Nowa zakładka na targu | Kupię

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11551
  • Data rozpoczęcia

Podoba Ci się pomysł?

  • Tak.

    Głosy: 39 84,8%
  • Nie.

    Głosy: 7 15,2%

  • W sumie głosujących
    46
Status
Zamknięty.

DeletedUser11551

Gość
Gość
Witam!
Proponuję dodać na targu nową zakładkę z ofertami kupna. Czyli działało by to na podobnie zakładki sprzedam.

Opis działania:
Można wystawić swoją ofertę kupna w której podajemy produkt i cenę za jaką kupimy, oczywiście płacimy za to prowizje, pieniądze o danej kwocie cena zostałyby pobierane od razu z konta i w razie jak by nikt nie miał na sprzedaż by były zwracane. A jeśli ktoś ma ten produkt i chce nam sprzedać to naciska dolar i wybiera sprzedaj. Musi być on wtedy w mieście i otrzymuje kasę, a daje produkt. Wtedy gracz który chciał kupić (kupił) idzie na targ po tą rzecz.

Ułatwiłoby to troszkę grę i zmniejszyłby się spam w chacie/forum/wiadomościach.

Proszę głosować. Wiem, że jest pełno różnych propozycji zmian w grze ale może akurat ta się spodoba wam więc postanowiłem napisać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo fajny i do zrealiowania pomysl :) czekam na inne opinie ja jestem jak najbardziej za .
 
Wydaje mi się że przecież o to chodzi że ludzie nie chcą płacić tych prowizji i dlatego wolą spamować na czacie/wiadomościach/forum.

Lepiej się z kimś dogadać na PW lub na czacie i dopiero wtedy wystawić przedmiot na targu, zamiast w ciemno wystawiać ofertę i ryzykować że nikt jej nie zaakceptuje, bo wtedy prowizje zeżre bezpowrotnie.

Jeżeli się z kimś najpierw dogadasz to masz tą pewność że ta prowizja nie pójdzie na marne bo masz już chętnego. I prawdopodobnie tak samo to będzie wyglądać z zakładką "Kupię".
 

DeletedUser11551

Gość
Gość
Idąc twoim tokiem myślenia można wywalić zakładkę sprzedam.

Zawsze się znajdzie ktoś komu szkoda kasy, lecz ułatwiłoby to większości graczom kupno unikatów. Dajesz na 7 dni oferte że kupisz broń za 1kk i na 90% prędzej ją kupisz niż byś miał czekać aż ktoś wystawi. Bo może i wystawi ale ktoś inny może ją kupić.
 
No masz rację, zakładkę Sprzedam w takim wypadku tez można wywalić.

Zresztą sam przecież możesz się zastanowić jaki może być powód że tyle ludzi woli spamować na czacie wiadomościami z informacją co ma na sprzedaż niż wystawić to po prostu na targu :gwizd:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Większość ludzi spami na forum kiedy item jest już wystawiony, a jakieś sknery co węża mają w kieszeni zawsze się znajdą.
 

DeletedUser30593

Gość
Gość
jestem na tak chociaż sam podobny temat zakładałem... no ale cóż ani ten ani ten nie przejdzie mimo wielu głosów na tak, tak więc "propozycje" jest tak jakby do nabijania postów i założonych tematów.
 

DeletedUser12855

Gość
Gość
hmm.. ale teraz wytlumaczcie mi czym sie kierujecie obmyslajac te pomysly?

chcesz zakupic to oczywiste ze pytasz.. w realu co robisz?? idziesz do sklepu i kladziesz kase np 2zl za cheb a piekaz patrzy i placze ze smiechu.. bo ustaliles sobie cene?? a jemu na make nie starczy??

po pierwsze.. gra juz i tak jest latwa.. wiec argument "ulatwi" mnie juz nie przekonuje..

1) prowizja..

sa rozne miasta z roznymi poziomami rozbudowania rynku... czy placi za to kupujacy?? czy sprzedajacy??

2) miejsce zakupu i sprzedazy

czy to miejsce ma byc to samo??

3) komunikacja pomiedzy graczami jest lepsza niz kolejna zakladka w targu

jestem na nie nie i nie..

to jest gra.. wiec w nia grajmy.. a nie patrzmy w ekran jak inni za nas graja!
 

DeletedUser30593

Gość
Gość
hmm.. ale teraz wytlumaczcie mi czym sie kierujecie obmyslajac te pomysly?

chcesz zakupic to oczywiste ze pytasz.. w realu co robisz?? idziesz do sklepu i kladziesz kase np 2zl za cheb a piekaz patrzy i placze ze smiechu.. bo ustaliles sobie cene?? a jemu na make nie starczy??

po pierwsze.. gra juz i tak jest latwa.. wiec argument "ulatwi" mnie juz nie przekonuje..

1) prowizja..

sa rozne miasta z roznymi poziomami rozbudowania rynku... czy placi za to kupujacy?? czy sprzedajacy??

2) miejsce zakupu i sprzedazy

czy to miejsce ma byc to samo??

3) komunikacja pomiedzy graczami jest lepsza niz kolejna zakladka w targu

jestem na nie nie i nie..

to jest gra.. wiec w nia grajmy.. a nie patrzmy w ekran jak inni za nas graja!

nie wiem czy czytając ten temat nie myślałeś, czy tylko przeczytałeś nazwę tematu i poszedłeś napisać idiotyczny post, ale wytłumaczę ci:
1:prowizja... co to za problem?

2:ktoś kto chce to sprzedać, to idzie do miasta, w którym dany gracz chce tą rzecz kupić, a kupujący odbiera tą rzecz od siebie z targu, logiczne, prawda?

3: komunikacja często nie jest lepsza, ponieważ w saloonach czasem jest po 10-30 graczy, a tych pokojów zmienić się nie da


a w realu to ty możesz zakupy robić ::D:
 

DeletedUser11551

Gość
Gość
Komunikacja między graczami jest kiepska... od kiedy zrobili zamykanie chatu to na nim siedzi raptem 5-10 osób w saloonie i w dodatku nie można przechodzić z jednego salonu do drugiego więc twoja argumenty na nie z powodu kominikacji są nie na miejscu. I na drugi raz czytaj uważnie czyjeś posty bo zadajesz pytania na które w pierwszym poście znajduje się odpowiedź.

Co do argumentacji, że w realu (nie chodzi o sklep :)) nie idziesz do sklepu i wykładasz kase na lade i czekasz aż znajdzie się towar. No owszem ale pojedynków teraz też nie robisz? Widziałeś ostatnio na własne oczy w prawdziwym życiu ludzi stojących na dworze i prowadzących pojedynek?

A oferty kupna możesz naleźć na tablicach ogłoszeń, drzewach itp.

Kocham hejterów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry