Poker - uwagi i spostrzeżenia

  • Rozpoczynający wątek micmicek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Nie widzę wątku, w którym można zgłaszać uwagi do nowego modułu pokerowego.

Moje pierwsze uwagi:
1. Czat pokerowy poniżej okna gry jest mały i mało czytelny.
Lepiej sprawdziłby się jako część okna z grą (np po lewej lub prawej stronie)

2. Gdy przegrasz ostatnie pieniądze, wyrzuca nas z pokoju pokerowego. Nie wiemy dlaczego przegraliśmy i z kim.
(można wejść od razu ponownie by to sprawdzić, ale tylko dlatego, że mamy 2000$ za nic)

3. Wyniki rozgrywki (kto co miał) znikają szybko - za mało czytelne.
Mogłaby być kilkusekundowa przerwa pomiędzy rozdaniami, podczas której wyniki pokazana by były w dużym oknie zamiast stolika...

4. Przyda się instrukcja - co, gdzie i jak...

5. Za łatwo wygrać/przegrać duże sumy.
Proponuję granie żetonami. 1$=10żetonów. Dzięki temu, gdy ktoś wygra 1000, będzie z tego miał 100$ w gotówce.
Nie może być tak, że poker stanie się głównym źródłem dochodu w grze (dla wprawnych graczy)
Poza tym - ma to być rozrywka, a mniejsze sumy przyciągną także amatorów.
Rozwiązaniem jest też podział gier na te za $ i te za żetony (w zależności jaki stolik się założy).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
zdecydowanie za szybko karty znikają ze stołu. żeby sprawdzić czy ktoś blefował lub też co miał na ręku trzeba się wczytywać w okienko po prawej stronie, co nie zawsze jst czytelne (zwłaszcza przy maksymalnej ilości grających).

zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby odkrywanie kart na stole i pozostawianie ich tam przez sekundę-dwie. wtedy widać co kto ma, kto wygrał i dlaczego.

przydałaby się również możliwość tworzenia stołów prywatnych - tylko dla zaproszonych graczy lub na hasło.::):
 

DeletedUser12954

Gość
Gość
Dobry temat, uwagi 1-3 powinny być rozpatrzone, natomiast miły człowiek odpowiedział Ci już na pkt 4 :meks:.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Chodzi mi o wbudowaną instrukcję (w grze, a nie na forum)...

EDIT: dodałem 5-tą sugestię zmiany w pokerze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Chodzi mi o wbudowaną instrukcję (w grze, a nie na forum)...

EDIT: dodałem 5-tą sugestię zmiany w pokerze.


To poker a nie ruletka. Tak gra cały świat.

Natomiast co do widoku okna komentarza, popieram konieczność zmian.

Opcje stolików na hasło??? To nie szulernia, gdzie pierze się kasę. Więc po co?

Rezerwacja nazwy stolika jak najbardziej.

Myślę że zmiany dążą ku budowie nowej chaty - Kasyna. Zresztą stoi w mieście obok szeryfa. Boby znów miałyby co robić. ;;)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Sporo z tego co napisaliście jest już w planach do zmiany. Między innymi właśnie pokazywanie kart na końcu (ten co wylatuje zdąży zobaczyć co się stało)., kolejkowanie ruchów, lepsze powiadomienie kiedy jest nasz ruch, opcje do pokojów. Głowy sobie nie dam uciąć, ale zdaje się jakaś instrukcja wewnętrzna też ma być. A jeżeli mowa o opcjach stolików, to hasła/zaproszenia/tryb widza IMHO to świetna sprawa jest. Pozwoli organizować np. turnieje, nikt nam się nie "wciśnie" np.; do rozgrywki finałowej a i chętni będą mogli oglądnąć pojedynek mistrzów :)
 

DeletedUser26768

Gość
Gość
Sprawy opisane w 1, 2 i 3 muszą być zmienione, żeby dało się grać w tego pokera. Dodatkowo podział na stoliki dla amatorów, zaawanoswanych z różnymi stawkami minimalnymi. Oczywiście te lepsze stoliki dla lepszych graczy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
To poker a nie ruletka. Tak gra cały świat.

Natomiast co do widoku okna komentarza, popieram konieczność zmian.

Opcje stolików na hasło??? To nie szulernia, gdzie pierze się kasę. Więc po co?

Rezerwacja nazwy stolika jak najbardziej.

Myślę że zmiany dążą ku budowie nowej chaty - Kasyna. Zresztą stoi w mieście obok szeryfa. Boby znów miałyby co robić. ;;)

Może tak gra cały świat, jednak instrukcja i tak musi być.
Wyobraź sobie, że jednak nie wszyscy w to grają lub kiedykolwiek grali.
A wszyscy powinni mieć równy, sprawiedliwy dostęp do tej funkcji.

Przy okazji: liczę na to, że rankingi gry pokerowej też będą potem zerowane.

PS. Podział stolików by był świetny - szczególnie, że mamy ranking graczy, co pozwoli ich podzielić po pewnym czasie (np stolik dla top 100) itp...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Opcje stolików na hasło??? To nie szulernia, gdzie pierze się kasę. Więc po co?

po to, żeby nie siadał ktoś obcy. mam ochote pograć ze znajomymi, a nie z obcymi.

lub też po to, żeby nie trafiał się przypadkowy ktoś, kto pojęcia nie ma jak grać i z 2&7 na ręku (w różnych kolorach) wchodzi na blindzie all-in. i tak cały czas, bez względu na to co ma w kartach, co leży na stole. bo może flop wpadnie akurat pasujący. wtedy to nie jest gra sportowa, polegająca na umiejętnościach, wiedzy czy strategii, ale zwykła kpina.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Takie wchodzenie za wszystko na dzień dobry się skończy jak będzie gra za prawdziwe pieniądze, ale faktycznie obecnie jest to denerwujące.

Moim zdaniem stolik pokerowy powinien być na całe okno. Jak gramy w pokera, niepotrzebne nam pozostałe opcje gry - okno pokera może zajmować cały widok.
 

DeletedUser15141

Gość
Gość
Jest gdzieś poradnik co i jak robić ?
Bo obecnie nic nie mogę robić oprócz podbicia stawki i wychodzenia
nie wiem czy to moja niewiedza czy może problem z przeglądarką .

edit. już znalazłem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Przydałby się RANKING, żeby był widoczny dla każdego

ja na przykład jestem na s10
Rozegrane gry: 237
Wygrane pieniądze: $ 84180 (Ranking: 1/1321)
Najwyższa wygrana: $ 9575

a na s9
Rozegrane gry: 133
Wygrane pieniądze: $ 28980 (Ranking: 8/797)
Najwyższa wygrana: $ 16360
(wczoraj byłem 3)

I lubię się przechwalać i chciałbym żeby każdy widział że jestem najlepszy ;]
Turnieje też by były super bo bym wszystko wygrywał. hehe
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam


Od paru lat gram w pokera na pieniadze live i na softach po necie i mam pare zastrzezen. Mam nadzieje ze moje doswiadczenie w tej dziedzinie pomoze rozwiklac pare spraw.

Po pierwsze i najwazniejsze - niedopuszczalnym jest aby w zagraniach all in soft ( oprogramowanie) nie wykladal boarda ( flop turn i river). Dla nowicjuszy bedzie to totalnie niezrozumiale plus nie daje mozliwosci zobaczenia co skompletowal przeciwnik i prosze nie mowcie mi ze mozna patrzyc na dolny rog bo tam tez huk co widac tak szybko znika a skoro ja nie moge sie polapac chociaz wymienie wam wszystkie uklady w Holdemie obudzony w nocy to jak ma ogarnac ktos kto dopiero zaczyna ta zabawe.


Strasznie uciazliwe jest ciagle patrzenie w prawy dolny rog ekranu zebu widziec pi razy drzwi co sie dzieje. Proponuje dodac zetony ( albo chociaz pole na liczby tak jak to jest z pot'em) ktore ukladane sa przed gracza aby bylo widac co wykonal. Jezeli nie wiecie oco mi chodzi to prosze popatrzec sobie na takie serwisy jak Poker Stars czy Full Tilt Poker.

W sofcie przydatnym byloby tez dodanie mozliwosci zaznaczenia przyciskow na przyszlosc np:

Jezeli jestem na sb i jeszcze paru ludzi jest przedemna milo by bylo miec mozliwosc odznacznia opcji Fold (pasuj) na przyszlosc takze jak kolejka dojdzie do mnie to automatycznie pasuje karty.

Ale powtarzam ze najwiekszym mankamentem chwilowo jest brak flopa turna i rivera ( board'a) przy rozegraniach all in - to jest niedopuszczalne.

To sa najwieksze minusy tego softa ktory chilowo macie ale i tak dodanie Pokera to byl swietny pomysl pod warunkiem ze bedzie mozna grac za in game cash.

Najprostrze zasady pokera bylyby przydatne ale to i tak malo aby nauczyc sie w to grac takze wszystkich zainteresowanych odsylam do google =] i na pare miechow praktyki.

Mam nadzieje ze moje przemyslenia jakos pomoge ten swietny pomysl rozwinac

PS

Jak chcecie by ludzie nauczyli sie grac do wstawcie jak najszybciej granie za pieniadze w grze to ich zmobilizuje ^^

Inne propozycje

Turnieje odpadaja mysle ze w The West sie nie sprawdza i tak 90% graczy musi sie nauczyc jak grac

Chwilwo sa stoly tylko short handed (6 max game) moze full ringi ( 9max game) by sie przydaly?

Na pewno wielu graczy ktorzy sa zaznajomieni z graniem w pokera on line chialoby miec mozliwosc grania na kilku stolikach na raz jak to sie robi na oficjalnych serwisach ale to chyba bylaby przesada na the west


Tak na koniec

Jezeli ktos jest zainteresowany moge stworzyc temat z podstawowymi zasadami pokera a potem moge to rozwinac o bardziej zaawansowane strategie i liczenie prawdopodobienstwa. Wykonam w zaleznosci od odzewu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jeśli ci sie chce mozesz zrobic, na pewno sie przyda wszystkim
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam nadzieję, że zostanie również możliwość zagrania w pokera tylko dla rozrywki.
Tzn założenia stolika, gdzie nie można nic zarobić ani stracić...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Renz0r - zrób coś takiego, tylko żeby ludzie którzy nie mają pojęcia o pokerze to zrozumieli musisz najpierw wytłumaczyć te nazwy, których trochę użyłeś w swoim poście :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak już coś sklecisz - wyślij komuś z Administracji, by dodał to jako FAQ.

Z tym, że wtedy musiałbyś zacząć od pisania dla osób, które w pokera nigdy nie grały, czyli z wyjaśnianiem wszystkiego co się dzieje i o co chodzi prostymi zdaniami.
Oczywiście później byś doszedł do tych zaawansowanych wskazówek :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kontaktuje sie z supportem i zglaszam im wszelkie zastrzezenia w sprawie Pokera a jezeli chodzi o zasady to mysle ze to maja i dodadza do usprawnien. Nie traccie czasu czakajac na zasady tylko wyszukajcie szkolke jakas pokera na necie zalozcie konto sciagnijcie softa jezeli macie przynajmniej 18 lat to dostaniecie 50 dollarow za darmo na gre w pokera na wybranym sofcie i bedziecie mieli dostep do szkoly pokerowej
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kontaktuje sie z supportem i zglaszam im wszelkie zastrzezenia w sprawie Pokera a jezeli chodzi o zasady to mysle ze to maja i dodadza do usprawnien. Nie traccie czasu czakajac na zasady tylko wyszukajcie szkolke jakas pokera na necie zalozcie konto sciagnijcie softa jezeli macie przynajmniej 18 lat to dostaniecie 50 dollarow za darmo na gre w pokera na wybranym sofcie i bedziecie mieli dostep do szkoly pokerowej

Za dużo zachodu dla przeciętnego gracza w The West.
Podejrzewam, że mało kto chce się gdzieś rejestrować i "ściągać softa" tylko po to, by skorzystać z nowej funkcji w tej grze.

Z myślą o wszystkich amatorach i graczach, którzy jeszcze nie grają, a w przyszłości do nas dołączą, warto by było stworzyć FAQ - ze wskazówkami lub bez.
 

DeletedUser

Gość
Gość
wiesz mi to nie przeszkadza nie bedachcieli sie w tym rozwijac ja i pare innych osob ktore znam i graja w westa bardzo sie z tego uciesza :)

Jakis FAQ zrobie na dniach i bede odpowiadal na wszelkie pytania. Mysle ze znajdzie sie jeszcze pare osob ktore mi w tym pomoga
 
Status
Zamknięty.
Do góry