Gry Planszowe-RPG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12361
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12361

Gość
Gość
::P:

Kiedyś był jeszcze normalny sposób na przejście gry, ale musieli skasować, bo było podane w poradniku "Jak wygrać Grę", a teraz nie ma..







Ps: Kliknij w "::P:" u góry :I:

ej to w końcu wrzucisz tą twoją gre czy nie?

PS:Nowy rekord;Dzięki tobie Maciek został gwiazdą Internetu! Jest najbardziej rozpoznawanym Polakiem na świecie. Ty, jako jego menadżer, zgarniasz miliony. Wygrałeś na 90%!
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale kiedyś się dało i było to opisane szczegółowo w poradniku na Nonsensopedii... było napisane co klikać, by jak najszybciej przejść tą grę.

@Taki, wiem to, bo Molu mi to kiedyś przesłał
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
Pomysł dla twórców gier rpg.Plansza w stylu hom&m iii.Do zrobienia planszy potrzebny jest edytor map hom&m iii.
Tu macie przykładowy fragment mapy:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
a na czym to ma polegać? ::P: Napisz może coś więcej ;;)
 

DeletedUser15276

Gość
Gość
D&D 3 polecam. Chociaż teraz dużo trudniej jest zainteresować młodych takimi grami, bo większość woli spędzać czas przy komputerze. Podręczniki też troche kosztują.
Samą zabawę można opisać w skrócie: cud.
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
a na czym to ma polegać? ::P: Napisz może coś więcej ;;)

Sam nie wiem :p.To przykład WYGLĄDU mapy.Pole ze ścieżek itp.Dla kogoś kto robi gry rpg a nie umie rysować ani nie zna się na grafice komputerowej edytor map Heroes og might and magic może być jedyną deską ratunku :p.
 

DeletedUser15276

Gość
Gość
W RPG nie ma plansz do gry. Są tylko plansze do rozgrywania bitew albo rozrysowane mapki, żeby się nie pogubić.
Pobawcie się chociaż tym co jest, bo stworzenie własnego systemu nie jest proste.
Kiedyś na zjezdzie RPG, to było chyba 6 lat temu, jeden gość pokazywał raczkujący dopiero system RPG. Do dziś nie słyszałem o nim nic.
Także sądzę, że stworzenie własnego nie da nic poza satysfakcją.
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
W RPG nie ma plansz do gry. Są tylko plansze do rozgrywania bitew albo rozrysowane mapki, żeby się nie pogubić.
Pobawcie się chociaż tym co jest, bo stworzenie własnego systemu nie jest proste.
Kiedyś na zjezdzie RPG, to było chyba 6 lat temu, jeden gość pokazywał raczkujący dopiero system RPG. Do dziś nie słyszałem o nim nic.
Także sądzę, że stworzenie własnego nie da nic poza satysfakcją.

to ze nie ma plansz to wiem.Ale niema to nie znaczy że nie trzeba tego zmienic.Niestety wykonanie takiej planszy może być baaaaaaaaardzo długie.A stworzenie RPG od zera jest baaaaaardzo trudne.Sam zatrzymałem się na kartach postaci.Myślę że mistrz gry mógłby spróbowac zrobić własną planszę a na niej umieścić zadania.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co do tej gry na nonsensopedii Gra:Gra. Można ją przejsc w 90 % co mi się udało :D. Gratulacje! Udało ci się znaleźć wyjście z gabinetu luster! Taki wyczyn z pewnością zasługuję nagrodę, więc otrzymujesz medal i tym samym wygrywasz grę z wynikiem 90%! Teraz z radością możesz się uśmiechnąć lub zacząć grę od nowa.
 

DeletedUser15276

Gość
Gość
Edit, Milionki, w jakie RPG grasz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Co do tworzenia gier, to dla mnie to nie było trudne, a system wyszedł mi dość realistyczny, ale problem mam ze skutecznym przekazaniem mojej wiedzy na ten temat ::P: inne sprawy to lajt, ale jak napisać zrozumiale o jakiejś zupełnie abstrakcyjnej sytuacji? ja sam jakoś to ogarniam, ale to wynika tylko z tego, że to mój chory umysł to wymyślił, ale inni mogą nigdy nie pojąć piękna tego świata tak bardzo jak ja... a tak trochę z innej beczki, to znalazłem rpga, który jest cudowny i wyprzedza swoim geniuszem (przynajmniej moim zdaniem) wszystkie popularne systemy o lata świetlne.. Mag: Wstąpienie, bo o nim mowa, podchodzi w zupełnie inny, fascynujący sposób do kwestii magii. Co prawda w moim systemie magia została jeszcze bardziej ukierunkowana w tym nieznanym kierunku, ale idea jest taka sama, a to jak o niej piszą, to prawdziwe cudo. Każda istota posiadająca rozum i otwarty umysł, może w sposób zupełnie nietrudny pojąć teoretycznie niezrozumiałe i nieprawdopodobne teorie głoszone przez twórców tej książki. Abstrakcja wypełniająca tajemnicze słowo "magia", staje się nagle bardzo zrozumiała i do uchwycenia dla każdego, a gra w tym świecie to czysta przyjemność. Polecam lekturę tej książki i życzę wielu udanych przygód, ale ostrzegam, że w świecie erpegowców gra ta uchodzi za bardzo trudną i do odgrywania tylko w gronie doświadczonych graczy. Zalecam trzymanie się tej rady, bo nieumiejętne granie w ten system może zniszczyć tą tak zwaną magię, która ciągnie do tej gry i może odrzucić do dalszej gry - niezależnie od tego czy dany gracz zdobędzie w przyszłości wystarczającą wiedzę i doświadczenie, to może nie chcieć więcej grać w Maga, a nie warto odkładać tego podręcznika w szary kąt szafki z książkami. ::):
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
Edit, Milionki, w jakie RPG grasz?

niestety rodzice nie dadzą pieniędzy na takie gierki.Kolega kiedyś coś tam miał ale na alegro niestety opchnął(nazwy nie pamiętam).Jak pisałem wyżej próbowaliśmy robić grę RPG.Ktoś tam zajął się systemem inny próbował zrobić ten podręcznik(wiecie jaki).najlepiej jednak wyszły karty postaci:eek:kul:.I może byśmy gierke całą zrobili lecz niestety zabrakło nam chęci::(:.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Człowieku, to szukaj ebooków ::p: Może to niezbyt legalne, ale gdybym kupował wszystkie podręczniki, których używam, to dawno bym zbankrutował ::D:

Spytaj Wujka Google o gry, które wypisałem w moim pierwszym poście tutaj i wybierz ten system, który Ci pasuje. Potem poproś Wujka o ebooki i baw się :I:
Osobiście radzę szukać na chomikach (wejdź na Beba - to wyszukiwarka chomików), a jeśli nie znajdziesz, to napisz mi na PW, bo raczej wszystkie gry, jakie tu wymieniłem, powinienem mieć gdzieś zakopane na kompie.
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
Człowieku, to szukaj ebooków ::p: Może to niezbyt legalne, ale gdybym kupował wszystkie podręczniki, których używam, to dawno bym zbankrutował ::D:

Spytaj Wujka Google o gry, które wypisałem w moim pierwszym poście tutaj i wybierz ten system, który Ci pasuje. Potem poproś Wujka o ebooki i baw się :I:
Osobiście radzę szukać na chomikach (wejdź na Beba - to wyszukiwarka chomików), a jeśli nie znajdziesz, to napisz mi na PW, bo raczej wszystkie gry, jakie tu wymieniłem, powinienem mieć gdzieś zakopane na kompie.

Dobra jutro poszukam.Teraz to wszystko jest w tym necie ehhhh.
 

DeletedUser

Gość
Gość
i jak się podoba Neuroshima? ::): pochodzi z Polski i jest naprawdę fajna, a to nie jest aż takie częste, jak na Polaków ::DD: a tak serio to mamy jeszcze parę porządnych gier, ale moim zdaniem Neuro zasłużyła na największe pokłony z nich wszystkich :I:
 
Status
Zamknięty.
Do góry