[stare światy] Malejąca liczba ludzi, sposób ratunku

  • Rozpoczynający wątek vilagie
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zmianą świata sugerowanego przy rejestracji i logowaniu?


  • W sumie głosujących
    137
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Jednak ankieta jest. Ciężko niektórym napisać "Popieram". Może więcej osób się podpisze głosowaniem.


Wklejam tutaj. Nie uważam, żeby było to odpowiednie miejsce. Niestety support mnie tu przysłał. Jak większość prośba "kamień" ciśnięta w rzekę. Mimo to wierzę w cuda ...

Witam bardzo gorąco!

Z tej strony gracz świata 5. Gram od samego stary z drobną przerwą. Mieliśmy różne problemy. Tym razem musimy stawić czoła malejącej populacji świata.

Droga Administracjo! Jest coraz gorzej, nie da się tego ukryć. Liczba aktywnych graczy maleje. Tych, którzy raz na dwa dni się pojawiają można zmieścić w jednym tysiącu. Wraz z przedstawicielami wszystkich koalicji świata staraliśmy się kilka razy na nowo wystartować grę. Tworzyliśmy sztuczne układy, bitwy, byle zapewnić potencjalnym graczom troszkę rozrywki i skłonić ich do dłuższego poznania świata 5. Niestety wszystkie podjęte przez nas działania nie przyniosły wymiernych korzyści. Powiem więcej - liczba osób spadła.

Jestem dumny, że mój kraj posiada tak dużo światów gry. Z pewnością daje to większe pole do popisu nowym ludziom, a także pokazuje jak wiele osób jest w społeczności Westa. Trudno nie zauważyć, że każdy nowy świat jest ciosem w plecy dla światów starszych.

Mając 6000 osób na serwerze powoli umieramy. Zwracam się z prośbą (jednocześnie propozycją) o drobne podratowanie sytuacji i zastrzyk nowych ludzi na nasze stepy. Proponuję zmianę preferowanego świata gry, który pokazuje się przy ekranie logowania. Oczywiście nie na stałe. Liczba 8000 graczy z pewnością wszystkich by zadowoliła, a i świat pożyłby dłużej. Podobny manewr można zrobić także z innymi kulejącymi światami.

Droga Administracjo! Proszę o przychylne rozpatrzenie mojej, jak i wszystkich wirtualnych kolegów prośby.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Świetny pomysł! To byłby zastrzyk energii, mielibyśmy o co dalej walczyć, bo przecież nie tylko graczom a także(a może przede wszystkim) administracji i właścicielom gry powinno zależeć na ciągłości światów. Sami możemy na głowie stawać i niewiadomo jakie cuda czynić - nie damy rady.

Daj ankietę, lubię to;]
 

DeletedUser25375

Gość
Gość
Chyba każdy gracz s5 oraz innych starych światów gry bedzie za pomysłem. Ja także. Tak wyszło że nasza piątka ma najmiej graczy ( a na kilku starych światach ilość sie powoli zmniejsza) i trzeba coś z tym zrobić. Można także stworzyć jakiś ciekawy event na naszym s5 a wszystko zależy od administracji. Przynajmiej na jakiś czas zrobiło by sie u nas gorąco :)

Podsumowująć- Oczywiście na tak!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście jestem za! Bardzo podoba mi się pomysł z tym event. Mam nadzieje że uda nam się ten świat jakoś ożywić!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Musiałem przeczytać 2 razy zanim zrozumiałem o co chodzi :)

Oczywiście jestem za
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem za zmianą preferowanego świata na s5!!!

Generalnie nie rozumiem jak to tu jest zorganizowane, że świat się tylko puszcza/startuje i dale już nikogo nie obchodzi (obchodzi dopóki nie powstanie następny). W sytuacji kiedy nie ma czegoś takiego jak restart serwera, powinien być przymus rejestracji na wszystkie światy po kolei, nie tylko preferowany.

Czyli np: 1.04-14.04 rejestracja tylko na s1, 15.04-28.04 rejestracja tylko na s2 i tak po kolei po 2 tygodnie wyłącznej rejestracji na każdy świat. Choć preferowany tez wystarczy :I:

Obiema rękoma i nogami i... generalnie wszystkim się podpisuje pod tym pomysłem
 

DeletedUser

Gość
Gość
Popieram, a nawet popieram. Pierwsza mądra propozycja w tym dziale.

Niestety znając życie administracja nawet nie spojrzy na ten temat, tylko przeniesie do kosza/archiwum/spalarni i tyle będzie z tego. Ale próbować zawsze warto.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem identycznego zdania, ale konsultant z supportu (swoją drogą niezbyt kompetentny, przy bardziej skomplikowanym pytaniu udzielał nieprecyzyjnych odpowiedzi) twierdzi inaczej.

Mam prośbę. Skopiujcie ten list i poprzez narzędzie "pomoc" wybierzcie temat "inne" i zgłoście. Może do kogoś, kto zna się na rzeczy trafi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiscie jestem za, nowi gracze umiejetnie pokierowani moga szybko wbic ten 50 lvl i zrobic niezla postac, trzeba nam nowej krwi bo codziennie ten sam sklad wylewa z siebie hektolitry tego zyciodajnego plynu a na starosc coraz trudniej z regeneracja :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może osoby która zagłosowała na nie powiedziała by, dlaczego tak zagłosowała?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Niestety ale coraz to nowe światy które powstają, "odsysają" graczy ze starych światów. Gram tylko na 5 św i jeśli zakończę tu grę (a zrobię to wtedy gdy zrobi się "nudno"), to definitywnie, na inne już się nie zaloguję.

Dlatego wszelkie czynności zmierzające do zaludnienia starych światów, uważam za kluczowe! Jestem ZA!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ratujmy stare światy!!! Precz z Arizoną!!!:fl:

Nie ma to jak spam. A jeśli chodzi o Arizone to jest to najaktywniejszy świat, więc, jeśli twoim celem jest zniszczenia aktywnych światów to gratulacje.

A tak do tematu: Pomysł świetny osobiście, zaczynałem na 9św. ale przez nieaktywność skasowało mi się konto, potem zacząłem na nowo grać na Arizonie, ale z ciekawości zalogowałem się na 9św. żeby sprawdzić co tam gra u znajomych z tego świata i okazuje się że ten świat też zaczyna podupadać a to cztery światy po 5, więc strach patrzeć co się dzieje w pierwszym. Ogolnie to wielkie TAK
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najaktywniejszy to jest właśnie świat 1! Ma 2,5 roku a 20k graczy jeszcze tam siedzi. Na Arizonie niecałe 25k, a ile młodsza jest od 1. No ale wiadomo, jedynka jest prestiżowa, pierwsza, najstarsza itd.
Najwięcej graczy na chwile obecną jest na Cheyenne 50k, no ale jest to najmłodszy świat i ciągle widnieje jako preferowany, wiec nie ma się co dziwić.

PS. Tylko patrzeć jak nam wyłączą możliwość sprawdzania liczby graczy ::DD:

I w tedy będzie... Administrator: "Jak to jest mało graczy na s5... a skąd możecie to wiedzieć :gwizd:"
 

DeletedUser

Gość
Gość
świat 1 trzyma się świetnie i pomocy nie potrzebuje :)
Świat 8 także trzyma się dobrze,aczkolwiek zastrzyk nowych graczy też by się przydał.Taką akcję trzeba by przeprowadzić na wszystkich światach 2-9 ;)
 
Najaktywniejszy to jest właśnie świat 1! Ma 2,5 roku a 20k graczy jeszcze tam siedzi.

Przyczyną tego stanu jest to, że ludzie co jakiś czas tworzą konta, żeby coś sprawdzić. Pierwsza osoba wbiła 99lvl - trzeba zobaczyć na własne oczy, ktoś tam znalazł pierwszego WEBa - muszę zobaczyć raport. Sam kilka razy tworzyłem tam konto tylko dla sprawdzenia czegoś, po czym usuwałem. takie zachowanie sztucznie zawyża liczbę graczy na serwerze.

Odnośnie tematu: Ja jestem na tak, ale nie wiem czy to pomoże.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przyczyną tego stanu jest to, że ludzie co jakiś czas tworzą konta, żeby coś sprawdzić.
W pewnym stopniu owszem, ale nie jest tak, że wszystko zawsze zdarza się najpierw na 1. Na pewno nie w skali 14k graczy, zwłaszcza, że jak pierwszy raz orientowałem się ile osób gra na poszczególnych światach na s5 było coś ok 7k a na s1 20k... tam liczba właściwie się utrzymuje.
 

DeletedUser24984

Gość
Gość
Rzeczywiście, masz dużo rację, bo wszyscy teraz jak zaczynają grać to tylko na tych nowszych światach, a to pewno dlatego iż na pierwszym logowaniu pojawia nam się zawsze najnowszy świat w propozycjach... Więc najlepiej by było dać tam ten świat gdzie jest właśnie mało osób. Ja gram na szczęście na 11 świecie i tam trochę ludzi jest i nie ma na co narzekać. Na TAK w takim razie jestem:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Niestety ale coraz to nowe światy które powstają, "odsysają" graczy ze starych światów. Gram tylko na 5 św i jeśli zakończę tu grę (a zrobię to wtedy gdy zrobi się "nudno"), to definitywnie, na inne już się nie zaloguję.

Dlatego wszelkie czynności zmierzające do zaludnienia starych światów, uważam za kluczowe! Jestem ZA!

Takich weteranów jak my jest więcej, i mocno wieżę w to, że ten świat jesteśmy w stanie odratować. Alternatywy nie ma, albo s5, albo koniec tw, koniec zabawy, koniec bryłek itp działań wzajemnych. To nie szantaż, ale jak wspomniałem nie tylko graczom przeca zależy na trwaniu światów?

------

W przeszłości padały propozycje stworzenia jednego emeryckiego świata dla graczy z umierających serwerów, z możliwością przeniesienia postaci/eq/miasta itp. Ten pomysł uważałem za dobry, jednak był bombardowany ze wzg na "trudności techniczne" i inne. A ustawienie czasowo danego świata jako preferowanego nie jest chyba czynnością specjalnie trudną?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Czynnością trudną nie jest, aczkolwiek trzeba sobie zadać pytanie, czy opłacalną. Na pewno na starym świecie nie wyciśnie się tyle pieniędzy, co na nowym. Na nowych Czejenach, Eustachach, Czarnych stopach czy niebieskich migdałach zapewne 80% graczy na początku wyda to 11zł. Więc widać, że kwota będzie niebagatelna. A na starych? Jakiś żołnierz raz na ruski rok wykupi premkę postaci lub osoby do re-skillu dla szamana. Efekt? 5% kwoty z nowego? 10%?

W przeniesienie światów nie ma co wierzyć. Gdyby miało nastąpić, to nastąpiłoby już dawno.

Porównując jeszcze polski piąty świat z angielskim dziewiątym, na którym gram, to nasza 5 trzyma się rewelacyjnie. Można więc dostrzec, że Polska jest dość wpływowym finansowo krajem, jeżeli chodzi o tę grę. Wnioskować można, że polski system działa dobrze, a jeżeli coś działa dobrze, to się tego nie rusza. Także jeżeli ktokolwiek z administracji przypadkiem zauważy ten temat, zapewne w tymże samym momencie najdzie go ochota wyjścia z psem, co by to nie czytać.

Pozdrawiam

E/ Jeszcze małe zboczenie z tematu. Dlaczego w dziale można zauważyć, że ostatni post został napisany przykładowo dziś o 15 (jak widziałem przed wejściem), skoro e30 napisał go kilka dni temu?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jeśli ktoś odda głos to następuje "odświeżenie" tematu. Czas zagłosowania przypisywany jest do ostatniego wypowiadającego się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry