Dyplomacja

  • Rozpoczynający wątek Patrykos95
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz??

  • Dobre, podoba mi się.

    Głosy: 58 66,7%
  • Nie, nie potrzeba takiej zmiany.

    Głosy: 17 19,5%
  • Nie mam zdania na ten temat.

    Głosy: 6 6,9%
  • Tak, ale po poprawkach (napisz co poprawić).

    Głosy: 6 6,9%

  • W sumie głosujących
    87
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Witam! Zanim na mnie nakrzyczycie z nowiną że takich pomysłów było już wiele, to przeczytajcie ten, bo on różni się od innych. Chodzi mi o stworzenie stosunków dyplomatycznych.

Wojna: Co daje?
Miasto X ma wojnę z Miastem Y, więc gracze z tych miast nie mogą nic kupować ani być zapraszani z drugiego (wrogiego miasta).

Pakt o Nieagresję:
Gracze z 2 miast co mają PoN nie mogą się atakować, a ceny przedmiotów nie są mnożone przez 4 tylko przez 2. Znaczy się jak coś normalnie kosztuje 100$ to nie zapłacimi w 2 mieście 400$ tylko 200$.

Sojusz:
Gracze z 2 miast nie mogą się atakować, ceny przedmiotów są normalne (takie same jak normalnie w własnym mieście), miasto X może przekazać miastu Y xxx dolarów z kasy miejskiej do kasy miejskiej miasta Y i odwrotnie, kiedy miasto X ma wojne z miastem Y a sojusz z miastem Z to miasto X może poprosić miasto Z o pomoc w wojnie, jeśli miasto Z się zgodzi to mają automatycznie wojne z miastem Y, jeśli odmówia, to sojusz jest automatycznie zrywany do pozycji Neutralnej (czyli tak jak teraz). Dodatkowo można by budować tory kolejowe między sojuszniczymi miastami ( o tym na dole ).


Pewnie pytacie gdzie by sie to ustalało?? O tóż w ratuszu powstała w zakładce administracja zakładka "Dyplomacja" I tam wsxzystko by się wpisywało (z jakim miastem chce się mieć sojusz, PoN lub wojne) Do sojuszu i PoN oby dwa miasta muszą się zgodzić, w wypadku wojny nie muszą się zgodzić.

Podczas zmiany stosunków dyplomatycznych wszyscy członkowie miast, których one dotyczą dostają raport o zmianie stosunków.

Na mapie zmieniły by się kolory miast, wraz z stosunkami dyplomatycznymi:

Neutralne - Tak jak teraz - Czerwone

Sojusznik - Zielone

Pakt o Nieagresję - Fioletowe

Wojna - Biały (żeby żucało się w oczy)


Tory Kolejowe:
Na początek trzeba by wybudować dworzec w miastach, które mają być połączone torami. Dworzec kosztuje 200 cegiełek (pkt budowy)

Tory kosztują 50 cegiełek na 1 min podróży z jednego do drugiego sojuszniczego miasta.

Tory mogą budować obydwa miasta. Na połączenie kolejowe muszą się zgodzić założyciele miast, których one dotyczą.

Co dają tory?
Zwiększają prędkość drogi o 350% (Czemu tak dużo? W końcu to kolej, a nie koń)

Koszt biletu: Dla Miast sojuszniczych: 5$ (kasa przepada)
Dla graczy którzy będą korzystać z tego, a nie są w żadnym z tych 2 miast: 10$ Każde miasto dostaje 2$ do kasy miejskiej.

Czy za tory dostaje się pkt?
Tak, 2 miasta co moją tory dostają połowe pkt co normalnie za każdą "cegiełke". Żeby było sprawiedliwie.


Aby kupić bilet to trzeba wejśc w dworzec i tam pojawi się lista dostępnych stacji w innych miastach, wybieramy i już.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
też popieram. wreszcie będzie coś pomocnego w kontaktach między miejskich.
 

DeletedUser

Gość
Gość
pomysł dobry ale pieniądze za przejazd koleją powinny lądować w kasie miasta
 

DeletedUser

Gość
Gość
a co to OGame? Wystarczy już, że będą strzelaniny między miastami a nie wojny. Może jeszcze z czołgami wyjadą? Jestem na nie
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zamiast wojną mozna to nazwać waśnią, bo przecierz na dzikim zachodzie nie wszystkie miasta się lubiły
 

DeletedUser

Gość
Gość
Uwaga bo teraz pojadę po cienkim lodzie. Jestem na nie. Tragedia. Nie do zrobienia dlaczego:

więc gracze z tych miast nie mogą nic kupować ani być zapraszani z drugiego

To jest bez sensu jak idę na zakupy to najpierw opuszczam swoje miasto, a potem biorę czy dostaję zaproszenie!, Kupować? Przecież i tak nikt nic nie kupuje za canę x4. Wiec to odpada.

a ceny przedmiotów nie są mnożone przez 4 tylko przez 2


Czemu to ma służyć? Co to da. I w ogóle jaki PON? Chcecie z tego zrobić plemiona? Widzieliście coś takiego na Dzikim Zachodzie? Lepiej weźmy się za wprowadzanie pojedynków między miastami niż takie coś...

Gracze z 2 miast nie mogą się atakować, ceny przedmiotów są normalne (takie same jak normalnie w własnym mieście), miasto X może przekazać miastu Y xxx dolarów z kasy miejskiej do kasy miejskiej miasta Y i odwrotnie, kiedy miasto X ma wojne z miastem Y a sojusz z miastem Z to miasto X może poprosić miasto Z o pomoc w wojnie, jeśli miasto Z się zgodzi to mają automatycznie wojne z miastem Y, jeśli odmówia, to sojusz jest automatycznie zrywany do pozycji Neutralnej


Jak wyglądało by zapytanie? I w ogóle cały ten pomysł niepotrzebnie obciążył by serwer. I w ogóle to jest bez sensu. No ja daję 0/10 Totalne dno. No nie umiem tego inaczej określić...


Tory. Z tymi torami to żeś dowalił. Ludzie już robili takie pomysły, ty też chciałeś się wykazać pochwalić nie wiem czym i dodałeś swoje 3 grosze co popsuło cały pomysł i w ogóle go zniesmaczyło.
Koszt biletu: Dla Miast sojuszniczych: 5$ (kasa przepada)
Dla graczy którzy będą korzystać z tego, a nie są w żadnym z tych 2 miast: 10$ Każde miasto dostaje 2$ do kasy miejskiej.

Może od razu bilet za darmo? Albo lepiej zapłacą mi za podróż.


Aby kupić bilet to trzeba wejśc w dworzec i tam pojawi się lista dostępnych stacji w innych miastach, wybieramy i już.

W tym to powtórzyłeś graczy którzy wymyślili tory.

Jak bym miał ogólnie ocenić to co napisałeś to daje Ci 0. No nie wiem czemu to miało służyć. Jak dla mnie to jakiś kiepski żart.

PS. Dorób do ankiety "Totalne Dno"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Kommunirzek albo mi się zdaje albo masz jakieś problemy z kontrolą nad złością.Pomysł zły bo i tak mają wprowadzić strzelaniny między miastami a więc co by dawała wojna 2 miast?
 

DeletedUser

Gość
Gość
"Sojusznik - Zielone"

kazdy kolor tylko nie zielony bo sie bedzie "zlewac" z mapą ale oprócz tego to mam jeszcze wiecej zastrzezen nie bede ich wszystkich wymienial bo za duzo jest ale jestem na nie gdyz wystarczy samo to ze nie mogą sie atakowac czyli PoN mozna wedlug mnie wywalic i zostawic wojne i sojusze wojna to kazdy wie a sojusze to po prostu ze nie mogą sie atakowac i nic więcej
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na tak. A ty Maćko kontroluj swoją złość. Zły dzień masz czy co?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na tak mimo dużych krytyk poprzedników. Przydało by się coś takiego tylko ten PON wywalcie żeby tylko sojusz i wojna była.
 

DeletedUser7941

Gość
Gość
Sam nie wiem tak sobie niezbyt mi się podoba ale nie uważam że to beznadzieja...
 

DeletedUser6197

Gość
Gość
Tutaj zdeko plemionami śmierdzi. Jestem na nie, powód widać. Daj jeszcze może bomby jądrowe to będzie git.. a póki co to.. nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tutaj zdeko plemionami śmierdzi. Jestem na nie, powód widać. Daj jeszcze może bomby jądrowe to będzie git.. a póki co to.. nie.

Bomby jądrowe? a czemu niby one mają służyć?! Jak ci sie nie podoba to piszesz krótko bo: "to i tamto" A nie że z jakimiś atomówkami wylatujesz! To jest spam i następnym razem przeczytaj cały temat zanim odpowiesz bo po Twoich chaotycznych wypowiedziach widać że nie czytałeś.
PS. Plemiona sa fajne i nie śmierdzą!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bomby jądrowe? a czemu niby one mają służyć?! Jak ci sie nie podoba to piszesz krótko bo: "to i tamto" A nie że z jakimiś atomówkami wylatujesz! To jest spam i następnym razem przeczytaj cały temat zanim odpowiesz bo po Twoich chaotycznych wypowiedziach widać że nie czytałeś.
PS. Plemiona sa fajne i nie śmierdzą!

A to jest złośliwość i prowokowanie do kłutni. Dobrze napisał. To była metafora. Może za kilka lat to zrozumiesz, albo nie zrozumiesz wcale. Plemiona śmierdzą.
 

DeletedUser6197

Gość
Gość
Nie chodziło mi oto, że "plemiona śmierdzą" tylko oto, że ten pomysł strasznie śmierdzi plemionami. Dla niedoinformowanego Aresa28 to jest jak ktoś wcześniej powiedział metafora, a chodziło mi oto, że ten pomysł jest zaczerpnięty z plemion, tylko kolorki inne... poza tym sam teraz spamujesz.

Poza tym to w ogóle to nie jest żadna II wojna światowa by robić jakieś pakty o nieagresji -,-
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zdecydowanie Nie! Tak jest w plemionach, i nie wiem, po co by było coś takiego wprowadzić. Nie wystarcza, że miasta się porozumieją i w opisach miast będzie pisać to i tamto???????? Jak ludzie nie chcą się atakować nawzajem między miastami to nie będą, jak chcą, to mogą sobie zrobić masowe ataki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A to jest złośliwość i prowokowanie do kłutni. Dobrze napisał. To była metafora. Może za kilka lat to zrozumiesz, albo nie zrozumiesz wcale. Plemiona śmierdzą.
Spam. Wiesz za krytykę to ja wyleciałem na zbity pysk z jednego z forum, nie polecam...

Duchv3 napisał:
Nie chodziło mi oto, że "plemiona śmierdzą" tylko oto, że ten pomysł strasznie śmierdzi plemionami. Dla niedoinformowanego Aresa28 to jest jak ktoś wcześniej powiedział metafora, a chodziło mi oto, że ten pomysł jest zaczerpnięty z plemion, tylko kolorki inne... poza tym sam teraz spamujesz.

Poza tym to w ogóle to nie jest żadna II wojna światowa by robić jakieś pakty o nieagresji -,-
Odchodzisz od tematu...

Parszywy Indor napisał:
Zdecydowanie Nie! Tak jest w plemionach, i nie wiem, po co by było coś takiego wprowadzić. Nie wystarcza, że miasta się porozumieją i w opisach miast będzie pisać to i tamto???????? Jak ludzie nie chcą się atakować nawzajem między miastami to nie będą, jak chcą, to mogą sobie zrobić masowe ataki.
I widzisz tak jest w kilku(nastu) grach i jakoś ludzie grają, im to nie szkodzi.

aniol22 napisał:
"Sojusznik - Zielone"

kazdy kolor tylko nie zielony bo sie bedzie "zlewac" z mapą ale oprócz tego to mam jeszcze wiecej zastrzezen nie bede ich wszystkich wymienial bo za duzo jest ale jestem na nie gdyz wystarczy samo to ze nie mogą sie atakowac czyli PoN mozna wedlug mnie wywalic i zostawic wojne i sojusze wojna to kazdy wie a sojusze to po prostu ze nie mogą sie atakowac i nic więcej
A wiesz, znam ponad 500 odcieni zielonego, jeden jaśniejszy, ładny, drugi brzydki, ciemny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
1. Pakt o nieagresję powoduje że można kupować taniej? Ja bym tu stworzył:
- pakt o nieagresję - miasta nie mogą się atakować.
- pakt handlowy - nie trzeba opuszczać miasta na zakupy, kupujesz po cenach miastowych, lecz towar masz o 1 poziom gorszy (zamiast 10 to 9)

2. Na dzikim zachodzie nie było wojen tylko strzelaniny....

3. Chętnie dodałbym jeszcze parę uwag ale nie chce mi się :) Oszczędzę Ci tego.
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Pakt o Nieagresji - Śmierdzi Plemionami :D
A tak pozatym jestem na tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry