Prawdopodobienstwo znalezienia przedmiotu

  • Rozpoczynający wątek Waldosiek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
jakos nie iwe czemu poyslałem o % szczescia na znalezienie przedmiotu nie produktu ;-)

oczywiście masz racje
 

DeletedUser

Gość
Gość
No dobra, to wszystko jasne (powiedzmy) jesli chodzi o produkty, ale co z przedmiotami. Tam to prawdopodobieństwo ma jeszcze oznaczać jakość przedmiotu. Czy są jakieś zasady? Jakoś można przewidzieć, co wypadnie i czy w ogóle coś wypadnie?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie można przewidzieć . Tzn jak masz prace transportowanie amunicji albo plądrowanie zwłok to trudno żeby coś NIE wpadło xD

Wypada tak samo często jak przy wypasaniu świń tylko przy transporcie amunicji znajdę krawat w sprzedaży za 800$ a przy świniach opaskę za 2$...

Szansa jest niewielka, gdzieś 5-10% na oko ale dla każdej pracy taka sama.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dokładnie na znalezienie jakiegoś przedmiotu nie zależy od podanych tam %
I ma większy procent tym lepsze przedmioty się zajmują a nie większy % na znalezienie czegoś Więc żadne wzory nie nadają się do tego
 

DeletedUser

Gość
Gość
To teraz jedno zasadnicze i podstawowe pytanie któro rozwieje to wszystko. Jeśli już doszliście do swoich dziwnych wniosków, to:
Czy lepiej jest pracowac po 10 min czy po 30 min i tak ślęcząc przy kompie?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa TAK.
Lepiej jest pracować 12x po 10 min niż raz 2h.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oto mi chodziło. Dzięki bardzo, jeśli jednak ktoś by miał inne zdanie to niech się wypowie:)



EDIT:
Próbuję tej metody i powiem wam, że przy szansie 55% na zboże i pracy 1x30 min udało mi się je zdobyć, natomiast, jeśli później ustawiałem 9 razy po 10 min to ani razu nie wypadł mi produkt. Czy to wina mojego pecha, czy ta szansa jest aż tak mała??

Bardzo proszę doświadczonych graczy o wypowiedzenie się jak czasowo pracują i co im przynosi największe rezultaty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Warto dodać, że to co tutaj było liczone to nie są prawdopodbieństwa na zdobycie 1 produktu, tylko na zdobycie co najmniej 1. Bo przecież często się zdarza, że wypada więcej niż jeden produkt. Ale nigdy więcej niż 4 (dla 2 godzin), chyba że ktoś by to podważył.

Dla pewności porobiłem zrywanie liści tytoniu która ma 100% na znalezienie, i rzeczywiście wyniki były zawsze 4 liście dla 2 godzin, 2 liście dla godziny, 1 liść dla pół godziny, a dla 10 minut różnie to bywało. Czyli sugeruje to, że robienie pracy 2 godziny jest zupełne równoznaczne do robienia pracy 4 razy po pół godziny.

Tutaj raczej należ zastosować raczej schemat Bernoulliego na liczbę sukcesów w ciągu zdarzeń. http://matma4u.akcja.pl/twierdzenia/prawdop/sb.htm

I tak dla 50% przez 2 godziny, czyli n=4:
4 sukcesy: 6.25%
3 sukcesy: 25%
2 sukcesy: 37.5%
1 sukces : 25%
0 sukcesów: 6.25% procent

Sumując pierwsze 4 wyniki, czyli otrzymując prawdopodbieństwo co najmniej jednego sukcesu mamy: 93.75% czyli wynik które wam wcześniej wychodził

Tak wynikałoby z rachunku prawdopodbieństwa natomiast jakie modyfikacje wprowadzili twórcy, jakie czynniki i jak wpływają na to (o ile wpływają) to już nie wiadomo.
 

DeletedUser

Gość
Gość
zapewne taka modyfikacje wprowadzili ze jak ustawisz na 2h to masz 4 szanse z przelicznikiem motywacji 100% a jak bedziesz ustawiac co 30 min to co prace stracisz % motywacji wiec jesli chcesz miec 8 szans na przedmiot lepiej ustawic 2x2h niz 8x30 min zawsze to kilka % wieksze szanse
 

DeletedUser6383

Gość
Gość
Z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa TAK.
Lepiej jest pracować 12x po 10 min niż raz 2h.

Nie, bo dostajesz mniejsze wynagrodzenie - np. przepędzanie ptaków z pola. Wynagrodzenie - 1%. w 2h dostaniesz ok. 5, 6$. A w 10 minut? 0$. Wiem, bo niedawno pracowałem w tej pracy i orientuję się, jakie było wynagrodzenie.

Jest to losowe tak jak trafienie 6 w dużym lotku (tylko że tutaj prawdopodobieństwo jest większe).

Prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" w Dużym Lotku to (w zaokrągleniu) 13 685 000 (trzynaście milionów sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy)
 

DeletedUser

Gość
Gość
raczej skupiłbym się na innym zagadnieniu: Czy można ośiągnąć ponad 100% szczęścia w pracach typu Plądrowanie zwłok lub Napad na pociąg/powóz

teoretycznie poszukiwacz przygód z premium wiekszy zarobek powinien osiągnąć ~123% szczęścia w napadzie na powóz pocztowy, co daje już bardzo ciekawe itemy do znalezienia ;)

ale czy napewno można wyciągnąć ponad 100%? o to jest pytanie ;]
 

DeletedUser6383

Gość
Gość
Jak Ci wyszło 123%? Mi wychodzi 118%.

B2T: Hmmm, zastanawiające... Może da się, może nie da... Myślę, że nie da się mieć >100% szczęścia w pracy
 

DeletedUser6383

Gość
Gość
Ale skoro traper (w skrócie: poszukiwacz) ma +10% szans na produkt, to z premium nie będzie miał +20%?
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale nie da sie miec ponad 100% dlaczego tak mysle :
zapewne wiekszosc z was miala juz questa dajacego premie do zarobkow ta premia zwieksza tez prawdopodobienstwo znalezienia produktu i lepsze dropy ale zobaczcie ze z ta premia jak klikniecie na zbieranie tytoniu nadal bedzie 100% ja mam poszukiwacza (jak wiadomo +10%)+% z KP a mimo to w 2 h nie znalazlem wiecej niz 4 liscie wniosek jest taki ze skoro produktu nie mozna miec ponad 100% to przedmiotu tymbardziej bo przeciez nie znajdziesz lepszego przedmiotu niz najlepszy przedmiot

ps nie wiem jak ci wyszlo 123% skoro nie masz info ile daje premia wiekszego zarobku na %szczescia jest tam tylko napisane :
"Przedmioty, które możesz znaleźć w czasie pracy, są bardziej wartościowe"

Napad na powóz pocztowy poszukiwacza z KP:
95%+(95x20%)+KP=95%+19%+KP=114%+KP (kp to niewiadoma premia opisana jako cenniejszy przedmiot)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
a jak to nazwiecie pracowalem w ugaszaniu ognia 4x2h i nic mi nie wypadlo za kazdym razem nic . ja to nazywam pech ale chce uslyszec wasze opinie . moze to poprostu niewiedza kiedy wylatuja jakies przedmioty i od czego to zalerzy ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
ps nie wiem jak ci wyszlo 123% skoro nie masz info ile daje premia wiekszego zarobku na %szczescia jest tam tylko napisane :
"Przedmioty, które możesz znaleźć w czasie pracy, są bardziej wartościowe"

Napad na powóz pocztowy poszukiwacza z KP:
95%+(95x20%)+KP=95%+19%+KP=114%+KP (kp to niewiadoma premia opisana jako cenniejszy przedmiot)

1. Jestem na 99% pewien, ze jeszcze wczoraj po najechaniu na koniczynke przy pracy wiadomosc podawala, ze z kontem premium wiekszy zarobek mozemy znalezc 30% bardziej wartosciowe przedmioty, ale z powodu, ze The-west nie prowadzi changeloga zasady/logika/dzialanie gry moze zmieniac sie w kazdym momencie rozgrywki bez wiedzy graczy

2. Poszuiwacz ma bonus do "Szansa na znalezienie przedmiotów podczas pracy", a nie do "Przedmioty znajdowane podczas pracy są bardziej wartościowe"

3.
a jak to nazwiecie pracowalem w ugaszaniu ognia 4x2h i nic mi nie wypadlo za kazdym razem nic . ja to nazywam pech ale chce uslyszec wasze opinie . moze to poprostu niewiedza kiedy wylatuja jakies przedmioty i od czego to zalerzy ?
Od peHa i słownika ortograficznego

edit:
4. Co do premium i tytoniu.... w 2 godziny pracujac po 10 minut poszukiwaczem z premium znalazlem 6-7 lisci.
Moze zwykle szczescie, moze jednak %%. Nie mi to oceniac, to tylko kilka prac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry