[dyskusja] wielkanocna rozgrywaka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
1. Serwery kosztują, ciężkie czasy etc.
2. Nie musisz kupić za bryłki możesz kupić na rynku wtórnym za dolary.
3. Mam pełny set broni i ciuchów AQ, a nie wydałem na nie ani jednej bryłki (powód j/w, na marginesie uzbierałem go w 4 dni po rozpoczęciu loterii).
4. "Ale skąd brać na to kasę" jakby kasa była tylko za bryłki:
a) dropić jako postać pod handel
b) inwestować na targu - czaić za okazjami które wystawiają nowicjusze i sprzedawać czasem 2-4x drożej po rynkowej, prawidłowej cenie.

W połączeniu a i b gwarantuje Ci że będziesz miał 1 000 000 $ extra w 1-2 miesiące, zależy jak sprawnie idzie punkt b.


Jedyne co można przyczepić się do IG to niegospodarność. Scalili by serwery do liczby 2-3. Bo po otwarciu Irokeza strasznie się przeludniło na starszych serwerach i oszczędzili by na sztucznym utrzymywaniu staruchów a dla graczy też byłaby większa przyjemność grania.

Opcje dodatkowe do zarabiania:
c) wymiany międzyświatowe
A przy okazji eventów loterii - losuj na wszystkich światach.

PS:
Co do waluty i kosztów itemów w TW - to to nie jest symulator gry w dziki zachód, to jest gra osadzona w realiach dzikiego zachodu...

PS2:
Jak się jest pojedynkowiczem, bobem lub mało aktywnym fortowcem przez cały czas gry (nie mówię o czasowych buildach) to sie nie dziw że jesteś biedny jak święty turecki i koszt byle unikatu to kosmos.

Albo się gra, albo pogrywa :p.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16834

Gość
Gość
Zgadzam się... Skąd nastolatkowie mają brać kasę na bryłki? Mnie zadziwiają ceny... Moim zdaniem cena żakietu np.szlacheckiego to 7200$. Na dzikim zachodzie raczej trudno było uzbierać tyle kasy a co dopiero na targu... Moim zdaniem powinny być ograniczenia na targu, że nie można wystawić przedmiotu więcej niż za 100k. Np. na targu 1 pomidor chodzi po 200$, czy kowboj w tamtych czasach miał kasę na jednego pomidora za cenę przeliczając na nasze 800zł? Dla mnie to jest chore. Albo cena 4 bandyty 800 bryłek... Jednorazowo najwięcej mogę kupić 320 bryłek aż za 23 zł. Więcej nie wydam i na pewno nie uzbieram setów. Myślę że powinniście to podzielić przez 10 :D czyli 25 12.5 i 80 bryłek. Wtedy będziecie mieć większy zysk, bo więcej osób kupi bryłki...

Nie za bardzo rozumiem logiki Twego myślenia. Cokolwiek IG nie zrobi z bryłkami, zawsze 90% graczy będzie pluć i oczywiście też mają rację. Ale, co było już wiele razy powtarzane, byś grał za darmo, ktoś musi płacić, co za tym idzie jakieś korzyści i wyróżnienia musi mieć z tego faktu:) Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie serwera z 4 podstawowymi KP i nic więcej:) Problemu by nie było, nie podobają się bryłki, zapraszamy na server classic:)


Skąd nastolatkowie mają brać kasę na bryłki?

Ano jest wiele sposobów:) Sam zaliczam się do owej grupy wiekowej i nie narzekam. Chęci, pomysł i dobra organizacja, wiele nie trzeba:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30088

Gość
Gość
[...]Z nowości to jakieś potki na expa (dodają nawet jak się ma 120) [...]
Zadam takie pytanko które bardzo mnie nurtuje: Ile expa dostaniemy za użycie potki na expa (przypuśćmy że użyjemy tej dającej 25% expa do kolejnego lvla) na 120lvlu?
 

DeletedUser182

Gość
Gość
O matko i kolejny sposób inno na wyciągnięcie od nas kasy, to co oni robią to jest żałosne, to już nie można zrobić nic fajnego bez bryłek???

A nie możesz się opanować i nie płacić skoro nie chcesz?
Dziwna wypowiedź. Co to znaczy "wyciągnięcie kasy". Ktoś Ci siłą zabiera pieniądze, ktoś Cię zmusza abyś płacił? Człowieku, masz wolny wybór. Możesz nie płacić nic.

Zadam takie pytanko które bardzo mnie nurtuje: Ile expa dostaniemy za użycie potki na expa (przypuśćmy że użyjemy tej dającej 25% expa do kolejnego lvla) na 120lvlu?
Coś 10808 na 120 lvl o ile pamiętam. Możesz policzyć w sumie. Próg górny - próg dolny narastającego expa na danym lvlu *% potka.
 

DeletedUser16834

Gość
Gość
A nie możesz się opanować i nie płacić skoro nie chcesz?
Dziwna wypowiedź. Co to znaczy "wyciągnięcie kasy". Ktoś Ci siłą zabiera pieniądze, ktoś Cię zmusza abyś płacił? Człowieku, masz wolny wybór. Możesz nie płacić nic.


Coś 10808 na 120 lvl o ile pamiętam. Możesz policzyć w sumie. Próg górny - próg dolny narastającego expa na danym lvlu *% potka.

Imponująca ilość tego expa to nie jest, biorąc pod uwagę, że za 125 bryłek chodzą
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja myślałem że 25% z obecnego exp na 120 lvl bo 1000 to raczej kiepsko
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ano kiepsko. Czarny Piotruś trochę, ale co poradzić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda że nie ma szansy wylosować 10,25 bryłek w woreczku
 

DeletedUser16834

Gość
Gość
Nie mogę się doszukać nigdzie, termin jest już loterii, czy tylko plotki, bo widzę informację, że kończy się owy event 15 kwietnia, a o rozpoczęciu cicho sza:) Również ktoś się orientuje jakie bonusy setowe będą?
 

DeletedUser15276

Gość
Gość
Zgadzam się... Skąd nastolatkowie mają brać kasę na bryłki?

Stąd skąd na alkohol, papierosy, narkotyki i słodycze.

Odpowiedź pewnie oburzy wielu czytelników, ale taka jest prawda.


Mi też nie podobają się ceny bryłek w polskim wydaniu The West i uważam, że są za wysokie, ale co zmienia moja opinia? Nic.
Protest polskich graczy raczej nie wchodzi w grę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21789

Gość
Gość
Nie mogę się doszukać nigdzie, termin jest już loterii, czy tylko plotki, bo widzę informację, że kończy się owy event 15 kwietnia, a o rozpoczęciu cicho sza:) Również ktoś się orientuje jakie bonusy setowe będą?

Wszystko znajdziesz TU
 

DeletedUser

Gość
Gość
Swoją drogą, czy te wszystkie sety są nawiązaniem do Django? ;)
Set Freemana jest łudząco podobny właśnie do ubrania Django. Na dodatek "Freeman" oznacza "człowieka wolnego", takim jakim był w filmie.
Set Doca przypomina strój Dr. Shultza. Czyżby "Doc" to też był skrót od "doctor"? ;).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zgadzam się... Skąd nastolatkowie mają brać kasę na bryłki? Mnie zadziwiają ceny... Moim zdaniem cena żakietu np.szlacheckiego to 7200$. Na dzikim zachodzie raczej trudno było uzbierać tyle kasy a co dopiero na targu... Moim zdaniem powinny być ograniczenia na targu, że nie można wystawić przedmiotu więcej niż za 100k. Np. na targu 1 pomidor chodzi po 200$, czy kowboj w tamtych czasach miał kasę na jednego pomidora za cenę przeliczając na nasze 800zł? Dla mnie to jest chore. Albo cena 4 bandyty 800 bryłek... Jednorazowo najwięcej mogę kupić 320 bryłek aż za 23 zł. Więcej nie wydam i na pewno nie uzbieram setów. Myślę że powinniście to podzielić przez 10 :D czyli 25 12.5 i 80 bryłek. Wtedy będziecie mieć większy zysk, bo więcej osób kupi bryłki...


dostaniesz odpowiedź to nie kupuj:nie:

ale tak żarty na bok, kiedyś już mówiłem, zresztą sama liczba graczy 70k(ile kont nieaktywnych, ile multi) pomijamy gdzie jakieś 2-3lata temyu graczy było około 350k czyli zmniejszyło się 4krotnie. IG samo wbija sobie samobóje wprowadzając takie deklaracje i dziwne sety, jak ktoś powie że może to kupić za obligacje to niech się nie ośmiesza, bo ile osób kupiło deklarację za 2000obligacji?, kolejna sprawa powiedzą ża nie musimy kupować setów, a no nie musimy, ale też nie musimy grać w grę gdzie na ludzi normalnie prowadzących posyać i zdobywających lvl musimy waczyć z bryłkowiczami, już nie mówię o premium na enegrię czy automatyzację, ale zwykłe kupowanie umiejek, to tak jakby grać w gry z kodami, tacy goście się jarają że są świetni, a tak naprawdę są SŁABI bo bez kasy nic nie znaczą
 

DeletedUser

Gość
Gość
Cóż niestety jest tak jak jest, są plusy i minusy każdej gry. Przeglądarkowe również mają swoje mankamenty.

Przeciętna przeglądarkowa gra MMOSG ma swój boom przez 0,5-2,5 roku później albo właśnie przez złe decyzje, lub też przez znudzenie produktu gra podupada.

Będąc szczerym The West zalicza się raczej do kategorii przeciętnych.

Mając na uwadze cykl życia produktu (bo TW to produkt, tak samo jak GTA, SimCity czy inna gra)
cykle-zycia-produktu.jpg

To TW umieszczałbym już pod koniec fazy nasycenia, jeśli już nie początek schyłku.

Gra już swoje lata ma, i 2.0 nie przyniosło raczej rezultatów zamierzonych bo starzy gracze w masowej ilości nie powrócili na stare śmieci. Efekt był porównywalny do odgrzanej taniej pizzy w mikrofali.

Reasumując:
  • Liczba graczy cały czas będzie spadać
  • W przeciągu następnych 12 miesięcy na pewno zostaną zamknięte (scalone) kolejne serwery
  • Akcji bryłkowych będzie więcej/na stałe zagoszczą w harmonogramie TW

IG po prostu chce wycyckać cukierka do końca, bo etap 'dojnej krowy' już dawno minął, więc teraz bierze się za metodę że tak ujmę rabunkową.

Ot, taka analiza sytuacji.


/Edit:
(facepalm) już tyle razy się to przewijało, a ludzie dalej nie rozumieją że utrzymanie gry na chodzie nie jest darmowe, więc spróbujmy tak:

musimy waczyć z bryłkowiczami, już nie mówię o premium na enegrię czy automatyzację, ale zwykłe kupowanie umiejek, to tak jakby grać w gry z kodami, tacy goście się jarają że są świetni, a tak naprawdę są SŁABI bo bez kasy nic nie znaczą

Zadanie dla Ciebie:
El Terrible jest właścicielem firmy obsługującej kilka gier przeglądarkowych, na skutek różnorakich działań aktualna liczba klientów gry "ABC" spadła o 50 %, a wpływy z dochodowych produktów tejże gry o 90 %. Przez miesiąc gra generowała straty w wysokości 30 000 Euro, został zwolniony cały dział ds innowacji gry ABC oraz zostały zmniejszone koszta stałe przez zmniejszenie liczby koniecznych dla funkcjonowania gry serwerów. Jednak mimo tych działań gra przez kolejne cztery miesiące przyniosła łącznie 50 000 Euro strat.
Co zrobi El Terrible z przynoszącą straty grą?
a) zakończy działanie serwerów i zamknie grę
b) doda kolejne płatne produkty które zaoferują dogodniejsze warunki gry - w celu zwiększenia sprzedaży
c) doda nowe aktualizacje - j/w
d) zakończy działanie gry gdyż nie ma innej możliwości po zmniejszeniu wydatków do niezbędnego minimum
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
IG po prostu chce wycyckać cukierka do końca, bo etap 'dojnej krowy' już dawno minął, więc teraz bierze się za metodę że tak ujmę rabunkową.
Hahahaha, Ty jak coś pierdykniesz szefie to od razu weselej :D
Ja tam już się na święta szykuję :D Karta do telefonu kupiona :)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Najwyraźniej ja i niektóre osoby piszące w tym temacie żyjemy w różnych realiach. Dla mnie bowiem, nie jest niczym dziwnym, że firma nastawiona na generowanie zysku chce zarobić. Jeżeli chodzi o rynek PL to wcale tak wesoło nie jest z tym zarabianiem. Kiedyś ktoś rzucił na forum posta, że połowa graczy kupuje bryłki pod stare premium. Mało się wtedy nie popłakałem. Gdybyście zobaczyli ile osób faktycznie kupuje bryłki to byście sami zaczęli zachęcać do kupowania bryłek. Uwierzcie mi na słowo, bo danych oczywiście żadnych podać nie mogę (do większości i tam nie mam dostępu), że IG wcale nie zarabia wiele na polskich światach. Kolejna sprawa to taka, że musi wyjść na plus, nawet minimalny ale musi. Inaczej po porostu interes się nie będzie opłacał. Nieopłacalne interesy się zamyka. Prawda? Koszty stałe są i to spore. Ruch sieciowy tani nie jest, maszyny się psują (tak, tak psują ciągle, nawet sobie nie wyobrażacie jak często podają głupie dyski twarde). Wszystko kosztuje, ponieważ nie ma nic za darmo. Niektórym z Was się tylko wydaje, że coś jest za darmo. Nie ma nic! Chcielibyście grać za darmo, mieć takie same przedmioty i szanse jak Ci co kupują bryłki i utrzymują grę. A niby z jakiej racji, zapyta ktoś kto płaci? Skoro nic z tego nie mam, to po co płacić. Przestanie płacić, gra zostanie zamknięta i nie będzie nikt grał, ani za darmo ani za bryłki. Proste. Nie dziwcie się więc, że IG chce osiągnąć przychód ze sprzedaży bryłek. Jeżeli kiedyś będziecie mieć własne działalności gospodarcze, to będziecie robić dokładnie to samo, maksymalizować przychody minimalizując koszty, a jeżeli nie będziecie, to znaczy, że coś jest nie tak z Waszym tokiem myślenia. Pisanie, że IG zdziera jest bez sensu. Równie dobrze można by zarzucić piekarzowi, że obok najtańszego chleba wprowadził do sprzedaży drogie, ale bardzo smaczne bagietki. Szkoda, że przy każdej tego typu akcji muszę przypominać, że IG to zwykła firma jakich miliony na świecie, firma której obowiązkiem jest generować dochód, tyle tylko że zamiast sprzedawać chleb, czy samochody sprzedaje wirtualne rzeczy. Dajcie więc spokojnie tym co chcą kupić te bryłki, zagrać sobie w tej wielkanocnej imprezie a Ci co uważają, że szkoda pieniędzy na wirtualne rzeczy, po prostu nie kupią nic. Nie będą mieli niebieskiego zestawu? Ano nie będą, ale tak jak pisałem wcześniej, ci co płacą muszą mieć lepiej, niż ci co nie płacą! Przeanalizujcie inne darmowe gry z opcją płatnego sklepu (tzw f2p) a zobaczycie, że TW pod tym względem jest bardzo wyważone. BTW, czy ktoś kiedyś widział na tym forum, chociaż jeden wpis dziękujący graczom kupującym bryłki, za to, że dzięki nim możemy grać za darmo? Ja sobie nie przypominam takiego. Dziękujemy.
 
Tak.. ale zauważcie większy zysk będzie jak zrobicie większą ilość bryłek taniej, czy większy zysk będzie jak zrobicie mniejszą ilość bryłek drożej (jak to jest teraz)? Im więcej promocji na bryłki tym więcej osób kupi... Ostatnio polski TW dawał kurtkę weterana a co dawał niemiecki TW? 400 bryłek dla każdego gracza...
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Tak.. ale zauważcie większy zysk będzie jak zrobicie większą ilość bryłek taniej, czy większy zysk będzie jak zrobicie mniejszą ilość bryłek drożej (jak to jest teraz)? Im więcej promocji na bryłki tym więcej osób kupi...

Tak coś czułem, że dział marketingu IG jest niekompletny. Teraz mam pewność już.

Ostatnio polski TW dawał kurtkę weterana a co dawał niemiecki TW? 400 bryłek dla każdego gracza...

Po prostu uwielbiam, wręcz kocham ludzi co nie wiedzą a się wypowiadają.
Polski TW też dawał 400 bryłek. Poczytaj forum nasze nawet.
Było to zrobione w ten sposób, że część graczy dostała link na kurtkę a część na bryłki a ponoć jeszcze część dostawała goły link bez niczego. Podział był bez względu na kraj. Zarówno Polacy jak i Niemcy dostawali i takie i takie linki.
 

DeletedUser29127

Gość
Gość
Na dodatek "Freeman" oznacza "człowieka wolnego"
Uwierz mi że ci zostali i graja w westą już raczej wolnymi ludźmi nie są :D,Mateo poniekad ma racje ceny bryłek są za drogie jak na nasz kraj,wystarczy spojrzec na holenderski desant na Arioznie jak obwieszeni cudami chodzą ,dla nich może i cena przystepna ale nie porównujmy zarobków w Europie Zachodniej do naszych krajowych......Cóż po tym jak wtopiłem ponad 1500 obli na darmowe losowanie na boze i lipę dostałem.tym razem sobie odpuszczę i bede próbował li tylko za "free" lub podkupić z rynku wtórenego od nababów ::P:
 
Status
Zamknięty.
Do góry