Spotkanie z Etriel(CM)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser31491
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser31491

Gość
Gość
Każdy pisze ale nikt nie przechodzi do konkretów , równie dobrze mógłbym wysłać info o spotkaniu paru osobom ze wszystkich światów i byłoby po sprawie.


Jednak WY jako gracze powinniście wytypować tutaj na forum osoby które będą mogły porozmawiać z CM.

Piszcie Swoje propozycje pamiętając że aktywny gracz to taki który i na forum tutaj potrafi wyrazić swoje zdanie a nie tylko na forum sojuszu piszczeć jak to źle się dzieje.

Przykład

nazwa światu- nick - i czemu on
 
Uważam, że spotkania powinny być dostępne dla wszystkich, ale prawo głosu powinny mieć osoby wyznaczone do tego z każdego ze światów. Na TS jest funkcja zablokowania mikrofonów wszystkim i wyznaczenia osób, które mogą mówić :)

Na pewno chętnych będzie więcej niż miejsc, a nie ma sensu robić kilku spotkań, bo każde przebiegnie inaczej (z racji, że każdy człowiek jest inny). Jeśli pierwsze spotkanie by wypaliło, to nic by chyba nie stanęło na drodze ku kolejnym..?

No ale decyzja należy do administracji...
 
Każdy może uczestniczyć na spotkaniu. Ale proszę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać rozmowa, gdy nagle wiele osób na raz będzie chciało mówić.
Może lepszym pomysłem jest wymienianie się terminami. Nie zawsze te same osoby.
 
Pytanie jeszcze... czy aktywnych forumowiczów, którzy nie za bardzo zajmują się dowodzeniem bitew czy sojuszy, ale widzą w grze wiele problemów, a także potrafią zaproponować ich rozwiązanie (aktywność zwłaszcza w dziale propozycji i pytań), zamierzacie przyjąć czy nie? Tak jakby uznać to forum za oddzielny serwer....

Dostęp do "konferencji" powinni mieć wszyscy, ale z ograniczonymi uprawnieniami (jedynie odbiór), albo rozmowa zwyczajnie byłaby nagrana... tak by np. nie dublować znanej problematyki na forum.

Póki co CM ogarnia podstawy gry/doskonali je do perfekcji (niepotrzebne skreślić), więc spodziewajmy się tej akcji dopiero we wrześniu, i to nie pierwszego.
 
Każdy może uczestniczyć na spotkaniu. Ale proszę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać rozmowa, gdy nagle wiele osób na raz będzie chciało mówić.
Może lepszym pomysłem jest wymienianie się terminami. Nie zawsze te same osoby.

TeamSpeak jest tak znakomitym programem, że można zrobić, aby pisać i mówić mogły tylko wybrane osoby ;)
 

DeletedUser31032

Gość
Gość
Każdy może uczestniczyć na spotkaniu. Ale proszę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać rozmowa, gdy nagle wiele osób na raz będzie chciało mówić.
Może lepszym pomysłem jest wymienianie się terminami. Nie zawsze te same osoby.


Wyobraź sobie sytuacje gdy wiele osób na raz będzie chciało milczeć- wejdą posłuchać paru osób ::DD:

A może prosta zasada osoby bez mikrofonu nie mogą uczestniczyć w dyskusji?o_O

Co do TS jedna wada, możliwość używania mikrofonu w jednym momencie kilku osób:I:
 

DeletedUser31491

Gość
Gość
Co do TS jedna wada, możliwość używania mikrofonu w jednym momencie kilku osób:I:

Akurat to nie wada , tylko plus. Ludzie potrafią się wyciszyć sami.
Natomiast takie spotkanie na spikerii gdy jeden załączy i dyszy przez minute do mikrofonu nie jest przyjemne.
 

DeletedUser19235

Gość
Gość
Nie zakładajmy od razu najgorszej wersji , że jeden będzie chciał przekrzyczeć drugiego. Jeśli będzie dochodziło do takich sytuacji można ich zmutować lub usunąć z kanału.
 

DeletedUser31491

Gość
Gość
Jest jeszcze jedna opcja która można wykorzystać.

Spotkania można robić np. najpierw świat 1 a potem co tydzień kolejny.

Myślę że tłumów nie należało by się spodziewać na takich zebraniach i byłby spokój.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wystarczy powiedzieć, że potrzebny jest TeamSpeak, to "mniej chętni" od razu pomyślą "eee, to coś instalować trzeba, nie chce mi się". A jak jeszcze przyjdzie do tego, że trzeba to odpowiednio skonfigurować, mieć mikrofon i umieć korzystać z programu to już odsieje się tych najmniej rozgarniętych ;)
 
Czyli jak gram na jicarilla to mam czekać 2 miesiące? o_O


Wystarczy powiedzieć, że potrzebny jest TeamSpeak, to "mniej chętni" od razu pomyślą "eee, to coś instalować trzeba, nie chce mi się". A jak jeszcze przyjdzie do tego, że trzeba to odpowiednio skonfigurować, mieć mikrofon i umieć korzystać z programu to już odsieje się tych najmniej rozgarniętych ;)

Na jicarilla np wszystkie sojusze korzystają z TS, więc to nie jest tak :) Poza tym dużo ludzi gra w LoL'a/WoT'a i tam też grają na TS'ach :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czyli jak gram na jicarilla to mam czekać 2 miesiące? o_O

A jak często widziałbyś takie spotkania? Co tydzień? Co nowego można powiedzieć na cotygodniowych zabraniach. W sumie popieram kolegę, że podział spotkań na kolejne światy byłby OK. Raz na 2 miesiące sobie porozmawiać z CM, a w międzyczasie pomyśleć o pytaniach, przygotować co chce się powiedzieć.

PS. Wiem, że TS to nie jest rzadkość, ale wiele osób pewnie by wolało jakiś "prosty czat", żeby sobie pokrzyczeć ot tak...
 

DeletedUser31491

Gość
Gość
Maciek to że dużo osób ma Tsa to się zgadzam tylko ile z nich korzysta z mikrofonu. Większość wchodzi i słucha .
 
A jak często widziałbyś takie spotkania? Co tydzień? Co nowego można powiedzieć na cotygodniowych zabraniach. W sumie popieram kolegę, że podział spotkań na kolejne światy byłby OK. Raz na 2 miesiące sobie porozmawiać z CM, a w międzyczasie pomyśleć o pytaniach, przygotować co chce się powiedzieć.

Też popieram, ale pierwsze spotkanie powinno być dla ogółu i to tam powinniśmy podjąć jakąś decyzję. Głównie "aktorami widowiska" mają być administratorzy gry, więc to na ich wypowiedzi trzeba poczekać, a nie na 4-5 forumowiczów :ind:

Poza tym uważam, że ze światów takich jak Cheyenne wpadła by mała grupka. 3-4 osoby, bo tam ludzie już mają wylane na administracje, tak jak administracja na nas ::DD:
 

DeletedUser31491

Gość
Gość
Zawsze można zrobić temat że np.dnia tego i tego spotkanie się odbędzie i chętni niech się wpiszą na forum. Jak z któregoś świata będzie mało chętnych to można połączyć ich z jakimś innym.

Problem sam sie rozwiąże. Raz że mało osób odwiedza forum a dwa że jeszcze mniej pisze. Wiec Ci najbardziej zainteresowani się pojawią i nawet jakby wszystkie światy połączyć to tych osób nie było by zbyt wiele.

Sporo osób by próbowało się dostać pod zmienionymi nickami żeby tylko się wykazać swoją inicjatywą na najgłupszy nick na Tsie.

A tych zainteresowanych dyskusją i rozmową z użyciem mikrofonu byłoby góra 30 jak nie mniej.
 

DeletedUser27003

Gość
Gość
Co do spotkań z CM to może jako założyciel tej idei powiem kilka słów.

1. Spotkania z CM to bardzo dobry pomysł.
2. Wybory przedstawicieli światów nie mają sensu. Początkowo myślałem, że to będzie dobry pomysł, jednak się mocno nie sprawdził. Zawsze znajdą się osoby (sojusze), które zakwestionują wybór i zrobi się niepotrzebna awantura.
3. Możliwe, że wyjściem byłaby faktycznie rotacja przedstawicieli światów, czyli w miesiącu wrześniu spotykamy się w składzie takim a takim a w październiku wchodzą inne osoby (np. z innych wiodących sojuszy).
4. Spotkanie z CM i 300 osób na kanale nie ma sensu najmniejszego, nie zamienicie 2 zdań nawet.
5. Spotkanie moje z przedstawicielami światów, gdzie było po 1 osobie ze świata oceniam bardzo pozytywnie... no może spróbujcie zrobić tę rotację przedstawicieli?
 

DeletedUser13128

Gość
Gość
Osobiście jestem na tak, bo uważam takie spotkania za ciekawe i mogące coś zmienić.
Ale niestety muszę sceptycznie podejść do zasugerowanego przez was programu. Jeżeli miał być TS, to ja już bym odpadał, z prostej przyczyny, trzeba go instalować, osobiście nie chcę zaśmiecać sobie komputera, bo bym użył raz w miesiącu ( zależności od częstotliwości spotkań ).
Więc w takim razie bym zaproponował spikerie, wtedy jest tylko konkretny link i można szybko wejść, wadą jest, że nie można pisać.
Ale nie mnie jest wybierać, niech Pani CM, zadecyduje.
 
A może jeszcze nie masz komputera i trzeba odbyć spotkanie w jakieś restauracji na końcu Polski? Było już takie spotkanie, każdy hepi, ale nie każdy dotarł.

TS3 ma niskie wymagania sprzętowe, prosty w instalacji i obsłudze. A spikeria może niebawem zacząć pobierać opłaty za mówienie i słuchanie... bo jedyne co tam można to mówić równocześnie przez jedną osobę. Ktoś za długo usiądzie na mikro, i spotkanie trwa dwa razy dłużej niż powinno.

Potrzebowałem niedawno pilnie TSa do konkurencyjnej gry, i w kilka minut udało mi się go postawić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na korzyść TS przemawia również możliwość jego instalacji na smartfonach. Genialnie się z tego korzysta na zestawie słuchawkowym.

Pozwolę jeszcze zacytować sam siebie sprzed kilku postów:
Wystarczy powiedzieć, że potrzebny jest TeamSpeak, to "mniej chętni" od razu pomyślą "eee, to coś instalować trzeba, nie chce mi się".
 
Status
Zamknięty.
Do góry