Mniejszy koszt "dla obcych"

  • Rozpoczynający wątek bukimi
  • Data rozpoczęcia

Obniżyć różnice


  • W sumie głosujących
    227
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na nie nie upraszczajcie tej gry aż za bardzo !!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim osobistym zdaniem bez sensu jest 4-krotny koszt towaru dla osób spoza miasta.

Dlaczego? Bo jest tak abstrakcyjnie drogo że nie ma sensu rozważać dokonanie takiego zakupu. Zdecydowanie bardziej opłaca się emigracja do innego miasta i zostawienie tam nawet kilkuset $.

Przykłady:

Do jednej pracy przydałaby mi się czarna opaska.
Mam już 37 poziom więc przedmiot dający 11 strzelania nie jest aż tak imponujący. Kosztuje raptem 384$ więc jeden dzień pracy.
Ale nie ma go w moim mieście a w cudzym kosztuje 1536$!
1152$ w kieszeni jeśli przystąpię do cudzego miasta na zakupy. Mogę nawet 1000$ zostawić w ich kasie miejskiej i nadal będę na plusie!

A przykład z przedmiotami powyżej 3 poziomu sklepu już całkiem powala dając róznice czasem sporo ponad 10000$


Proponuję zmianę na 2,5 (dwu-i-pół) krotność ceny. Czyli przy 1000 dla własnych 2500 dla obcych co i tak daje sporą różnicę.

Mam nadzieję że do propozycji podejdziecie poważnie i jak co to podacie konkretne kontrargumenty.

Ale wtedy do kasy miejskiej wpłynie mniej $ z tzw. ,,zysku ze sprzedaży towarów"
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale wtedy do kasy miejskiej wpłynie mniej $ z tzw. ,,zysku ze sprzedaży towarów"

Ale tera i tak mało wpływa bo mało osób kupuje.Jak byłoby taniej to może i mniej by wpływało ale jak dużo osób bedzie kupywało to jest bardziej korzystniej niż teraz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie pomysł nie jest dobry, bo właśnie to ejst korzyść dla miezkzańców. Ini wydawają tysiące na rozbudowe żeby mieć te przedmioty tańsze a ty se siedzisz bez miasta i czekasz aż ci ktoś przedmiot podsunie pod nos, jak chcesz tańsze przedmioty to idż do miasta i je rozbudowywuj i będziesz miała tanie przedmioty. Albo znajdź misto które przyjmie cię na zakupy. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Albo znajdź misto które przyjmie cię na zakupy. :)

no wlasnie!!
ale jak znalesc takie miasto?? oglasza sie ktos??
ja spotkalem kiedys takie miasto - za 150$ (czyli tak jakby zysk z zakupionych towarow) mozna bylo dostac zaproszenie i zrobic zakupy jak w "swoim" miescie.

jest to pewnego rodzaju uproszczenie, ale zyskuja 2 strony!!
 

DeletedUser

Gość
Gość
kolejny sposód na ulatwieńe gry.
ludzie to dziki zachód tu musi być trudno
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja to piernicze nie bede przechodzil do innego miasta z powodu poncha clinta jak bede musial zaplacic 3 tys to sie tylko w glowe pukne bede chodzil w starej koszuli. a jak zrobia ze po 2tys albo 2 500 no to wtedy moze :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
??!!

Moim zdaniem koszt 4-krotnie wyższy jest akurat, ba może nawet za mały.
Ale już, trudno, tak jest, tyle.
Moim zdaniem, założyceil miasta powinien mieć na to wpływ (ograniczony!), czyli móc zmieniać przelicznik, od pwiedzmy 1,5 (czy nawet 1 - może są "sadomaso") do 4 czy 5. (Oczywiśce, większość wolałaby 100, ale nie może być za lekko)

Mr Grant
 

DeletedUser

Gość
Gość
no i to jest niezle rozwiazanie!!
samemu sobie ustawiac przelicznik ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie zmienia się tak bardzo gry w tak późnym stadium jej istnienia.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Aktualizacja dotyczy tylko Polski czy innych krajów także?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo interesujący temat - popieram zmiany.

Ewentualnie, zamiast tego można by wprowadzić swojego rodzaju promocję. Każde miasto mogłoby przez jeden tydzień na miesiąc promować swoje towary z jednego z trzech dostępnych obiektów handlowych: krawca, rusznikarza, sklepu wielobranżowego. Koszt tychże towarów dla gości spoza miasta byłby w tym czasie o połowę niższy od aktualnej ceny. Powstałoby specjalne okno, w którym wyświetlałaby się lista miast aktualnie reklamujących swoje przedmioty.

Opcja: zamiast zmieniać ceny o połowę, można by zastosować inny wariant - mianowicie: losowy upust - od 25% do 50%. Urozmaiciło by to grę, gdyż miasta konkurowałyby ze sobą, a każdy gracz szukałby jak najlepszej dla siebie oferty.

Przykład:

Potrzebuję broni, która w moim mieście kosztowałaby 1000$. Niestety u mojego rusznikarza nie ma jej, więc szukam tego przedmiotu w innych miastach, gdzie bez promocji kosztuje ona 4000$. Sprawdzam listę miast promujących przedmioty u rusznikarza i co widzę?

Miasto Rockwood - upust u rusznikarza: 26% (czyli cena: 2960$)
Miasto Don Aleandro - upust u rusznikarza: 45% (cena: 2200$)
Miasto San Bernardino - upust u rusznikarza: 37% (cena: 2520$)
Miasto Gillander - upust u rusznikarza: 31% (cena: 2760$)
Miasto Edwardson - upust u rusznikarza: 42% (cena: 2320$)
i tak dalej, i tak dalej...

Teraz patrzymy, które miasto ma największe upusty - Don Aleandro. Niestety to miasto leży bardzo, bardzo daleko od naszego - strach ryzykować tak długą drogę, bo mamy wojnę z jakimś miastem. Sprawdzamy kolejne - Edwardson. O! To miasto jest całkiem blisko naszego - idziemy na zakupy, nim skończy się promocja.

Ważne: można by promować przedmioty tylko z jednego sklepu, czyli albo krawiec, albo rusznikarz, albo sklep wielobranżowy. Kolejną promocję w tym samym sklepie można zrobić po upływie miesiąca.

PS. Nazwy miast są przypadkowe, tak samo jak liczby przedstawiające upusty (z przedziału 25-50%).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ale jak to losowy upust?

Tzn nie miasto by wyznaczało swoje ceny tylko losowanie? To by było mało sprawiedliwe jakby mi wylosowało zniżkę 30% a Tobie 50%...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale jak to losowy upust?

Tzn nie miasto by wyznaczało swoje ceny tylko losowanie? To by było mało sprawiedliwe jakby mi wylosowało zniżkę 30% a Tobie 50%...

Tak samo mało sprawiedliwe jest, że w Twoim mieście jest np. precyzyjny Deringer, a w moim zardzewiały.
 

DeletedUser

Gość
Gość
pomysł na tak....moim zdaniem przydało by sie takie coś
 

DeletedUser

Gość
Gość
ej ale ten przelicznik to jakis glupowaty jest :D moze powstal by nowy budynek centrum handlowe :D z ta wyprzedaza i promocjami przesadziliscie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie bo 1. kupuje w swoim mieście
2. za łatwa była by gra!:D
 
Status
Zamknięty.
Do góry