Zmiany w bonusie fortowym zawadiaki

  • Rozpoczynający wątek Rilisek
  • Data rozpoczęcia

Zgadzasz się ?

  • Tak

    Głosy: 33 41,8%
  • Nie

    Głosy: 45 57,0%
  • Tak , ale ... [napisz]

    Głosy: 1 1,3%

  • W sumie głosujących
    79
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Witam. Chciałbym poruszyć tu dosyć drażliwy temat mianowicie bonus fortowy zawadiaki. Jak wszyscy wiemy zostały wprowadzone skrzyneczki. Żołnierze , bobowie i poszukiwacze praktycznie nie mają szans na większą liczbę skrzyneczek gdy na bitwie są zawadiacy wszystko przez duże ciosy krytyczne. To trochę nie sprawiedliwe ,że zawadiaka który całą gre chroni tyłek z tyłu ma największe profity z walk.

Proszę zobaczcie http://www.westforts.com/pl14/battles/battle/18802 , top 3 obrażen - trzech zawadiaków. Zgarnęli skrzynki i nastrzelali tyle ile przeciętny żołnierz czy bob zreskilowany 100% na forty nie ma szans nastrzelać w ciągu trzech bitew. Ludzie przecież to jest nie sprawiedliwe. Nie mam nic do ludzi którzy grają zawadiakami ale uważam ,że 90% z nich to expiarze ... Teoretycznie zawadiaka był postacią przeznaczoną do pojedynków ale po nowelizacji gry jest on najlepszą postacią pod forty... Jeżeli to się nie zmieni za kilka miesięcy w TW nikt nie będzie grał bo wszyscy będą zawadiakami. Powstał s15 , niedlugo się przekonamy jak wielu będzie żołnierzy z przyzwoitym HP a jak dużo zawadiaków.

PROPOZYCJA: Administracja powinna usunąć bądź zmniejszyć szanse uderzenia krytycznego tak żeby występowały one niezwykle rzadko.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się zgadzam, ale jestem poszukiwaczem przygód który ma słaby bonus:traper: tak samo bob. Moim zdaniem wszystkie bonusy powinny być mniej więcej takie same.:I:
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Zdecydowane za. Zapewne za moment posypią się negatywne opinie zawadiaków, którzy niegdyś byli najgorszą klasą postaci (w.g. większości). Ale uważam, że aktualnie zawadiaka jest najlepszym wyborem, dla kogoś, kto chce walczyć o najwyższe miejsca w rankingu. Na bitwach zadaje się najwięcej obrażeń (wystarczy kupić KP na bonus postaci, co większość i tak robi), nikt nie wysyła Cię naprzód, na blokowanie, bo masz tylko 1500hp, ale jednak dostajesz się na bitwie, bo masz kontakty i jesteś potrzebny. Przez długi okres grałem aktywnie na Blackfoot, gdzie władzę w sojuszu EP poniekąd sprawował Mp83 (w kwestii fortów). Wybacz, Michale, że użyję Twojego przykładu. Nic do Ciebie, jako osoby, nie mam :) Aczkolwiek, nie podoba mi się to, że Mp dostawał się na każdą bitwę, na której chodził z tyłu i zgarniał w większości najlepsze zdobycze wyrażone w punktach doświadczenia, jak i w skrzynkach. Rozumiem, że zawadiacy ze swoimi krytykami są potrzebni. Ale przez swój styl gry (generalnie mało hp -> bieganie z tyłu -> zero ryzyka na otrzymanie strzału -> przetrwanie bardzo długo w porównaniu do innych (np. koksów użytych do bloczenia) -> więcej strzałów -> więcej expa) są faworyzowani. Jestem za drastycznym obniżeniem możliwości na oddanie 'krytyka'.

Wielkie tak. Zawadiacy mają teraz aż za dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jak wszyscy wiemy zostały wprowadzone skrzyneczki. Żołnierze , bobowie i poszukiwacze praktycznie nie mają szans na większą liczbę skrzyneczek ...

Czytając dev-blog można się dowiedzieć że ilość skrzynek na bitwę będzie zredukowana do 1 na gracza, za to mają wypadać częściej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście jestem za. Moim zdaniem szansa na trafienie ciosu krytycznego powinna zostac zmniejszona by był on czymś rzadkim. Teraz zawadiacy z premią postaci mają 20 % szans na trafienie, więc praktycznie co 5 sztrzał mają szansę na krytyka, a jeśli trafią w jakiegoś koksa zadadzą od 800 do 1000 obrażeń. Wystarczy kilka takich strzałów i już są top 1 w obrażeniach. No cóż jak dla mnie to jest niesprawiedliwe i ktoś powinien się za to w końcu wziąc.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najmądrzejsze byłoby zmienić efekt trafienia krytycznego: teraz 10% maksymalnego HP przeciwnik, trafiając w kogoś z 5k zadajemy dodatkowe 500 obrażeń, chyba dobrą zmianą byłoby zadawanie np. 50% więcej obrażeń.
 

DeletedUser11418

Gość
Gość
Teraz mamy max 1 skrzynkę z fortu, więc częściowo problem jest zniwelowany, ale wciąż mają sporą przewagę....

Ja byłbym za wprowadzeniem takiego czegoś:

Zawadiaka ma 10% szansy na zadanie [3/4 * lvl postaci %] obrażeń więcej przy każdym strzale podczas bitwy fortowej. (80lv zawadiaka - 10% szansy na 160% obrażeń, 180% z premium)

Wtedy byłby bonus korzystny, ale nie przekoksowany, zawadiaka na 100lv zadawałby przy krytyku max ~600 obrażeń niezależnie od hp przeciwnika, a taki średniak na 50lv max ~470 obrażeń. A premium postaci nie zwiększałoby szansy do 20% tylko wzór z powyższego na [1 * lvl postaci %]. Ewentualnie zawadiaka mógłby dodatkowo zdjąć przeciwnikowi max 1/2 hp za jednym strzałem, a nie 1/3.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Krytyki mogą być ale nie po 1500!

Można zrobić coś takiego ,że przykładowo 2x więcej dmg ze swojej broni .
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Rzeczywiście na Dev-Blogu piszą o jednej skrzynce na osobę. Ale jak dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu. Skrzynki były tylko jedną z rzeczy, jakie zawadiakom przychodzą łatwiej. Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że zawadiacy z 10k obrażeń na koncie (co zdarza się dosyć często) zawsze dostaną skrzynkę i zawsze dostanę maksymalne 1500pkt. doświadczenia.

Normalny zawodnik - Bob, Żołnierz czy PP nie ma właściwie szans na taki wynik
-Trafiając 55 razy średnim wynikiem ze Złotej Strzelby (290+bonus 15obr) wychodzi niecałe 17k obrażeń. Żeby uzyskać 10k trzeba trafić 33 razy.
-Bardziej ludzkie dane: 40 strzałów z Prec. Winchestera za średnia obrażenia (256) da lekko ponad 10k. Udało się komuś?...

Tu nie chodzi o skrzynki, tu chodzi o doświadczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21154

Gość
Gość
... Wkońcu zawadiaka może coś zdziałać w fortach.... a wy już odrazu, zróbcie reskilla pod forty tak jak ja wydajcie miliony na niego i zobaczycie jak fajnie się gra, krytyki muszą zostać, one i tak często nie wchodzą i zależy jeszcze w kogo trafisz mi max 1420 weszło ale to w kolesia co miał 10k hp a czasami walne o 5 więcej niz z broni nawet ojojoj mega krytyk.... ogarnijie się wy. Teraz jak weszła akutalizacja to wszyscy na forty dopiero zalczeli chodzić....
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się zgadzam, ale jestem poszukiwaczem przygód który ma słaby bonus:traper: tak samo bob. Moim zdaniem wszystkie bonusy powinny być mniej więcej takie same.:I:

A jak było na dzikim zachodzie?
W forcie walczyli robotnicy? Nie, zbierali pomidory.
A poszukiwacze? Też nie, nie wiem co robili ;/
Dlatego mają średnie bonusy (chociaż nie wiem czemu robotnicy płaczą, ich bonus jest awesome)

W fortach walczyli przeważnie żołnierze (lub zawadiacy).

Zawadiaka był kiedyś najgorszą (ogólnie) postacią. Nawet w pojedynkach ustępował żołnierzowi. Teraz, po aktualizacji, nareszcie stał się postacią wartą grania.
Z resztą w fortach i tak najlepszy zawsze będzie żołnierz, nie zawadiaka.
 

DeletedUser

Gość
Gość
...
A poszukiwacze? Też nie, nie wiem co robili ;/
Dlatego mają średnie bonusy ...

Nie ma lepszej postaci do utrzymania flagi niż przypakowany w HP poszukiwacz.
A z KP to bonus się włącza bardzo często chodziarz tego nie widać i dlatego poszukiwacze narzekają że ich bonus 'nic nie daje'.
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Żołnierz będzie najlepszy. Ale nie do expienia w pełni otwarcie i jawnie. Żołnierz i zawadiaka biją na głowę bonusy PP i Boba. Dlaczego tamci mają być gorsi? Albo zmniejszmy bonusy Żoł. i Zaw., albo podnieśmy PP i Bobom. Bez tego ani rusz. I proszę mi się nie odwoływać na 'realia Dzikiego Zachodu', bo tam jak osiągałeś wiek 10 lat nie wybierałeś sobie, czy chcesz iść do wojska czy pracować przy budowie miast. TW to gra, nie odwzorowanie rzeczywistości w Ameryce Północnej w XIX wieku.
 

DeletedUser11418

Gość
Gość
Bob ma bardzo dobry bonu, z premką na swojej baszcie ma bonus około ~100 uniku i ~70 celowania, na rogu przetrwa dłużej niż żołnierz z 4x większym hp....
 

DeletedUser23220

Gość
Gość
HAHAAHAHAAHAHHAHAHAHHAH

pff... Budowniczy i Poszukiwacze i tak w fortach mają nieźle!

Na TW np. poszukiwacze mają lepsze bonusy do prac, a bobkowie do budowania!


To tak jakby dać zawadiace, poszukiwaczom czy żołnierzom: +50 w rozbudowie miasta.

NA NIE!
 

DeletedUser

Gość
Gość
A jak było na dzikim zachodzie?
W forcie walczyli robotnicy? Nie, zbierali pomidory.
A poszukiwacze? Też nie, nie wiem co robili ;/
Dlatego mają średnie bonusy (chociaż nie wiem czemu robotnicy płaczą, ich bonus jest awesome)

W fortach walczyli przeważnie żołnierze (lub zawadiacy).

Zawadiaka był kiedyś najgorszą (ogólnie) postacią. Nawet w pojedynkach ustępował żołnierzowi. Teraz, po aktualizacji, nareszcie stał się postacią wartą grania.
Z resztą w fortach i tak najlepszy zawsze będzie żołnierz, nie zawadiaka.


AMEN bracie, nareszcie ktoś dał coś zawadiace. Przeczytajcie jak tą klasę i jej umiejętności oceniali przed łatką 1.30

mówiono że bonusy są nieprzydatne i mieli racje. jakieś marne 10% kasy i 10% szybsze poruszanie się, sorka ale to śmieszne. Nareszcie teraz zostali docenieni, a tych wszystkich co płaczą mam dla nich jedną odpowiedź wybierzcie zawadiakę i grajcie. przekonacie się że gra nim nie jest łatwa. Sorka co z tego że ma nawet to 10% ale ile ma hp?

taki tank ładujący w siłkę może mieć ponad 10k więc zawadiaka i tak z nim nie masz szans. wszystko to dobór taktyki na fort, jak jesteście słabi to nie gadajcie że zawadiaka zbiera najlepsze rzeczy
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z tymi bonusami zawadiaki to się przyczepili ludzie. I to nie one są problemem lecz skrzynki może lepiej by dostawało się je nie tylko za dmg. Na Nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
AMEN bracie, nareszcie ktoś dał coś zawadiace. Przeczytajcie jak tą klasę i jej umiejętności oceniali przed łatką 1.30

mówiono że bonusy są nieprzydatne i mieli racje. jakieś marne 10% kasy i 10% szybsze poruszanie się, sorka ale to śmieszne. Nareszcie teraz zostali docenieni, a tych wszystkich co płaczą mam dla nich jedną odpowiedź wybierzcie zawadiakę i grajcie. przekonacie się że gra nim nie jest łatwa. Sorka co z tego że ma nawet to 10% ale ile ma hp?

taki tank ładujący w siłkę może mieć ponad 10k więc zawadiaka i tak z nim nie masz szans. wszystko to dobór taktyki na fort, jak jesteście słabi to nie gadajcie że zawadiaka zbiera najlepsze rzeczy

Kolego piszesz takie bzdury ,że pożal się boże. Nie trafia do Ciebie ,że inne klasy nawet nie mają szans równać się z zawadiaką w dmg? Nikt wam nie chce zabrać tych krytyków bo był by ogromny płacz. Ale zmniejszenie ich byłoby najlepszym rozwiązaniem bo zobaczcie, zawadiaka strzeli do kogos 1500 , to pozostałe KLASY przy ogromnej skuteczności i dosyć dobrych obrażeniach z prec winczesterem może to nadrobić w 6 rund zakladając ze zawadiaka nie trafi juz ani razu. Więc gdzie tu sprawiedliwośc? Żołnierz to postać typowo fortowa więc nie wypisuj ze ma 10k hp. Jak ktos ma rozdane umiejki tylko i wyłącznie w PŻ to i tak bardzo łatwo go zabić.

APEL: Proszę żeby osoby które nie wiedzą jaka jest sytuacja się nie wypowiadały , bo tylko psujecie człowiekowi krew a tak naprawdę to ***** wiecie za przeproszeniem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nieustana dyskusja o to kto ma lepsze bony
ludzie jestem bobem i nie narzekam.
wcześniej wszyscy skarżyli się że zawadniak jest kiepski w pojedynkach
 

DeletedUser12855

Gość
Gość
Czytając dev-blog można się dowiedzieć że ilość skrzynek na bitwę będzie zredukowana do 1 na gracza, za to mają wypadać częściej.

doslownie wyrwalas mi to z ust:DDD

dokladnie.. a kiedys zawadiacy byli uwazani za najgorsza klase postaci i najtrudniejsza do gry..

gram na kilku swiatach .. i wszystkimi mozliwymi postaciami.. kazda postac ma plusy i minusy...

tu sie doczepiliscie ze zawadiaka sadzi krytyki.. ale nie widzicie ze poszukiwacza z 5k zycia trzeba dusic 7-8 rund zeby wrescie go zmusic do wycofania.. tak samo zolnierz ktory wyskakuje z 11k zycia i ma pretensje ze padl po 4 krytykach..

zawadiaka ma teraz fajne bonusy..
budowniczy ba genialne bonusy fortowe..
poszukiwacz jesli wlaczy mu sie bonus na forcie..(a przewaznie sie wlancza i to strasznie widoczne to jest) to jest praktycznie nietykalny i moze za nim 100 graczy stac.. ten poszukiwacz uniknie 90% strzalow w siebie a jego koledzy stoja za jego plecami i sie smieja..

zawadiaka jest po to aby wyrownac te bonusy..

takiego zolnierza trzeba by bylo strasznie dlugo dusic.. tak samo poszukiwacza.. a teraz budowniczy i zawadiaka to postacie ktore maja jeden bonus ciekawy i o to wielki krzyk..

zawsze mozna kliknac i zaczac gre od nowa.. tym razem pod postacia zawadiaki:pP
 
Status
Zamknięty.
Do góry