quest żołnierza

  • Rozpoczynający wątek Muhito
  • Data rozpoczęcia

trąbka

  • mam, ciężko byłem

    Głosy: 60 10,8%
  • staram się, jest ciężko

    Głosy: 174 31,4%
  • mam, na luzie złapałem

    Głosy: 65 11,7%
  • nie mam, odpuszczam

    Głosy: 84 15,2%
  • nie gram żołnierzem

    Głosy: 171 30,9%

  • W sumie głosujących
    554
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
mam takie pytania - do ludzi którzy mają jakikolwiek wpływ na kształt tej gry - być może zadawane milion razy, to sorry rzadko czytam forum, jednak te odpowiedzi chętnie przeczytam:

1. dlaczego w queście dla żołnierza występuje sprzedaż broni Indianom? rozumiem z nazwy, jednak zestaw potrzebny do wykonania tej pracy wymaga przerobienia postaci z żołnierza w poszukiwacza przygód - tymczasem poszukiwacz ma handlowanie z Indianami które wymaga zaskoczenia... rozumiem, że gra ma być trudna - ale wymagacie dwukrotnego przerabiania postaci w zamian za 400$ i 50 expa

2. mundur - nie dość że daje marne +3 zaskoczenie +4 chowanie się (każdy mój inny przedmiot nadaje się lepiej do walki niż mundur) to jeszcze nie tworzy setu, co z tego że mam czapkę, medal i mundur - będę miał trąbkę, skoro właściwie każdy z tych przedmiotów jest kiepski, a razem nie dają nic. Uważam, że sety to super sprawa, lecz czemu nie ma setu żołnierza, poszukiwacza przygód, etc - tak, że zrobienie całego questu daje tyle co latanie po sklepach i kupowanie przedmiotów, ba powinno być lepsze bo zdobycie tej trąbki to kosmos w porównaniu z pójściem na zakupy.

I tak do wszystkich - czy ktoś w ogóle zdobył tą trąbkę?

PS. Sorry za błąd w sondzie "mam, ciężko było" - jak ktoś może niech poprawi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Z tego co wiem to marcinb1985 ukończył cały questline żołnieża ;)

I tak, ten quest jest ciężki ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
No... Nie gram żołnierzem , ale za to poszukiwaczem.Myślę ,że sety nowe są w porządku,ale mundur zmienić powinni.Aha, i jeszcze dla żołnierza są buty żołnierskie :)

_____________________________
"Miej blisko przyjaciół
A wrogów jeszcze bliżej
Będziesz miał się z kim pojedynkować " :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
No... Nie gram żołnierzem , ale za to poszukiwaczem.Myślę ,że sety nowe są w porządku,ale mundur zmienić powinni.Aha, i jeszcze dla żołnierza są buty żołnierskie :)

nowe sety są genialne :) i absolutnie nic do tego nie mam - set żołnierza choć takiego nie ma też jest fajny (ja zbieram bo jako kawalerzysta chcę mieć wszystko od żołnierza) choć po prostu szkoda, że taki meksykanin który oleje trąbkę może złożyć set który jest dla niego pakerny (gdy np. jest żołnierzem walczącym wręcz) a ja jedynie mogę zostać konowałem :p

w każdym razie nie w tym rzecz: medal, czapka, mundur, buty i trąbka powinny tworzyć set który czyni z żołnierza np. fortecę - tak jak są sety do ataku, handlu, polowania - to ten powinien być do obrony.

Nie mówię że inne nie - powinien setem być ten indiany jonesa z questu dla poszukiwaczy i pozostałe dwa dla robotnika i bandziora - czemu nie, w końcu przejście takiego questu to nie lada wyczyn a nagroda nie do końca jest wspómierna... nie mówię, że medal jest zły - tylko żołnierz w pierwszej misji dostaje jeden z najlepszych przedmiotów do gry, a później przez resztę kiszkę, bo nawet te buty żołnierza w porównaniu z kozakami (w sumie nawet szarymi) są słabiutkie - trąbka to broń która nie atakuje (więc co jak się bronisz) czapka daje do siły uderzenia gdzie quest wymaga ewidentnie strzelania - na koniec mundur który by dawał +3 zaskoczenie +10 taktyka +4 chowanie się to może by pokazywał czym jest, bo teraz to zakładam go czasem jak śpię, by pochwalić się że mam.

Kocham tą grę - ogólnie nie mam większych czy mniejszych zastrzeżeń, bo akceptuje że takie są reguły, próbuje je poznać, zrozumieć... jednak wydaje mi się, że albo przejście questa powinno być nagradzane albo powinno być łatwiejsze, bo teraz to jedyną radością jest fakt, że się go skończyło.

Dodam że te przedmioty są śmieszne dla mnie na 38 lvl - co będzie jak zdobędę je na 50 ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7098

Gość
Gość
Niestety żołnierz ma zdecydowanie najtrudniejszy quest. Miesiąc po rozpoczęciu questu na żołnierza zrobiłem postać poszukiwacza i co żołnierzem nie doszedłem do połowy, poszukiwaczem skończyłem. Tak z miesiąc po poszukiwaczu zrobiłem robotnika, już jestem w połowie i jedyne co mnie zatrzymuje to kupienie cylindra do zbierania pomidorów. Quest żołnierza wymaga wielu zmian umiejętności, które całkowicie mijają się z celem postaci, a itemy są słabe(jedyne ci było dobre to medal waleczności na początku). Jakbym teraz robił żołnierza to dawałbym wszystko w handel żeby zrobić tego questa, a teraz to muszę zmienić połowę umiejętności i kupić górę ubrań.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja gram żołnierzem i bardzo zdenerwowało mnie zadanie ze sprzedażą broni... po przeliczeniu brakuje mi ok 60 punktów pracy... z najlepszmi itemami! no cóż...
itemy dla żołnierza też nie są najlepsze, ciężko się gra tą klasą ale wg. mnie jest najlepsza z wszystkich
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam i zakładam w strzelanie to jak mam już 80 i założę melonik żakiet i szlacheckie buty robocze to drugie 80 a dalej jakoś pójdzie
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
ja mam tylko - 122 z najlepszymi przedmiotami.

Lecz trzeba przyznać że ta praca jest lekkim przegięciem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
gram na tym samym świecie co ty zadania robię tylko dla 2 punktów cech bo to chyba jest najlepsze z tego wszystkiego
osobiście mam trąbę przydaje się do prac tylko radzę nie używać jej będąc w mieście bo obrażenia są śmieszne nawet mając ogromną ilość strzelania
tylko teraz zbieram graty na pracę budowa mostów i jeszcze muszę 40 punktów dać w taktykę bo okazało się że z zadaniu
Mściciel (Przygotowania wojenne) Potrzeba: 2 Skrzynki z narzędziami
więc na 65 zrobię wszystkie zadania
zadania trudne ale czym trudniejsze zadania tym większa frajda po wykonaniu nich.
szkoda że te zadania są wręcz nie możliwe dla walczących bronią białą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Niesety to prawda do tego questa potrzeba 2 skrzynek, jednak dobrze ze w budowie wiatraków potrzebna jest taktyka, bo inaczej to już komletnie byłoby nie do wykonania, a jeszcze szansa na skrzynke to tylko 5%(ja wideł które do setu farmera sa potrzebne i tez maja 5% szans na znalezienie szukałem jakieś 20 roboczo godzin) a potrzeba 5 sztuk do zadań (2 do questów od żołnierza i 3 do zadań banda daltona(narzedzia),Jonh sie wyprowadza(Postep)i Poszukiwanie skarbu(Stare drzewo).Ja sobie załatwiłem set farmera do tej pracy(kilka punktów pracy z ubrań i +40 od setu, muszkę i jeszcze trąbke dostane, to bedzie mi brakować jedynie kilka punktów pracy).Obecnie przy nienajgorszych przedmiotach brakuje mi 65 punktów pracy do słuzby w armii a jeszcze nie przerzuciłem wszystkich punktów z handlu, który był potrzebny do sprzedaży broni indianom na zakładanie pułapek do słuzby w armii(mam do przerzucenia 48 punktów umiejętnosci wiec bedzie mi brakowało okolo 17 punktów pracy, ale to spróbuje dozbierac z innych umiejetnosci). Potem bedzie juz z górki, przerzucane punkty umiejetnosci daje w zakładanie pułapek wiec mam odrazu polowanie na bizony do następnego questu i przy okazji zrobie zadanie dla Wapueego z polowaniem na bizony, dostane naszyjnik i go sprzedam wiec kolejna kasa wleci, potem kilka punktów umiejętnosci do taktyki zeby była do budowy wiatraków, kiedy to juz skoncze to zrobie duza przerwe w wykonywanie questów i posprzedaje rzeczy które pokupowałem specjalnie do robót w queście, wiec duzo kasy wtedy siadzie, potem jeszcze dozbieram troche kasy i poprzerzucam umiejki w pojedynki tam gdzie mam ich mniej i potem juz tylko finisz questa, czyli sama przyjemnosć bo same pojedynki ciagle i questline zołnierza skonczony.Jak widzicie duzo zmian umiejek mnie czeka i siedzenia w budowie wiatraków :D.
_______________
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
To nieźle kombinujesz. Ja daję punkty tylko w umiejętności do pojedynków i do tej pory wykonałem większość zadać z questa żołnierza, w tej chwili czekam aż mi się odblokuje służba w armii co powinno nastąpić za jakieś kilka poziomów. Do wiatraków brakuje mi teraz 8pkt-ów więc nie powinno być problemów.
Oczywiście walczę bronią palną bo przy broni białej to wykonania tego questa nie za bardzo widzę.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja mam broń białą i stoję w misji z drukowaniem gazet echo the west brakuje mi z 5 pkt pracy wykonam tą misję i dalej już tego questa nie ciągnę bo ,żeby go wykonać musiał bym wydać na przekładanie umiejek z 20k albo lepiej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ogólnie to ja jestem najemnikiem i w handlowaniu z indianami mam zaskoczenie handel i pułapki

a te prezenty które dostaje żołnierz są przykre
nie wiem kto dostaje najlepsze ale żołnierz ma przytyrane
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja wybrałem klase żołnierza bo myślałem o pojedynkowaniu się jednak inwestuje w chowanie się więc jedyne naczym stoje to służba w armii -162 pkt pracy
 

DeletedUser

Gość
Gość
W tych questach muszą być jakieś odczuwalne utrudnienia.. bo np. między 49 i 67 lvl nie ma żadnego questa i wtedy masz duuuzo czasu żeby sobie te staty powoli zmieniać ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja bez problemu ukonczylem zadania dla zolnierza ,co wiecej powiem ze nie sa one wcale az tak trudne.
Od razu mowie , moj zolnierz jest postacia typowo pojedynkowa ( top 1 pojedynkow na s2 ). Moze i itemy nie są super ale np trąba jest super do wykonywania jakis prac gdzie jest potrzebna umiejetnosc z charyzmy ( np potrzebne 2 umiejetnosci z charyzmy to traba daje ci juz 12pkt pracy! )
Poza tym oplaca sie dokonczyc gdyz pod koniec (np za 20h sluzby w armii traba , gotowka , 4 pkt umiejetnosci). Na poziomie 40-50 wbicie poziomu to chwila ale na 70+ to schodzi troche czasu takze kazdy pkt umiejetnosci jest na wage zlota nie mowiac o 2 cechach na sam koniec no i sporo gotowki :)

Trzeba po prostu miec pomysl na orginalne rozdanie umiejtnsoci (nic nie musialem zmieniac tlyko do sluzby w armii potrzebowalem szlacheckiego kapelusza)
 

DeletedUser

Gość
Gość
to chyba dopiero teraz stałeś sie rasowym zolnierzem albo tylko bobów bijesz, bo nie wierze, że zrobiłeś sprzedaż broni indianom i dalsze prace do questów przy 100% zołnierzu i bez zmian, chyba że ładujesz tylko w taktyke i strzelanie, a jesli tak cie swietnie poszło moze byś udzielił nam informacji jak rozkadac umiejki na przyszłość(jeśli nie bedziesz chciał ich podać to nic sie nie stanie, ale wiedz że ci nie uwierze).
Pozatym jestem na 99% pewien ze nie zrobiłeś tych questów bez przekładu umiejk, to jest niemozliwe.
__________
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry