Tutek na fajną sygnaturę

  • Rozpoczynający wątek Richcity Sherif
  • Data rozpoczęcia

Czy tutek ci się spodobał?

  • Tak

    Głosy: 7 38,9%
  • Nie

    Głosy: 6 33,3%
  • Nie umiem zrobić

    Głosy: 5 27,8%
  • Jeszcze nie robiłem

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Sygna jest skopiowana z gimpuj.info Tutek by Piotreek


Będą nam potrzebne te brushe: Longhorn i Tims Abstract


1. Tworzymy Nowy obraz [Ctrl+N] o upodobanych wymiarach (ja użyłem 400 x 125 px). Smarujemy pędzlami [P] Longhorns do uzyskania podobnego efektu:
725.jpeg


2. Teraz, zdobywając niektóre pędzle Tims_Abstract, zacznynamy smarować po obrazku, ale nie za dużą część.
729.jpeg


3. Teraz trochę kolorków, ożywimy tą sygnaturę. Wybieramy: Kolory -> Barwienie i ustawiamy Odcień, Nasycenie i Jasność tak, aby odpowiadały renderowi.
730.jpeg



4. Tworzymy nowa warstwę i wklejamy na niej render tak, aby odpowiadał sygnaturze (możemy go zmniejszyć , powiększyć itp.)

731.jpeg


5.Tworzymy nową warstwę i wklejamy nasz render tak, aby zajął całe miejsce w sygnaturze. Tak to wygląda u mnie:
732.jpeg


6. Teraz: Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa... i rozmywamy w pionie i poziomie na 18.

733.jpeg



7. Tryb warstwy z renderami ustawiamy na Pokrywanie (chociaż można pokombinować, ale u mnie ładniej wygląda na trybie Pokrywanie).

8. Warstwę z renderem przesuwamy nad warstwę z rozmytymi renderami.

9. Prace prawie można uznać za skończoną. Pozostaje tylko tekst i ramka.


NAPIS:
*Tworzymy nowa warstwę i na niej piszemy czcionką (np. Erton) jakiś tekst; u mnie jest Richcity Sherif
*W oknach warstw klikamy PPM na warstwę z tekstem i wybieramy Kanał alfa na zaznaczenie
*Zaznaczenie -> Powiększ, powiększamy o 1 px
*Zaznaczamy wcześniej stworzoną warstwę i wybieramy narzędzie *Wypełnienie kubełkiem , wybieramy kolor np. biały
*Warstwę z tekstem łączymy z tą warstwą, którą przed chwilą wypełnialiśmy kolorem i ustawiamy jej tryb na Twarde światło

RAMKA

*Zaznaczamy wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko)
*Teraz: Zaznaczenie -> Zmniejsz, zmniejszamy o 1 lub 2 px
*Na koniec: Edycja -> Rysuj wzdłuż zaznaczenia o grubości 2 px (będzie nam rysować kolorem pierwszoplanowym)



MI WYSZŁO TAKIE COŚ:

sygnao.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ta, wszystko fajnie, robiłem już tego tutka tylko mam jedno pytanie: czemu założyłeś osobny temat zamiast dać to do specjalnego wątku do tutków?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bo tam się taki śmietnik zzrobił a tu masz czytelnie i ładnie a brushe sa na samym poczatku jako "Longhorn" i "Tims Abstract"
 

DeletedUser

Gość
Gość
tzn. chcesz te brushe sciagnać to kliknij w te napisy longhorn i tims abstract
bo tu linkow chyba podawac nie mozna xD (za to mam warna :p)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zrobiłem według tego, ale jakieś takie nudne wyszło :/
sygna15.png
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może sie wydawać nudne, bo taki render wzialeś. Mogłeś jakiś taki ładniejszy z efektami np taki:
kks%20lech%20poznan
i z tego herb wyciac
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tutaj też spamik zawitał ;] Ale nie róbcie z tego forum, forum graficznego, bo takie nie jest.Misiek specjalnie założył temat żeby tam dawać tuty, a nie w osobnych tematach. Tego spamu jest coraz więcej w "Wasza twórczość".Poza tym - czy masz zgodę autora na umieszczenie jego tutoriala tutaj ?
 

DeletedUser10308

Gość
Gość
Sygna jest skopiowana z gimpuj.info

zaczynijmy od tego

a wiec (nie zaczyna sie zdania od a wiec...) czy pytales sie o zgode autora na wrzucenie tutoriala na inne forum?

jeśli tak ok nic nie mam
jeśli nie no to jest rip

rip- Plagiat czyjejś pracy. Największe przestępstwo w światku grafiki, na większości forach rip=ban.
no wlasnie...

i czemu zrobiles oddzielny temat mamy juz topic o sygnach jesli nie znalazles go jeszcze >>tutaj masz link<<

ta sygna nie jest jakaś specjalnie super chcesz link do bardzo ladnych sygn? pisz pw

no to chyba tle ;P

EDIT:
Może sie wydawać nudne, bo taki render wzialeś. Mogłeś jakiś taki ładniejszy z efektami np taki:
kks%20lech%20poznan
i z tego herb wyciac
taa oczywiscie poczatkujacy sobie elegancko wytnie taki herbik...

up wyprzedzony...:p
 

DeletedUser

Gość
Gość
ten tutek jest dla początkujących a jak ty nim nie jesteś to nie komentuj ...
 

DeletedUser

Gość
Gość
ten tutek jest dla początkujących a jak ty nim nie jesteś to nie komentuj ...

Ja jestem początkujący i zgadzam się z damonerem. Po co zakładać nowy temat, zamiast dać to do tego tematu o tutkach i napisać "Dla początkujących"? Zresztą jak ktoś jest początkujący i chce pracować w gimpie to sam prędzej czy później trafi na forum o gimpie i znajdzie ten tutek.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się pouczę robić coś takiego. Dzięki Richcity- przyda mi się to.
 

DeletedUser11430

Gość
Gość
według mnie tut masakra ;) mi się zawsze nie podobał :) i nigdy z niego nic nie robiłem :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mógłby ktos zrobić tutek jak się robi c4d.Często to pojęcie pojawia się na forum,a ja nie wiem o co chodzi.Jak nie tutek to chociaż dokladnie opisać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A jak się rozpakowuje brushe?

masz to w folderze (Download/Pobieranie). potem zaznaczasz wybrane przez ciebie brushe, klikasz PPM (prawy przycisk mysz) i wybierasz Add files...
następnie wybierasz kolejno C:\Documents and Settings\nazwa_usera/.gimp-2.6\brushes. żeby działało musisz jeszcze raz włączyć GIMPa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry