwagi na występowanie zjawiska „opustoszałych serwerów”, szczególnie nasilającego się cyklicznie po utworzeniu nowych światów.


Wstęp i uzasadnienie:
O ile dobrze pamiętam to możliwość migrowania postaci na inne światy została wprowadzona jeszcze w czasach, gdy w TW grały dziesiątki tysięcy graczy z całej Polski. Wówczas migracja postaci dopiero podczas „zamykania świata” miała więcej sensu, jednakże w roku 2022 trzeba powiedzieć wprost:
- liczba aktywnych graczy na serwerach jest zatrważająco niska,
- nie pomaga tutaj również fakt, że nadal jest kontynuowana tradycja zakładania nowych serwerów co 1 rok pomimo dużo mniejszej liczby graczy tzn. każdy nowo założony serwer powoduje jeszcze większy odpływ graczy (i niekończącą się potrzebę mozolnego rozwijania postaci co rok od 1 do 150 poziomu jeżeli chce się grać na „żywym” serwerze)

Dlatego z powyższych względów uważam, że zasady migracji powinny zostać dostosowane do dzisiejszych warunków panujących na serwerach TW.


Propozycja:
Wnoszę o dostosowanie warunków migracji do sytuacji w grze TW w 2022 roku, tzn. umożliwienie migracji postaci „na żądanie”. Zasady, które by obowiązywały:
- najważniejsza zasada: można migrować tylko na światy, na których liczba aktywnych graczy jest większa od średniej liczby aktywnych graczy na wszystkich polskich serwerach The-West (średnia czyli zsumowanie liczby aktywnych graczy na polskich serwerach oraz późniejsze jej podzielenie przez liczbę serwerów)
- powyższe ograniczenie nie miałoby zastosowania dla świata na którym zaczynaliśmy grę (w razie chęci powrotu)
- brak możliwości migracji na najnowszy świat (żeby nie przeszkadzać słabym, dopiero co utworzonym tam postaciom w budowie miast, zdobywaniu osiągnięć, pojedynkach, zbieraniu EQ itd.)
- każdorazowa opłata za migrację np. 800 bryłek (żeby moderatorom chciało się przeklikiwać Waszą postać, do zapłaty bryłkami zbieranymi za systematyczne logowania lub zamiennie PLN). [Komentarz: zapewne dużo osób zdecyduje się na zapłatę bryłkami z PLN za taką operację także to byłby zastrzyk gotówki dla InnoGames. Później zapewne jeżeli gracze chcieliby co rok-dwa migrować na nowsze światy (z wyjątkiem najnowszego) to co rok-dwa musieliby znowu wydać te 800 bryłek co jak już wspominałem mogłoby poprawiać znacząco Wasze wyniki finansowe.]
- możliwe maksymalnie 3 migracje/rok
- minimalny poziom postaci: 100
- poziom postaci po migracji zostałby zredukowany o 10 poziomów (przez to również losowo ubyłoby 10 punktów cech oraz 30 punktów umiejętności z konta postaci)


Dodatkowe uzasadnienie:
Przedstawiony przeze mnie pomysł migracji postaci owszem, zredukowałby liczbę graczy na mniej aktywnych serwerach ale przez to (co jest tutaj najważniejsze) umożliwiłby skonsolidowanie aktywnych graczy na „żywych” serwerach. W mojej opinii istnienie aktualnie 14 światów The-West w 2022 roku przy tak zatrważająco małej liczbie aktywnych graczy niestety mija się z celem oraz powoduje tylko frustrację oraz mniejsze czerpanie przyjemności płynącej z tak ukochanej przez nas gry.
 

1 2 3

Blada Twarz
dajesz propozycje to napisz ją po niemiecku i odczytaj od tyłu,chociaż pewnie i tak wrzucą ją do kosza.

Ja sobie zdaję sprawę z tego, że wprowadzenie takiej funkcjonalności wymagałoby albo:
- ręcznego przeklikiwania każdego konta z osobna przez TWT, albo też
- zaangażowania zespołu programistów z niemieckiego InnoGames celem zaprojektowania, napisania, przetestowania oraz wdrożenia takiej funkcjonalności (o ile takowych programistów jeszcze w ogóle posiadają z racji zapewne coraz mniejszej rentowności gry)

Także drogi @TWT: Jeżeli propozycja dostanie ponad 70% głosów w ankiecie i jeżeli opcja 1 nie wchodziłaby w grę (ponieważ np. nie chce Wam się ręcznie przeklikiwać przez Was kont celem ich migracji) to proszę chociaż nie odrzucajcie tej propozycji z automatu tylko z szacunku do swoich graczy przetłumaczcie i przekażcie ten pomysł do centrali InnoGames. Bardzo dziękuję!
 

1 2 3

Blada Twarz
nie chce mi sie tego nawet czytac Xd
Jeżeli chciałbyś merytorycznie skomentować pomysł lub zagłosować w ankiecie to bardzo Cię proszę wcześniej o przeczytanie całej treści. Obawiam się, że w przeciwnym razie komentowanie oraz głosowanie raczej nie mają sensu. Dziękuję!
grasz od roku w the westa?
Grałem niegdyś dawno temu na Klondike, teraz na Richmond. Niestety przeraża mnie ta niewielka liczba aktywnych graczy oraz sam fakt, że po otwarciu nowego świata ta liczba jeszcze bardziej się zmniejszy.
 

1 2 3

Blada Twarz
Zmień te 800 bryłek na 200 np.
To był tylko przykład z tymi 800 bryłkami ale z drugiej strony uważam, że nie powinniśmy mieć (jako gracze) za łatwo tzn. żeby się nagle nie okazało, że dużo graczy będzie chciało przemigrować w krótkim czasie + żeby TWT nie miał dużo pracy w przypadku ręcznego przenoszenia kont.

W niecały rok gracze byliby w stanie uzbierać sobie 800 bryłek za systematyczne logowania a tu też chodziłoby o to żeby TWT miało chęci do przeprowadzania tych migracji czyli żeby jednak gracze również kupowali w tym celu bryłki za PLN.

Poza tym np. ja i tak bym był skory do tego żeby zapłacić te 50 złotych za bryłki do migracji postaci niż żebym miał przez rok czasu znowu wbijać ten 150 poziom.
 

zartas

Członek obsługi gry
To był tylko przykład z tymi 800 bryłkami ale z drugiej strony uważam, że nie powinniśmy mieć (jako gracze) za łatwo tzn. żeby się nagle nie okazało, że dużo graczy będzie chciało przemigrować w krótkim czasie + żeby TWT nie miał dużo pracy w przypadku ręcznego przenoszenia kont.

W niecały rok gracze byliby w stanie uzbierać sobie 800 bryłek za systematyczne logowania a tu też chodziłoby o to żeby TWT miało chęci do przeprowadzania tych migracji czyli żeby jednak gracze również kupowali w tym celu bryłki za PLN.

Poza tym ja bym i tak był skory do tego żeby zapłacić te 50 złotych za bryłki do migracji postaci niż żebym miał przez rok czasu znowu wbijać ten 150 poziom.
To nie jest decyzja, którą podejmuje, jak to napisałeś "TWT" ;). Kwestia decyzji dewelopera.
Osobiście nie sądzę, iż możliwe byłoby przenoszenie postaci na "najnowszy" świat jak i stare światy, których systemy różnią się od nowo powstających światów. Pomysł jak najbardziej ciekawy, pytanie tylko, czy chcieliby to wprowadzić.
 

1 2 3

Blada Twarz
To nie jest decyzja, którą podejmuje, jak to napisałeś "TWT" ;). Kwestia decyzji dewelopera.
Osobiście nie sądzę, iż możliwe byłoby przenoszenie postaci na "najnowszy" świat jak i stare światy, których systemy różnią się od nowo powstających światów. Pomysł jak najbardziej ciekawy, pytanie tylko, czy chcieliby to wprowadzić.

Dlatego też w głównym wątku napisałem odnośnie jednego z wielu ograniczeń, które by się przydały, czyli:
- brak możliwości migracji na najnowszy świat (żeby nie przeszkadzać słabym, dopiero co utworzonym tam postaciom w budowie miast, zdobywaniu osiągnięć, pojedynkach, zbieraniu EQ itd.)

Odnośnie decyzyjności TWT to również w jednym z moich komentarzy napisałem:
Jeżeli propozycja dostanie ponad 70% głosów [...] to proszę chociaż nie odrzucajcie tej propozycji z automatu (przyp. TWT) tylko z szacunku do swoich graczy przetłumaczcie i przekażcie ten pomysł do centrali InnoGames.

Odnośnie różnicy (kompatybilności) stary świat vs nowy świat to można np. dodać ograniczenie takie, że migracja ze światów 1.x na 2.x nie jest możliwa (i vice versa). Lub można by było to jakoś w inny sposób obejść, chodzi tylko o to żeby w ogóle ruszyć temat, zacząć dyskusję, zasygnalizować potrzebę, a resztę już zrobi InnoGames.

XD to już było 0/10
Możliwe że taki pomysł już wcześniej się pojawił ale czy to jest wystarczający powód do przekreślenia tego pomysłu? Widocznie wcześniej był za mały odzew ze strony społeczności The-West i/lub propozycja nie została przystępnie przedstawiona.
 
Dlatego też w głównym wątku napisałem odnośnie jednego z wielu ograniczeń, które by się przydały, czyli:


Odnośnie decyzyjności TWT to również w jednym z moich komentarzy napisałem:


Odnośnie różnicy (kompatybilności) stary świat vs nowy świat to można np. dodać ograniczenie takie, że migracja ze światów 1.x na 2.x nie jest możliwa (i vice versa). Lub można by było to jakoś w inny sposób obejść, chodzi tylko o to żeby w ogóle ruszyć temat, zacząć dyskusję, zasygnalizować potrzebę, a resztę już zrobi InnoGames.


Możliwe że taki pomysł już wcześniej się pojawił ale czy to jest wystarczający powód do przekreślenia tego pomysłu? Widocznie wcześniej był za mały odzew ze strony społeczności The-West i/lub propozycja nie została przystępnie przedstawiona.
Spoko tylko odejmowanie cech/umek to lipa totalna nie po to ktoś zbiera to latami zeby potem mu zabrac
 
Przeczytałem Twoją propozycję.

Jednak moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniają.
Nie wiem ile TW ma dokładnie lat ale wiem, że zaczynał w zupełnie innej epoce.
Dzisiaj w epoce smartfonów gra potrzebuje DWÓCH RZECZY:

1. Porządnej aplikacji mobilnej
2. Rozgłosu i reklamy w Internecie

Kiedyś do zapełniania serwerów wystarczała "poczta pantoflowa" ale sorry winetou to już nie wystarczy.
Jestem głęboko przekonany, że z pomocą tych rzeczy, które wymieniłem w punktach jeden i dwa migracja była by tylko wyjściem opcjonalnym.
 

1 2 3

Blada Twarz
Spoko tylko odejmowanie cech/umek to lipa totalna nie po to ktoś zbiera to latami zeby potem mu zabrac
Według mnie nie może być zbyt łatwo. Poza tym zawsze lepiej będzie wystartować z poziomu np. 140 (zamiast 150) niż żeby zaczynać od całkowitego zera.

Przeczytałem Twoją propozycję.

Jednak moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniają.
Nie wiem ile TW ma dokładnie lat ale wiem, że zaczynał w zupełnie innej epoce.
Dzisiaj w epoce smartfonów gra potrzebuje DWÓCH RZECZY:

1. Porządnej aplikacji mobilnej
2. Rozgłosu i reklamy w Internecie

Kiedyś do zapełniania serwerów wystarczała "poczta pantoflowa" ale sorry winetou to już nie wystarczy.
Jestem głęboko przekonany, że z pomocą tych rzeczy, które wymieniłem w punktach jeden i dwa migracja była by tylko wyjściem opcjonalnym.
Niestety mamy to co mamy.


Bardzo dziękuję wszystkim za aktywne komentowanie.


Miałbym prośbę do @moderatorów: Czy moglibyście skonfigurować ankietę w ten sposób aby nie była już dłużej anonimowa? Niestety przy zakładaniu wątku musiałem przeoczyć tą opcję. Z góry dziękuję.
 
W wielu elementach ta propozycja mi się nie podoba. Ta gra jest tak słabo zarządzana i jej kondycja tak podupadła, że takie jednostkowe migracje nie mają większego sensu. Obecnie już właściwie nie ma "żywych" światów, więc jaki sens jest przechodzić z jednego trupa na drugi. Obecnie migracjami w jakiejkolwiek postaci nie da się już zapudrować tego, że światy są opustoszałe. Będąc w tej kwestii realistą, wiem, że to w obecnym stanie kompletnie nic nie da. Jeśli chcemy się bawić w pudrowanie, to więcej sensu by miała globalna centralizacja. Zamiast tworzyć w każdym kraju nowy świat, powstałby jeden międzynarodowy świat, który by skoncentrował resztki aktywnie grających z całego świata w jedno miejsce. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale realia się przez ten czas znacząco zmieniły.

- poziom postaci po migracji zostałby zredukowany o 10 poziomów (przez to również losowo ubyłoby 10 punktów cech oraz 30 punktów umiejętności z konta postaci)
To jest całkowicie nierealne, nikt by nie korzystał z opcji migracji z czymś takim.
 

1 2 3

Blada Twarz
To jest całkowicie nierealne, nikt by nie korzystał z opcji migracji z czymś takim.
Jak już wspominałem wyżej - według mnie nie może być zbyt łatwo, żeby nie wywołać migracyjnego chaosu. Jeżeli komuś będzie bardzo zależało na migracji to i tak z takiej opcji skorzysta. Chyba lepiej jest mieć 140 poziom na np. rocznym serwerze niż 150 poziom na 4-letnim trupie.

Warto wspomnieć w ogóle, że podczas pierwszych migracji ze światów 2-9 i późniejszych z s11 i s12 to niektóre serwery miały dużo większą aktywność od niektórych dzisiejszych zdechlaków.
Niestety - bardzo przykry fakt.

Plan mega na plus.
Powiedziałbym że nawet idealny
Tylko Niestety Herr Developerrr nie zmieni nic co jest imo przykre
Dzięki. Szczególnie jest mi miło słyszeć to, że pomysł się komuś bardzo podoba. Ale oczywiście konstruktywna krytyka również jest przeze mnie mile widziana.

Nawet jeżeli nie wdrożą tego pomysłu takim jakim go tu przedstawiłem to niech on chociaż będzie podwalinami zmian w temacie "martwych serwerów" - nawet niewielkich zmian.
 
Nie ma takiego dowodu, powtarzam jeszcze raz jest nagroda dziesięć tysięcy bryłek złota dla człowieka,
który wskaże cień dowodu, że Lenka wiedziała o migracjach, po prostu nie wiedziała proszę to sobie wyobrazić,
znaczy wiedziała albo nie wiedziała ja nie wiem czy wiedziała, ale istnieje ogromna możliwość, że nie wiedziała,
jest nawet taka wypowiedź etriel która zrobiła tą słynną konferencję na TeamSpeaku która rozpoczęła kadencję Lenki jako CM,
ona powiedziała taka zmęczona, powiedziała do swojego Szeryfa "zrobiłam coś strasznego", ale imię Lenki pozostanie nieskalane
z czego można wywnioskować, że ona nie raczyła Lenki poinformować
 
Status
Zamknięty.
Do góry