Tutoriale do Photoshopa

  • Rozpoczynający wątek Surviverman
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Czy ktoś poleciłby mi jakąś fajną stronę z tutorialami? Byłbym bardzo wdzięczny.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zależy do czego, wnioskując po sygnie pracujesz na gimpie więc potrzebowałbyś akurat tego typu tutoriali? ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam teraz też photoshopa i chciałbym nauczyć się z niego korzystać. I mam po prostu dwa problemiki:
- Nie wiem czy go spolszczyć
- Nie znam żadnej strony z dobrymi tutkami do PS-a
Proszę o pomoc. :->
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmmm spolszczenie jest dobrym rozwiązaniem na początek, biorąc pod uwagę że zaczynasz obsługę w owym programie. Jednakże wszystko zależy od wersji np. W przypadku CS4 spolszczenie sprawia że znika wiele opcji, nie wiem jak ma to się do CS3 ale chyba mamy z tą samą rzeczą do czynienia... W innych wersjach niema tego typu problemów.

Co do tutoriali, znam ich wiele jednakże muszę wiedzieć na jakim poziomie stoisz, w końcu dawanie Ci na prawdę zaawansowanych tutków byłoby błędem jeśli dopiero zaczynasz zabawę w grafice. To samo może działać na odwrót (czyt. proste tutoriale dla zawodowca) ;]

Pozdrawiam Meneves
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam doczynienia z wersją cs2. Nie jestem zbyt dobry, ale jeżeli wiem co chcę osiągnąć, przeważnie się to udaje(lubię kombinować);) Widzę, że kojarzysz tutek, na podstawie którego zrobiłem sygnę. Coś na tym poziome będzie w sam raz:]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmmm chodzi Ci o tutoriale animacyjne? Hmmm nie sądzisz, że lepiej zająć się samą grafiką. W końcu to podstawa. Bez niej trudno poszerzać swoje horyzonty...

PS. Tak, kojarzę owy tutorial...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie chodzi mi o to by zająć się animacją.

Mam na myśli poziom trudności tutka.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Rozumiem, ten akurat jest banalny i do tego w gimpie bleee ;] Nie liczac tego dam Ci parę stronek z ciekawymi tutkami na początek ;]



Wstęp (warto zajrzeć):

Interfejs

Wideo wprowadzające




A teraz strony z prostymi jednakże przydatnymi tutorialami, które każdy początkujący grafik powinien opanować:

http://www.gobart.pl/tutoriale.php

http://www.graffik.pl/tutoriale.asp




A na koniec video tutorial kulminujący podstawę (cz. I) z poziomu podstawowego:

http://rs67.rapidshare.com/files/11473073/Tutorial_by_Hultek.rar

PS. Dane zaczerpnięte ze Szkoły Grafików... ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziękuję.
Naprawdę bardzo mi pomogłeś. Teraz będzie o wiele prościej:]
Zobaczę co mi z tego wyjdzie:D
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Gość
Gość
Niestety tak... Jak dla mnie interfejs Gimpa jest na tyle źle przemyślany że praca na nim jest katorgą. Gdy powiedzmy chce wykonać jakąś pracę, a przy okazji mieć na rezerwie parę stocków to mam burdel w menu. 3 zakładki na narzędzia (wliczając miejsce obróbki) a reszta to zdjęcia. Łatwo się pogubić, nie to co w Photoshopie, gdzie wszystko mamy w jednym oknie, pięknie poukładane... ;]

To jedyny zarzut jaki mam do Gimpa, ale jak dla mnie zbyt wielki by przy nim przesiadywać. Niby możliwości ma podobne ale zaczynałem na PS-ie więc do niego się przyzwyczaiłem. Kto wie jak by to wszystko wyglądało gdybym zaczynał od Gimpa ... Znam osobę, która nie dość że jest dobrym grafikiem posługującym się tym właśnie programem, to jeszcze gdy chciała przerzucić się na PS-a narzekała na jego interfejs - ze zakładek niema w pasku menu windowsa ;p Więc jak widać wszystko zależy od osoby ;p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Rzeczywiście :)

Irytujący jest brak grupowania warstw i głupie wycinanie przystosowanie bardziej do kolistych renderów :rolleyes:

Ale cóż :D

Meneves nie myślałeś o zrobieniu wielkiego konkursu na sygnatury ? ^^

Edit PS :

Jestem w trakcie roboty więc będę troche opóźniony z opdowiedziami :D
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
Ooooo taakkkk !! Konkurs graficzny pod patronatem Meneves'a. Już słyszę te okrzyki radości ^^
 

DeletedUser

Gość
Gość
He he he, coś się pomyśli jednakże jeśli miałyby być nagrody to sami wiecie >> muszę porozmawiać o Tym z Teamem - niestety oni dość długo zwlekają dlatego nie wypalił konkurs Echa ;p

PS. Kto może niech doda jeszcze parę prac w temacie Echo The West Sygnaturki ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
He he he, coś się pomyśli jednakże jeśli miałyby być nagrody to sami wiecie >> muszę porozmawiać o Tym z Teamem - niestety oni dość długo zwlekają dlatego nie wypalił konkurs Echa ;p

PS. Kto może niech doda jeszcze parę prac w temacie Echo The West Sygnaturki ;]



Ludzie stop stop stop

K................................urcze :eek::D

Czy wszystko musimy robic dla nagrody ?
Pytam się ponieważ mimo wszystko ty mógłbyś jakoś to roznieśc po graczach a jak bym np sam robił to co.

Obstawiam konkurs uczestnicy

Misiek , ja , karaluch i jakiś 3 by się doczepiło ...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czemu nie, na Plemionach już coś podobnego funkcjonowało tzn. coś takiego prowadziłem... Ok zrobi się, ale myślę że dopiero w weekendzie - sam wiesz mam sporo roboty ;]
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
Gryze, a co z Damonerem, Rav'em, Neoqeuto, dexterem (widziałem jakieś prace), i wielu innych którzy chcą się nauczyć. A konkurs powinien nosić imię : Milonki's CUP :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nazwę możecie sami opracować, ja już resztą się zajmę ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Niestety tak... Jak dla mnie interfejs Gimpa jest na tyle źle przemyślany że praca na nim jest katorgą. Gdy powiedzmy chce wykonać jakąś pracę, a przy okazji mieć na rezerwie parę stocków to mam burdel w menu. 3 zakładki na narzędzia (wliczając miejsce obróbki) a reszta to zdjęcia. Łatwo się pogubić, nie to co w Photoshopie, gdzie wszystko mamy w jednym oknie, pięknie poukładane... ;]

To jedyny zarzut jaki mam do Gimpa, ale jak dla mnie zbyt wielki by przy nim przesiadywać. Niby możliwości ma podobne ale zaczynałem na PS-ie więc do niego się przyzwyczaiłem. Kto wie jak by to wszystko wyglądało gdybym zaczynał od Gimpa ... Znam osobę, która nie dość że jest dobrym grafikiem posługującym się tym właśnie programem, to jeszcze gdy chciała przerzucić się na PS-a narzekała na jego interfejs - ze zakładek niema w pasku menu windowsa ;p Więc jak widać wszystko zależy od osoby ;p

W PS kocham te wszystkie karty ;D. JA się odzwyczajałem przechodząc co rusz z PS na GIMP i odwrotnie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry