Zakończenie konkursu

Status
Zamknięty.
1667041993569.png


To jak z tym kolażem z kumpli? Może jeszcze nie wstali i płaczą w podusie? xDDD
 
W skrócie smutny event, po chwili nawet odpychający i zniechęcający do dalszej gry. Miło że ktoś zdobył części gringo (niech służy!) i nie były to omnibusy.

Duża dysproporcja jeżeli chodzi o "jakość" rund z tendencją spadkową. Spora ilość błędów w treści niepozwalająca konkretnie sprecyzować co i w jakiej ilości należy zrobić, nie wspominając o obrzydliwej niekonsekwencji w zakresie punktowania, jak i podejmowania decyzji na korzyść, lub też nie, jednej z drużyn. "Czego nie widzę tego nie ma" cytując, powinno być jednym z haseł przewodnich eventu.

Możliwość podglądu osiągnięć, śledzenie na jakim polu znajduje się konkretny gracz czy informacja Henrego na Saloonie o pierwszym osiągnięciu zabiera sporą część zabawy. Wystarczyło obserwować konkretne grupy żeby domyślić się większość rzeczy do zrobienia (ograniczenia technologiczne gównianego silnika gry).

Pomijając zwady debili z iro i ominibusów z pensy niezrozumiała, była i wciąż jest, rola rudego milicjanta na tym evencie. Na czacie go nigdy nie było, zadań nie układał, punktów nie liczył, komunikacji zero (poza wyzwiskami w stronę innych graczy) więc jaka była jego rola? Na doczepkę się załapał że coś robi?
Powtarzam. Niezrozumiała decyzja.
Tak niezrozumiała jak pomoc niebieskich drużynom w rozwiązywaniu zagadek. Fajnie, ale po co? Rada na przyszłość. gracze biorą udział, nie TWT.
Możecie zrezygnować i sami wziąć udział. Proste.

Proszę nie robić więcej.
 
Możliwość podglądu osiągnięć, śledzenie na jakim polu znajduje się konkretny gracz czy informacja Henrego na Saloonie o pierwszym osiągnięciu zabiera sporą część zabawy. Wystarczyło obserwować konkretne grupy żeby domyślić się większość rzeczy do zrobienia (ograniczenia technologiczne gównianego silnika gry).
Akurat Henrego można było wyeliminować jedną prostą zagrywką - gdy przed startem serwera jakaś postać (GM) wbił jakieś osiągnięcie, później nie było go widać 2 raz na czacie. Na przyszłość można pomyśleć o takim rozwiązaniu.
 
Akurat Henrego można było wyeliminować jedną prostą zagrywką - gdy przed startem serwera jakaś postać (GM) wbił jakieś osiągnięcie, później nie było go widać 2 raz na czacie. Na przyszłość można pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Wystarczy wejść na profil i zobaczysz zrobione serie zadań/osiągi. To tylko jakiś farmazon z hurona nie pomyśli o tym albo omnibus jak pospamujesz na saloonie. Także tak czy siak możesz rozwiązania do zagadek ściągnąć od innej drużyny, tego problemu nie wyeliminujesz.
 
Moje kilka uwaga do konkursu:
1) Dotyczące zadań

a) Dwóch członków drużyny ukończyło serię "Transport Więźniów" wybierając ścieżkę "wymuszenie" (2 pkt) (w rundzie 5)
Jeżeli wykonałeś te zadanie wcześniej niż przed Rundą 5 to na start rundy miałeś za to zadanie 0 pkt bo praktycznie każdy wybierał ścieżkę "Akcja uwalniająca" (w szczególności ze względu na prostotę tego zadania większość osób miało wykonaną tą serie zadań wcześniej) (a i nie że teraz płacze bo straciłem za to punkty bo i tak gdybyśmy to miel dobrze to nic by to nie zmieniło XD). Takie zadanie następnym razem można od razu wyrzucić do kosza, ponieważ powoduje niepotrzebne problemy.

b) Zdobycie Toniku dla konia przez jednego członka drużyny
( w rundzie 4)
Przedmiot tonik jest możliwy do użycia, unikałbym tego typu przedmioty ze względu "mogłeś zadanie wykonać wcześniej i użyć tego przedmiotu nie będąc tego świadomy" ( np. bardzo dobrym pomysłem była miska popcornu we wcześniejszej rundzie - gdzie przedmiotu nie da się użyćok_:))
c) Wybudować/Rozbudować Koszary na 2 poziom ( w Rundzie 4)
Jeżeli ktoś przed startem zadania wybudował Koszary na wyższy poziom nie był w stanie ukończyć zadania, moja propozycja to "wybudować koszary na co najmniej 2 poziom", lecz w tym przypadku raczej kontakt z supportem rozwiązałby ten problem.

2) Godzina pojawiania się zadań
Uważam, że lepszym pomysłem jest podanie konkretniej jednej godziny np. 20 lub 21 niż zakres godzinowy 21-22 (tak wiem była ankieta, lecz na start zostały narzucone zakresy godzinowe), ponieważ przez to zazwyczaj miałeś godzinę wyrwaną z życia. Ustalenie jednej konkretnej godziny uważam za lepsze (preferuje 21:00- najbardziej uniwersalną).

3) Słaby kontakt przez "support" zwany "ticketem", niejeden raz na odpowiedź musiałem czekać ponad 1 dzień (pomimo tego, że "admini" byli aktywni na świecie Gonzales na saloonie) lub nawet w jednym przypadku jej nie dostałem.


4) Dokładnie, punktacja. Nie rozumiem do teraz czemu niektóre zadania były bardziej punktowane pomimo podobnego sposobu trudności.
Drużyna nierobiąca zadania, a drużyna, która wykonała w połowie zadanie była tak samo traktowana (0 pkt- nawet w przypadku kiedy zadanie było np. za 3pkt)

5) Trochę mniej rzeczy RNG z przygód, jednemu zdobyta skrzynka wpadała po 1 gierce i z niej przedmiot WSP ,a niektórym ani jedna skrzynka WSP pomimo wielu wygranych ( co nie @DuDuSkO ?)

Mimo tego wszystkiego fajna rywalizacja oraz realizacja konkursu
never again przygody :D
 
Drużyna KociFani dziękuje za fajny event naprawdę ciekawie przygotowany. W końcu nie było to na zasadzie kto ma lepsze RNG albo kto więcej wyklika 15s. Świetny pomysł dlatego ogromne gratulacje dla @anjadia i @AndiSZ za przygotowanie tego eventu. Generalnie ograniczenie przygód to będzie świetny pomysł na przyszłość. Gdyby tylko było możliwe ukrycie osiągnięć żeby nie musieć siedzieć do 3:30 żeby nikogo nie było na saloonie to byłoby super.
Pozdrawiamy wszystkich graczy :)
 
Ps. Jeżeli ktoś był na gonzalesach organizowanych przez kena blocka albo kristofera (w obu przypadkach była to patologia) to naprawdę doceni organizacje tego eventu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry