Ekstraklasa 09-10

  • Rozpoczynający wątek Joe Buffalo
  • Data rozpoczęcia

Kto będzie mistrzem? (obiektywnie proszę :))


  • W sumie głosujących
    54
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Co sądzicie o obecnych rozgrywkach Ekstraklasy 2009-2010? Jestem zaskoczony słabą dyspozycją Lecha Poznań, świetną grą Wisły (myślałem, ze po Levadii Biała Gwiazda będzie grać tak samo dennie), ale najbardziej zdziwiony jestem wysokimi miejscami Piasta, Polonii B. oraz Ruchu. I oczywiście gratulacje dla Michała Probierza i piłkarzy z Białegostoku, za to, że Jaga szybko nadrobiła te punkty ujemne.;)
 

DeletedUser13846

Gość
Gość
ja strasznie martwie sie postawa lecha, gdyz jet to moj ulubiony klub. po sezonie myslalem ze zabojuja polska lige i nie tylko, a tu klapa...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak, Lech był faworytem, szkoda tych karnych z Brugge :(.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A mi to ryba kto będzie mistrzem a kto nie.. i tak każdy z klubów znów się skompromituje w następnych rozgrywkach LM/LE (Ligi Mistrzów i Europejskiej). Wyobrażacie sobie mistrza Polski Ruch Chorzów/Piast Gliwice? I jakie baty dostaje z dajmy na to mistrzem Andory? Szara rzeczywistość
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm.. bo co? Własnego zdania nie można wyrazić?
Ta liga to dno, tak samo jak polska piłka, jedynie reprezentacja coś czasem gra. Co do ligi.. teraz Czygrynskiy z Szachtara przeszedł do Barcy za około 25 mln €, a my dalej musimy się podniecać najwyższym transferem janczyka (coś koło 4 mln € do CSKA) -_-
Nie byłbym zdziwiony gdy za rok każdy z klubów odpadnie w pierwszej rundzie z jakimś super gigantem z gruzji/san marino/liechtensteinu czy wysp owczych..
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oj Binox. Słabą masz wiarę. Mi od urodzenia wpajano że Wisła Kraków jest dumą tego narodu i ja się tego trzymam. Mimo porażki z Levadią czy jakimkolwiek innym klubem zawsze będę jej kibicem i będę wierzył że w końcu osiągnie upragniony awans do ligi mistrzów, bo tak się na pewno stanie. B. Cupiał na pewno o tym marzy bo będą to wielkie pieniądze dla niego co oznacza także lepszych zawodników, stadion, czy kadrę trenerską. Zobacz teraz jak Wisła gra w lidze. Jest nipokonana i mam nadzieję że po raz kolejny udowodni że jest warta fazy grupowej ligi mistrzów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
sam osobiście jestem z Bytomia :cool: ale mistrza będzie mieć oczywiście Lech ; >
 

DeletedUser

Gość
Gość
podniecać najwyższym transferem janczyka (coś koło 4 mln € do CSKA) -_-

5 mln - Murawski do Rubina -_-

piotrekek - tez jestem kibicem Wisły na dobre i na złe. A propos, na jakie ustawienie zdecyduje się Skorża po powrocie Boguskiego i Garguły? Może wciąż 4-4-2?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Nie wydaje mi się żeby Garguła dobrze wkomponował się w ten zespół. Może po jakimś czasie ale na pewno nie od razu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
5 mln - Murawski do Rubina -_-

Haha, chyba dolarów:rolleyes: Oficjalnie mówiono o 2,5-3mln € (na wikipedii podane 4,5 mln $)


Wisła jest najlepsza, w tym sezonie pewnie znowu wygrają, ale ja nie krytykuję Wisły, a poziom tej ligi. Levadia - mistrz estonii, pokonała zespół, który idzie jak burza w ekstraklasie. Wniosek? Słabiutka liga estońska której mistrz dostał cięgi od Debreczyna. A potem? 5:0 od Galatasarayu (czy jak tam się to pisze) spokojnie ograłaby wszystkie kluby z naszego kraju
NAC Breda - zespół który nie dał szans polonii dostaje 1-3 i 6-1 od Villarealu, Broendy - no cóż, oni chociaż powalczyli z herthą, ale też nie przeszli.

Niedługo spadniemy do elitarnego grona lig Andory i Wysp Owczych
 

DeletedUser

Gość
Gość
Haha, chyba dolarów:rolleyes: Oficjalnie mówiono o 2,5-3mln € (na wikipedii podane 4,5 mln $)


Wisła jest najlepsza, w tym sezonie pewnie znowu wygrają, ale ja nie krytykuję Wisły, a poziom tej ligi. Levadia - mistrz estonii, pokonała zespół, który idzie jak burza w ekstraklasie. Wniosek? Słabiutka liga estońska której mistrz dostał cięgi od Debreczyna. A potem? 5:0 od Galatasarayu (czy jak tam się to pisze) spokojnie ograłaby wszystkie kluby z naszego kraju
NAC Breda - zespół który nie dał szans polonii dostaje 1-3 i 6-1 od Villarealu, Broendy - no cóż, oni chociaż powalczyli z herthą, ale też nie przeszli.

Niedługo spadniemy do elitarnego grona lig Andory i Wysp Owczych

Te cięgi od Debreczyna to dwie porażki po 0:1, więc rozmiary porażki nie były tak duże, a z Galatasaray Levadia odpadła już Lidze Europy, ale przyznaję, że porażka z turecką drużyną była ogromna. Villareal z łatwością pokonał NAC, ale to już jest wyższa półka. A na pewno byłoby sensacją, gdyby Broendby przeszła Herthę.

Na koniec: w ostatnim plebiscycie na najlepszą ligę liga estońska była 20 miejsc wyżej od Polski:) więc może coś w twoich słowach jest;). Liga polska została zidentyfikowana na 79 chyba miejscu razem z węgierską. Ale nie jest to zbyt wiarygodne, bo np. liga chilijska zajęła 9. miejsce:).

piotrekek - właśnie tym się najbardziej martwię, ale może chociaż Boguski wróci i będzie grał świetnie jak dawniej. Zresztą wczoraj w wywiadzie Brożek mówił, że z wszystkich napastników najlepiej wsółpracuje sie mu z Rafałem. Obstawiam następujący skład Pawełek-Pi. Brożek, Głowacki, Marcelo, Alvarez(Singlar)-Kirm, Sobolewski, Garguła(Diaz), Małecki(Łobodziński)-Boguski, Brożek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Mi nawjbardziej szkoda meczu Areczki z wisłą, taki samobój... a w wiadomościach "wisła pewnie zdobywa kolejne 3 pkt", choć to na jej połowie cały czas grano, ale coż...
Najfajnieszy mecz Cracovia - lech 1:0:D, super był też z legią jacy wkurzeni byli:rolleyes:...
CRACOVIA
 

DeletedUser13846

Gość
Gość
nie opowiadaj mi o meczu cracovi z lechem -,-" tam dobry sendzia dalby 2-3 karne...
 

DeletedUser14875

Gość
Gość
ja po czesci zgadzam sie z pierwszym postem jesli chodzi o niespodzianki.
wilczek z glikiem szaleje w piascie, brzyski w ruchu, i jeszcze ten litwin w lechii(nie pamietam nazwiska:D) liga moze byc o wiele ciekawsza niz zwykle
 

DeletedUser

Gość
Gość
i jeszcze ten litwin w lechii(nie pamietam nazwiska:D)

Nie jest Litwinem tylko Łotyszem a nazywa się Ivans Lukjanovs :D. Czekam, aż się przełamie ze strzelaniem bramek, w końcu był zawodnikiem ostatniej rundy wiosennej w lidze łotewskiej. Zgadzam się z Tobą, że liga jest emocjonująca, przecież np. Lechia, która przecież w sezonie 08-09 walczyła o utrzymanie, teraz zajmuje jedną z czołowych lokat w lidze!

Do Wojownik-Galicji: Racja, Lenczyk czyni cuda :). Najpierw awans z Zagłębiem, a potem wyciągnięcie Cracovii z dołka. Bardzo się cieszę, że przywrócił do składu Arka Barana, to naprawdę dobry piłkarz, niesłusznie skreślony przez Płatka. A przejście Matusiaka z Widzewa do Pasów to jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy transfer w tym okienku transferowym :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
nie opowiadaj mi o meczu cracovi z lechem -,-" tam dobry sendzia dalby 2-3 karne...

szkoda że jednemu naszemu podstawowemu napastnikowi (Ślusarski) "który udawał faul" zerwano wiązadła (coś w kolanie) w każdym razie nie będzie grał przynajmniej do końca tej rundy ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda, że z Matusiakiem tylko jeden zagrał mecz :(.
 
Status
Zamknięty.
Do góry