Pytanko do CM (podszywanie się)

Status
Zamknięty.
Magda, mam takie pytanie.

W związku z tym, że ostatnio jakiś frajer podszywał się pod naszego fuska
Mam pytanie: Co ma zrobić zwykły gracz z dobrą reputacją, którego to spotka?
Czy ma prawo domagać się zbanowania delikwenta, który psuje mu opinię?

Przykładowo mój nick: viksonZ można łatwo zamienić na viskonZ
(szczególnie na nowym świecie gdzie będę grał pod wymiany $$$)
Dodam, że nie raz nie dwa na bitwach byłem na TSie czytany "viskon"
Czy mogę domagać się zbanowania potencjalnego podszywacza jako zwykły szaraczek?
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
gdzieś już to kiedyś chyba poruszane było i raczej nie uda Ci się nic osiągnąć bo viskonZ to już jest zupełnie inny nick.
Przykładowo na światach można znaleźć wiele osób z podobnymi do siebie nickami. Nagle jeden zgłasza resztę o podszywkę i co bany, sorka ale karanie za podobny nick nigdy nie wejdzie
 

DeletedUser

Gość
Gość
tak ale ten nowy fusek miał kropkę na końcu i już nie był identycznym fuskiem.. to jak ?
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
kserdel a pamiętasz jak było po ms z nagrodami ?
gracz na ms z kropką na końcu mógł być innym graczem ze świata pl
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Ale Fusek chyba wszędzie na niebiesko by był
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
mi to tylko żal jest tego, że we wszystkich tych tematach gdzie są pytania do adminów, praktycznie żaden z nich nie zabierze głosu :D
 
Magda, mam takie pytanie.

W związku z tym, że ostatnio jakiś frajer podszywał się pod naszego fuska
Mam pytanie: Co ma zrobić zwykły gracz z dobrą reputacją, którego to spotka?
Czy ma prawo domagać się zbanowania delikwenta, który psuje mu opinię?

Przykładowo mój nick: viksonZ można łatwo zamienić na viskonZ
(szczególnie na nowym świecie gdzie będę grał pod wymiany $$$)
Dodam, że nie raz nie dwa na bitwach byłem na TSie czytany "viskon"
Czy mogę domagać się zbanowania potencjalnego podszywacza jako zwykły szaraczek?

Podszywanie się pod administrację, to nie tylko podobny nick (np mieliśmy dwie Inki - jedną w supporcie oraz gracza o nicku Kawa Inka). Omawiany przez Ciebie przypadek podszywania się za Fuska, to nie tylko podobny nick, ale podawanie się za członka administracji (na czatach gry). To samo było z osobami podszywającymi się za mnie na początku roku.

Samo podobieństwo nicku nie jest podstawą do nałożenia kary. Dla przykładu, zarejestrowanych Smerfetek mamy ponad 30. Czy one się pod siebie podszywają? Nie. To są różni gracze, różne nicki, różne postacie w grze.
Jeśli jednak ktoś umyślnie założy konto, tak aby wyglądało jak oryginał (zamiast litery L doda dużą literę I) to może otrzymać karę z godnie z paragrafem 3 oraz 10 regulaminu gry.

jest jeszcze dość istotna różnica, a mianowiscie zespół gry, to zaufane osoby, które mają służyć pomocą. Gdy - tak jak ostatnio - osoba podająca się za administratora gry, podaje Wam link obiecując nagrody, wielu z Was ufa, że ta osoba nie ma złych zamiarów. Konsekwencje, to wiele skradzionych kont.
Dlatego tak surowo traktowane są osoby, które podszywają się pod zespół obsługi gry.

Oczywiście, gdy ktoś podszywa się pod Ciebie, możesz zgłosić. Jeśli straty są duże oraz są mocne dowody na umyślne podszywanie się, to być może będą wyciągnięte konsekwencje. Ocena jest bardzo indywidualna, zależna od sytuacji. Polecam, swoim kolegom i partnerom handlowym powiedzieć, o możliwości pojawienia się fałszywego Ciebie, jeśli masz takie obawy.
 
Wyczerpująca odpowiedź, dziękuję :)

Ale przykład ze smerfetką nie był zbyt trafiony bo "smerfetka" to nazwa postaci już gdzieś istniejącej...
Baaa można to podciągnać nawet pod imię :) A vikson to nazwa własna :)
Muszę się czepnąć :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry