Wywiad ze zadbanym, acz jakby spowolnionym Neverwinterco (Nigdy Zima Korporacja)

Screenshot 2023-11-19 at 00.02.11.png

W saloonie, pośród pyłu i huku bitwy fortowej, siedział on – NeverwinterCo, gracz tak słynny, że nawet cienie na ścianach zdawały się go szanować. Przesiadując na krześle, przybitym do podłogi jakby na straży, otoczony resztkami sosu, w którym jakoby utonął jego ostatni posiłek, wyglądał na człowieka, który przeszedł przez niejedną burzę na serwerze. Jego ubiór na czerwono, niemal pulsujący niczym złoto, na plus 3, świadczył o tym, że znał wszystkie tajniki i sztuczki serwera. Jego wygląd był tak zadbany, że nawet najbardziej wyrafinowani gracze mogliby poczuć zazdrość.

Zbliżając się do niego, pomyślałem o własnej interpretacji genezy imienia NeverwinterCo. Może to był taki żart? winter, top gracz Polski, a tu mamy NeverwinterCo – może to był jego długo zaginiony brat? Czy może NeverwinterCo to tylko przebiegła kalka, cień wielkiego Wintera, który zamiast mroźnych krain wybrał ciepło fortowych bitew? Jedno było pewne: NeverwinterCo to postać, która w grze rządzi się swoimi prawami, tworząc własne legendy i anegdoty, które gracze będą powtarzać przy ogniskach serwerowych jeszcze długo po tym, jak zniknie z ekranów monitorów.

Podchodząc bliżej, przygotowałem się na rozmowę z graczem, którego historie mogły równać się z najlepszymi westernowymi opowieściami, kiedy ten wypalił na cały saloon:

NeverwinterCo: Maciej, czy kiedykolwiek byłeś na paniach lekkich obyczajów?

Klaudiusz: Nie, tylko na ciężkich.

Usbv: A ty, nigdyzimaco, byłeś?

NeverwinterCo: Ta bajka ma siostry z trzech matek. Byłem.

Usbv: Czy wolisz ekskluzywne usługi czy takie za 200 zł?

NeverwinterCo: 100 euro, 20 minut.

Usbv: Holandia?

NeverwinterCo: Niemcy.

Usbv: Obrzydliwe!

NeverwinterCo: Czemu? To zwykła praca.

Usbv: Jakie masz relacje z top graczem, Winterem?

NeverwinterCo: On chyba nie wie, że istnieję.

Usbv: Czujesz się Polakiem?

NeverwinterCo: Tak, mimo że większość czasu spędzam w Niemczech.

Usbv: Dlaczego masz angielski nick?

NeverwinterCo: Bo i tak po niemiecku nie umiem rozmawiać. Nick wybrałem z gazetki - Neverwinter.

Usbv: Ocen poziom raka na serwerze.

NeverwinterCo: Pół stifa32.

Usbv: Ulubiony gracz serwera i dlaczego?

NeverwinterCo: Vitalik Butterfly. Zgłosił mnie za kuzynostwo.

Usbv: Dostałeś kiedyś kropkę od Niemca?

NeverwinterCo: Nie, chyba że na GTA6. A Leoś? Wolny, 1.90 cm, 90 kg.

Jakaś mucha w tle: Jak to wolny? A Wiktoria?

NeverwinterCo: To było na wakacje. Pojechałem do Niemiec, a ona miała chłopaka.

Usbv: Kto bardziej mądry, ty czy ona?

NeverwinterCo: Ona, mądra dziewczyna. Ja? Nie tak jak ja.

Jakaś mucha w tle: XDDDD

NeverwinterCo: Przepraszam za bluznierstwo.
 
Do góry