Event świat 8

  • Rozpoczynający wątek Thompson67
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Tak, ale czy od razu po wyslaniu czy jak sie zbierze 10 osob? (chodzi o to ze wyslalem juz i chcialem wiedziec czy dobrze:p)

Dopiero gdy będzie 10 osób podam prawidłową odpowiedź, chyba że wcześniej się skończy :p

co do tej zagadki to mam oytanie

Wytłuszczonym drukiem jest napisane, że wystarczy podać jedno słowo, czy to oznacza, że tylko jedno słowo jest do odszyfrowania, czy wszystkie?

żeby podać to jedno słowo trzeba całą zagadkę odgadnąć :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
osobiście nie gram na św 8, ale z chęcią Wam pomogę

mam dziwne przeczucie, że te słowa są ze sobą powiązane:
Wył tak wniebogłosy i nagle spojrzał na zgromadzonych dziwnym wzrokiem, jednocześnie mamrocząc coś pod nosem:

„xvrql pmybjvrx zabfgjb wrqan Wrqab…”


z tymi:
„xvrql fvr zbqyv
xyrpml pmybjvrx v onej Fvrqrz
mybgn zabfgjb v yhx Jvryxv
jbqn wrqan, fjvngyb Wrqab”


Można zauważyć, ze słowa
xvrql
pmybjvrx
zabfgjb
wrqan
Wrqab

się powtarzają w obu zdaniach starego

nie wiem, czy coś to znaczy, ale mam przeczucie, z atak

możliwie, że stary po prostu szukał w myślach znaczenia tych słow, albo........
 

DeletedUser

Gość
Gość
widzę zmianę wypowiedzi powyżej, tak, to jest szyfr i jest zaszyfrowana szyfrem ;) chodzi o to, co zostało zaszyfrowane

w polskim alfabecie nie ma takich liter q, v i x, które są zapisane w wiadomości, więc nie może być to do końca polski alfabet
pyta, czy uwzględniają typowo polskie litery jak ą i ę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Powiem tak nie będę tu odpowiadał o co chodzi, niektóre osoby już rozwiązały ją i dały mi odpowiedź :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gdzieś miałem książkę z szyframi ;p
Tylko nie wiem gdzie.
Myślę, że tutaj każda litera odpowiada innej literze:
x=np.a itp.
Możliwe też, że trzeba z tekstu usunąć wszystkie litery "x" "v" "q", ale to tylko moje pomysły xD
 

DeletedUser

Gość
Gość
Matko Boska!
Pierwsza zagadka głupia, pozbawiona logiki, druga dziecinnie prosta.
Zastanawia mnie jeno ile lat mają uczestnicy tej gry.

PS. Przez przypadek podałem rozwiązanie drugiej zagadki. Sorki Gahu :)
 

DeletedUser3096

Gość
Gość
Szyfr prościutki , zagadka też. Wszystkie podpowiedzi są w zadaniu :))
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fakt 2 zadanie bardzo proste ... chociaż w 1 tak na prawę trudne było to że podając raz odp. nie można było poełnić błedu i ludzie zaczli za mocno kombinować :)

Gah rozumiem To że mówisz że jest to Twój 1 i ostatni event ... choć bardzo żałuje że tak jest .... na żadnym świecie na którym gram nie było jeszcze eventu (5 i 9) ale qrde takie coś na prawdę może zachęcić do gry z powrotem ... było by na prawdę miło mieć takie eventy co jakiś czas ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wskazówki wskazywały jasno na tytoń.

najwyraźniej dla twórcy.
jakby zatruł się zepsutą szynką to uratuje się go plastrem świeżej?
nie ma co się obrażać na słowa krytyki, tylko przyjąć je do siebie i wyciągnąć wnioski, aby następne były bardziej dopracowane.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Proszę nie pytać o zagadkę nr 2. Wszystko jest w jej treści.
Tym razem nie będzie żadnych podpowiedzi.

najwyraźniej dla twórcy.
jakby zatruł się zepsutą szynką to uratuje się go plastrem świeżej?
nie ma co się obrażać na słowa krytyki, tylko przyjąć je do siebie i wyciągnąć wnioski, aby następne były bardziej dopracowane.
Indianin miał zły tytoń u siebie, potrzebował normalnego, który każdy może zdobyć (100% w pracach), a nie szklankę wody, czy eliksir. Wiele uwagi poświęcono w opisie fajce i temu, jaka była ważna dla Indianina. Dostaliście wskazówkę, że odpowiedź tkwi w zadaniu, poza tym chodziło o Próbę Ziemi, a tytoń rośnie w ziemi. Wszystko to kwestia dedukcji, czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków. Jeśli ktoś tego nie potrafi - trudno.
Tyle w temacie cz. 1 eventu. Proszę do tego już nie wracać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Matko Boska!
Pierwsza zagadka głupia, pozbawiona logiki, druga dziecinnie prosta.
Zastanawia mnie jeno ile lat mają uczestnicy tej gry.

PS. Przez przypadek podałem rozwiązanie drugiej zagadki. Sorki Gahu :)


Heh, trochę za nisko ich oceniasz ;)
Ale fakt zagadka prosta - wystarczy wikipedia, 10 min. i po sprawie :D
Podpowiedzi moim zdaniem i tak jest w tekście baaardzo dużo. Szkoda że nie gram na s8:(
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie psujcie zabawy osobom które dalej biorą udział w evencie. Niedługo powinniśmy zakończyć część 2 eventu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Eee, no ten tyton to kompletny bezsens. Jak dym tytoniwy moze pomoc osobie, ktora zakrztusila sie dymem??? Oczywiste bylo, ze chodzi o szklanke wody... Widac dla innych co innego jest oczywiste. Ale z drugiej strony 20 osob jednak zanalazlo odpowiedz, wiec moze tyton nie jest bez sensu. No trudno, sprobuje nastepnym razem. Druga zagadka wydaje sie duzo ciekawsza.
Wszystkim uczestniko II etapu zycze powodzenia, a Gahowi i Thompsonowi duzo weny tworczej, czekamy na nastepne zagadki :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Eee, no ten tyton to kompletny bezsens. Jak dym tytoniwy moze pomoc osobie, ktora zakrztusila sie dymem??? Oczywiste bylo, ze chodzi o szklanke wody... Widac dla innych co innego jest oczywiste. Ale z drugiej strony 20 osob jednak zanalazlo odpowiedz, wiec moze tyton nie jest bez sensu. No trudno, sprobuje nastepnym razem. Druga zagadka wydaje sie duzo ciekawsza.
Wszystkim uczestniko II etapu zycze powodzenia, a Gahowi i Thompsonowi duzo weny tworczej, czekamy na nastepne zagadki :)


Czy przeszedłeś do II etapu ? Jak nie to nie wiesz ile przeszło osób :)
/EDIT źle przeczytałem

Chyba za trudna za zagadka dla mnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry