Czas odkryć nowe lądy

Status
Zamknięty.

Patelkowa

Członek obsługi gry
Drodzy gracze,

Mamy zaszczyt ogłosić, że planowane jest otwarcie nowego świata. Dokładna data startu nie jest jeszcze znana, ale jak się domyślacie, Nowy Ląd będzie potrzebował interesującej nazwy. Chcielibyśmy, by nazwa była nie tylko ciekawa, ale także związana z Dzikim Zachodem, wzbudzająca chęć do gry, a może nawołująca fortowców lub rewolwerowców do udziału w fascynujących przygodach.
Ogłaszamy konkurs na nazwę nowego świata!

Konkurs odbędzie się w 3 etapach. pif_paf
Etap 1:

Etap pierwszy będzie polegał na składaniu pomysłów nazwy wraz z uzasadnieniem. Pomysły piszecie w temacie poniżej, dodając kolejne posty. Każdy użytkownik forum może wziąć udział w konkursie.
Etap 2:
The West Team wybierze kilka najciekawszych nazw (maksymalnie 7 nazw). Oznacza to, że Wasze uzasadnienia z etapu 1 muszą nas przekonać do wyboru Waszej nazwy.
Etap 3:
Głosowanie. Na forum, założony zostanie temat z ankietę służący do głosowania na wytypowane przez The West Team nazwy. Każdy użytkownik forum będzie mógł złożyć tylko jeden głos. Twórcy nazw mogą reklamować i zachęcać do głosowania na swój pomysł.

Czas trwania:
Etap 1 - od teraz do 22 maja do godz. 20:00
Etap 2 - od 22 maja do 23 maja do godz. 23:59
Etap 3 - od 24 maja do 26 maja do godz. 18:00

Nagroda: hahahaha!
Dla zwycięzcy przewidujemy kopertę zawierającą 500 obligacji, 300 bryłek złota oraz specjalny tytuł na forum.

Regulamin:
 1. Udział w konkursie może brać każdy gracz posiadający konto na naszym forum.
 2. Nazwa świata musi zaczynać się na literę "U" oraz musi być związana z Dzikim Zachodem.
 3. Uzasadnienia muszą być pisane samodzielnie, nie mogą być kopią artykułu zamieszczonego w sieci, lub linkiem do strony internetowej.
 4. Uzasadnienie musi znajdować się w spoilerze.
 5. Duplikaty nie będą brały udziału w konkursie. Oznacza to, że przed dokonaniem wpisu należy sprawdzić poprzednie wpisy w tym temacie.
 6. W pierwszym etapie konkursu zabronione jest komentowanie propozycji innych graczy.
 7. Dozwolone są jedynie posty z propozycją nazwy.
 8. Zakończenie etapu oznacza jednocześnie rozpoczęcie kolejnego etapu konkursu.
 9. Etap drugi jest tajny. Dostęp mają tylko członkowie The West Team.
 10. W etapie trzecim głosować może każdy użytkownik forum.
 11. Koniec etapu trzeciego nie wyznacza daty otwarcia świata. Data startu zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie.
 12. Każdy gracz może złożyć tylko jedną propozycję.
 13. Gracze składający więcej propozycji zostaną zdyskwalifikowani, a ich propozycja nie weźmie udziału w drugim etapie.
 14. Propozycje należy składać według wzoru zamieszczonego poniżej.
 15. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym momencie, z odpowiednim wpisem informującym o zmianie.
 16. Ostateczna interpretacja zasad należy do organizatora.
 17. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady oraz ogólne zasady uczestnictwa w konkursach
Wzór zgłoszenia:

Patelkowo

Tu wpisz swoje uzasadnienie.

Pozdrawiamy,
Wasz The West Team
 

Addventic

Blada Twarz

Umatilla

Plemię Umatilla było częścią konfederacji indiańskiej znaną jako Konfederacja Plemion Waszyngtońskich, która obejmowała tereny dzisiejszego stanu Oregon i Waszyngton. Byli to wojowniczy ludzie, którzy prowadzili tradycyjne życie zbieracko-łowieckie.
 
Union Western
"Union" oznacza jedność, współpracę i zjednoczenie. W kontekście Dzikiego Zachodu może nawiązywać do wspólnoty osadników, kowbojów i pionierów, którzy razem budowali nowe społeczeństwa na dzikich terenach.
"Union" może również odnosić się do historycznych wydarzeń, takich jak Unia podczas Wojny Secesyjnej, która była ważnym okresem w historii Ameryki i miała wpływ na rozwój Dzikiego Zachodu
Termin "Western" bezpośrednio odnosi się do gatunku filmowego i literackiego, który celebruje kulturę i historię Dzikiego Zachodu.
"Western" przywołuje obrazy kowbojów, rewolwerowców, szeryfów i osadników czyli postaci kluczowych dla Dzikiego Zachodu.
"Union Western" to nazwa, która idealnie oddaje ducha Dzikiego Zachodu, łącząc motywy jedności, historii i kultury westernu w jednym.
 
Ukulele
Ukulele jest to instrument muzyczny wyglądem podobny do niewielkiej gitary. Nazwa ukulele wywodzi się z języka hawajskiego. Popularność ukulele wzrosła wraz z przyłączeniem Hawajów do Stanów Zjednoczonych. Propozycja spełnia podstawowe wymagania, zaczyna się na literę "U" oraz jest związana z Dzikim Zachodem. Dodatkowym atutem jest to, że nie jest typową, oczywistą i generyczną nazwą, jak np. zeszłoroczny Teksas czy najbardziej prawdopodobną w tym roku Utah.
 
Utopia
Utopia to idealne miejsce lub społeczność, gdzie wszystko jest doskonałe. Ludzie żyją tam w pokoju, są szczęśliwi, mają wszystko, czego potrzebują, a problemy, takie jak bieda, przemoc i niesprawiedliwość, nie istnieją. Jest to miejsce marzeń, często nierealne i trudne do osiągnięcia w prawdziwym świecie. Nazwa idealnie odnajdzie miejsce na serwerach the-westa. Dodatkowo album Travisa Scoota nosi nazwę "Utopia", który idealnie pasuje w klimaty dzikiego zachodu (sam autor urodził się w rejonach Teksasu). Nazwa fajna, przyjemna, praktycznie znana każdemu - odskocznia od monotonnych nazewnictw z zeszłych lat.

utopia-b-iext143730731.jpg
Utopia
 

Cohoru

Blada Twarz
Ulysses

Ulysses S. Grant - 18-ty prezydent USA, okres jego rządów wpłynął pozytywnie na rozwój Dzikiego Zachodu, kontynuował budowę Union Pacific Railroad, chciał wprowadzenia tzw, "Peace Policy" - mającą na celu poprawę relacji między rządem USA a rdzennymi plemionami indiańskimi, wspierał tworzenie nowych osad i miasteczek oraz tworzył niezbędną infrastrukturę do rozwoju Zachodu a także rozwijał gospodarkę i eksploatację zasobów naturalnych co przyczyniło się do rozwoju gospodarczego regionu i napływu nowych mieszkańców. Uważam, że jest to bardzo dobra nazwa dla nowego serwera, zwiastuje dalszy rozwój gry, zwiększenie liczby graczy oraz próbę zażegnania sporów, które często negatywnie wpływają na rozgrywkę
 

PioruśPan

Blada Twarz
Uru
Uzasadnienie:

Według Wikipedii Uru to (lud) plemię indiańskie zamieszkujące zachodnie wybrzeża jeziora Titicaca.
Nie wiadomo, kiedy lud Uru dotarł do Jeziora Titicaca, lecz wiadomo, że jest to lud pre-inkaski. Pierwsi przedstawiciele tych plemion byli ciemnoskórzy i prawdopodobnie przywędrowali z lasów Amazonii. Poprzez nacisk na Uru przez inne ludy i plemiona, postanowili osiedlić się przy jeziorze. W późniejszych czasach, podczas dominacji inkaskiej w Andach, zostali oni wyparci z wybrzeży i zaczęli budować niewielkie, dryfujące po wodzie sztuczne wyspy z domami, tworzonymi przy użyciu wysuszonej trzciny. Takie rozwiązanie stanowiło dobrą fortyfikację na środku jeziora, która była prawie nie do zdobycia przez innych Indian. Inkowie uważali ich za podludzi, a Ajmarowie za słabszych.
 
Nowy Meksyk

Nowy Meksyk jest ósmym co do wielkości producentem energii w kraju, głównie ze względu na produkcję ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla. Stan nie posiada elektrowni jądrowych, ale ma drugą pod względem wielkości rezerwę uranu w kraju. Mimo że obecnie nie pracuje żadna kopalnia uranu, znaczne ilości uranu wydobyto w tym stanie w latach 1948–2002. Nowy Meksyk ma znaczne zasoby odnawialne, zwłaszcza z wiatru i energii słonecznej[
 
Unitah
Nazwa odnosi się do regionu w północno-wschodnim Utah oraz do największego rezerwatu Indian Ute znajdującego się w tym samym miejscu. Ten obszar był bardzo ważny dla Indian ponieważ był bogaty w zasoby które były kluczowe do przetrwania dla rdzennych mieszkańców. Na tym obszarze także znajduje się też Góra Ute która jest ważnym miejscem duchowym dla rdzennych mieszkańców.
 

PotężnyKsiądz

Blada Twarz
Uitko

Uzasadnienie:

Utiko czyli Szalony Koń - wódz Indian z plemienia Ogalów należących do konfederacji Dakotów Tetonów (Siuksów), którzy uważali go za duchowego przywódcę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry