Uczymy się jak robić dobre sygnatury :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5501
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5501

Gość
Gość
Komplet rad dla początkujących.


1) Jak wklejacie render to zróbcie coś z nim, a nie ctrl+v i git jest.


2) Nie deformujcie renderów.


3) Ramki nie mają być grube na 30px tylko lekko zauważalne i komponujące się w kolorystyke.


4) Znaki wodne i rzeczy podobne - out. Usłyszałem od jednego grafika w szkółce GR, że są lepsi którzy ich nie robią, chyba że robisz na zamówienie.


5) Brushe - mają być w klimacie a nie denne i tandetne, bo dając złe brushe psujemy pracę.


6) Smudge - potrzebny.


7) Pomysł na fajne tło? Duplikacja kilka razy rendera i smudge na 80-90% po całej sygnie. Potem można dać jakieś solidne warstwy z nakładką lub kolorem na małym kryciu.


Neoqueto, Damoner, Collt, Meneves., Karaluch, PIOTREK, Dj i Czarny Mustang - dopiszcie tu swoje rady dla początkujących ;)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Temat powstał w celach czysto edukacyjnych.
Jeżeli kogoś pominąłem z "czoufki" forumowych sygniarzy -
proszę się upomnieć.
Piszcie posty z poradami a ja ten będę stale edytował.
Również mile widziane banalne tutoriale.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja znam pomysł na fajne tło (oczywiście w Gimpie :p)
Duplikujemy kilkanaście razy render i rozstawiamy go po całym tle sygny. Najlepsze są dynamiczne rendery. Kiedy już je rozłożymy łączymy warstwy w jedną i klikamy : Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie "w ruchu".
Ustawiamy tak, żeby sie nam ładnie rozmazało.
Kąt - najlepiej 60 stopni, bo to ma wyglądać jak deszcz, a deszcz "padający" w poziomie, jest raczej rzadko spotykany :)

(część innego tutoriala ):)
Myślę, że się przydało :p

Ps. warstwa, na której duplikujemy render, powinna być przezroczysta.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żeby render był w skali, zmieniamy mu rozmiar trzymając Shift. Na render nie powinny nachodzić ŻADNE tekstury, czy elementy tła. EWENTUALNIE efekty, ale raczej nie na twarzy. Typowe sygnatury powinny nie być za wysokie, forum na które je wstawiamy inaczej staje się nieczytelne. Należy dobrać odpowiedni render do głębi, tła, trzeba określić, czy chcemy, aby był dynamiczny, czy aby stał spokojnie. Jeśli ma być dynamiczny, tło powinno nie być specjalnie blade, niewyraźne, może być trochę rozmyte, aby uwzględnić ruch postaci, jednak nie za bardzo, w każdym razie musi być żywe (od wszystkiego są wyjątki). Render powinien znajdować się na środku sygnatury, ona sama powinna zwracać uwagę obserwatora na postać (focal point) na przykład poprzez jaśniejsze tło tuż za renderem, albo efektami specjalnymi. Światło należy ZAWSZE ustawiać tak, jakby oświetlało ono render, czyli jeśli postać jest oświetlona z prawej strony, światło dajemy z prawej strony. Główna warstwa z renderem MUSI być zawsze na "zwykły". Raczej nie należy stosować efektów warstwy w sygnaturach, jednak jak już napisałem są od tego odstępstwa. Należy zawsze mieć na biurku Coca-Colę (jak powyżej 18 lat, to alkohol, lepsze prace wychodzą i nie niszczy elektroniki tak bardzo jak woda w razie jakby się wylało - modzie, żartowałem, najlepiej nie pić, gorsze prace wychodzą) oraz coś do jedzenia, co się nie kruszy (chyba, że w klawiaturze hodujemy mrówki). Wycinając render polecam korzystać z pentoola, ew. zaznaczenia wielokątnego, jeśli ten będzie mniejszy, dla włosów opłaca się korzystać z kanałów (później może wytłumaczę jak wycinać włosy). Wtopienie rendera to wkomponowanie jego niektórych części w tło w taki sposób, aby wyglądało jakby one były z nim "połączone", nie wiem, jak to lepiej wytłumaczyć, ważne, żeby to wyglądało dość zgrabnie. W poszukiwaniu materiałów NIE KORZYSTAMY z Google Grafika, ponieważ obrazy tam są zazwyczaj na prawach autorskich i wykorzystywanie ich jest nielegalne (chyba, ze mamy zaznaczone niższe pozycje w liście: http://axem.az.pl/screenshooter/uploads/4npvij1pb7s544z.jpg), można natomiast korzystać z: flickr (tam są ustawienia również), Wikimedia Commons, Photobucket (również są tam chyba ustawienia licencji), RZADKO DeviantART, fajnych efektów specjalnych poszukaj tu: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Hubble_images?uselang=pl (wszechświat wykonał robotę za Ciebie). Łam zasady.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Uczcie się na tutorialach a nie próbujcie sami (chyba że jest się absolutnym geniuszem i wtedy nie potrzeba) nauczycie się podstaw a wtedy będziecie mogli kombinować bo będziecie wiedizeli z czym.
 

DeletedUser10568

Gość
Gość
C4D jako tło - w żadnym wypadku.
A tu co jest w tle?Z tego co wiem to C4D :p
johncenai.png
C4d można dawać jako tło tylko trzeba je później "obrobić" jakimiś teksturami itp. a nie "goły" render wrzucić na taką warstwę z C4D dodać ramkę jakiś napis i już TAK SIĘ NIGDY NIE ROBI, NIGDY
Skamon napisał ważną rzecz. Uczcie sie na tutorialach a nie sami -przynajmniej na początku- (np. jak ja bo po prawie roku "zabawy" z grafiką nie będziecie nic umieli, przynajmniej tak jest u mnie:p). gdy przerabiacie jakiegoś tuta to zróbcie go od początku do końca tak jak jest napisane nie zmieniajcie nic sami! Dopiero później jak już mniej więcej zaczaicie co zrobiliście i jak coś się robi to możecie kombinować, ale zawsze na początek tutorial przeróbcie tak jak jest napisane bo inaczej nic się nie nauczycie!
Polecam też zajrzeć do naszego forumowego tematu z tutorialami :D

Jak mi coś przyjdzie do głowy to napiszę:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Często zadawane pytania jakiego programu użyć do robienia grafiki, ja jak na razie używam GIMP-a (Photoshop kosztuje niestety ale jest za to zdecydowanie bardziej rozbudowany) dość prosty i przejrzysty jak na początek ale tak jak to jest u mnie jest się mi trudno przerzucić na PS-a (Photoshop-a) lecz nic nie kosztuje. Jeśli zdecydowaliście się na GIMP-a to zapraszam na Strona stworzona dla użytkowników GIMP-a. Podsumowując jeśli chcecie się zabrać za robienie sygnaturek to weźcie na początek triala PS-a a później GIMP-a i przekonacie się jaka jest różnica.
 

DeletedUser10568

Gość
Gość
Często zadawane pytania jakiego programu użyć do robienia grafiki, ja jak na razie używam GIMP-a (Photoshop kosztuje niestety ale jest za to zdecydowanie bardziej rozbudowany) dość prosty i przejrzysty jak na początek ale tak jak to jest u mnie jest się mi trudno przerzucić na PS-a (Photoshop-a) lecz nic nie kosztuje. Jeśli zdecydowaliście się na GIMP-a to zapraszam na Strona stworzona dla użytkowników GIMP-a. Podsumowując jeśli chcecie się zabrać za robienie sygnaturek to weźcie na początek triala PS-a a później GIMP-a i przekonacie się jaka jest różnica.

Skamon dobrze, że o tym napisałeś :D. A więc tak dla początkujących polecam gimpa i tu się pojawia pytanie dlaczego? Po pierwsze jak już Skamon napisał gimp jest bezpłatny. Po drugie gimp jest prostszy i łatwiej jest zrozumieć ten program i nauczyć się w nim podstaw. Dopiero później możecie sobie kupić photoshopa aby poznać grafikę szerzej. Oczywiście możecie też od razu zacząć od PS'a, tylko jest taka możliwość, że zabawa z grafiką komputerową to będzie takie dzisiejsze zajęcie wolnego czasu lub jakaś fanaberia i może się okazać, że za miesiąc wam się to znudzi i wyrzucicie dużo kasy w błoto.
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
Piotrek, mi chodzi o to, że C4D nie może być jako tło, tylko narzucone na tło z trybem rozjaśniania liniowego (w PhotoShopie).
 

DeletedUser10568

Gość
Gość
Teoretycznie może, ale praktycznie trzeba przeważnie zmniejszyć krycie bo później nic nie idzie już z tym zrobić a jak się już to zrobi to zostaje jedynie dawać dużo ciemnych tekstur/warstw na łagodne światło lub nakładkę ale to i tak nic ładnego nie wyjdzie:nie:
 

DeletedUser

Gość
Gość
za to w gimpie c4d zwykle daje się na miękkie światło:I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Niekoniecznie Misiek, niektóre C4D mają tak dużą rozdzielczość, że jest sposób znaleźć miejsce bez alfa o rozmiarach sygnatury. Powiem Ci, że nie wygląda to tak źle, nawet lepiej niż tło w wielu tutorialach.
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
Myślę, że przez półtora roku za dużo się nie pozmieniało, czyż nie Mene? :>
 

DeletedUser

Gość
Gość
Misiek muszę Cię zasmucić, ale Meneves za często nie zagląda na forum xD

Ma ktoś pomysł na jakieś fajne tło do sygny? Mi się już kończą pomysły powoli....
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak na złość przed chwilą napisał, dziwna sprawa, ę?

Co do tła... Może coś zarzucim.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No strasznie dziwne ;]
To na pewno dzięki mnie (motywacja :D)
Neo, jak zapodasz jakiegoś fajnego tutka/pomoc do tła to będę wdzięczny ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Temat spadł dość nisko, więc pasuje go odświeżyć.
Kto ma pomysł na fajne tło ? ;]
 
Status
Zamknięty.
Do góry