Świateczna Loteria

  • Rozpoczynający wątek Aminos0129
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Ja bym nie ustalał szansy (bo rozumiem, że to 5% jest ustalone przez Ciebie) na podstawie 36 losowań. Równie dobrze nie trafiając nic na 36 losowań można by przyjąć założenie że prawdopodobieństwo wynosi zero a ktoś kto grając raz wylosowałby za pierwszym razem idąc tym tokiem wyliczeń pewnie by stwierdził że prawdopodobieństwo wynosi 1.
Jest coś takiego jak wartość oczekiwana i prawo wielkich liczb. Tak, te 5% to jest ustalone przeze mnie, na podstawie moich losowań których próbka była w miarę duża. Obserwując targ i to co się na nim pojawiało jest to prawdziwy wynik. Na Dakocie w obiegu były 3 napierśniki, 1 kurtka AQ, i kilka par spodni. Za to butów i pasków pod dostatkiem. Stąd moje pytanie o statystykę wylosowanych rzeczy.

Nie wiem jakie były szanse. Nie oceniam, podkreślam jedynie fakt, iż to że szanse są różne dla każdego przedmiotu było jasno powiedziane i każdy o tym wiedział.
Oj Onufry, Onufry... Może jednak oceniłbyś te szanse. Wg tego co piszesz w porządku byłaby sytuacja kiedy z danej kategorii szanse na wylosowanie wszystkich przedmiotów byłyby 1% ( tak jak to było w przypadku kurtek i spodni ) a na jedne buty 80%.
Tylko powiedz mi czy wtedy określenie "szanse są różne dla każdego przedmiotu" jest adekwatne?
 

DeletedUser21789

Gość
Gość
Tylko powiedz mi czy wtedy określenie "szanse są różne dla każdego przedmiotu" jest adekwatne?

Czy ty rozumiesz znaczenie tego zdania w cudzysłowie? Bo wydaje mi się ze nie bardzo, tak wiec:

Skoro na przykład dla jednego przedmiotu szansa była 1% dla drugiego 5% dla trzeciego 10% dla jeszcze innego 99% itd. to oznacza ze zdanie w cudzysłowie jest i to bardzo adekwatne do tego.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Zasada numer 1

Nikt Was nie zmuszał do brania udziału w loterii.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Wg tego co piszesz w porządku byłaby sytuacja kiedy z danej kategorii szanse na wylosowanie wszystkich przedmiotów byłyby 1%

Gdyby tam było napisane, że szanse wylosowania dla każdego przedmiotu są inne ale takie same w obrębie każdej kategorii to bym się z Tobą zgodził. Ponieważ tak nie było więc de facto, każdy przedmiot (bez względu na to w jakiej był kategorii) mógł mieć (i pewnie miał, ja naprawdę nie wiem ile który przedmiot miał %) swoją własną szansę na wylosowanie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Twoje zbulwersowanie zapewne jest następstwem tego, że nie potrafisz przeczytać komunikatu ze zrozumieniem.



Obligacjami możesz zapłacić za kolejne losowanie w danym dniu a nie za zwiększenie swoich szans w loterii, poprzez eliminację gorszych kategorii z losowanej puli.



Za bryłki, nie za obligacje.

A po co bryłki ? Ja nie korzystam z tego i jakoś jak skarpety sie zaczeły świecić to jak się klikneło myszką w The West to ci szybciej coś wypadło . No i ja jak to zauważyłem bo przypadkowo kliknełem i mi wypadło "TALIZMAN CHINGACHGOOKA " a potem 25 obligacji a w ostatni dzień wypadł mi "AMULET ALLANA QUATERMAINA"
 

DeletedUser22580

Gość
Gość
Gdyby tam było napisane, że szanse wylosowania dla każdego przedmiotu są inne ale takie same w obrębie każdej kategorii to bym się z Tobą zgodził. Ponieważ tak nie było więc de facto, każdy przedmiot (bez względu na to w jakiej był kategorii) mógł mieć (i pewnie miał, ja naprawdę nie wiem ile który przedmiot miał %) swoją własną szansę na wylosowanie.

Panie... ale mącisz ::D:
Osobiście nic do Ciebie nie mam ale jak czytam Twoje próby wmówienia nam, że wszystko było jasne z tymi szansami na przedmioty to mi się śmiać chce ::D:

Wszystko było tak napisane, żeby ludzie myśleli, że losując coś np. za minimum mają po prostu minimalne szanse na wylosowanie dropa za 800 bryłek. Ale nikt nie napisał jasno, że to nie wszystko, bo przedmioty w swoich kategoriach są jeszcze dodatkowo obdzielone rożnymi prawdopodobieństwami i grając za powiedzmy 800bryłek, i tak nie ma prawie żadnej szansy na trafienie np. skrzyni z setem, tylko raczej jakiejś broni czy tego wymienionego eliksiru.

Takie malutkie niedomówienie, które u co bardziej zdesperowanych miało zaowocować kolejnymi losowaniami :).

Ale ja się nie czepiam bo skumałem to dość szybko, losując te same kapelusze parę razy pod rząd :I:
Żal mi tych co tego nie pokapowali w porę ; )
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ale nikt nie napisał jasno, że to nie wszystko, bo przedmioty w swoich kategoriach są jeszcze dodatkowo obdzielone rożnymi prawdopodobieństwami

No masz ci los. Jak to nikt nie napisał jasno? Ja napisałem jasno:

Każdy przedmiot posiada swoją własną szansę na wylosowanie. Prawdopodobieństwo wylosowania niektórych przedmiotów jest bardzo duże, innych bardzo małe.

Powiedz mi co w tym jest niejasnego?

1. "Każdy przedmiot posiada swoją własną szansę".
Każdy przedmiot. Nie grupa przedmiotów, tylko każdy przedmiot.
Swoją własną szansę. Nie szansę współdzieloną z innymi przedmiotami, czy też grupą przedmiotów, tylko swoją. Przedmiot A ma swoją, przedmiot B ma swoją, itd.

2. "Prawdopodobieństwo wylosowania niektórych przedmiotów jest bardzo duże, innych bardzo małe"
Jak wyżej. Nie grup przedmiotów tylko przedmiotów.

Teraz ja mam do Ciebie pytanie. Czy rozumiesz to zdanie : "Każdy przedmiot posiada swoją własną szansę na wylosowanie" ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czy ty rozumiesz znaczenie tego zdania w cudzysłowie? Bo wydaje mi się ze nie bardzo, tak wiec:

Skoro na przykład dla jednego przedmiotu szansa była 1% dla drugiego 5% dla trzeciego 10% dla jeszcze innego 99% itd. to oznacza ze zdanie w cudzysłowie jest i to bardzo adekwatne do tego.

No bardzo ładny przykład podałeś, odzwierciedlający tą loterię. Szansze różne, ok, ale aż tak?
Żeby wylosować kurtki i spodnie do trzech setów należało przeprowadzić... 100 losować po 150 bryłek każda. Ile to będzie? 15 000 bryłek? Sadzisz, że takie ustawienie szans zachęca do brania udziału w następnych loteriach? Może powinienem się cieszyć, bo zawsze mogło być 0,5% albo 0,1% na trafienie ( co też byłoby zgodne z tekstem w cudzysłowiu ) Podejrzewam, że mało który uczestnik loterii spodziewał się aż takich problemów z trafieniem czegoś wartościowego. Sam miałem zamiar zapolować na strzelby i zestawy w losowaniach za 800 bryłek, ale... no właśnie, dopowiedz sobie.
 

DeletedUser21789

Gość
Gość
No bardzo ładny przykład podałeś, odzwierciedlający tą loterię. Szansze różne, ok, ale aż tak?

Nie dość ze nie rozumiesz znaczeń slow czy tez zdań które wypisujesz to do tego czytasz tylko to co chcesz przeczytać do tego we własnym tłumaczeniu, nie rozumiejąc kolejny fraz, wiec przypomnę co napisałem:

Skoro na przykład dla jednego przedmiotu szansa była 1% dla drugiego 5% dla trzeciego 10% dla jeszcze innego 99% itd. to oznacza ze zdanie w cudzysłowie jest i to bardzo adekwatne do tego.

Przeczytaj dokładnie to co jest pogrubione i powiększone. To oznacza ze jest to przykład na potrzeby posta, a nie konkretne cyfry bo tak samo jak Onu ich nie znam. Gdybym podal cyfry 1%, 2%,3 % itd. co byś wymyślił żeby się przyczepić i jakoś się bronic?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ok, pozostańmy przy tym że nie rozumiem.
Każdy przedmiot posiada swoją własną szansę na wylosowanie. Prawdopodobieństwo wylosowania niektórych przedmiotów jest bardzo duże, innych bardzo małe.
W zależności od szansy na wylosowanie przedmioty są podzielone na grupy: Bardzo powszechne (Szare), Powszechne (Zielone), Rzadkie (fioletowe) and Bardzo rzadkie (zółte).
Specjalnie dla Ciebie pogrubiłem fragment dotyczący szans w poszczególnych grupach, który Onurfy przemilczał w swojej wypowiedzi.

I JESZCZE RAZ:
W zależności od szansy na wylosowanie przedmioty są podzielone na grupy.
To zdanie mówi, że w danej grupie znajdująsię przedmioty z przynajmniej zbliżoną szansą wylosowania czy moja edukacja poszła na marne?
Eliminując za pomocą 150 bryłek dwie pierwsze kategorie, która kategoria staje się powszechna? Nie przedmiot z kategorii tylko cała kategoria!
czy 1% szansy na wylosowanie przedmiotu to jest "powszechna"? Jaśniej jeszcze wyjaśnić?

W którymś z poprzednich postów, napisałem, że grup nie było 4, jak to jest napisane w obwieszczeniu, tylko przynajmniej 8 i dalej to podtrzymuję. I to jest właśnie wprowadzenie w błąd graczy.
To tyle ode mnie w temacie. Polecam to do przemyślenia zamiast negowania za wszelką cenę, włącznie z zarzucaniem graczowi ignorancji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24472

Gość
Gość
Była loteria i już nie ma po co to ciągnąc dalej. Błądzicie bez sensu czepiając się co chwile czegoś innego.

Losowaliście coś sobie , wydawaliście kasę na bryłki i jeśli Wam coś wpadało częściej a coś w ogóle to już powinno to dać Wam coś do myślenia.


Jedne przedmioty wpadały częściej inne rzadziej taki już los loterii, kto chce gra dalej kto nie odpuszcza.

Ja za 150 bryłek trafiłem liścik z najwyższej półki choć prawdopodobieństwo wylosowania go przy takich kosztach było znikome ale trafiło się i tylko się cieszyć. Komplet Allana oprócz broni bardzo szybko mi wypadł i aż się zdziwiłem że tak szybko go złożyłem, gorzej było z pozostałymi 2 setami ale jakoś się udało.

Losowań miałem mało większość to losowania a ojupki a jednak wpadły ciekawe rzeczy , niektóre po kilka razy które się sprzedało i było na zakup brakujących rzeczy.


Nie ma co biadolić , jakby IG nic nie zrobił też by był lament .


Jeszcze raz napisze to co wcześniej pisałem loteria nie była przymusowa kto chciał ten sobie kręcił. Więc dajcie już spokój że ktoś tam czegoś nie dostał. Macie jeszcze targ te rzeczy będą się non stop pojawiać w sprzedaży więc będzie szansa na skompletowanie setów.
 
Loteria dawała szansę na granie :
- za free - raz dziennie, ale to zawsze coś,
- za obligacje,
- za bryłki - dla tych których stać lub ankiety ich lubią,
i jeszcze Wam źle.
Niektórzy z darmowych losowań dostawali fajne dropy, więc przestańcie płakać. Jak zawsze znajdą się osoby którym nic nie pasuje, wystarczy dać temat, a wszystko zostanie skrytykowane.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
I JESZCZE RAZ:
W zależności od szansy na wylosowanie przedmioty są podzielone na grupy.
To zdanie mówi, że w danej grupie znajdująsię przedmioty z przynajmniej zbliżoną szansą wylosowania czy moja edukacja poszła na marne?
Eliminując za pomocą 150 bryłek dwie pierwsze kategorie, która kategoria staje się powszechna? Nie przedmiot z kategorii tylko cała kategoria!
czy 1% szansy na wylosowanie przedmiotu to jest "powszechna"? Jaśniej jeszcze wyjaśnić?

Grając na wszystkich grupach miałeś największe szanse na wylosowanie czegoś z grupy pierwszej, trochę mniejsze na wylosowanie czegoś z drugiej. Bardzo małe na wylosowanie czegoś z trzeciej. Najmniejsze na wylosowanie czegoś z czwartej.

Grając na trzech grupach (eliminując pierwszą) miałeś największe szanse na wylosowanie czegoś z grupy drugiej, mniejszą szansę na wylosowanie czegoś z grupy trzeciej i najmniejszą na wylosowanie czegoś z grupy czwartej.

Grając na dwóch grupach... itd.

Natomiast co z danej grupy wylosowałeś to już zależało od indywidualnego prawdopodobieństwa przedmiotu.
 

DeletedUser22316

Gość
Gość
śmiech na sali foto montaż 20 losowań za 150 i ani jednego przedmiotu z tego najlepszego przedziału heheheeh (o pojedynkach już nie wspomnę)ale mam to gdzieś tak jak INO daje INO-INO tak ja dam to samo i jako jeden z lepszych graczy na polskim weście mówię:KONIEC SARY !
 

DeletedUser7971

Gość
Gość
Czy są plany wprowadzenia nowych możliwości zdobycia rzeczy z loterii?
Typu: dodanie ich do skrzynek, możliwość znalezienia podczas prac, itd.
 
Ja mam propozycję aby w niedługim czasie powtórzyć loterię np. z okazji Walentynek, albo Świąt Wielkanocnych. Muszę przyznać, że loteria była jedną z wyjątkowo miłych niespodzianek w tej już niestety mało atrakcyjnej grze.
 

DeletedUser25646

Gość
Gość
sam losowalem za 820 bryłek jakies...hmm 8 razy ? moze 10...2x spadla mi skrzynka premium raz eliksir i raz paczka z setem chinga.. reszta to pistolety i noże chinga strzelba chinga i quatermana.. jakos tak ;d nie pamiętam dokładnie. więc można było spokojnie losować..

dodam że losując ponad 700x za 20 bryl również wylosowałem pistolet chinga i wiele razy spodnie i buty koperty i stalowe oraz unikatowe skrzynie :) więc można było spokojnie coś trafić dobrego nawet za 20 obligacji czy brył.
 
Status
Zamknięty.
Do góry