Zawadiaka- zmiana bonusu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20273
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł powinien zostać wprowadzony ?

  • Tak

    Głosy: 124 63,9%
  • Nie

    Głosy: 70 36,1%

  • W sumie głosujących
    194
Status
Zamknięty.

DeletedUser20273

Gość
Gość
Po pierwsze, witam wszystkich i dziękuję za przeczytanie tematu.

Jak zapewne wszystkim wiadomo, Zawadiaka oraz Żołnierz są klasami pojedynkowymi. Co zatem sprawia, że w top pojedynków jest tak wielu Żołnierzy, a tak mało Zawadiaków ? Co jest przyczyną takiego spadku popytu na granie Zawadiaką ?

Odpowiedź jest prosta- nabyte doświadczenie. Wyciągając wnioski z własnego doświadczenia lub też doświadczenia innych graczy, zaczynając grę na nowym świecie z myślą o pojedynkach wybieramy najczęściej Żołnierza.

Odpowiedź może i prosta, ale postaram się ją rozwinąć. Dlaczego tak jest ?

Oto bonusy obu klas:

Żołnerz
1. Za każdą umiejętność Punkty Życia dodatkowo 5 PŻ
2. Premia 50% do umiejętności Taktyka
3. Broni można używać 3 lvle wcześniej niż inne klasy.


Zawadiaka
1. Motywacja do pojedynków rośnie 20% szybciej.
2. 10% więcej $$$ za pojedynki
3. 10% szybsze poruszanie się po mapie.



Co widzimy ? Cóż, może napiszę, co ja widzę. Ja widzę, że premie do pojedynków ma tylko Żołnierz. Zaraz sobie pomyślicie, "omg, co za kretyn, a co z motywacją i $$$ u Zawadiaki?"

Otóż, szybszy wzrost motywacji oraz więcej zgarnianej kasy, nie mówiąc o szybszym poruszaniu się, tak na prawdę w samym pojedynku nic nam nie daje. Zawadiaka, pojedynkując się, jest identyczną klasą postaci jak poszukiwacz czy bob.

Natomiast wszystkie bonusy Żołnierza dają realne przywileje podczas pojedynków- Dwa naprawdę potężne bonusy- 50% do taktyki i 5 więcej PŻ, co czyni tą klasę dobrze prowadzoną niemalże niezwyciężoną w obronie, to na pewno niepodatną na jakiekolwiek uśpienie w przypadku używania broni białej (w obronie oczywiście). Te dwa potężne bonusy uzupełnia 3 lvl niższy lvl wymagany do użycia broni, co też daje efekty w samym pojedynku.

Według mnie, Zawadiaka, zamiast szybszego poruszania się lub zamiast zdobywania więcej $$$ za pojedynki, powinien dostać 50% premii do umiejętności Zaskoczenie

Tak być powinno- jedna klasa pojedynkowa mocna w obronie, druga w ataku. A nie- jedna, będąca mocnym w obronie, napakowanym w PŻ czołgiem, a druga będzie zapierdzielać po mapie bo ma do tego bonus.

Taka jest moja wizja, proszę o oceny i komentarze, dlaczego Tak/Nie.
 

DeletedUser18395

Gość
Gość
tak właśnie to dobry pomysł teraz tylko żonierze wygrywają
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja jestem całkowicie przeciwny zmianie bonusów postaci. Zresztą niedługo mają zostać rozdawane co level jak pkt umiej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Właśnie, w mapie drogowej było, że co 10 lvli do każdej klasy będzie można wybrać jeden bonus (max. 6 bonusów) . Więc, jestem na nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
dokładnie, poza tym w regulaminie jest chyba taki paragrafik, że nie można proponować nowych klas postaci bonusów, zadań, prac i umiejek czy coś takiego. Oczywiście na nie
 

DeletedUser18395

Gość
Gość
taki bonus by sie przydał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20273

Gość
Gość
Kolego widzę, że nie znasz się kompletnie na temacie. Rozmawiamy o klasach pojedynkowych. Akurat wierz mi, wielu żołnierzy potrafi grać, jeżeli Ci których znasz, polecieli na bonus 3 lvli mniej pod broń to pogratulować im. 50% do taktyki to ogromny bonus przy obronie, i co z tego, że zawadiaka rozda punkty w charyzmę jeżeli żołnierz również tak rozdając punkty będzie miał taktyki o połowę więcej ?

Co do punktów życia- 5pkt więcej za 1 PŻ to JEST bardzo dużo, żołnierz idący w siłę bez dawania żadnych punktów umiejek w PŻ na 99 lvl będzie miał 3,5-4k hp.

Więc pograj najpierw dwoma klasami, posłuchaj wypowiedzi doświadczonych graczy zanim zaczniesz się tak wypowiadać. Zawadiaka nie ma żadnego bonusu ułatwiającego WYGRYWANIE w pojedynkach. Owszem, bonus do motywacji i do większej kaski może i wygląda interesująco, ale tak małe % dają praktycznie nieodczuwalną różnicę (dla przykładu motywacja- 12% zamiast 10% regeneracji dziennie, to jest żadna różnica).

A +10% prędkości na mapie jest już zupełnie nieprzydatne i wcale nieodczuwalne, przynajmniej przeze mnie.

Dla ułatwienia powiem tylko, że gram zarówno żołnierzem, jak i zawadiaką, i na obu postaciach sobie w pojedynkach nieźle radzę. Stwierdzam jednak, że zawadiaka klasą pojedynkową nie jest, a być powinien.

edit:

P.S A takie tłumaczenie, że nie każde miasto ma 15 lvl rusznikarza i żołnierz nie może co lvl kupować nowej broni, jest śmieszne. Co ma piernik do wiatraka ? Rozmawiamy tutaj o pojedynkowiczach, a nie graczach, którzy grają do 20 lvla w miastach swoich znajomych, a później im się gra nudzi. Poza tym, nie wiem czy słyszałeś, ale istnieje takie coś jak zakupy :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Wyjaśnię, grałem i zawadiaką i żołnierzem ( nadal nim gram ) - zawadiakę skasowałem bo był tragiczny ze względu na PŻ i bonusy. Jak dla mnie żołnierz wymiata :p aha idę w siłę na 63lv mam 1980HP i niełatwo mnie uśpić
 

DeletedUser

Gość
Gość
to niedługo każdy będzie chciał żeby powiększano bonusy w postaci którą gra
jestem na nie
 

DeletedUser13322

Gość
Gość
Ja jestem zdecydowanie na tak, bo i mnie to denerwuje, że zawadiaka, ma takie słabe bonusy. Jedyne co faktycznie jest fajne to ten wzrost motywacji, ale to itak za mały :/. Bo co to jest 2% więcej? bez tej prędkości by się obeszło, to nie jest jakaś rewelacja, a kasy dużo zgarniesz jak zabierzesz komuś 1000$, to wtedy dostajesz +100$ . Więc to naprawdę nie jest fajna klasa. Tylko avatary mają fajne :) (między innymi jak zacząłem grać to dlatego wziąłem zawadiakę)
 

DeletedUser

Gość
Gość
to niedługo każdy będzie chciał żeby powiększano bonusy w postaci którą gra
jestem na nie

Hmm jeśli czytałeś mapę drogową to mówili tam o specjalizacjach ( nowe bonusy co 10lv ) więc w sumie będą się bonusy powiększały :p
Brat Be - trzeba było nie wybierać zawadiaki. Ci, którzy dawali mu te bonusy chyba się kiepsko nad nimi zastanowili, z tym się zgadzam, ale nie zmieniajmy bonusów w trakcie gry.
 

DeletedUser13322

Gość
Gość
Nie, ale mi to nie za bardzo przeszkadza, bo mi dobrze idzie. Ale dobrze by było gdyby to poprawili.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie ,nie byłoby dobrze xD Teraz żołnierze mają pewną przewagę nad zawadiakami i szczerze mówiąc to mi to nie przeszkadza xD
 

DeletedUser

Gość
Gość
zabronione jest podawanie propozycji nowych przedmiotów, produktów, zestawów setowych, umiejętności, klas postaci, prac oraz medali.
 

DeletedUser20273

Gość
Gość
Nie ,nie byłoby dobrze xD Teraz żołnierze mają pewną przewagę nad zawadiakami i szczerze mówiąc to mi to nie przeszkadza xD

Typowa wypowiedź żołnierza który dobrze wie, że jeżeli nie miałby takiej przewagi w pojeydnkach nad zawadiaką jaką jest taktyka to tak dobrze by mu nie szło ;]
 

DeletedUser18395

Gość
Gość
Nie ,nie byłoby dobrze xD Teraz żołnierze mają pewną przewagę nad zawadiakami i szczerze mówiąc to mi to nie przeszkadza xD
typowe powiedzonko żołnierza

chcecie poprostu wygrywać i nic iinego was nie obchodzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19255

Gość
Gość
Na Nie bo?. 50 % w zaskok to duzo ;) zawadiace trzeba tak 40%notywacji 20$kasy wiecej i git :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Uważam że zawadiacy nie szkolili się w walce z innymi poprzez morderczy trening, a jedynie liczyli na fuksa podczas walk...

I tym właśnie różnią się od żołnierzy co poświęcali swoje życie w służbie armii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry