"Tajemnica" unikatów

  • Rozpoczynający wątek Żołnierz Wyklęty
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Siemka
Postanowiłem zbadać jacy "patroni" kryją się za the west'owymi unikatami. Jako pasjonatowi historii sprawiło mi to nie małą frajdę ;P
A więc do rzeczy...


Pistolet odprzodowy Francisa Drake'a
Francis Drake (ur. ok. 1540 - zm. 28 stycznia 1596 ), angielski korsarz, w latach 1577-1580 odbył wyprawę dookoła świata. Drake urodził się w Crowndale koło Tavistock w hrabstwie Devon. W II połowie XVI wieku, gdy Anglia w niewypowiedzianej wojnie na morzu walczyła o pokonanie monopolu Hiszpanii i Portugalii w handlu zamorskim i zdobyczach kolonialnych, Drake wsławił się złupieniem wielu miast Nowego Świata, oraz zdobyciem wielu statków portugalskich i hiszpańskich. Hiszpanie uważali go za zwykłego pirata, lecz dla Anglii był przede wszystkim wielkim żeglarzem i korsarzem. --> więcej <--


Pistolet Granmonta
Louis Granmont (ur. ok. 1650, zm. ok. 1686) - francuski bukanier, szlachcic, pirat, oficer francuskiej marynarki, kadet Królewskiego Regimentu Morskiego. Louis Granmont należał obok Henry'ego Morgana do najbardziej znanych bukanierów, którzy brali udział w wojnie z Hiszpanami na Morzu Karaibskim w latach 1668 - 1686. Podczas wojny francusko-holenderskiej toczonej w latach 1672 - 1678 uczestniczył w zdobyciu bogatych pryzów floty holenderskiej zwanej powszechnie Sakiewką Amsterdamu. W 1683 Louis Granmont dowodził angielsko-francuską flotą bukanierów. --> więcej <--


Colt Buntline Wyatt Earp'sa - Wyatt Earp's Colt Buntline
Wyatt Berry Stapp Earp (ur. 19 marca 1848 w Monmouth, Illinois; zm. 13 stycznia 1929 w Los Angeles) – farmer, szeryf, karciarz, właściciel salonu, poszukiwacz złota, łowca bizonów, jeden z najsłynniejszych na Dzikim Zachodzie rewolwerowców. Zasłynął szczególnie ze strzelaniny w O.K. Corral, w której brali również udział Doc Holliday oraz bracia Wyatta, Virgil i Morgan. --> Źródło <--


Colt Peacemaker Billa
Zapewne chodzi o rozsławionego Billa Hickoka, właściwie James Butler Hickok (ur. 27 maja 1837 w Homer, obecnie Troy Grove w stanie Illinois, zm. 2 sierpnia 1876 w Deadwood na Terytorium Dakoty, obecnie w stanie Dakota Południowa) – rewolwerowiec, znany ze swoich umiejętności strzeleckich, bohater wielu mitów i legend. --> więcej <--
PS W grze występuje również Pas Billa Hickoka

lub

chodzi o Billy the Kid, właśc. Patrick Henry McCarty lub William Bonney (ur. prawdopodobnie 17 września 1859 w Nowym Jorku, zm. 14 lipca 1881 w Fort Sumner) – jeden z najsłynniejszych rewolwerowców i przestępców Dzikiego Zachodu... -->więcej<--
PS W grze występuje również Pas Billy'ego Kida oraz Czapsy Billy'ego Kida

Deringer Belle Starr
Belle Starr w sumie Myra Maybelle Shirley (ur. 5 lutego 1848 koło Carthage w stanie Missouri, zm. 3 lutego 1889) - jedna z niewielu amerykańskich bandytów-kobiet. Zgodnie z legendą była rabusiem i koniokradem na obszarach południowego zachodu Stanów Zjednoczonych. Zwano ją Królową Bandytów. --> więcej <--


Smith & Wesson Schofield Jesseiego James'a
Jesse James (ur. 5 września 1847 w hrabstwie Clay w stanie Missouri, zm. 3 kwietnia 1882 w St. Joseph w stanie Missouri) - amerykański bandyta, rewolwerowiec. W czasie wojny secesyjnej (1861-1865) dołączył (wraz ze starszym bratem Frankiem) do grupy bojowników sympatyzujących z konfederatami. Po wojnie obaj bracia James oraz ich kuzyni nazwiskiem Younger sformowali nową bandę rabującą pociągi, dyliżanse i małe banki. Jesse James przewodził co najmniej 25 napadom w Missouri i kilku innych stanach. -->więcej<--


Sztylet Cody'ego
Buffalo Bill, właściwie William Frederick Cody (ur. 26 lutego 1846, zm. 10 stycznia 1917) – myśliwy, zwiadowca armii amerykańskiej (scout), organizator i aktor widowisk rozrywkowych; bohater Dzikiego Zachodu.
Zwiadowca armii USA podczas wojny secesyjnej (1861-1865) i wojen z Indianami (do 1877) w zachodnich stanach USA. --> więcej <--


Miecz Hernanda de Soto
Hernando de Soto - (1496 lub 1500 - 21 maja 1542) - hiszpański, żeglarz, odkrywca i konkwistador, pierwszy Europejczyk, który zbadał Florydę.
Urodził się w Hiszpanii, jako drugi syn hiszpańskiego hidalgo - szlachcica i rycerza. Do 14 roku życia pobierał nauki, ale porzucił szkołę, by w 1514 roku wyruszyć na swą pierwszą wyprawę. --> Źródło <--


Tomahawk Tashunka
Wasechun-Tashunk zwany Amerykańskim Koniem (ur. 1840, zm. 16 grudnia 1908), wódz Indian Siuksów Oglala (nie mylić z Amerykańskim Koniem o przydomku Żelazna Tarcza). Syn Siedzącego Niedźwiedzia, również przez jakiś czas nazywanego Amerykańskim Koniem. Uczestniczył w pierwszej wojnie Czerwonej Chmury, później nie walczył. Wybitny mówca i dyplomata Siuksów. Towarzyszył wyprawom Czerwonej Chmury do Waszyngtonu; wziął udział w rewii Buffalo Billa. W 1889 roku wsparł rząd amerykański w przeprowadzeniu transakcji, w wyniku której Siuksowie stracili ponad połowę swoich ziem. --> źródło <--

lub

Szalony Koń, właściwie Tasunka Witko (ur. 4 grudnia 1849, zm. 5 września 1877) wódz Indian plemienia Oglalów należących do konfederacji Teton Dakotów (Siuksów). Był jednym z głównych wodzów Indian i autorów zwycięstwa w bitwie nad Little Bighorn, zakończonej kompletnym zniszczeniem pułku kawalerii Custera.


Szabla generała Granda
Ulysses Simpson Grant (27 kwietnia 1822 – 23 lipca 1885) – generał, osiemnasty prezydent USA (1869-1877). W czasie wojny amerykańsko-meksykańskiej służył pod rozkazami gen. Taylora. Gubernator mianował go dowódcą regimentu ochotników. Grant wyszkolił ich i we wrześniu 1861 roku otrzymał stopień generała-brygadiera (generała brygady). Prezydent Lincoln promował Granta na generała-majora (generała dywizji). --> więcej <--


Pas Calamity Jane
Calamity Jane właściwie Martha Jane Cannary-Burke (ur. 1 maja 1852 w Princeton w stanie Missouri, zm. 1 sierpnia 1903 w Deadwood w stanie Dakota Południowa) – amerykańska rewolwerowiec, znajoma Dzikiego Billa Hickoka --> więcej <--


Pas Ala Swearengena
Ellis Albert Swearengen, znany również jako Al Swearengen (ur. 8 lipca 1845 roku w Oskaloosa - zm. w 15 listopada 1904 roku w stanie Kolorado) – pierwszy organizator rozrywki w miasteczku Deadwood, w stanie Dakota Południowa. Przez dwadzieścia dwa lata właściciel domu publicznego "Gem Theater", zamieszany również w handel kokainą, osobnik o reputacji brutala ze zdolnością do zawierania trudnych do zrozumienia politycznych aliansów.


Pas Adah Isaacs Menken
Adah Isaacs Menken (15 czerwca 1835 - 10 sierpnia 1868) amerykańska aktorka , malarka i poetka --> więcej <--


Pas Charlesa Goodnighta
Goodnight Charles, znany również jako Goodnight Charlie (05 marca 1836 - 12 grudnia 1929). Najbardziej znany hodowca w Teksasie.


Wełniany pas Johna Butterfielda
John Warren Butterfield (1801-1869) był właścicielem towarowych linii w połowie XIX wieku w amerykańskim Northeast i Southwest. Założył firmy, które odniosły sukces ,,American Express'' i ,,Wells Fargo'' . Butterfield założył również,, Butterfield Overland''.


Ćwiekowany pas Sama Houstona
Samuel Houston (ur. 2 marca 1793, zm. 26 lipca 1863) – polityk amerykański.
Był kluczową postacią w historii Teksasu i jak do tej pory jedyną osobą w historii Stanów Zjednoczonych, która sprawowała urząd gubernatora w dwóch różnych stanach – Tennessee oraz Teksas. --> więcej <--


Pas Setha Bullocka
Seth Bullock (ur. 23 lipca 1849 roku w Amherstburg, zm. 23 września 1919) – pierwszy szeryf w Deadwood na amerykańskim Dzikim Zachodzie, właściciel kopalni złota, sklepu z narzędziami i istniejącego do dziś hotelu w tym mieście. --> więcej <--


Porządny pas Thomasa Harta Bentona
Thomas Hart Benton (ur. 14 marca 1782 r., zm. 10 kwietnia 1858 r.) – amerykański senator ze stanu Missouri, zwolennik ekspansji na zachód, określanej koncepcją "Boskiego Przeznaczenia". Był senatorem od 1821 do 1851 roku i jako pierwszy obejmował ten urząd przez pięć kadencji. --> więcej <--


Jeansy Pata F. Garretta
Patrick Floyd "Pat" Garrettbarman barman i agent celny, prawdopodobnie zabił Billi Kida.


Spodnie Sacajawei
Sacajawea lub Sacagawea, "Kobieta Ptak" (ur. ok. 1784, zm. w 1812 lub 1884) - indiańska przewodniczka i tłumaczka podczas ekspedycji Lewisa i Clarka na zachód, żona francuskiego trapera Toussainta Charbonneau i matka Jeana-Baptiste'a Charbonneau. -->więcej <--


Szorty Washingtona Irvinga
Washington Irving (ur. 3 kwietnia 1783 w Nowym Jorku, zm. 28 listopada 1859 w Tarrytown) - amerykański pisarz i historyk, twórca amerykańskiej prozy romantycznej, a także dyplomata. W latach trzydziestych pracował w legacji USA w Londynie. W latach 1842-1846 był ministrem pełnomocnym USA w Hiszpanii.


Cylinder Lincolna
Abraham Lincoln (ur. 12 lutego 1809 w hrabstwie Hardin, Kentucky, zm. 15 kwietnia 1865 w Waszyngtonie) – 16. prezydent Stanów Zjednoczonych i zarazem pierwszy, którego zamordowano. Lincoln urodził się w ubogiej rodzinie na amerykańskim pograniczu. W 1858 walczył ze Stephenem Douglasem o miejsce w Senacie. Lincoln walkę przegrał, jednak debata z Douglasem odbiła się w kraju tak szerokim echem, że Lincoln został kandydatem republikanów w wyborach prezydenckich. 6 listopada 1860 wygrał wybory prezydenckie, zdobywając 1.865.908 oddanych głosów i 180 głosów elektorskich. -->więcej <--




...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Niektóre unikaty pominąłem celowo, inne przez to iż taka ich obfitość ;p


...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo przydatny opis ważnych dla historii postaci.

Fajnie by było gdyby większa liczba pozostałych ubrań także miała swoich "patronów". Dodałem nawet kiedyś taką propozycję z opracowaniem jednak z nieznanego mi powodu została ona usunięta.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wielkie brawa,że chciało ci się pisać,bardzo ciekawa notka:)
 

DeletedUser20449

Gość
Gość
Hehe Fajne :D
Uwielbiam Historie , Uwielbiam The West :D
Teraz mam to i to :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tomahawk Tashunka
Wasechun-Tashunk zwany Amerykańskim Koniem (ur. 1840, zm. 16 grudnia 1908), wódz Indian Siuksów Oglala (nie mylić z Amerykańskim Koniem o przydomku Żelazna Tarcza). Syn Siedzącego Niedźwiedzia, również przez jakiś czas nazywanego Amerykańskim Koniem. Uczestniczył w pierwszej wojnie Czerwonej Chmury, później nie walczył. Wybitny mówca i dyplomata Siuksów. Towarzyszył wyprawom Czerwonej Chmury do Waszyngtonu; wziął udział w rewii Buffalo Billa. W 1889 roku wsparł rząd amerykański w przeprowadzeniu transakcji, w wyniku której Siuksowie stracili ponad połowę swoich ziem. --> źródło <--

Tutaj chodzi o Szalonego Konia ^^ (http://pl.wikipedia.org/wiki/Szalony_Koń)

Ktoś już wyjaśniał na forum pochodzenie nazw szlacheckich broni. Fajnie, że poszukałeś informacji o ubraniach, szczerze mówiąc wcześniej 3/4 spośród tych nazwisk nic mi nie mówiło. Dobra robota :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dałoby się, ale różnica jest taka, że Szalony Koń to jeden z 3 najbardziej znanych wojowników Dakotów, a o tym drugim wcześniej nigdzie nie czytałem.
 

DeletedUser10665

Gość
Gość
A ja mam pytanie... Dlaczego część ominąłeś celowo?
 

DeletedUser24678

Gość
Gość
A ja mam pytanie... Dlaczego część ominąłeś celowo?

Hmm podejrzewam, że chodziło tutaj o powtarzające się nazwiska lub po prostu o takie przedmioty, którym ciężko jest dobrać "pomysłodawcę" ::P:
Temat ciekawy. Chyba zacznę częściej zaglądać do zakładki "Inne" ;;)
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
Dobrze że i tak komuś chciało się to zrobić i podzielić się tym z innymi graczami a nie zachować tą wiedzę tylko dla siebie.

Ja mam tylko jedno lekkie zastrzeżenie co do tego tematu a mianowicie że bardziej by pasował do pod-forum: dziki zachód.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja mam pytanie... Dlaczego część ominąłeś celowo?
Ponieważ niektóre unikaty nie nawiązują do autentycznych postaci z przeszłości. Weźmy na przykład taką Procę Huckleberry'ego, której "patronem" jest fikcyjny bohater z powieści Marka Twaina. Poniekąd również z tego powodu, że mi się po prostu nie chciało ::DD:

Ale niech będzie, dodam chociaż info o Smith & Wesson Schofield Jesseiego James'a;;)
 

DeletedUser26432

Gość
Gość
Gratki za tak ciężką pracę. Ja osobiście przepadam za Wyattem Earp'em i Jesseiem Jamesem pif paf

PS.Jeśli napisałem błędnie to z góry przepraszam :gwizd:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobra robota, teraz wiem jakiego pistoletu używać jak będę grał zawadiaką pif paf
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo ciekawe. Chyba kazdy wiedział kim byli Jesse James czy Wyatt Earp. Ale reszta pozostawała dla wielu nieodgadniona.
Gdyby to był fejsbuk kliknąłbym "Lubię to!" :D
 

DeletedUser25442

Gość
Gość
Lepiej dokładnie wiedzieć co się ma w eq :D
Gratulacje za chęci :I: mi by się nie chciało :gwizd:
 

DeletedUser22743

Gość
Gość
William Tilghman (12 sierpnia 1756 - 29 kwietnia 1827), amerykański prawnik, prawnik i polityk z Maryland . Pracował jako Dyrektor Sprawiedliwości Pennsylvania Sądu Najwyższego 1805 / 27.
Urodzony w Talbot County, Maryland , Tilghman był bratankiem Matthew Tilghman i brat Lin Tilghman . Tilghman otrzymał AB z College of Philadelphia, obecnie University of Pennsylvania w 1772 r. i studiować prawo , aby wejść do baru w 1783 roku. Był prywatną praktykę Talbot County, Maryland 1783/88. Był członkiem Maryland Dom Delegatów 1788/90, biorących udział w Maryland Konwentu Konstytucyjnego w 1788 roku, służącą jako prezydenckich wyborcy do stanu w 1789 roku. Był członkiem Senatu Stanu Maryland 1791/93 przeniósł się do Filadelfii w 1793 roku i wznowienia jego prywatnej praktyce 1794/01.
W dniu 26 lutego 1801, Tilghman został nominowany przez prezydenta Johna Adamsa do nowej siedziby, jak sędzia federalny na sąd Stanów Zjednoczonych obwód na trzecie Circuit, stworzony przez 2 Stat. 89. Był potwierdzone przez Senat Stanów Zjednoczonych w dniu 2 marca 1801 r. i otrzymał przydział na następny dzień. Pełnił funkcję naczelnego sędziego obwodu całej jego kadencji, ale jego służby został zakończony w dniu 8 marca 1802 roku, z powodu zniesienia przez sąd.
Tilghman powrócił do prywatnej praktyki w Filadelfii 1802/05, a następnie został prezesem sędzia Trybunału wspólne Zarzuty w Filadelfii w 1805 roku, a sędzia Wysoka Pennsylvania Sądu Błędy i odwołania do 1806. Stał Chief Justice of Pennsylvania Sądu Najwyższego z 1806 roku aż do swojej śmierci w 1827 r., w Filadelfii. W 1811 był przez gubernator Pensylwanii , przegrywając Simon Snyder . Tilghman był również członkiem American Philosophical Society , jako jego przewodniczący 1824/27.źródło
Tłumaczenie:gogle chrome

Bo ty nie napisałeś to ja wklikałem w gogle :)
Innego williama tilghmana nie znalazłem :(
 

DeletedUser28285

Gość
Gość
Jeszcze dodam dwóch patronów:
W najsłynniejszej strzelaninie Dzikiego Zachodu- w O.K. Corral-
Głównymi stronami konfliktu byli reprezentujący prawo (każdy jako United States Deputy Marshal) bracia Earp (Wyatt, Virgil, Morgan) (przy pomocy rewolwerowca, dentysty Doca Hollidaya) oraz bracia Clanton (Ike i Billy) i McLaury (Tom i Frank). Powodem potyczki były przestępcze działania w mieście tzw. The Cowboys, w skład których wchodzili m.in. bracia Clanton. Podczas całej strzelaniny, która trwała około 30 sekund, oddano 30 strzałów. 3 z nich zabiły Billy'ego Clantona i braci McLaury. Ranni zostali Virgil i Morgan Earp oraz Doc Holliday. Wyatt oraz Ike wyszli bez szwanku z potyczki. [Wikipedia-źródło].

pif paf :traper:
A więc dwóch nowych patronów-
Ike Clanton- Rewolwer Ike'a
Bill Clanton- Colt Peacemaker Billa.

PS Jutro dodam wszystkie unikaty bez względu na spodnie,paski i.t.d.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry