Mapa drogowa 2010

  • Rozpoczynający wątek BlackJack
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
No to teraz moja kolej:

Sprzedaż przedmiotów w sklepach dla obcych: I tak sie nie oplaca robic zakupow w obcym miescie bo jest duzo drozej. No chyba ze to zniosa. Jak na chwile obecna - pomysl zbedny. (-)

Nieograniczone poziomy budynków: Bezsensu, jak budowniczy nie ma co robic to niech idzie do innego miasta lub akademii. (-)

Użycie produktów: BEZSENSU! to jest thewest a nie gladiatus. Magiczne mikstury....... to od razu wprowadzmy magie. I nowa klase postaci - Czarodzieja........ (-)

Miasto/degradacja budynków: Ciekawe, chociaz nie wiem jak to bedzie wygladac. Na razie sie wstrzymam od oceny.

Co do sprzedaży to nie tyle co i tak nikt nie kupuje, ale wreszcie nie będziemy musieli robić na West stats ofert sklepów.

Co do nieograniczonego budowania - nie wiadomo do końca, które budynki będzie można tak rozbudowywać, przy czym rozbudowa kościoła może okazać się ciekawa, może wreszcie odkryjemy co on daje.

Co do produktów - jeśli same produkty spożywcze (pomidor, kukurydza, jagody itp.) to może to jeszcze jakoś ujdzie, ale jakieś eliksiry i mikstury - zdecydowanie nie.

Co do budowania - czemu nie, jeśli nie będą niszczeć w tempie 1 poziom na 1 dzień a np.: na tydzień wtedy może się okazać, że trzymanie budowniczego w mieście zacznie znowu być opłacalne i może zniknie problem na nowych światach z trudnościami ze znalezieniem 100% boba.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No to teraz ja ;)

Czat- bardzo dobre rozwiązanie, będzie mniej spamu na forum ;)

Punkty życia i szansa na śmierć.- nie czaję tej śmierci i "osłabienia trochę omdlenia". Poza tym wsio OK.

Limit Banku- nie czję tego, ale jeśli zmniejszy np. dzienne wpłaty, to NIE chcę tego.

Sprzedaż przedmiotów w sklepach dla obcych- ta opcja jest OK, mogliby ją wprowadzić jako pierwszą. Nie będzie trzeba wchodzić na weststats ;)

Pojedynki na mapie- tylko na to czekałem. W końcu "Jazda konna" i bonus zawadiaki się na coś przydadzą ;) (np. do uciekania :D)

Pojedynki z NPC'ami- to jest OK, niepojedynkowicze będą mogli szybko exp'a zdobyć ;)

Zasadzki- ktoś pomyślał o bobach ;) Teraz miasta będą budowane blisko dobrych prac, nie fortów

Nieograniczone poziomy budynków- jakby boby nie miały co robić... Ale mnie ta opcja się podoba, nie jest zła.

Pieniądze i szczęście.- obniżenie zarobków to zdecydowanie zły pomysł. Nie wierzę bowiem, że jest w TW osoba, która kupiła wszystko co chciała. Chociaż z drugiej strony, zarabiać około 1000$ dziennie to lekka przesada... A co do wartościowości przedmiotów, to nie mam zdania.

Listy gończe.- świetny pomysł, też powinien być wprowadzony jako jeden z pierwszych.

Poziom 100+ i nowe prace.- ciekaw jestem tych prac ;) A poziom 100+ nie jest zły, tylko jakieś questy mogły by tam jeszcze dojść, bo nudno będzie...

Użycie produktów.- made in gothic?? Na nie, chociaż "ręczniacy" będą za, bo odbudować całe zdrowie w "maszynie nie do uśpienia" będzie można szybciej.

Zakup punktów umiejętności.- jeśli będzie tak, jak tutaj to było przedstawione (że ten 20. pkt. kosztuje 26ml.$$ to tak. Przyda się wysokim levelom ;) Ale KOSZT NIE MOŻE MALEĆ!!!

Limit plecaka.- To dlaczego ja chcę kupić wszystkie itemy, które istnieją w TW?? Żeby wolniej jeździć?? NA NIE. Chyba, że będzie depozyt w mieście...:rolleyes:

Handel przedmiotami.- jeśli tylko przedmiotami- OK, jeśli dojdą produkty, to questy staną się szybkim EXP'em.

Poker.- Przyda się rozrywka ;)

Nowy system pojedynków- zobaczymy w praniu, narazie wg mnie ciekawie.

Surowce do budowania budynków.- już nie będzie tak łatwo ;) Oczywiście ZA

Większe bonusy postaci.- zależy o ile większe, ale jestem za

Miasto/degradacja budynków.- może jeszcze podpalaczy?? Na tak ;)

Hazard.- będę kupował, nieważne co. Muszę tylko odblokować do tego czasu wydobycie srebra i ropy ;)

West otrzyma nową stronę główną.- tylu się tego domagało, niech będzie.

Gazeta.- niech tylko listy gończe będą w gazetach i będzie cool ;)

Spodnie i paski.- hmmm... więcej itemów, a więc będę dłużej zbierał ;) Nie będzie trzeba też wbijać tylu leveli, żeby prace odblokować...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Handel przedmiotami.
Gracze będą mogli handlować przedmiotami. Każdy będzie mógł wpisać ofertę i zapotrzebowanie w swoim profilu. Na początku nie będzie możliwa wymiana towarowa, jedynie zakup za dolary. Każdy przedmiot będzie miał minimalną i maksymalną cenę.

Przykłady:
Potrzebuję: szary melonik za 260$
Oferuję: szlachecki kapelusz za 800$
Aby doszło do transakcji gracze będą musieli znajdować się w tym samym miejscu. Będzie możliwe przesłanie przedmiotów za pomocą pony express (za bryłki).
Limit plecaka zostanie wprowadzony w tym samym czasie co handel.

==========================

I to będzie gwoźdź do trumny tej gry.......
Handel między graczami to najlepszy sposób na podkręcanie jednego konta, jeśli ktoś posiada dwa IP. Zaczęło się to w ogame od początków jej powstania ( tzw. push ), teraz kwitnie w zielonym imperium. Pierwsza gra to już trup, druga będzie nim wkrótce. Zasadniczo kto wpakuje więcej kasy będzie w czołówce. Oczywiście teraz też jest tak, że osoby z premką jedynie mają szanse na wysoki TOP, ale to to będzie już przegięcie.

Co do czatu widzę programiści idą w kierunku tego co jest np. w seafight, to akurat ogromny atut. Proponuję wykorzystać inne mechanizmy działające na tamtym czacie, bo całkiem dobrze się sprawdzają, a dadzą zdecydowanie mniej kłopotów moderatorom.

Pozostałe rzeczy to kwestia akceptacji graczy do nowego - zawsze na początku są obiekcje, ale z czasem wszyscy się przyzwyczajają i zmiany okazują się dobre dla graczy...

Wiem, że mój post co do handlu nic nie zmieni, ale piszę go,żeby do niego wrócić za rok czasu :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak zobaczyłęm te wszystkie zmiany... Ogromny krok w przód. Aż mnie coś kusi żeby znowu zagrać. Szczerze powiem udało się Wam. Tylko ten czat mi trochę nie pasuje ale reszta jak najbardziej OK.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Surowce do budowania budynków.
Do rozbudowy budynków na wyższych poziomach będą potrzebne surowce. (począwszy od lvl 3)

Powody:

* Większa przydatność budowniczych.
* Handel stanie bardziej atrakcyjny.




z tego wnioskuje ze handel bedzie takze produktami co jest naprawde glupie
 

DeletedUser

Gość
Gość
...

A mi się wszystko podoba i z niecierpliwością wyczekuję aktualizacji. Pozdrawiam :]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Daremne i tyle po co sie podniecacie jak i tak wprowadza 1% tego co napisali...zal mi was
 

DeletedUser

Gość
Gość
pisałem bardzo długiego posta, ze 3 razy go edytowałem przed "zatwierdz"
stwierdziłemz e rozpisywanie sie nie ma sensu

komentarz mam jeden
konczy mi sie premium i koncze z grą bo całość zmierza ku stworzeniu litowej gry dla pozbawionych polotu i sprytu dzieci neo, nic tylko ułatwienia i ułatwienia
 

DeletedUser

Gość
Gość
i wszystko zmierza do tego ze kto placi ten wygrywa....
 

DeletedUser

Gość
Gość
Totalna porażka. Z tego wszystkiego spodobało mi się tylko kilka rzeczy. Najgorsze z tego wszystkiego jest zakup punktów umiejętności za dolary!
TOTALNY ŻAL I BRAK SŁÓW Z MOJEJ STRONY I MOICH KOLEGÓW Z THE WEST! JAK TO WPROWADZĄ TO JA OD RAZU DZIĘKUJĘ ZA GRĘ! TOTALNY OBŁĘD, JAK JUŻ TO WOLĘ RESKILL. NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ TAKIEGO BŁĘDU ZE STRONY INNOGAMES! TA GRA NIEDŁUGO ZAMIENI SIĘ W GRĘ RPG TYPU GOTHIC, WIEDŹMIN ITP. GDYBYM WIEDZIAŁ NA POCZĄTKU MOJEJ GRY ŻE COŚ TAKIEGO BĘDZIE W OGÓLE OMAWIANE TO OD RAZU BYM PODZIĘKOWAŁ. ELIKSIRY, JEDZONKO I CO JESZCZE? TRZEBA BYŁO OD RAZU NAZWAĆ TĄ GRĘ METIN 2 A NIE THE WEST. SZKODA SŁÓW, TO KONIEC THE WESTA.

To zakończ gre, uwierz mi, że nikt nie będzie za tobą tęsknił :)

A co do tych zapowiadanych aktualizacji to zapowiada się całkiem ciekawie, mam jednak nadzieje, że pozostawią jakiś ślad po panteonie bo jak niedlugo zdobędę 99lvl to chce mieć wpisane swoje najwyższe miejsce :p

A co do pojedynków to totalna klapa :/ kupowanie umiejek za kase też :/ bo wiele osób się trudziło żeby wykonać durne zadania do zdobycia jednego punkciku umiejętności...

Dobrze, że wprowadzą możliwość rozbudowywania kolejnych budynków - starzy budowniczy, którzy przekształcili się w pojedynkowiczów znów będą musieli przekwalifikować się na bobów :)

Niemniej jednak jestem dobrej myśli co przyniosą te nowe aktualizacje :)
 
Limit plecaka
To ja po to zbieram przedmioty na s7 aby do każdej roboty mieć najlepszy przedmiot do pracy żeby potem do wyrzucać i sprzedawać? Chyba że tak jak Onufry napisał będzie można kupić jakiegoś konia (albo woła) to wtedy niech będzie.. to będzie jakieś utrudnienie w sumie.

Powiedziane jest, że na nowych światach.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Te zmiany co były w pomocy są przez innogames + pare innych.Reszta jest graczy + listy gończe które są NASZE!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Powiedziane jest, że na nowych światach.

I krzyżyk na drogę. Oby nie wprowadzili tego na 4 świat bo zamorduję :D Totalnie niszczycie grę :/ To ja robiłem questy poszukiwacza, wszystkie które dałem radę, żeby mieć więcej pp do danej pracy, a tu teraz mają być za 200$ ? I co, mam powiedzmy 60k, napakuje se w unik, celowanie i zasko i w tym momencie jestem niepokonany ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Spokojnie, wcześniej udowadniano, że 10 punkt będzie kosztował wiele pieniędzy wiec dużo osób nie będzie na niego stać, a ja jestem ciekawy co się stanie z saloonem w obcych miastach jak już zmienia te pojedynki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak już mi się teraz gra ździebko znudziła to natychmiast nabrałem ochoty do gry po tym co przeczytałem i będę z niecierpliwością czekał na wszystkie wymienionych rzeczy, nie będę się wypowiadał co o tym wszystkim sądzę bo i tak mi wszystko jedna ale super sprawa to co przedstawił Onufry. :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Spokojnie, wcześniej udowadniano, że 10 punkt będzie kosztował wiele pieniędzy wiec dużo osób nie będzie na niego stać, a ja jestem ciekawy co się stanie z saloonem w obcych miastach jak już zmienia te pojedynki.

Będzie służył do gry w Pokera i kupowania na "czarnym rynku'.:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Teraz ja

Czat- bdb pomysł, miastowy zastąpi spamowisko na forum, fortowy tworzenie chatów, a ten od hrabstwa - jedyny minus, zapewne rozpowszechni się tam spam

Punkty życia i szansa na śmierć.- nie czaję tej śmierci [mam 2 koncepcje:
1. Coś w rodzaju gry od nowa, kompletny reset - mało prawdopodobne
2. Tracimy całą kasę oraz ekwipunek (łącznie z plecakiem)]

i "osłabienia trochę omdlenia". Poza tym OK.

Limit Banku- Kolejna niewiadoma, albo mniejsze wpłaty albo mniej miejsca na koncie. Minusowa ocena.

Sprzedaż przedmiotów w sklepach dla obcych- to właściwie korekta kosmetyczna, zastępujące West Stats (i dobrze bo nie wszyscy tam zamieszczają). Na plus.

Pojedynki na mapie- urealistyczni grę i zawadiacy będą mogli się wykazać.

Pojedynki z NPC'ami- Ok, w sam raz dla bobów i poszukiwaczy (o ile NPC'ety nie będą zaprogramowane jak te z końcowej linii questów)

Zasadzki- Ułatwienie głównie dla bobów, pozostałym (oprócz tych co akurat atakują) zapewne będzie laseczka.

Nieograniczone poziomy budynków- Boby i tak się nie nudzą, po wybudowaniu miasta robią kolonię arbo reskil na pojedynki. Jedyny plus to urealistycznienie gry.

Pieniądze i szczęście.- wszystko zależy od tego jakiego rzędu będą to zmiany. Jeśli w granicach spadku z 250 do 200 za 2h (1/5) to można przeżyć, a i lepsze itemki powpadają (wielki plusik dla poszukiwaczy, którzy dostaną zresztą nowe bonusy do postaci - może większy zarobek (to tylko domysły))

Listy gończe.- bdb pomysł, w samej propozycji byłem za i tutaj też. Zawsze to trochę dodatkowej kaski.

Poziom 100+ i nowe prace.- ciekaw jestem tych prac ;) tylko jakieś questy mogły by tam jeszcze dojść, bo nudno będzie...

Użycie produktów.- plus dla siłaczy i bobów, ja to widzę w ten sposób, że wcinasz co znajdziesz a hp wzrasta o sumę sprzedaży produktu. Pomysł trochę przekombinowany, ale rzeczywisty - przecież choćby w konowale można znaleźć eliksir (lekarstwo),którego jak twierdzicie nie było na dzikim zachodzie mimo, że indiańce warzyli różne zioła jeszcze przed przybyciem kolonistów. Pomysł taki sobie.

Zakup punktów umiejętności.- od biedy przejdzie według schematu w opisie wynika że:
1pu - 50$ 8pu - 6400$ 15pu - 819200$
2pu - 100$ 9pu - 12800$ 16pu - 1638400$
3pu - 200$ 10pu - 25600$ 17pu - 3276800$
4pu - 400$ 11pu - 51200$ 18pu - 6553600$
5pu - 800$ 12pu - 102400$ 19pu - 13109200$
6pu - 1600$ 13pu - 204800$ 20pu - 26214400$
7pu - 3200$ 14pu - 409600$ 21pu - 52428800$
czyli że za 20 pu trzeba wydać >26 mln $, raczej wątpię by ktoś zainwestował aż tyle, a do tych 10/11 większość dobije i chętnie spożytkuje (powiedzmy że jest to trening u drogiego mistrza xD). Pomysł wchodzi w grę tylko wtedy gdy kwota nie będzie maleć

Limit plecaka.- Dzięki Bogu to będzie tylko na nowych światach, bo na tych co już są wiele osób ma plecaki zapchane niekiedy po >100 itemów, a sprzedawać bądź co bądź szkoda

Handel przedmiotami.- jeśli tylko przedmiotami- OK, jeśli dojdą produkty, to tylko za bardzo dużą przebitkę (np 100x cena kupna) inaczej zbyt duże ułatwienie do questów

Poker.- Zawsze to przyjemnie pograć ze znajomymi ;)

Nowy system pojedynków- zobaczymy w praniu, narazie wg mnie trochę zawalone - była kiedyś bardzo podobna propozycja ale chyba została zbita z piedestału jeszcze zanim tam weszła.

Surowce do budowania budynków.- już nie będzie tak łatwo ;) Oczywiście ZA

Większe bonusy postaci.- zależy o ile większe, ale jestem za

Miasto/degradacja budynków.- + realistyka, zajęcie dla bobów

Sklepy/ sekretne przedmioty- mam nieodparte wrażenie, że to chodzi o te w fortach. Czyli w końcu to o czym już mówią od dawna. Na TAAAK.

West otrzyma nową stronę główną.- Zawsze to ciekawiej i trochę świeżością zawieje

Gazeta.- Mi pasuje, wiadomo co się dzieje na świecie (dla tych bez konta na forum)

Spodnie i paski.- hmmm... więcej itemów, i nie będziemy nadzy od pasa w dół :p Długo oczekiwany dodatek

I krzyżyk na drogę. Oby nie wprowadzili tego na 4 świat bo zamorduję :D Totalnie niszczycie grę :/ To ja robiłem questy poszukiwacza, wszystkie które dałem radę, żeby mieć więcej pp do danej pracy, a tu teraz mają być za 200$ ? I co, mam powiedzmy 60k, napakuje se w unik, celowanie i zasko i w tym momencie jestem niepokonany ?

Z tego co da się zauważyć i opisałem wyżej każda umiejka jest 2x droższa od poprzedniej
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie ma co tu się podniecać tymi zapowiedziami. Znając zaangażowanie twórców w rozwój gry, połowa tych zmian nie ujrzy światła dziennego, a druga połowa będzie wprowadzana przez najbliższe 2 lata :D. Handel miał być około września 2009r. wg. informacji z pierwszej ręki.

Józio, kupowanie skili za $ to jeszcze nie jest takie złe, gdyby wprowadzili to samo za KP.
 

DeletedUser11849

Gość
Gość
Niektóre pomysły bardzo fajne, ale niektóre to totalna klapa :/
Już się boję myśleć jak to będzie z tymi nowymi pojedynkami...
Handel i poker mogą być dosyć fajne :D
 

DeletedUser9549

Gość
Gość
...

Plusy
Czat - czat dla miasta i fortu to bardzo dobry pomysł, znacząco ułatwi komunikacje, ale z czatem hrabstwa to już lekka przesada.
Pełna, widoczna oferta sklepów - duży plus, koniec fałszywych ofert i klikania na te wszystkie linki...
Pojedynki z NPC'ami - dla poszukiwaczy bez miasta to dobre urozmaicenie dla reszty niepotrzebny dodatek, ale kasa i doświadczenie...(ciekawe ile nosi taki NPC $?)
Obrona miast - pięknie to będzie wyglądało jak ktoś z 20lvl zaatakuje miasto pojedynkowiczów 20osob x 40lvl xD
Listy gończe - ciekawe... prawdziwy dziki zachód z łowcami głów, trochę realizmu wprowadzonego w dobry sposób ;)
Handel przedmiotami - wreszcie, mam nadzieje ze zrobią to w przejrzysty sposób.
Hazard - bardzo dobry pomysł, ciekawy jestem jak to będzie wyglądać...
Gazeta - jeśli nie będzie zaśmiecana przez graczy, i ktoś się nią będzie zajmował na poważnie to jak najbardziej jestem za!
The West otrzyma nową stronę główną - dodatek kosmetyczny, aczkolwiek miły :D


Minusy
Eliksiry - nie chce tu mieć Gladiatusa, TW przyciąga ludzi bo jest nieschematyczny inny od reszty gier przeglądarkowych a Wy na sile staracie się to zniszczyć...
Nieograniczone poziomy budynków - potrzebne jak zającowi dzwonek na polowaniu, który bob odmówi sobie rewanżu na pojedynkowiczach po 50 poziomie i będzie dalej rozwijał miasto... a reszta miasta z pewnością będzie chętnie wyrzucała pieniądze ;)
Pieniądze i szczęście - przecież teraz jest dobrze, nie po to pracuje jako żołdak za ponad 400$ żeby teraz dowiedzieć się ze mi obetną pensje, oczywiście więcej niż 50$ to nie przeboleję ;[
"Buzia w plecaku" - to samo co tyczy się eliksirów.
Limit plecaka - największy błąd, od dziś każdy może nosić tylko 2 pary skarpetek i trzy koszulki ze sobą xD chyba ze zakupi stado kłusaków, które będą ciągły jego garderobę ;)
Nowy system pojedynków - co to w ogóle ma być? Dotychczasowy był dobry ;(
Degradacja budynków - po co to? i gdzie ten realizm? na dzikim zachodzie budynki się raczej nie rozpadają, chyba tylko banki w specyficznych okolicznościach :)

"?"
Brak limitu w banku- nie rozumiem, i jak to się ma mieć do "graczy pojedynkujących się bez miasta"
Pojedynki na mapie + możliwość zasadzki - w sumie dobry pomysł i bonus dla zawadiaki! ale ciężko wyobrazić sobie jak to będzie działać w praktyce.
Punkty umiejętności - w sumie znacząco to nie wpłynie na grę, każdy kupi mniej więcej te sama ilość...
Poker - najpierw trzeba się nauczyć w niego grac, potem porozmawiamy...
Surowce do budowania budynków - okey ale jeśli te surowce będą zbierać boby (i tak mają mało do roboty), pojedynkowicze raczej nie będą się tym interesować
Większe bonusy postaci - najbardziej ciekawa rzecz, mogliby chociaż przykład jakiś podać, mam nadzieje ze zrównają trochę zawadiakę z żołnierzem.
Spodnie i paski - z tym mam największy dylemat, z jednej strony robimy tu grę "ubierankę" dla pięciolatek z drugiej strony bardzo mnie ciekawi ile wersji spodni się stworzy (ok. 5? jeansy, skórzane, możne do kompletu dżentelmena jedne i rajstopy dla tancerki) to samo dla pasków tylko im daje jeszcze mniej wersji...
Poziom 100+ i nowe prace - nie!!!!! lepiej dajcie nowe zadania to dopiero będzie wyzwanie i na pewno dużo bardziej interesujące, choć jeśli będzie praca ze 100% doświadczenia, pieniędzy czy szczęścia i nie będzie miała kosmicznych wymagań to może być ciekawie :)

Ogólnie to dość dużo zmian, będę zaskoczony jeśli wprowadzą chociaż połowę z nich, lepiej niech to będzie ta lepsza połowa :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry