Wojenne Ścieżki - Gonzales Fortowy 2023r - Dyskusja

Status
Zamknięty.

SmokerMartillo

Blada Twarz
Parę rzeczy odnośnie regulaminu:

42. Zabronionym jest wybudowanie w mieście budynku - grabarz. W przypadku pierwszego wybudowania gracz otrzymuje ostrzeżenie. Ponownie złamanie tego zakazu skutkować będzie wykluczeniem z konkursu dla gracza, który postawił budynek. Grabarz będzie kasowany przez zespół The-West Team po każdorazowym wybudowaniu.
Skoro wybudowanie grabarza jest zabronione to po co dawać ostrzeżenia? Zwłaszcza że Grabarz wiąże się z inną zakazaną czynnością - pojedynkami. Moim zdaniem wybudowanie Grabarza powinno oznaczać wyrzucenie z eventu.

11. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do Fazy Pucharowej. Pośród drużyn, które uzyskały awans zostanie przeprowadzone losowanie w następujący sposób (przykład dla drabinki 16 drużyn). Punkty uzyskane w Fazie Grupowej po awansie zostaną zerowane.
A -Drużyny zajmujące pierwsze w swoich grupach - mogą zająć miejsce od 1 do 8 w drabince pucharowej
B - Drużyny zajmujące drugie w swoich grupa - mogą zająć miejsce od 9 do 16 w drabince pucharowej***
Wygrana drużyna awansujĘ do dalszej części fazy pucharowej, przegrana drużyna odpada. Organizator nie przewiduje drabinki przegranych.
*** W przypadku par 1/8 drabinki nie mogą trafić na siebie drużyny, bezpośrednio awansujące w ramach jednej grupy. W takim przypadku drużyna B otrzymujĘ następne miejsce w drabince.
Dwie literówki.
 
Kiepsko pomyślany ten event, nagrody nie warte miesięcznego zaangażowania: raptem 2 gringo za 1 miejsce, gdzie bronie i tak już straciły na użyteczności po zmienia zasad działania absorpcji.

Zwłaszcza podział na konkretne fazy sprawia, ze dotychczasowe osiągniecia 'idą w piach' i może się wydarzyć, ze drużyna, która przez cały event grała najlepiej, ba nawet wygrywając wszystkie bitwy przez wybicie rywala zostanie kompletnie z niczym bo np w fazie finałowej z jakiegoś powodu straci 1-2 osoby online bądź kompletnie.

Do zabawy pewnie ok, ale jak ktoś chciałby wygrać bo nagrody to zapowiada się fatalnie.
 

kruK629

Członek obsługi gry
Kiepsko pomyślany ten event, nagrody nie warte miesięcznego zaangażowania: raptem 2 gringo za 1 miejsce, gdzie bronie i tak już straciły na użyteczności po zmienia zasad działania absorpcji.

Zwłaszcza podział na konkretne fazy sprawia, ze dotychczasowe osiągniecia 'idą w piach' i może się wydarzyć, ze drużyna, która przez cały event grała najlepiej, ba nawet wygrywając wszystkie bitwy przez wybicie rywala zostanie kompletnie z niczym bo np w fazie finałowej z jakiegoś powodu straci 1-2 osoby online bądź kompletnie.

Do zabawy pewnie ok, ale jak ktoś chciałby wygrać bo nagrody to zapowiada się fatalnie.
A jak oglądasz mistrzostwa świata w piłkę, IO w siatkówce to można by było wymieniać przypadki kiedy drużyny awansujące z pierwszego miejsca odpadają (niestety nasi siatkarze, mimo wygrania grupy przegrywali w ćwierćfinałach). Uzależniona drabinka jest od ilości zgłoszonych drużyn, jeśli liczba będzie mniejsza mamy przygotowane awaryjne scenariusze rozegrania :).
 

kruK629

Członek obsługi gry
Parę rzeczy odnośnie regulaminu:


Skoro wybudowanie grabarza jest zabronione to po co dawać ostrzeżenia? Zwłaszcza że Grabarz wiąże się z inną zakazaną czynnością - pojedynkami. Moim zdaniem wybudowanie Grabarza powinno oznaczać wyrzucenie z eventu.


Dwie literówki.
Ad.1 Dopuszczam tutaj możliwość omyłkowego kliknięcia, dlatego została dodana taka furtka związana z ostrzeżeniem
Ad. 2 Dzięki, poprawię :)
 
A jak oglądasz mistrzostwa świata w piłkę, IO w siatkówce to można by było wymieniać przypadki kiedy drużyny awansujące z pierwszego miejsca odpadają (niestety nasi siatkarze, mimo wygrania grupy przegrywali w ćwierćfinałach). Uzależniona drabinka jest od ilości zgłoszonych drużyn, jeśli liczba będzie mniejsza mamy przygotowane awaryjne scenariusze rozegrania :).
Porównywanie realnego sportu z kasa, profesjonalizacja, transmisjami w tv i medalami olimpijskimi z eventem na polskim Gonzie, który będzie śledzony tylko przez jego uczestników (i to nie wszystkich) :DDD

Nie wiem czy w sumie powinienem tłumaczyć bardziej różnice pomiędzy tym abstrakcyjnym porównaniem ale... załóżmy, że taki zawodnik wypadnie dobrze ale jego drużyna polegnie w tej 1/4 - tym samym zwiększy swoje szanse na podpisanie dobrego kontraktu klubowego, wyprowadzenie życia swojego i swojej rodziny na wyższy poziom, zwiększenia swojej zawodniczej renomy, być może jest też patriotą i taka gra w reprezentacji jest dla niego powodem do dumy i poczuciem spełnienia obowiązku itd. A w tym naszym gonzalezowym przypadku otrzyma literalnie *nic*, a jeszcze będzie w plecy z czasem i hajsem. ::}
 
Dlaczego jest zablokowana mozliwość wygrania flagą od początku?
Chcecie żeby bitwy wyglądały tak samo od pierwszej rundy do tej 30? strzelanie losowe baszta na baszte? bo obrona nie podejdzie do flagi bo po co może stać bo nie musi bronić na początku mogą nawet unikać ognia przez pół bitwy

dopiero w srodku bitwy sie cos zacznie dziać bo ktos sie wykruszac bedzie bo dostal randomowego kryta i nagle będzie akcja ratowanie flagi

Jak dla mnie powinna być włączona wygrana przez flagę za 2 pkty dało by to więcej możliiwosci i akcji.
 
****Uwaga Punkty za zdobycie flagi zostaną przyznane kiedy rozpoczęcie procesu flagowania (wejście do sektora gdzie jest flaga) nastąpiło od 30 rundy bitwy fortowej. W przypadku wcześniejszego rozpoczęcia zdobycia flagi drużyna mimo wygrania otrzymuje 0 pkt.
Czyli jeśli "drużyna A" sflaguje "nieprawidłowo" to zarówno "drużyna A" i "drużyna B" dostają 0 pkt?
Zabronione jest branie udziału w jakimkolwiek wydarzeniu odbywającym się w tym samym czasie co konkurs fortowy na świecie Gonzales (Octoberfest, DoD, cyrk wędrowny). Złamanie tego podpunktu będzie skutkowało dyskwalifikacją po uprzednim ostrzeżeniu wraz z odebraniem uzyskanych przedmiotów
Jak w takim przypadku będą się liczyły dynie/prezenty które najprawdopodobniej się pojawią?
 
Czy totalnie wszystkie skrypty są zabronione, włącznie z takimi smaczkami jak westforts import?

Ja niecierpliwie czekam na taki event, w którym przegranie flagą będzie jedynie wstydem dla obrońców...
-co podniosłoby rangę TW do gier, w których jest 'capture the flag'.
Zawsze z politowaniem odbierałem to nastawienie, że niby szybka flaga to wstyd. Brak kar dla obrońców za wpuszczenie flagi uważam za największą niedoróbkę fortową. Tak samo jedyną nagrodą za zdobycie flagą jest jakieś marne osiągnięcie... a xp ludziki dostają mniej.
Event, gdzie za sflagowanie będzie 4pkt i 2pkt za wybicie, nabrałby charakteru, mam nadzieję, że kiedyś się doczekam.

O jakości nagród nie chcę się wypowiadać, ale uważam, że w evencie będą bardzo ciekawe bitwy i właśnie dla nich warto brać udział.
 
Czy totalnie wszystkie skrypty są zabronione, włącznie z takimi smaczkami jak westforts import?

Ja niecierpliwie czekam na taki event, w którym przegranie flagą będzie jedynie wstydem dla obrońców...
-co podniosłoby rangę TW do gier, w których jest 'capture the flag'.
Zawsze z politowaniem odbierałem to nastawienie, że niby szybka flaga to wstyd. Brak kar dla obrońców za wpuszczenie flagi uważam za największą niedoróbkę fortową. Tak samo jedyną nagrodą za zdobycie flagą jest jakieś marne osiągnięcie... a xp ludziki dostają mniej.
Event, gdzie za sflagowanie będzie 4pkt i 2pkt za wybicie, nabrałby charakteru, mam nadzieję, że kiedyś się doczekam.

O jakości nagród nie chcę się wypowiadać, ale uważam, że w evencie będą bardzo ciekawe bitwy i właśnie dla nich warto brać udział.

Klasycznie gonzalesowo poleci pewnie kilka razy antyskrypt XD
 
To rownie dobrze mogles napisac ze punkty beda liczyly sie za zdobycie fortu tylko przez flage :D
Nie wiem gdzie ty sie uczyles grac na fortach ze wkreciles sobie takie krzywe "urozmaicenia"
Sam gram na fortach od jesieni 2009. Bitwy fortowe ewoluuja ... ale tego Twojego urozmaicenia nie czaje.

Dzis nie oplaca sie flagowac bo kazdy chce expa i obligacje a te sa uzaleznione od liczby rund.
Gonzales rzadzi sie swoimi prawami. Tu chodzi przeciez o zdobycie fortu a nie postrzelanie sobie :)
 
taa
na poważniejszych turniejach szachowych jest zakaz proponowania remisów nawet do 30 ruchu...
a TWT funduje nam... zakaz wygrania gry przed 30 rundą w imię nie wiadomo czego, bo my tu bez kibiców gramy, z zakazem skryptów nie zrobimy powtórek, no chyba że organizator sam chce robić powtórki, w co wątpię.
Brzmi jak jakieś beta-testy nowej mechaniki na starych setach XD.

koniec końców:
jakiś regulamin jest, kto ma mózg ten wie za co są punkty i mimo wszystko liczę na naprawdę dobre bitwy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry