Bronie fortowe z rzemiosła 650+

Bronie fortowe w rzemiośle.

  • Jestem na tak

    Głosy: 68 51,1%
  • Jestem na nie

    Głosy: 65 48,9%

  • W sumie głosujących
    133
Status
Zamknięty.
Proponuję zrobić w zakresie 650-700 wytworzenie jakiejś wypasionej broni fortowej, lepszej od złotej strzelby :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Proponuję zrobić w zakresie 650-700 wytworzenie jakiejś wypasionej broni fortowej, lepszej od złotej strzelby :)

Bardzo skromnie omówione poza tym jest jeden podstawowy problem. Mamy 4 profesje czyli musza powstać 4 nowe fortówki. Poza tym muszą one być tak samo trudno dostępne jak te bronie z zadania wyzwanie rzemiosła. Pomysł może nie jest zły ale wielu graczy będzie mówić że i tak złota strzelba jest już dobra.
Jeszcze jeden problem. Ciężko "wrzucić" do gry broń lepszą niż złota strzelba. Dlaczego? Bo z reguły ten kto posiada strzelbę ma również colta lub szable a nawet oba a złoty zestaw posiada też bonusy do punktów prac szybkości i do życia. Jeżeli już takie coś by było proponuje połączyć bronie z wyzwania rzemiosła z tą bronią fortową w zestaw który dawałby podobne bonusy.
 
Możnaby dodatkowo zrobić sety rzemiosła mieszane np.

1set:
1. broń pojedynkowa z rzemiosła Rymarz
2. broń fortowa z rzemiosła Kowal
3. Produkt z rzemiosła znachor lub kucharz

2set:
1. broń pojedynkowa z rzemiosła Kowal
2. broń fortowa z rzemiosła Kucharz
3. Produkt z rzemiosła rymarz lub znachor

3set:
1. broń pojedynkowa z rzemiosła Znachor
2. broń fortowa z rzemiosła Rymarz
3. Produkt z rzemiosła kowal lub kucharz

4set:
1. broń pojedynkowa z rzemiosła Kucharz
2. broń fortowa z rzemiosła Znachor
3. Produkt z rzemiosła rymarz lub kowal


czy jakoś tak ;)
 
Jestem na nie bo mnie sie nawet nie chce robić questa na złotą strzelbę a co dopiro męczyć się aby uzyskać coś od niej lepszego. Cztery profesje = cztery fortówki? haha ciekawe jaką by broń kucharz wytwrzorzył? Armate na jajka? :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Wielu osobom nie chciało by się robić nowej fortówki skoro i tak mają dobre złotko.

To co zaproponował lech mogłoby wejść w życie czemu nie chciałbym zobaczyć jak by to wyglądało.

Jedno jest pewne co dalej z rzemiosłem bo zadanie wyzwanie rzemiosła wygląda jak szczyt możliwości czy będzie coś dalej czy nie a jak tak to co?
 

DeletedUser

Gość
Gość
1.Nie będzie żadnej lepszej broni pojedynkowej, fortowej od złotego colta, złotej szabli i złotej strzelby
2.Za mało napisane
3.na nie
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trochę skromnie opisane,ale pomysł dobry-większe urozmaicenie wśród broni fortowej i kolejne zasłużone wynagrodzenie dla rzemieślników,którzy wydali tak potężną kasę na te punkty rzemiosła,że należy im się.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skoro są bronie pojedynkowe z zadań dla rzemieślników, to czemu by nie fortówki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
mam pomysł

4 bronie dla 4 profesji...hmm
Dla kowala:Jakiś miecz obr.trochę lepsze niż złotko
Dla kucharza:strzelba na pomidory (no co?!) obr.jak wyżej
Dla znachora:Gaz pieprzowy (tak tak to fortówka) obr.jak wyżej
Dla rymarza:jakaś dzida (w końcu jeździec) obr.jak wyżej
a można np.zrobić współprace 4 profesji (różnych)i po wykonaniu jakichś czynności każdy dostaje tą samą wyrombistą broń fortową co wy na to?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
4 bronie dla 4 profesji...hmm
Dla kowala:Jakiś miecz obr.trochę lepsze niż złotko
Dla kucharza:strzelba na pomidory (no co?!) obr.jak wyżej
Dla znachora:Gaz pieprzowy (tak tak to fortówka) obr.jak wyżej
Dla rymarza:jakaś dzida (w końcu jeździec) obr.jak wyżej
a można np.zrobić współprace 4 profesji (różnych)i po wykonaniu jakichś czynności każdy dostaje tą samą wyrombistą broń fortową co wy na to?

Koleś, ty choć trochę znasz się na broni z tegoż okresu? Dzida? Widziałeś w jakimś westernie białego człowieka latającego z dzidą? Gazu pieprzowego jeszcze wtedy nie używano, miecz nie jest bronią fortową, a strzelba na pomidory to chyba joke. A temat dotyczy samej idei broni craftingowej, nie zaś konkretnych przykładów broni, proponowanie nowych przedmiotów jest ZAKAZANE. Samej idei daję TAK, mogłaby być to broń kombinowana jak winchester z lunetą*.

*Nie, nie proponuje wprowadzenia winchestera z lunetką, wyznaczam tylko kierunek jaka by to była broń, powiedzmy że nie "mainstreamowa:".
 

DeletedUser

Gość
Gość
Złotka zadają największe średnie obrażenia, a niektóre tylko bronie jak WEB mogą się z nimi zrównywać ale nie są chętniej brane do pojedynków.
Może powstałyby dodatkowe przedmioty do złotego setu? Dodające bonusy do pojedynków, prac, fortów i może rzemiosła (zwiększona szansa na znakomity rezultat) ale tak by trudno byłoby je zdobyć poświęcając każdemu przedmiotowi wiele miesięcy? W końcu to ZŁOTY set. Wyjątkowy, niepowtarzalny, tylko dla wybranych, będący oznaką doświadczenia w grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24534

Gość
Gość
Tak, jest wiele broni równych jemu ale niektórym chce się wymiotować patrząc na złotego kolta ::): Niektórzy mogą preferować większy rozrzut np. Siekiera Boona. Więc nie tylko złotka są chętnie brane do pojedynków...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł naprawdę super, warto można by było zrealizować ten pomysł.
Jedyny problem to poszukanie takich alternatyw na te bronie (nie chodzi tutaj o wymyślenie katapulty na pomidory czy coś tam innego)

1) Pistolet strzelający podwójnie (dmg. 150-300)
2) Z większym rozrzutem (dmg. 150-500)
itp. itd.

Dałem dwa przykłady, ale pomysł naprawdę godny uwagi.

Chodzi szczególnie o to, by ożywić rzemiosło, bo wogóle się nie opłaca go robić do pewnego momentu. Zostały wprowadzone rzeczy do sklepu, pod każde rzemiosło: różne przepisy do prac, miksturki, herbatki, różne łańcuchy do broni i do skracania czasu podróży.

Pomysł godny uwagi, tylko trzeba go zdecydowanie lepiej sprecyzować ::)):
 

DeletedUser18323

Gość
Gość
haha ciekawe jaką by broń kucharz wytwrzorzył? Armate na jajka? :)
Dlaczego fortówka kucharza ma być kojarzona z produktami spożywczymi skoro broń pojedynkowa przypisana jemu to (uwaga!) siekiera?

1.Nie będzie żadnej lepszej broni pojedynkowej, fortowej od złotego colta, złotej szabli i złotej strzelby
Pomijając bronie kolekcjonerskie, howdaha, złoty tomahawk, weba, granta, sjj, boone etc. etc. pomijając też takie wynalazki jak stara biblia, nóż hawkena, colt bannistera itp. to oczywiście nie ma lepszej broni ;-)

po co więcej punktów w rzemiosło niedługo bedzie 1000 a jak ktoś zaczyna gre to ma ciężko nabijać
:fl::fl::fl:
Akurat rzemiosło coraz łatwiejsze się robi. Ceny produktów spadają, a od TW 2.0 będą prawie, że minimalne lub w ogóle nie będzie się opłacało kupować z targu skoro wymagane prace będą trwały po 1-10min i 2-5 energii zamiast 1-2h i 24e. Myślę, że przy takich realiach początkujący gracz spokojnie wybijałby 30-50pkt miesięcznie, kiedy przy średnio zaawansowanym poziomie dałoby się spokojnie w miesiąc wybić od zera do 100-150pkt

Osobiście uważam, że pomysł niezły tylko zauważmy, że bronie pojedynkowe z rzemiosła są protoplastami unikalnych broni, tylko mają obniżone obrażenia o 5 i inne umiejki:

Siekiera Boona (unikat):
obrażenia 35-205 +8budowanie +8siła uderzenia

Siekiera Harpera (z rzemiosła):
obrażenia 30-200 +4budowanie +4siła uderzenia +6wytrzymałość

Tak więc idąc w kierunku broni pojedynkowych z rzemiosła, fortówki też byłyby kopiami innych broni fortowych i przykładowo byłyby to winchester, shotgun, odtylcówka czy nawet łuk.

1) Pistolet strzelający podwójnie (dmg. 150-300)
2) Z większym rozrzutem (dmg. 150-500)
itp. itd.
Nie sądzę by inogames stworzyło nowe bonusy typu podwójny strzał, skoro do tej pory nie dało się ich doprosić np. o zmiany bonusów boba. Raczej trzeba by iść tropem umiejek czy bonusów sektorowych np. (tylko wskazuję jakie bonusy byłyby to najpewniej bazując na aktualnych istniejących w tw) dla znachora +20 życia, dla kowala +18 obrażeń do sektora, bob +10 do obrony, rymarz +10 do ataku i do tego +X%szczęścia, +30%prędkości(dla rymarza?) i losowe umiejki np. +2 do każdej cechy co jest standardem przy strzelbie kolekcjonera czy złotku i jakieś bonusy do prac lub pojedynków.

Dmg na wzór broni pojedynkowych z rzemiosła pewnie byłby osłabiony, jednak by była jakaś opłacalność tych broni (po co mi siekiera harpera skoro boone ma większe obrażenia i lepszy bonus?) to kierowałbym się właśnie zwiększeniem rozrzutu:
dmg 1-579 czy 189-391 daje średnią 290 jak złota strzelba.

Troszkę rozwinąłem pomysł ;-)
Żadne rozwiązanie nie jest propozycją nowego przedmiotu a jedynie wskazówką :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
siekiera to może być źle przetłumaczone :D
może chodziło im o tasak ? XD

co do samej idei wielki +

a nad samą koncepcją jakie bronie można by się jeszcze zastanowić
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na nie. Dlatego, że tak jak wcześniej już ktoś mówił, kucharz mógłby mieć najwyżej armatke na jajka albo miotacz zgniłych owoców. A poza tym większości osobom nie chciałoby się robić nowej broni. Wiele osób nie ma jeszcze nawet złotej strzelby... Ja proponowałbym zmienić silnik rozgrywek o bitwy fortowe. Ponieważ wielu graczy nie może w nich uczestniczyć...
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Ta i dajcie takiemu zawadiaczkowi broń z 600 dmg do tego jego krytyki :D
 

DeletedUser23856

Gość
Gość
to że komuś się nie chce robić złotej strzelby czy może nawet pocisnąć rzemiosło do 650 nie jest argumentem bo np. ja mam złotą strzelbę a pkt rzemiosła na chwilę obecna 618 a we wtorek najbliższy 620 i gdy dobiję do 650 przydałoby się coś dalej gdyż wiele przedmiotów wytworzonych nie zostało wykorzystane w grze.

co do kombinowania setów jest to dobry pomysł bo by trzeba pomóc innym rzemieślnikom by dobili też do tego poziomu. Na s10 gdzie gram z tego co zauważyłem mało osób robi rzemiosło mając profesje Rymarz. Na chwilę obecna posiadam jak i wielu innych kolekcjonerów 3 bronie z rzemiosła a brakuje remingtona Pete`a ( który też już jeden jest na targu a drugi niebawem) więc jestem na tak ale tylko gdy będa to sety mieszane i dające coś więcej jak np złoty set.

druga sprawa jak już przy rzemiośle jesteśmy to broń rzemieślników miała być nagrodą za trud a na chwile obecna nie opłaca się ich robić gdyż ceny takich wyrobów spadają na łeb na szyję i cena waha się w okolicach 200k i to tak trudno sprzedać za taką cenę. na własnym przykładzie podam że pierwsza na świecie siekiere harpera sprzedałem za 700k co jak dla mnie to była mega okazja i niedoinformowanie osoby kupującej ale druga poszła za 350 kolejne wystawiam za 220k i obecnie 2 się nie sprzedały. Czyli jakby byl set dający jakiegoś kopa to i towar by się sprzedawał a na chwilę obecną nie jest wiele wart dlatego wiele osób nie robi rzemiosła

edit: odp do KANUTO

nie broń zawadiace daje krytyki tylko jego cecha posiadania takiego strzału i nawet misiem czy kamieniem zadać krytyka może, gdyż krytyk naliczany jest z tego co pamiętam (choć mogę się w tej kwestii mylić) 10% od posiadanego HP wroga do którego strzelamy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A wygląd broni nie musi być np. armata na pomidory mogło by to być np. shotgun peta odtylcówka harpera i tyle poprostu zmienić troche grafike i było by ok
 
Status
Zamknięty.
Do góry