Ekstraklasa 09-10

  • Rozpoczynający wątek Joe Buffalo
  • Data rozpoczęcia

Kto będzie mistrzem? (obiektywnie proszę :))


  • W sumie głosujących
    54
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Gdy tak dalej pójdzie to sezon zakończy nam się juz na koniec tej rundy. Lech traci co może, Legia też nie imponuje. Jedynie Wisełka gra to co należy. Spokojnie wygrywa. I mecz z Arką wcale nie był gorszy - zasłużona wygrana. Mistrza mam nadzieję wyłoni już jesień. Binox znany jest poziom polskiej piłki, ale jak mamy wygrywać gdy mamy budżet 1/500 tego co średniaki Europy?

Ruch gra dobrze jednak zdaje się być Arką z zeszłego roku (dobry początek), Piast może być rewelacją. Ciekawa rywalizacja o 2 miejsce...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak jż jesteśmy przy Arce, to sądzę, że Dariusz Pasieka poukłada ten zespół, Dariusz Żuraw skończył karierę, więc w zespole z Gdyni nie ma lidera z prawdziwego zdarzenia, mimo to zółto-niebiescy w najelpszym wypadku będą może 6-7.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wyobrażacie sobie mistrza Polski Ruch Chorzów/Piast Gliwice? I jakie baty dostaje z dajmy na to mistrzem Andory? Szara rzeczywistość

Taa Ty byś lepiej zagrał :D

Ja kibicuję Ruchowi i wierzę, że zajmą miejsce w pierwszej szóstce(no 5 lepszych może od nich jest ale reszta to słabizna). No i cieszy mnie to, że wysoko są zespoły ze śłąska. Szkoda że Ruch przegrał z Wisła, bo taką levadie by rozgromil. A co do mistrza polski? Ktokolwiek by nie grał i tak na końcu okaże się, że jednak najlepsza z najsłabszych jest Wisła...
 

DeletedUser

Gość
Gość
wierzę, że zajmą miejsce w pierwszej szóstce.
Zgadzam się, nawet w pierwszej piątce. Popatrz tylko na słabość wysoko notowanych w poprzednim sezonie zespołów: GKS Bełchatów, Polonia Warszawa, nawet Legia nie ma pomysłu na grę.

Szkoda że Ruch przegrał z Wisła, bo taką levadie by rozgromil.
Może coś w tym jest :D. Chociaż logistyka mówi coś innego: Ruch-przegrał z Wisłą, Wisła z Levadią, a więc jeśli Ruch nie pokonał słabszej drużyny, to nie ma szans z lepszą. Oczywiście to tylko teoria:)...

Z racji wczorajszego meczu chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat: selekcjoner. Beenhakker już dawno jest przymierzany do odejścia, PZPN raczej tego nie zrobi, bo odszkodowanie za rozwiązanie kontraktu będzie za wysokie, ale pogdybać nie zaszkodzi. Myślę, że świetnym kandydatem byłby ktoś z poniższych: Kasperczak, Zieliński, Smuda, Lenczyk, ewentualnie Fornalik, bo Kafarski powinien nabrać jeszcze doświadczenia. Moim zdaniem najlepszy jest Kasperczak: obecnie bez pracy, ale doświadczony, duże osiągi, raczej małe wynagrodzenie. Pominąłem Tarasiewicza (nie za bardzo widać efekty pracy ze Śląskiem), Skorżę (bo nie jeden raz pokazał, że rozgrywki międzynarodowe nie są jego specjalnością), a Majewski, Kaczmarek, Urban, Engel - te nazwiska do kadry nie pasują; coś mi mówi, że nie byłby to dobry wybór na posadę trenera pierwszej reprezentacji. Na koniec dodam, że denerwuje mnie przywiązanie Beenhakkera do niektórych reprezentantów - Krzynówek, Komorowski, Roger, Załuska, Trałka, Łobodziński - oni nie przydają się kadrze, czterech pierwszych siedzi na ławce rezerwowych, a dwóch ostatnich formą nie grzeszy. Może powinniśmy sięgnąć po perspektywicznych zawodników z Ekstraklasy? Piotr Brożek, Glik, Małecki, Rybus, Grosicki i wielu innych - oni mogliby się wypromować. Leo zrobił świetnie powołując Rzeźniczaka, już pojawiły się spekulacje transferu do Sochaux...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z racji wczorajszego meczu chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat: selekcjoner. Beenhakker już dawno jest przymierzany do odejścia, PZPN raczej tego nie zrobi, bo odszkodowanie za rozwiązanie kontraktu będzie za wysokie, ale pogdybać nie zaszkodzi. Myślę, że świetnym kandydatem byłby ktoś z poniższych: Kasperczak, Zieliński, Smuda, Lenczyk, ewentualnie Fornalik, bo Kafarski powinien nabrać jeszcze doświadczenia. Moim zdaniem najlepszy jest Kasperczak: obecnie bez pracy, ale doświadczony, duże osiągi, raczej małe wynagrodzenie. Pominąłem Tarasiewicza (nie za bardzo widać efekty pracy ze Śląskiem),

Trochę się tu mylisz. Kasy akurat kasperczak troche będzie musiał dostać. Poza tym ja na miejscu PZPN nie zatrudniał bym na miejscu selekcjonera trenera, który spuścił jeden z najbardziej utytułowanych klubów Polski do I ligi( ja ich akurat nie lubię ale szkoda ze nie bedzie derbów śląska:()

A jak już jesteśmy przy reprezentacji to podam tutaj jedenastkę, którą chciałbym kiedyś zobaczyć. Ale to jak już Benhakker odejdzie niestety:(

Bramka: Malarz. Boruc jest dobry ale mam już dość jego kiksów. Trzeba wsiąść kogoś innego. Ewentualnie Pilarz. Obecnie najlepszy bramkarz ekstraklasy.
Obrońcy:
Z lewej Gancarczyk- po powrcoie do lecha za dobrze się nie prezentuje ale lepszych nie ma(krzynówek to porażka)
Środek:
Sznaucner: chciałbym go zobaczyć kiedyś w reprezentacji. Ma już swoje lata ale doświadczony obrońca zawsze się przyda.
Sadlok: Wg. mnie najlepiej prosperujący polski obrońca. Świetnie przezentuje się w jesiennych meczach Ruchu. Na tą pozycję ewentualnie Dudka.
Prawa: Wojciech Grzyb: dziwię się, że ten piłkarz nie gra w reprezentacji. Co roku ratował Ruch przed spadkiem, teraz może zapewnić mu wyskoie miejsce. Ewnetualnie rzeżniczak.
Pomoc:
Lewa: Peszko. Najlepszy pomocnik ekstraklasy.
Środek: Obraniak(nie musze tlumaczyc dlaczego)
Kamil Wilczek: kolejna nadzieja polskiej piłki.
Prawa strona: Łukasz Piszczek miał trochę za mało szans by sę pokazać, a na euro grał dobrze.
Atak:
Jeleń i Wichniarek. Tłumaczyć nie musze.
Rozstawienie 4-4-2

To tyle z mojej strony. Sorry za orty
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bramka: Malarz. Boruc jest dobry ale mam już dość jego kiksów. Trzeba wsiąść kogoś innego. Ewentualnie Pilarz. Obecnie najlepszy bramkarz ekstraklasy.
Obrońcy:
Z lewej Gancarczyk- po powrcoie do lecha za dobrze się nie prezentuje ale lepszych nie ma(krzynówek to porażka)
Środek:
Sznaucner: chciałbym go zobaczyć kiedyś w reprezentacji. Ma już swoje lata ale doświadczony obrońca zawsze się przyda.
Sadlok: Wg. mnie najlepiej prosperujący polski obrońca. Świetnie przezentuje się w jesiennych meczach Ruchu. Na tą pozycję ewentualnie Dudka.
Prawa: Wojciech Grzyb: dziwię się, że ten piłkarz nie gra w reprezentacji. Co roku ratował Ruch przed spadkiem, teraz może zapewnić mu wyskoie miejsce. Ewnetualnie rzeżniczak.
Pomoc:
Lewa: Peszko. Najlepszy pomocnik ekstraklasy.
Środek: Obraniak(nie musze tlumaczyc dlaczego)
Kamil Wilczek: kolejna nadzieja polskiej piłki.
Prawa strona: Łukasz Piszczek miał trochę za mało szans by sę pokazać, a na euro grał dobrze.
Atak:
Jeleń i Wichniarek. Tłumaczyć nie musze.
Rozstawienie 4-4-2


Jesli w 4-4-2...

Boruc-Piotr Brożek (Gancarczyk), Glik, Sadlok, Grzyb-Peszko, Obraniak, Wilczek (Murawski), Małecki-Jeleń, Paweł Brożek (Wichniarek, Boguski). Oto moja jedenastka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3232

Gość
Gość
Łoooo... a się zagalopowaliście z tym składem. Piotr Brożek vel kiks? Gancarczyk owszem. Boże, Glik, Sadlok, Grzyb, gdzie tu doświadczenie? Żewłakow, Dudka, no i Wasyl (MARCIN TRZYMAJ SIĘ !).-Peszko, Murawski, Obraniak, M. Lewandowski (ewentualnie Małpecki)- Lewandowski, Jeleń(ew. Brożek). To jest optymalny skład. Jeżeli chodzi o 4-4-2.

Kolego, że tak pozwolę sobie zażartować, widać, że kibicujesz Wiśle.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hahahaha! Tylko mi nie mów, ze Grzyb nie ma doświadczenia! Piotr Brożek vel kiks? Podaj mi chociaż jeden kiks to ci uwierzę. M. Lewandowski - skrzydłowy? Żal. R. Lewandowski w ataku? Niedoświadczony, chyba, że na ławkę rezerwowych.

Kibicuję Wiśle, ale jestem obiektywny, ale ty, dając Lewego na skrzydło, sądząc, że 32 chyba letni Grzyb jest niedoświadczony, to musisz ogladać TYLKO mecze reprezentacji. Rozgrywki klubowe też są ważne. Wisła gra najładniejszy obecnie futbol w Polsce a na koniec 'Kolego, że tak pozwolę sobie zażartować, widać, że nie znasz się na piłce, a to jest temat dla fachowców, a nie dla 10-letnich dzieci neo'.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Łoooo... a się zagalopowaliście z tym składem. Piotr Brożek vel kiks? Gancarczyk owszem. Boże, Glik, Sadlok, Grzyb, gdzie tu doświadczenie? Żewłakow, Dudka, no i Wasyl (MARCIN TRZYMAJ SIĘ !).-Peszko, Murawski, Obraniak, M. Lewandowski (ewentualnie Małpecki)- Lewandowski, Jeleń(ew. Brożek). To jest optymalny skład. Jeżeli chodzi o 4-4-2.

Kolego, że tak pozwolę sobie zażartować, widać, że kibicujesz Wiśle.

mówię o Wojciechu Grzybie a nie o jakimś innym(w wiśle to podgrzybki są:D nikogo nie urażając)
 

DeletedUser3232

Gość
Gość
Hahahaha! Tylko mi nie mów, ze Grzyb nie ma doświadczenia! Piotr Brożek vel kiks? Podaj mi chociaż jeden kiks to ci uwierzę. M. Lewandowski - skrzydłowy? Żal. R. Lewandowski w ataku? Niedoświadczony, chyba, że na ławkę rezerwowych.

Kibicuję Wiśle, ale jestem obiektywny, ale ty, dając Lewego na skrzydło, sądząc, że 32 chyba letni Grzyb jest niedoświadczony, to musisz ogladać TYLKO mecze reprezentacji. Rozgrywki klubowe też są ważne. Wisła gra najładniejszy obecnie futbol w Polsce a na koniec 'Kolego, że tak pozwolę sobie zażartować, widać, że nie znasz się na piłce, a to jest temat dla fachowców, a nie dla 10-letnich dzieci neo'.

Oj proszę Cię.
Źle napisałem, nie pisałem pod względem ustawienia, tylko jak leci. Oczywiście, że M. Lewandowski w środku pomocy, a Obraniak na skrzydle.

Dziecko neo? Człowieku mam 24 wyjazdy na Cracovię i zgody, chcesz na privie Ci napiszę jakie i Ci udowodnię.
 

DeletedUser10888

Gość
Gość
ja od dziecka kibicuje arce , lechowi i cracovi
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja to lubie Legie Warszawe i może byc Wisła Kraków
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja to lubie Legie Warszawe i może byc Wisła Kraków

Hmmmm.... Tyle, że te dwie drużyny są wrogami od niepamiętnych czasów...

No, dzisiaj szlagier! Lech podejmuje Wisłę :) Obstawiam na remis, bądź niskie zwycięstwo Wisły, bo coś mi mówi, że Jasmin Burić będzie miał dziś dobry dzień :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żal mi ludzi, którzy nie mają drużyny żużlowej w swoim mieście i muszą się podniecać kaleczącymi się piłkarzami.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja strasznie martwie sie postawa lecha, gdyz jet to moj ulubiony klub
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czas odświeżyć temat... Jak myślicie, będą jakieś zmiany w tabeli w rundzie wiosennej? Ja mam nadzieję, że mniejsze zło czyli Legia wyprzedzi jeszcze wisłę. Znam parę rymowanek o wiślę, ale cenzura nie pozwala mi ich napisać. Legia jeśli wygra to może nie skompromituje polski tak jak Wisła. Co do dalszych miejsc- dużo tutaj będzie zależało od postawy Ruchu, Lechii i Polonii Bytom. Jeśli utrzymają formę z jesieni(mam nadzieję, że Ruch utrzyma) mogą sporo namieszać. Kto wie, czy taka polonia bytom, w której może nie ma kasy, ale są chęci nie zaprezentowała by się w lidze europejskiej lepiej niz lech czy wisła, gdzie większość graczy osiągnęła już szczyt i spoczęła na laurach, a ci, którym zależy nie są w stanie pociągnąć druzyny do dobrej gry?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Łał, w 2 dni 3 zmiany trenerów - poleciały głowy Fornalaka, Urbana i Skorży...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żal mi ludzi, którzy nie mają drużyny żużlowej w swoim mieście i muszą się podniecać kaleczącymi się piłkarzami.

Co ma żużel do piłki nożnej? Poza tym, znawco żużlu, kluby w Polsce są bodajże w 10 miastach i najczęściej tam podniecają się żużlem bo klubów piłkarskich nie ma. W sensie że znanych.

A to jest temat o ekstraklasie- do dyskusji. O innych dyscyplinach pisz w innych tematach.

@UP: No to może teraz Wisła zacznie słabo grać :p Ruch wciąż ma szanse na tytuł.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wypełniając tę Ankietę przed sezonem nawet przed rundą zaznaczył bym Patriotycznie - Legia - ale tam było napisanie realistycznie czyli w tym momencie Lech.
 
Status
Zamknięty.
Do góry