Świateczna Loteria

  • Rozpoczynający wątek Aminos0129
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12954

Gość
Gość
Widocznie te bryłki trzeba wydać na jakieś premium albo skrócenie czasu podróży. o_O
 

DeletedUser

Gość
Gość
To nie jest loteria

A wiec tak,ja ze swojej strony mam sporo zastrzezen,co do tegorocznej loterii.
A wiec tak :

Wg, mnie ta loteria jest bardzo niedopracowana,nie ma w niej nic ze zdrowej zasady loterii,no chyba ze ze pod slowem loteria kryje sie
"nabijamy graczy w butelke,ale to nie wazne,dopuki kasa plynie".

Oczywiscie trudno jest nieznajac zadych liczb,moc okreslic prawdopodobienstwo wylosowanych rzeczy,ale moze jesli szanowni opiekunowie gdy nam je przedstawia bedzie to mozliwe.

Teraz podam przyklad z wlasnej obserwacji,oraz znajomych ktorzy tez pozolili sobie na zabawe w loterie :

Po kilkunadtu losowaniach ,oraz dyskusji na czacie gry doszedlem do wniosku,ze powiedzmy w 99% przypadkow losowalo sie przedmiot z kategorii ,ktorej wartosc zdecydowalismy sie przeznaczyc na losowanie.
Jesli jest to niezrozumiale to tak .
"Kto zadecydowal sie losowac za 150 brylek,otrzymywal przedmiot z kategorii wlasnie o tej wartosci"

Skad taka opinia?Mialem "przyjemnosc"losowac jednego dnia ok 15-20 za te wlasnie kwote.Co sie okazalo? Okazalo sie ze na 16 mozliwych przedmiotow z kategorii za 150 oraz kolejnych 16 za 800 wylosowalem same przedmioty z kategorii 150.Tutaj mowa jest o losowaniu jednego dnia. Liczas moje wszystkie losowania na swiatach na ktorych gram,mialem tylko 1 raz okazje wylosowac przedmiot z kategorii wyzszej niz wartos za jaka losowalem.

Oczywiscie,prawdopodobienstwo ze wypadnie lepszy przedmiot ustalone zostalo jako mniejsze,dlatego wiec mozna mowic o tym ze sie nie mialo szczescia,ale wylosowac w 5 losowaniach 3 pary takich samych butow, a na kociec wszystkich losowan, 5 par takich samych butow,3 pary takich samych spodni i pdwojnie kolejnych przedmiotow mowi co innego.

Teraz przyklad mojego znajomego. Zadecydowal sie zalosowac 3 razy po 800, i tu spotkala go wielka niespodzianka gdzy wylosowal 3 eliksiry na reskill.Przedmiot ktory i tak jest dostepny przez caly okres gry w wymyslonym wczesnie "SHOP"

Teraz podsumowujac,niezaleznie od tego jak ustalone sa wartosci na szanse trafienia przedmiotow jedno jest pewne.. Ma sie wieksza szanse trafic 3 rozne przedmioty jak 3 razy z rzedu taki sam przedmiot ,wiec sama ta sytuacja juz jest dziwna.

Wiec tak Albo ja i moj znajomy okazalismy sie wielkimi szczesciazami,losujac potrojnie rzeczy,alebo loteria nie powinna nazywac sie loteria.

Na przyszly rok proponuje cos na wzor SKLEPU,konkretne przedmioty za konkretne wartosci brylek.Bedzie to bardziej sprawiedliwe dla graczy,a swoje i tak zarobicie.
 

DeletedUser23560

Gość
Gość
A na świecie 7 jest rekord 100.

Teraz przyklad mojego znajomego. Zadecydowal sie zalosowac 3 razy po 800, i tu spotkala go wielka niespodzianka gdzy wylosowal 3 eliksiry na reskill.Przedmiot ktory i tak jest dostepny przez caly okres gry w wymyslonym wczesnie "SHOP"

To co jest w dziale shop nie powinno być w loterii. Jaki sens jest wylosować przedmiot który bez problemu można kupić przez cały rok. A jaki eliksir wylosował ten zielony ? Jeżeli zielony to jednak jest lepsza okazja bo wylosował go za 200 bryłek mniej. Ale na co komu trzy sztuki tym bardziej że nie można wystawić eliksiru na targu. Za dużo bugów ma ta loteria. Ale co tam innogames kasę za bryłki zgarnęło i wypoczywa teraz gdzieś na wyspach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A na świecie 7 jest rekord 100.



To co jest w dziale shop nie powinno być w loterii. Jaki sens jest wylosować przedmiot który bez problemu można kupić przez cały rok. A jaki eliksir wylosował ten zielony ? Jeżeli zielony to jednak jest lepsza okazja bo wylosował go za 200 bryłek mniej. Ale na co komu trzy sztuki tym bardziej że nie można wystawić eliksiru na targu. Za dużo bugów ma ta loteria. Ale co tam innogames kasę za bryłki zgarnęło i wypoczywa teraz gdzieś na wyspach.

Dzieki za zawarcie informacji o tym ze nie mozna go sprzedac,to kolejna porazka.
A jeszcze zapomnialem dodac,czyli ilosc rund pod koniec loterii,to juz tylko moja wlasna sugestia,ale niezdziwilbym sie gdyby byla jakas pomoc w nabijaniu rund.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10665

Gość
Gość
W ubiegłym roku można było kupować co się chciało... Uważam, że loteria jest lepsza... Fakt, że eliksir wypada bardzo często, ale jednak parę osób te bronie nowe ma itp... Dodam, że na jednym ze światów z darmowego losowania stalkę dostałem, na innym płaszcz NB, więc to tylko kwestia szczęścia....


Inną sprawą jest, że INNO niepotrzebnie blokuje graczy tymi limitami... Bo niby dlaczego nie można sprzedawać eliksiru nowego początku? A przy okazji, dlaczego są w tej grze itemy, których nawet z ekwipunku wyrzucić nie można?
 

DeletedUser23560

Gość
Gość
Powinna być właśnie możliwość kupienia wszystkiego i sprzedania wszystkiego z ekwipunku.
 

DeletedUser205

Gość
Gość
Czytając o ilości bryłek jakie wydaliście na losowanie, to zastanawiam się czy ta gra ma jakiś sens nie wydając 1000 bryłek tygodniowo.

U mnie sprawa wyglądała następująco:

w sumie losowałem 191 razy za minimum w tym 3 razy trafiłem przedmiot rzadki, tak więc na moim przykładzie wychodzi na to, że trafienie czegoś "dwie półki wyżej" wynosi ok. 0,0157068:I: czyli niedużo.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z tego co pamietam,to nie bylo mozna kupowac konkretnych przedmiotow,tylko prezenty,w ktorych mogles otrzymac wylosowany przedmiot,wiec to nie do konca to o czym ja napisalem.Ja podalem 99% przypadkow,wiec jesli masz tysiace ludzi na The Wescie do tego kazdy losuje powiedzmy po 100 razy na danym swiecie,jasnym jest ze znajda sie ludzie ktorym trafi sie cos ciekawego.Wybacz ale nie mogloby byc tak ze nikt np nie wylosuje jakiegos setu ::DD:

Co do ilosci brylek,to kazdy wydaje tyle i uwaza za stosowne,ja nie winie suportu za wdydane przez siebie pieniadze.To byla moja decyzja,bardziej boli mnie to ze poczulem sie oszukany ,bo wg mnie jest jak napisalem wczesniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser205

Gość
Gość
Co do ilosci brylek,to kazdy wydaje tyle i uwaza za stosowne,ja nie winie suportu za wdydane przez siebie pieniadze.To byla moja decyzja,bardziej boli mnie to ze poczulem sie oszukany ,bo wg mnie jest jak napisalem wczesniej.

Puszku nikogo nie zamierzam potępiać za to ile wydaje swoich pieniędzy na grę, sam gram w dwie gry przeglądarkowe i za nie płacę. Jednak wydaje mi się, że The West coraz mniej ma wspólnego z grą, czyli czymś takim, czego efekty bazują na umiejętnościach, zastosowanej taktyce, czy choćby szczęściu, a coraz więcej z tym ile realnej kasy na to wydasz. I to z kolei mi się nie podoba.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A to tak,zgadzam sie z Toba w 100%.Kiedy zaczynalem przygode z The Westem duzow wiecej frajdy bylo z tej gry,teraz jest coraz bardziej skomercjalizowana.
 

DeletedUser10665

Gość
Gość
Właśnie dobrze, że konkretnych przedmiotów nie można kupić... Drobny dreszczyk emocji być musi, bo już dawno ta gra by się wszystkim znudziła...


A co do komercjalizacji westa... największą porażką jak dla mnie był event z fantą xxD Nawet nie próbowano go wpisać w klimat gry...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skad taka opinia?Mialem "przyjemnosc"losowac jednego dnia ok 15-20 za te wlasnie kwote(przyp.150).Co sie okazalo? Okazalo sie ze na 16 mozliwych przedmiotow z kategorii za 150 oraz kolejnych 16 za 800 wylosowalem same przedmioty z kategorii 150.Tutaj mowa jest o losowaniu jednego dnia. Liczas moje wszystkie losowania na swiatach na ktorych gram,mialem tylko 1 raz okazje wylosowac przedmiot z kategorii wyzszej niz wartos za jaka losowalem.
.

20 * 150 bryłek = 3000

A teraz na zdrową LOGIKĘ!

Gracze którzy wydają tysiące bryłek chcą uzyskać efekt - > wylosować 3 skrzynki z pełnymi setami prawda? Bo nic lepszego się nie może trafić...


Przykład podam na HURONIE i IROKEZIE.

Kupujesz swoje 3000 bryłek, kupujesz na IROKEZIE (najnowszym i najlepszym do wymian świecie), STALKI, a dokładnie 15 stalek, sprzedajesz je po cenie 45 000 $.

15 * 45 k = 675 ' 000 $ dolarów Irokez sporo prawda? -


Przykład - Nie grasz na Irokezie tylko np. na Huronie czy Dakocie. Gdzie przelicznik wynosi 1:4-5

Czyli na HURONIE jak wymienisz kasę będziesz miał jakieś 3 000 000 $ dolarów po wymianie.

Na Huronie kupiłem set AQ(ciuchy + broń) za 1,1 kk w dwa dni po wyjściu loterii a ten set jest najdroższy. Teraz da się go kupić za 800-900k czyli kupiłbyś sobie spokojnie z zapasem 3 pełne sety :!:

Jaki morał z tej bajki?

Pomyśl zanim pójdziesz do kasyna :kak:

Nie oburzajcie się na INNOGAMES bo to są prawa rynku, to jest loteria i wiadome że paczki setów nie będą wylatywać w co drugiej loterii bo doszło by do zaburzenia gry, nie zdziwiłbym się gdyby w algorytmie był wpisany warunek, jedna pełna skrzynia setowa co 6-12 h na jeden świat.


Przepraszam za tasiemca ale się zbulwersowałem ;)

FAQ aby uniknąć :fl:

- popieram bryłki - to jest biznes musi sie utrzymać
- sam jestem "bryłkowiczem"
- nie namawiam do NIE kupowania bryłek ;) sugeruje tylko inny rozważniejszy sposób skoro chce się osiągnąć EFEKT a nie ilość losowań
- w/w zaprezentowany sposób nie łamie regulaminu gry, nie naciąga go ani w inny sposób nie pogwałca, tak po prostu ludzie robią :) Bo skąd ktoś miałby mieć nagle 11 stalek na sell (ilość stalek z jednorazowego zakupu 2000 bryłek).

Pozdrawiampif paf

PODSUMOWANIE - The West - się nie sprzedało, nie skomerchowało itd. - gdyby tak było nie byłoby promocji na bryłek, wszystko byłoby do kupienia za złotówki, członkostwo by było płatne, a granie bez bryłek byłoby ultra niewygodne. A tak po prostu nie jest. Nie wspominając że bryłki można zarobić... ale niektórzy to mają lenia i nawet z tej opcji nei skorzystają. A swego czasu wyciągłem 500 bryłek w parę dni bez machlojstw dzięki czemu miałem spore EQ na rozruch.

Na przyszly rok proponuje cos na wzor SKLEPU,konkretne przedmioty za konkretne wartosci brylek.Bedzie to bardziej sprawiedliwe dla graczy,a swoje i tak zarobicie.
- > I wszyscy nagle chodzą w setach AQ, Bumppo i Chinga tak jak w Prima Aprilis z setem leśnego maga, - wtedy gra byłaby sprzedana bo zachwiałaby się równowaga, a tak wprowadzono nowe sety a gra się nie zachwiała w posadach bo nagle wszyscy zdobyli te sety...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
No przepraszam bardzo,ale skoro wydajemy pieniadze to tm bardziej oczekujemy korzysci?Jaki jest sens inwestycji jesli nie liczysz na zysk?Chlopie z choinki sie urwales?
Po dwa,ja tylko napisalem,ze ta tzw Loteria,jest zrobiona od d..y strony,bez jakiegokolwiek pomyslu,poza tym by przyniosla korzysc Inno_Oczywiscie,ja nie mam za zle ze Inno zarabia,to jest wlasnie prawo rynku.Wiec skoro producent gry oferujac cos oczekuje zaplaty,my placac wlasne pieniadze,oczekujemy korzysci,korzysci w takim mniemaniu, ze przynajmniej nie czujemy sie oszukiwani.

Czy kto bral udzial w loterii liczyl na pelne sety?Oczywsicie ze tak,kazdy podczas kolejnej proby losowania,pragnal wylosowac pelen set,ale rownie dobrze cieszyl by sie z pojedynczych rzeczy,problem w tym ze w tej loterii zamiast szansyy wylosowania,wielu przedmiotow,czesto losowalo sie po kilka szt danej rzeczy,i dla kogos kto liczyl na Handel w The Wescie,byl i tak zadowolony,kto chcial poprostu wylosowac przedmioty by byc w ich posiadaniu,mogl sie roczarowac.

Co do przykladu jak mozna zarabiac w The West,sprzedajac produkty,pokazujesz jak Ty grasz,ja nigdzie nie wspomnialem ze kupowalem brylki na to by sprzedawac wylosowane produkty,celem moim jak i wiekszosci byla chec posiadania.

Milo bylo poczytac komentarze graczy,SZKODA NATOMIAST,ZE NIKT Z OBSLUGI GRY NIE ODNIOSL SIE DO MOJEGO POSTU
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser182

Gość
Gość
SZKODA NATOMIAST,ZE NIKT Z OBSLUGI GRY NIE ODNIOSL SIE DO MOJEGO POSTU

Tu nie ma za bardzo do czego się odnosić.
Zasady loterii były jasno określone. Przy każdym losowaniu widziałeś ile będzie Cie to losowanie kosztować, widziałeś pulę z jakiej będziesz losował.
Wiedziałeś, że przedmioty żółte jest najciężej wylosować. Wylosowałeś 3 razy to samo? Miałeś pecha. Przecież nikt nigdzie nie gwarantował, że grając powiedzmy 3 razy wylosujesz 3 różne przedmioty. Jeden wylosował 3 napoje nowego początku a inny wylosował 3 pistolety AQ.
Trochę tego nie rozumiem. Wiedziałeś, że przedmioty są losowane, mimo to postanowiłeś grać a teraz masz pretensje, że nie wylosowałeś tego co chciałeś. Ja też nie wylosowałem strzelby NB (musiałem ją dokupić od gracza) a wydałem bardzo dużo pieniędzy aby ją wylosować, bo tylko jej mi brakowało do setu i liczyłem że w końcu się uda. Nie udało się, trudno. Nie narzekam, loteria to loteria. Wiedziałem co robię, widziałem co mogę wylosować. Pretensje mogę mieć do losu i tyle.
Pamiętaj, że to nie był sklep tylko loteria.
 

DeletedUser

Gość
Gość
@UP

czy w trawie modów piszczy coś już o jakieś innej formie zdobycia tych setów ?
bardzo mnie to ciekawi :)
z góry dziękuję za odpowiedź
 

DeletedUser182

Gość
Gość
@UP

czy w trawie modów piszczy coś już o jakieś innej formie zdobycia tych setów ?
bardzo mnie to ciekawi :)
z góry dziękuję za odpowiedź

Nie ma żadnych konkretnych planów. Niekonkretnych też nie ma. Przecieków, plotek... nic.
 

DeletedUser4340

Gość
Gość
Ja z losowania jestem zadowolony, bo akurat miałem szczęście :) i to mnóstwo szczęścia, ale okupiłem to znaczną liczbą bryłek :)

Znając prawidła loterii, lepiej było wydać 800 bryłek na jedno losowanie niż 150 bryłek na 5 losowań :)

Puszek zgadzam się z Tobą odnośnie powtarzalności, trochę to boli :)
Natomiast stopnie posegregowania przedmiotów były również niewspółmierne.

No bo jak w rzadkiej można wylosować paczuszkę z całym setem lub pojedynczą broń, która też była w tym pakiecie, to jest to niewspółmierne.

Pytanie czy losując z rzadkich paczuszek prawdopodobieństwo wypadnięcia każdego przedmiotu w tej paczce było takie samo. Czyli np. wylosowanie paczki bumppo było taki same jak wspomniany wyżej eliksir.

Jest na to trochę proste rozwiązanie. Zawsze można by było wprowadzić, aby nie można było wylosować przedmiotu z 3 ostatnich losowań. Trochę by to zwiększyło możliwość wypadnięcia całego setu, ale na pewno zmniejszyłoby rozczarowanie niektórych ludzi.

Teraz oczywiście rozpętuje się walka o przedmioty, bo niektóre rzeczy to towar rzeczywiście deficytowy, a takie przedmioty jak Strzelba Bumppo nigdy się nie pojawią na sprzedaż, bo nawet jeśliby ktoś kończył grę, to ja wolałbym aby została ona w zaufanych rękach niż przekazanie ją komuś nawet za 10 mln $.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajnie się czyta wasze wypowiedzi i sugestie dotyczące zakończonej loteri. Dziwi mnie tylko jedno dlaczego nikt nie zadał jednego pytania.Ale nic straconego . Ja je zadam


GDZIE SĄ WYNIKI TEJ RZEKOMEJ LOTERII ?


Możliwe że odpowiedź jest jak najbardziej prozaiczna---WYGRANYCH NIE BYŁO I TA NIBY LOTERIA TO TYLKO ŚCIEMA.JEDEN WIELKI KANT KTÓRY MIAŁ NA CELU TYLKO WYCIĄGNIECIE KASY OD GRACZY.

JAKO UCZESTNIK LOTERII NA S11 Z PONAD 600 LOSOWANIAMI MAM PRAWO WIEDZIEĆ Z KIM PRZEGRAŁEM. LECZ CZEGOŚ TAKIEGO NIGDZIE NIE MA . LOTERIA JEST FORMĄ KONKURSU Z GÓRY USTALONĄ NAGRODĄ. I OBOWIĄZKIEM PROWADZĄCYCH LOTERIE JEST PO ZAKOŃCZENIU OGŁOSZENIE WYNIKÓW. NIEDOPEŁNIENIE TAKIEGO OBOWIĄZKU NASUWA PROSTY WNIOSEK ŻE ŻADNEGO ZWYCIĘZCY NIE MA , A UCZESTNICY TO BARANY KTÓRYCH MOŻNA DO WOLI KROIĆ Z KASY.



Czekam z niecierpliwością na odpowiedz , oczywiście jeśli administracja gry sie na to odważy .
 

DeletedUser18715

Gość
Gość
Nie ściema, może po prostu zwycięzcy nie życzą sobie aby inni gracze o nich wiedzieli. Bynajmniej u mnie na s10 jest wygrany- ponad 1000 losowań ::P:
 
Status
Zamknięty.
Do góry