Różnego rodzaju trunki

  • Rozpoczynający wątek maurycynaj
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Siema. Skąd wziął się alkohol na dzikim zachodzie? Wiadomo mi, że powstały tam whisky i tequila. Jak ktoś zna więcej trunków to pisać. pozdro
 

DeletedUser10545

Gość
Gość
Skąd się wziął to mogę podać tylko domysły ale sądze, że whisky rzeczywiście była tam produkowana, aczkolwiek Tequile przywieźli meksykanie z południa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Whiskey ponoć była robiona ze zboża...Ale oprócz tych dwóch trunków wymienionych powyżej,ludzie na dzikim zachodzie popijali czasami wino i wódkę.
 
Pili też rum (w jednym filmie barman podaje żółtodziobowi szklankę , gdy ten się krztusi barman pyta :czy wszystko w porządku z moim RUMEM ?)

Pito chyba każdy alkochol z tamtego okresu ale whisky była najpopularniejsza.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jakiś alkohol robili z kukurydzy ale nie wiem jaki
 

DeletedUser10665

Gość
Gość
Myślę, że rum pito najwcześniej, bo był to trunek marynarzy...

Pito oczywiście także piwo i brandy!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja myślę że wbrew ogólnym pozorom i tak najpopularniejsze było piwo ze względu na niską cene.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Shnaps :)
Bo w jednej misji Henry wspomina że go będzie robił :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jeszcze nie tyle co alkochol ale napój wywodzi się z dzikiego zachodu to był tonic robili go z chininy i zboża.
 

DeletedUser

Gość
Gość
To jak już sobie tak dywagujemy to ja sądzę , że była tam też sake.
Jest to chińska wódka ryżowa. Cińczycy byli w dużych ilościach na Dzikim Zachodzie , zakładali w miasteczkach bary, pralnie, oraz pracowali jako tania siła robocza. Oczywiście żaden kowboj nie splamił się piciem sake.

Osobiście ją uwielbiam ! Jeden z moich ulubionych trunków.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja tradycyjnie Whisky :) Próbowałem Tequili , ale coś nie podchodzi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
meksykanie wynalezili alkohol nie widzieliście nigdy meksykanina???
 

DeletedUser15276

Gość
Gość
Najwięcej to się piło Whisky i różnego rodzaju win.

A skąd się wziął alkohol ? Od przybyszów z Europy :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ostatnio jeszcze przeczytałem o trunku który robi się z kaktusa, nazywa się peyotl.
Robiło się go z łodygi, która zawierała meskalinę, która ma silne właściwości odużające.
Odkryli to indianie ale mówi się że znany był już za czasów azteków.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ostatnio jeszcze przeczytałem o trunku który robi się z kaktusa, nazywa się peyotl.
Robiło się go z łodygi, która zawierała meskalinę, która ma silne właściwości odużające.
Odkryli to indianie ale mówi się że znany był już za czasów azteków.

A Aztecy tak się tym odurzyli, że nie zdążyli zrobić kalendarza ponad 2012 rok :D:gwizd:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na dzikim Zachodzie najpopularniejszym trunkiem była Whisky, ale także pili inne różne rodzaje alkoholi ::):
 
Status
Zamknięty.
Do góry