FAQ - Targ

  • Rozpoczynający wątek Weronika
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Weronika

Gość
Gość
Korzystanie z targu jest możliwe w mieście, które taki budynek wybudowało. Jest 10 poziomów targu, z każdym poziomem obniża się prowizja jaką płacimy za wystawienie przedmiotu. Jeśli przedmiot się nie sprzeda, prowizja nie jest zwracana.

Wystawianie oferty sprzedaży

Aby wystawić przedmiot należy znajdować się w mieście z targiem, należy otworzyć okienko targu i przeciągnąć lub dwa razy kliknąć przedmiot, który chcemy sprzedać.


Uwagi dotyczące aukcji - można tam nic nie wpisywać
Cena natychmiastowego zakupu - można wpisać dowolną sumę, nie mniejszą jednak niż podstawowa cena sprzedaży danego przedmiotu. Jeśli kupujący zaoferuje kwotę tu wpisaną (lub wyższą) przedmiot stanie się jego własnością.
Cena minimalna - można wpisać dowolną sumę, nie mniejszą jednak niż podstawowa cena sprzedaży danego przedmiotu. Przedmiot trafi do osoby, która pod koniec aukcji oferować będzie największą kwotę.
Nie ma obowiązku wypełniania obu pól. Jeśli chcemy konkretną kwotę za dany przedmiot, możemy wpisać jedynie cenę natychmiastowego zakupu. Jeśli nie wiemy, na ile wycenić przedmiot, możemy wypełnić jedynie "Cenę minimalną" jako kwotę początkową w aukcji.
Czas trwania aukcji - od jednego dnia do siedmiu dni.
Opłaty - zależne od poziomu Targu, oraz od Ceny minimalnej, jeśli takowej nie ma - od ceny natychmiastowego zakupu.
W ostatnim okienku możemy wybrać, czy oferta ma być dostępna tylko dla członków miasta, członków sojuszu, czy też dla wszystkich graczy. Jeśli wystawiamy ofertę w obcym mieście, prowizja ta jest mnożona przez dwa.

Okno oferty sprzedaży


W tym okienku wyświetlane są nasze aktualne oferty sprzedaży, a także te zakończońe, w przypadku których nie odebraliśmy jeszcze pieniędzy lub przedmiotu, który się nie sprzedał.

Uwaga! Raz wystawionego przedmiotu nie da się wycofać. Możemy go odebrać tylko, jeśli termin aukcji upłynie i nikt złoży oferty kupna. Możliwe jest jednak wykupienie go przez nas, jeśli możliwy jest "natychmiastowy zakup" (nie możemy podbijać swojej oferty w przypadku aukcji).
Można wystawić przedmiot na targu obcego miasta, nawet jeśli sami miasta nie posiadamy. W ostatnim wypadku przestrzegam jednak przed wystawieniem przedmiotu "dla członków miasta" lub "sojuszu" - ponieważ nie posiadamy miasta, ani sojuszu, nikt, łącznie z nami, nie zobaczy danego przedmiotu w ofertach.

Jeśli nasz przedmiot zostanie zakupiony, na naszą skrzynkę przychodzi raport.


Kupno przedmiotu


Zakupy rozpoczynamy od wyszukania interesującej nas oferty. W tym wypadku szukamy butów na obcasie.
Otwieramy okienko targu, w oknie oferty wybieramy kategorię: Buty, niżej wybieramy konkretny przedmiot. Możemy też posortować wyniki według ceny, odległości do miast w których wystawiono oferty, oraz czasu trwania aukcji.

Uwaga! Jeśli nie ma określonej kategorii lub poszukiwanego przedmiotu, oznacza to że nikt na tym świecie nie wystawił na aukcji żadnych przedmiotu z danej kategorii, lub też tego, którego akurat szukamy. Istnieją przedmioty, których nie da się wystawić - przykładowo zwykłe produkty z prac, nie wykorzystywane do żadnych zestawów, przedmioty przeznaczone dla konkretnych klas postaci, a także przedmioty wyjątkowe, jak Talizman odstraszający duchy.

Po kliknięciu szukaj pokażą nam się wystawione przez graczy przedmioty w tabelce z następującymi opcjami:
Pierwsza ikona informuje nas o tym dla kogo przedmiot został wystawiony. Nie widzimy aukcji wystawionych dla innych miast lub sojuszy.
Opcjonalnie pojawia się żółta ikonka, po najechaniu na nią wskaźnikiem myszy widzimy komentarz sprzedającego.
Następne pole to nick sprzedającego.
Natychmiastowy zakup - jeśli to okienko zawiera kwotę, możemy od razu kupić dany przedmiot oferując taką właśnie, lub wyższą, cenę.
Aktualna cena - jeśli to okienko zawiera jakąś kwotę, oznacza to, że możliwy jest zakup danego przedmiotu na drodze licytacji - wygra ten kto w dniu zakończenia aukcji zaoferuje najwyższą sumę.
Odległość - wyświetla czas, jaki zajmie nam droga po odbiór danego przedmiotu z miejsca w którym aktualnie jesteśmy
Do - termin zakończenia aukcji.
Zalicytuj - kliknięcie dolara obok wybranego przedmiotu otwiera okienko, w którym możemy wpisać kwotę, jaką oferujemy za dany przedmiot.

Uwaga! Nawet jeśli tylko licytujemy, pieniądze zaoferowane znikają z naszego konta. W przypadku przebicia pieniądze wracają na do nas.
W przypadku, gdy nie ma możliwości licytacji, możemy zaproponować tylko kwotę jakiej żąda sprzedający za opcję "Natychmiastowy zakup" (lub wyższą).

Po złożeniu oferty

Na targu wybieramy opcję: Oferty kupna


W trakcie trwania aukcji widzimy tu naszą aktualną ofertę oraz termin zakończenia aukcji. Jeśli podczas trwania aukcji nasza oferta zniknie, oznacza to, że ktoś przebił naszą ofertę - pieniądze zaoferowane za przedmiot wracają na nasze konto.
Jeśli aukcja zakończyła się, nasza oferta była najlepsza lub też zapłaciliśmy kwotę wymienioną w "natychmiastowy zakup", tu właśnie pojawia informacja o naszym przedmiocie oraz możliwość jego odbioru.
Aby otworzyć okno miasta w którym znajduje się zakupiony przedmiot, wystarczy kliknąć w pole "odległość" informujące o czasie jaki dzieli nas od tego miasta. Po dojściu do miasta wystarczy kliknąć "Odbierz przedmiot" - znajdzie się on w naszym ekwipunku.
Możemy również odebrać przedmiot lub pieniądze bez odwiedzania miasta w którym się znajdują - kosztuje to jednak 10 bryłek złota.


FAQ zaakceptowane przez administrację
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.