Call of Duty: Black Ops

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4844
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście. Mam MW1, kupuję BO ;) Będzie pif paf
 

DeletedUser624

Gość
Gość
Więc czas na moją ocenę.

CoD BO to epicki fail.
Żeby nie powielać tego to T67 już tu napisał o singlu to powiem że ma 100% racji. Z jednym się tylko nie zgodzę, że WaW było dobre, to też była kicha.

Teraz multi:
1. Pseudo serwery dedykowane, serwery to totalna kicha, nie dość że ograniczona możliwość administrowania, to jeszcze serwer może być założony tylko u jednej wybranej przez Acti firmy. Nie wspomnę już o tym że jak masz pecha to na niemieckich serwerach będziesz miał pingi dobre na polskich kosmiczne. Zależy od providera...

2. EPIC FAIL wydać 'grę roku' która tak naprawdę jest wersją beta. Gra była niewłaściwie zoptymalizowana i nie grywalna dla większości graczy. Teraz jest już niby nieco lepiej ale nadal nie ma rewelacji, gra potrafi przycinać i mieć skoki fps na blaszakach za 4 tysie.

3. CONSOLE po co właściwie ją dali to nie rozumiem, jest ale tak jak by jej nie było. To już lepiej było zrobić jak w MW2 i wyłączyć ją na stałe, przynajmniej by nie denerwowała swoja niefunkcjonalnością.

4. Dźwięki, tragedia - kroków przeciwnika prawie w ogóle nie słychać pomimo tego że biegnie tuż za tobą a wyciąganie zawleczki z nade[sic!] słychać z kilometra. Większość broni wydaje z siebie taki dźwięk jak pistolety na kapiszony, te plastikowe kupowane na jarmarkach.

5. Mapy - ciasne, nieprzemyślane, brak wielopoziomowości jaką uświadczyliśmy w MW2, mało odpowiednich spotów dla snipera (tak, czasami przykampić poprostu trzeba, wtedy nie ma gdzie). Mapy generalnie ograniczone strasznie.

6. Grafika - Jak napisał t67, pastelowa, taka bez klimatu i mało realistyczna.

7. Bronie - hmmm, według mnie oprócz recoila (o recoilu w famasie napiszę za moment) to nie za bardzo się od siebie różnią. W MW2 każda z broni była inna, po zmianie czuło się różnice, tu tego wrażenia nie mam. Snajperki skopane do granic możliwości. Snajper nie ma żadnej przyjemności z ich używania. Strzelby to samo co snajperki, wiem że w MW2 spas to była przesada ale tak bardzo ograniczyć strzelby to ich trochę poniosło. No i dodatki do broni, po co dwa celowniki typu red dot? Miało nie był GL-a, jest i ma się niestety bardzo dobrze. No i wszystkie wyglądają jak plastikowe zabawki.

8. Perki - nie parzą nie ziębią, generalnie prawie każdy używa tego samego zestawu co o czymś świadczy.

9. System awansowania i zdobywania broni - kupowanie broni i dodatków za pkt-y COD poroniony pomysł, system z MW2 był lepszy. Teraz będzie o wspomnianym powyżej Famasie, broni prawie bez rocoila którego ogranicza się tłumikiem co daje niesamowitą celność. Taki o to zestaw można zakupić na początku prestiżu (bodajże na 18 lvl-u) i z powodzeniem wymiatać nim do 50 lvl-u gdzie przechodzimy na kolejny prestiż.

Można by tu wymieniać jeszcze długo i długo. Generalnie wole MW2 z będącymi tam cheaterami, g18 i tubami, tam poprostu zmieniam lobby i tyle a Treyarch niech lepiej już nie robi żadnych FPS-ów.

And the winner is: Sid Meier's Civilization, tak tak, to jest epicka gra ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
@UP: Nie zgodzę się z kilkoma punktami.

Na temat pierwszych się nie wypowiem, bo mam odmienne zdanie, uważam BO za dobrą grę, chociaż dżwięki faktycznie są beznadziejne.

5. Mapy - jak dla mnie duży plus, ciekawe, zróżnicowane, poszczególne mapy są idealne do różnych rodzajów gry. No i bonus w postaci Nuketown - wg. mnie bardzo ciekawa mapa, można nabić mega serię ofiar stojąc w jednym miejscu(i jeszcze nie być wyzywanym od noobów i camperów).

6. W niektórych misjach i mapach grafika była dobra, mi do gustu szczególnie przypadły misje w Azji i na Kubie(pod względem grafiki). Arktyczne mapy są średnio wykonane, to fakt.

7. Bronie to masakra, ale uważam tak z diametralnie innego powodu. Owszem, wszystkie są takie same, ale ważniejsze jest to, że wszystkie poza 3 wyjątkami są do niczego. No dobra, czterema: Galil, AK47, Stoner 63 i Kiparis, który przynajmniej w kampanii jest bronia bardzo dobrą. Reszta jest niegrywalna, seria z takiego famasa czasem nie jest w stanie nawet powailić wroga o_O Karabinów snajperskich i strzelb nie używam, a wręcz nie lubię ich więc nie rozpaczam...

9. Nie wiem jaki system byl w MW2 bo nie grałem, ale jeśli twierdzisz, że FAMAS jest dobrą bronią... No może i jest, do 20 levela, kiedy odblokowywuje się najpierw Galila a następnie Stoner 63, Nawet AKS-74u(btw. masakryczny błąd w NAZWIE broni) jest lepszy. Faktem jest, że najczęściej padam od kul z FAMAS'a właśnie, ale sam tej broni nie lubię. Czasem się sprawdza, ale na pewno nie do 50 poziomu.

I jeszcze jedno - zauważyliście tłumaczenia SOG-u na GOS? Jak dla mnie porażka, równie dobrze mogli przetłumaczyć CIA na polski i dać polski skrót.
 

DeletedUser624

Gość
Gość
No i właśnie ta różnica zdań bierze się z tą że w MW2 nie grałeś, druga sprawa, nie biorę pod uwagę kampanii bo ją poprostu przeszedłem i nie zauważyłem, wszystkie moje spostrzeżenia są z multi i porównane do MW2 które uważam za bardzo dobre, do doskonałości brakowało mu tylko dedyków lub chociaż votekick.

Odnośnie FAMSA, giniesz od niego najczęściej więc o czymś to świadczy, bez problemu i dość szybko wbiłem poprzedni prest używając zamiennie w zależności od mapy: FAMAS, AK47u, L96AW z większym wskazaniem na tą pierwszą broń.

Mapy może i się podobają ludziom którzy lubią stały rush, ja preferuje grę taktyczną/teamową
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja potrafię się dostosować do mapy, ważna umiejętność, np. na Nuke zawsze campię(warto dodać, że 80% czasu w jednym miejscu), ale już na większych mapach non stop biegam. Oczywiście to zależy też od trybu gry, cieżko latać po mapie np. w ZiZ...

Grasz w multi?
 

DeletedUser624

Gość
Gość
Mapa Nuketown to już zupełnie inna bajka, z jej genialnymi respawnami przeciwnika tuż za twoimi plecami zaraz po tym jak kolesia wymiotłeś.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mapa Nuketown to już zupełnie inna bajka, z jej genialnymi respawnami przeciwnika tuż za twoimi plecami zaraz po tym jak kolesia wymiotłeś.

Nuke ma ten minus, że jak ktoś ściąga Strzelca Śmigłowca to wy.. ehh, cenzura, odradza tak, żeby idealnie na ogień Huey'a wpaść. NIENAWIDZĘ TEGO! Poza tym fajnie się campi w drzwiach domków i za autobusem, a także w rogach między żywopłotem przy drzwiach domku przeciwnika i ścianką z garażu ;) To z kolei uwielbiam.
 

DeletedUser

Gość
Gość
@up- camper?:rolleyes::D
założe się, że już jest kilka modów do BO, większość pewnie zaczerpnięta z MW. zresztą, mapy też już pewnie jakieśtam nowe są, czyż nie?:)
no masz rację, ale swoją drogą- Treyarch zwalił multi w BO, jeśli są "genialne respy za przeciwnikiem"... to ja już wolę CSa czy MW1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11649

Gość
Gość
Kupiłem BO,dzisiaj powinno dojść,ktoś chętny na grę?

P.S Jest tu jakiś Co-Op?
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Grzesiek4421 ^^

Zuombi powiadasz?Ugadamy się na parze (steamie)
 
Status
Zamknięty.
Do góry