Zwiększenie wagi umiejętności fortowych w bitwach

Czy jesteś za zwiększeniem wagi umiejętności fortowych

  • Za

    Głosy: 52 62,7%
  • Przeciw

    Głosy: 31 37,3%

  • W sumie głosujących
    83
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.
Ta propozycja jest podyktowana chęcią urealnienia rozgrywki. Kasia Baloo w swojej propozycji ograniczenia odgórnego limitu HP poszła nieco za daleko. Aktualizacja byłaby nietrudna do przeprowadzenia i możliwa szybko do wprowadzenia w życie. Uzasadnienia jest proste. W tej chwili bitwa fortowa przypomina raczej Arkanoida::): A więc wszyscy strzelamy a INNO kule nosi. Nieważne kto co ma ubrane i jaki ma poziom umiejętności fortowych to trafienie jest sprawą losową. Oczywiście częściej trafia obrona i jest to logiczne bo ma bonusy pozycyjne. Ale do czerwoności wkurza mnie fakt gdy jakiś koks strzela tak samo jak ja, gdy jego poziom umiejek musi być niski. To powinno zostać skorygowane:&: Wybór powinien być prosty: chcesz się nakoksować - proszę bardzo, ale ceną za to będzie częste obrywanie i słaba celność. Zainwestujesz w umiejętności fortowe - masz mało HP, możesz szybko zginąć ale strzelasz celnie i dużo unikasz. Takiej równowagi obecnie brakuje. Myślę, że większość tu grających chciałaby uczestniczyć w bitwach w normalnych warunkach i równocześnie wykonywać prace, bić się w pojedynkach, robić questy. Bo przecież TW to nie tylko forty. Myślę, że taka aktualizacja przywróciłaby grze właściwe proporcje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem na tak ale troche niepokoji mnie to że Ty chcesz robic wszystko miec prace, wygrywac w pojedynkach i miec fajne prace, dla mnie to jest fajne w TW, że są różne osoby które obierają droge taką jaka im pasujea nie wszytko na raz ale z tymi umiejetnosciami się zgadzam jako pojedynkowicz ide na walke z celowaniem powyżej 100 a trafiam tak samo jak koksy
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zgodzę się po części z Dzikim billem. W TW osoby wybierają różną drogę. Chcesz chodzić na forty? Ładujesz w HP. Chcesz się pojedynkować? Dajesz w umiejętności pojedynkowe. Chcesz wykonywać prace? Dajesz umiejętności pod wszystkie prace. I tak się tworzy społeczność. Fortowcy bija się o forty oraz o dobre imię sojuszu, pojedynkowicze ich leją i ochraniają, pracusie dostarczają produktów - "Krąg życia" rodem z "Króla Lwa" :D
Robiąc wszystko stajesz się samotnikiem.

I jeszcze jedno - Tak jak mumin pisał: Odczepcie się od "koksów" :)
 

DeletedUser27799

Gość
Gość
Jestem na tak

Jestem jak najbardziej na tak.. :I:
Dobrze by było gdyby to weszło do gry The West
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie

Zdecydowanie nie. Doprowadziło by to tego, że wszyscy wpakowali by mnóstwo umek w bonusy i nie było by prawie zadnych koksów, tylko ludzie z 2-3k hp. A co za tym idzie? Walki rozgrywały by się w 20-30 rund maks na rozbudowanych światach, ale to moje zdanie. ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jest dobrze tak jak jest. Co to za bitwy będą po 20-30 rund ? Po za tym, obrona z bonusami od umek pewnie będzie nie do przebicia :) Jak wejdą te bonusy. Wolałbym żeby zmniejszyli limity graczy na forty( 21 obrona malucha, 25 atak malucha, 42 obrona sredniaka itd ) zamiast tych bonusów o_O
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak mamy się kierować realnością,to teraz jest najbardziej realnie.Tak jak w życiu Bóg kieruje kulami,tak tutaj inno.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Ja jestem przeciw , każdy wybiera drogę w grze ja dałem w HP i chodzę na forty.

Jeśli już coś popsuło bitwy fortowe to są to krytyki od zawadiaków.
Teraz dasz rade jeszcze jakoś przetrwać ich ostrzał , a jak zlikwiduje się HP to ile taka osoba wytrzyma.

Juz teraz problem jest ze zdobyciem jakiejś skrzynki za obrażenia jeśli nie jest się " snajperem".

Popatrzmy sobie jak to teraz wygląda.
Zawadiacy - nie dość że większość ma małe HP to wali krytykami, do tego w obronie zawsze jakiś bonus na swojej baszcie mają.
Boby- nie da się ich wykoksować , a bonus na swojej baszcie to jakieś nieporozumienie ( kiedyś może i były teraz ten bonus nic nie daje przy ostrzale zawadiaków )
Żołnierze - najbardziej wykoksowani, bonus na baszcie ( tu to samo co u bobów ), do tego narażeni są na największe krytyki.
Poszukiwacze- co z tego że zbierają uniki skoro do statystyk nie jest to wliczane.


Podsumowując , albo odebrać zawadiakom tak duże krytyki albo inaczej je naliczać ( teraz naliczane jest od początkowego HP obrońcy który dostaje kryta , a powinno być od HP aktualnie posiadanego).

Dlatego jeśli już coś zmieniać to właśnie to o czym napisałem, bo w tej chwili zawadiaka nie musi być nakoksowany, wystarczy że ma 3 000 HP , kitra się całą bitwę za koksami a na koniec zgarnia skrzynki. Do tego mając tak małe HP wiadomo że ma umiejki rozłożone również w pojedynki a także pod prace. Dlatego jestem za zrobieniem coś z tą klasą postaci.
 

DeletedUser25933

Gość
Gość
Unik ;)

Trochę byłoby to trudne dla innych, dałbym na s7(bo tam gram ::P:) wszystko w unik, bez bonusów około 550, z bonusem około 640, i co wtedy?
Byłbym nie do trafienia?


To by było dość nie rozsądne, wtedy jedyne co by mi przeszkadzało przed zdobyciem flagi, to blokowanie sektorów, przez ludzi też 100% unik. Wszyscy by mogli tak zrobić, i na koniec każdy nawet jakiś 10 levelek by mógł mnóstwo uników nałapać. Bitwy by trwały w nieskończoność, i nikt by nigdy nie wygrywał. Bo jakby każdy unikał, to nikt by nie trafiał.
Trochę bez sensu by to było, ale ogólnie fajnie, warto by było to trochę dopracować ;;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Widzę, że pojawiły się już pierwsze głosy czas rozprawić się z oponentami pif paf
Nie padł żaden logiczny argument za utrzymaniem obecnego systemu. I tak po kolei:
Kawayo: W TW osoby wybierają różną drogę. Chcesz chodzić na forty? Ładujesz w HP. Chcesz się pojedynkować? Dajesz w umiejętności pojedynkowe. Chcesz wykonywać prace? Dajesz umiejętności pod wszystkie prace. I tak się tworzy społeczność. Fortowcy bija się o forty oraz o dobre imię sojuszu, pojedynkowicze ich leją i ochraniają, pracusie dostarczają produktów - "Krąg życia" rodem z "Króla Lwa"
Robiąc wszystko stajesz się samotnikiem.
Nie o to w tej grze chodzi. Jeśli się wyspecjalizujesz gra staje się nudna. Siłą TW na początku była jej uniwersalność, co bawiło niepomiernie większą liczbę ludzi. Na bitwie fortowej nikt ci nie powiedział: spadaj bo masz za mało HP. Zresztą jak wrócisz do historii to HP NIGDY NIE BYŁO UMIEJĘTNOŚCIĄ FORTOWĄ. TO PATOLOGIA, KTÓRA POWSTAŁA WSKUTEK NIEWŁAŚCIWYCH ALGORYTMÓW.
Poza tym graczy łączy wspólnota interesów, a nie jak piszesz ich rozbieżność.
Dowód: na świecie 1 w najlepszych czasach grało dobrze ponad 20 tys. ludzi, obecnie liczba dochodzi do 11 tys.
szymonj44:Zdecydowanie nie. Doprowadziło by to tego, że wszyscy wpakowali by mnóstwo umek w bonusy i nie było by prawie zadnych koksów, tylko ludzie z 2-3k hp. A co za tym idzie? Walki rozgrywały by się w 20-30 rund maks na rozbudowanych światach, ale to moje zdanie.
No chłopie muszę ci powiedzieć,że siła twojego argumentu zdmuchnęła mnie z fotela::DD: Ale powiem ci jedno: koksy na pewno będą, zmieni się tylko taktyka, a ludzie z umiejętnościami fortowymi będą przedstawiać taką samą wartość jak koksy. Do tego ta propozycja zmierza.
SamiecDzika: Jest dobrze tak jak jest. Co to za bitwy będą po 20-30 rund ? Po za tym, obrona z bonusami od umek pewnie będzie nie do przebicia Jak wejdą te bonusy. Wolałbym żeby zmniejszyli limity graczy na forty( 21 obrona malucha, 25 atak malucha, 42 obrona sredniaka itd ) zamiast tych bonusów

Niekoniecznie bitwy będą krótkie. To zależy, jak ułożą się cechy ludzi na ataku i obronie, od przyjętej taktyki. Poza tym pamiętajmy jeszcze o jednej rzeczy: jeśli TW ma się rozwijać to będzie trzeba uwolnić następne poziomy powyżej 120. Jak wtedy będą wyglądały bitwy fortowe przy obecnym systemie, jak się ludzie nakoksują do 20 tys HP? To już zupełnie będzie parodia. Moja propozycja jest lekiem na tą sytuację. To co dalej proponujesz jest tylko niczym innym, jak utrzymaniem istniejącej patologii.

Kanuto: Ja jestem przeciw , każdy wybiera drogę w grze ja dałem w HP i chodzę na forty.
Masz prawo twój wybór::)):
Kanuto: Jeśli już coś popsuło bitwy fortowe to są to krytyki od zawadiaków.
Teraz dasz rade jeszcze jakoś przetrwać ich ostrzał , a jak zlikwiduje się HP to ile taka osoba wytrzyma.
To jest moim zdaniem nieudana próba INNO zminimalizowania wpływu HP na bitwę, która na dodatek przysługuje jednej klasie postaci. Tu trudno się z tobą nie zgodzić.
Kanuto: Podsumowując , albo odebrać zawadiakom tak duże krytyki albo inaczej je naliczać ( teraz naliczane jest od początkowego HP obrońcy który dostaje kryta , a powinno być od HP aktualnie posiadanego).
Tutaj przychyliłbym się do tej drugiej propozycji od HP posiadanego niech chłopaki też coś mają::)):

BORO 19: Unik ;)
Trochę byłoby to trudne dla innych, dałbym na s7(bo tam gram ) wszystko w unik, bez bonusów około 550, z bonusem około 640, i co wtedy?
Byłbym nie do trafienia?


To by było dość nie rozsądne, wtedy jedyne co by mi przeszkadzało przed zdobyciem flagi, to blokowanie sektorów, przez ludzi też 100% unik. Wszyscy by mogli tak zrobić, i na koniec każdy nawet jakiś 10 levelek by mógł mnóstwo uników nałapać. Bitwy by trwały w nieskończoność, i nikt by nigdy nie wygrywał. Bo jakby każdy unikał, to nikt by nie trafiał.
Strasznie narkęciłeś i na dodatek nie wiesz, że umiejętności fortowych jest trochę więcej niż unik i napakowanie w jedną nic ci nie daje. Został byś odstrzelony przez gościa, który ma te umiejętności równo porozdawane.
Widać, że nie grałeś na fortach na początku i wychowałeś się w patologii, gdzie jedna cecha decyduje o wszystkim.

Na koniec zostawiłem sobie gościa, który chyba będzie moim ulubieńcem::)):
Tottenham: Jak mamy się kierować realnością,to teraz jest najbardziej realnie.Tak jak w życiu Bóg kieruje kulami,tak tutaj inno.
Po prostu ścięło mnie z nóg:I: Stary widziałeś w realu gościa który za 40 trafieniem idzie do piachu?! Wyłącz tego Rambo wreszcie :eek:kul: A może same z Arnim oglądasz? Góra 10 razy i do worka. Bóg mógł kierować kamieniami z procy lub rzucanymi przez jaskiniowców. Dzisiaj strzela się raczej celnie i Bóg nie ma nic do tego.
Tak na poważnie, sytuację koksa można porównać do człowieka, który przed bitwą wypił pół litra wódki. Zatem powinien strzelać i unikać stosownie do stanu, w którym się znajduje. I to jest realizm, Tottenham.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zacytuję jednego z graczy na Bf:

"I wtedy każdy był od wszystkiego"

Bardzo trafne słowa, ponieważ nie ma znaczenia bonus boba do sektora czy bonus żołnierza ( koksa ) do HaPe.

Przeciw.
 

DeletedUser4138

Gość
Gość
Ja jestem przeciw , każdy wybiera drogę w grze ja dałem w HP i chodzę na forty.

Jeśli już coś popsuło bitwy fortowe to są to krytyki od zawadiaków.
Teraz dasz rade jeszcze jakoś przetrwać ich ostrzał , a jak zlikwiduje się HP to ile taka osoba wytrzyma.

Popatrzmy sobie jak to teraz wygląda.
Zawadiacy - nie dość że większość ma małe HP to wali krytykami, do tego w obronie zawsze jakiś bonus na swojej baszcie mają.
Boby- nie da się ich wykoksować , a bonus na swojej baszcie to jakieś nieporozumienie ( kiedyś może i były teraz ten bonus nic nie daje przy ostrzale zawadiaków )
Żołnierze - najbardziej wykoksowani, bonus na baszcie ( tu to samo co u bobów ), do tego narażeni są na największe krytyki.
Poszukiwacze- co z tego że zbierają uniki skoro do statystyk nie jest to wliczane.


Podsumowując , albo odebrać zawadiakom tak duże krytyki albo inaczej je naliczać ( teraz naliczane jest od początkowego HP obrońcy który dostaje kryta , a powinno być od HP aktualnie posiadanego).

Dlatego jeśli już coś zmieniać to właśnie to o czym napisałem, bo w tej chwili zawadiaka nie musi być nakoksowany, wystarczy że ma 3 000 HP , kitra się całą bitwę za koksami a na koniec zgarnia skrzynki. Do tego mając tak małe HP wiadomo że ma umiejki rozłożone również w pojedynki a także pod prace. Dlatego jestem za zrobieniem coś z tą klasą postaci.


Zgodzę się z Tobą dlaczego mamy grzebać w zwiększeniu wagi umiejek jeżeli bonusy dla każdej z klasy nie są sprawiedliwie rozłożone.
Największą pomyłką jest bonus zawadiaki "krytyki" to psuje zabawę na bitwie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Tak-ale nie do końca

Według mnie powinno to byc zruwnoważone.

Na przykłąd weźmy świat 6 na którym wogóle -U- objeło włądzę i jak tu podbic świat jak majom wszyscy takie bonusy i lvl i co strzał średni to już -350 HP
 
Status
Zamknięty.
Do góry