Forty - zapowiadana zmiana

  • Rozpoczynający wątek triglav77
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że ta zmiana jest...

  • Dobra

    Głosy: 133 42,5%
  • Zła

    Głosy: 180 57,5%

  • W sumie głosujących
    313
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
W sumie to fakt że czat byłby lepszy niż zmiana limitów a dałaby podobny efekt w postaci bonusu dla atakujących...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie to jest niepotrzebna zmiana.Atakujący muszą mieć trudniej bo atakują ;p A ten bonus to według mnie zniszczy forty (jeden plus to te nowe wyglądy).
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja uważam że dobrze, że wreszcie może być więcej atakujących niż obrońców, bo według jakiegoś tam średniowiecznego stratega (wybaczcie, zapomniałem kogo :) ) stosunek atakujących do obrońców powinien być 7:1.

I dobrze, że jest różnica między pojemnością fortów, ale powinny małe forty być np. 100 - 120, średnie 140-160, a duże 180 - 200 i wtedy by było fajnie...

Bo co prawda nie widziałem miasta mającego 50 mieszkańców (real) ale nie widziałem też fortu który mieści ladaco... 40 żołdaków, no bez przesady...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się nie podobają te małe limity. Co do różnicy atak/obrona nie mam zdania. To trzeba sprawdzić "w praniu". W sytuacji w której mały fort ma 40 obrońców jest niemożliwe zdobycie go, bo jest mało miast, które nie dadzą rady wystawić 40 mieszkańców do obrony. Tylko na S10 są forty z małymi bonusami, które nie zrównoważą różnicy atakujących i broniących. Aby zdobyć 1 fort. trzeba będzie atakować nie jak do tej pory na 3 forty, ale na 10.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Limity dla wielkości fortów okey, ale dla dużego można by wprowadzić conajmniej 200 osób, było już wiele bitw gdzie zainteresowanych było dużo więcej niż możliwych.

Jeżeli chodzi o większą liczbę atakujących to jest to do przełknięcia, w końcu takie są realia że atakujących powinno być więcej. Ale dla zgranej ekipy nie będzie teraz przeszkód aby zdobyć fort, jeżeli potrafi zdobyć w bitwie 128 vs 128 to teraz będzie miała jeszcze łatwiej. Dlatego obrońcom powinno się jakoś pomóc bronić fort, na pewno bonusy powinny być większe, i działać na terenie całego fortu, nieważne czy na wieży czy na murze czy przy fladze. I można by poszerzyć mury aby przynajmniej dwóch obrońców mogło stanąć jeden za drugim.

Tak dla zmian ale nie w tej formie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
To już zostało sprawdzone w praniu.

Walki fortowe z S10

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 78 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 62 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

Czy wymaga to komentarza jak będą wyglądać walki przy 140 na 120?

Napiszę jeszcze i tutaj. Zmiany w tej postaci zniszczą grę.
Namawiam i tutaj graczy choć trochę znających się na fortach, aby zagłosowali na "zła"
(chociaż nie wiem czy ta ankieta cokolwiek da :/)
 

DeletedUser

Gość
Gość
głosowałem na NIE.... podobnie jak Triglav brałem udział w bitwach 128:128 gdzie atakujący bez problemów wygrali.. ułatwiać nam jeszcze bardziej nie trzeba.. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
szkoda tylko że na "222339 Graczy" jakimi szczyci się ta gra tak mało się wypowiada... ale mimo tego głos jest jeden "nie zmniejszać limitów" i tak jest masa graczy którzy nie mogą się załapać na bitwy a by chcieli, a ja powiem szczerze jak nie będę mógł walczyć w fortach to z gry zrezygnuję, grałem już jak nie było fortów i gra jak większość sieciówek po prostu się ludziom znudzi, walka o forty jak już pisałem to perełka tej gry i tylko idiota by z tego rezygnował
 

DeletedUser16653

Gość
Gość
forty

ta zmiana że atakujących jest więcej jest zrozumiała, ale nie powinno byc tak małych limitów ludzi... na ś10 jestem w koalicji w której przychodzi nawet po 300 osób i musimy wyrzucac ;/ później są pretensje typu "czemu mnie wyrzuciliście"itp., no rozumiem że małe koalicje bądź pojedyncze miasta nie mogą przejmowac fortów i dlatego niech będą te małe forty tak jak będzie wprowadzone, ale już w dużych powinny byc limity wyższe (tak ze 180/200)
 

DeletedUser

Gość
Gość
To jest równanie w dół!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masa graczy nie potrafiła się na tyle zorganizować aby zdobyć jakikolwiek fort. Więc twórcy gry postanowili ułatwić dzieciom z piaskownicy zdobywanie fortu. Typowe zachowanie nieudaczników. Zamist równać w górę, wolą lepszych graczy i lepiej zorganizowane miasta ściągnąć do swojego poziomu.

Do tej bardzo trudno było się słabszym graczom dostać na bitwę. Teraz będzie to niemożliwe. Bo gdy atakowany będzie mały fort, to szybko wszystkie miejsca zapełnią gracze z wysokimi poziomami a dla słabszych zabraknie miejsc - choć atak na mały fort jest z typu treningowych i przy dotychczasowych ilościach miejsc można było dla słabszych graczy wygospodarować kilkadziesiąt miejsc.
Przy atakach na duży fort idzie za dużo kasy, aby dopuszczać do zabawy słabszych graczy - tylko najlepsi się dostaną.
Brutalna prawda, ale prawda.
Twórcy tej poprawki zabiorą słabszym graczom możliwość uczestniczenia w bitwach fortowych.
Można było zróżnicować liczbę graczy ale idąc w górę a nie w dół, albo przynajmniej nie schodzić poniżej 80 uczestników przy małym forcie.

Piszę to wszystko jako bardzo doświadczony gracz fortowy i powiem wam, że zwiększenie liczby atakujących jest chybionym pomysłem. Przy równej ilości graczy 128 na 128 zdobywaliśmy forty mają na koniec przewagę kilkudziesięciu graczy.
Tworzenie sztucznych ułatwień jest niepotrzebne. Od tego ma się głowę na karku, aby samemu wymyślić taktykę i potem ją zrealizować.

pozdrawiam
mio73
 

DeletedUser3004

Gość
Gość
Zgadzam sie z Mio tylko nooby moga chciec takiej aktualizacji ktora zmienia gre na gorsze bo nie potrafia sie zorganizowac i zdobyc fortu 128vs128 jest to wszystko smieszne Ja sie moge zalozyc ze nawet tworcy gry nie byli wstanie zdobyc fortu na swoim beta serverze jak testuja bitwy wiec zakladam ze z tad biora sie te zmiany
 

DeletedUser16838

Gość
Gość
Ta zmiana bardzo mi się nie podoba. Teraz będąc w silnej koalicji na s10 mam wielki czasami problem aby dostać się na bitwę o fort. W tym momencie moje szanse są zrównane do zera. :mad:

Takimi zmianami twórcy chcą tylko zniechęcić a nie zachęcić graczy do zabawy.:(

Jak chcą zmienić coś w walkach o fort to powinni podnieść limity graczy w jednej bitwie albo zupełnie zrezygnować z tego wymogu. Limit do 250 graczy - moje marzenie ;)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
To już zostało sprawdzone w praniu.

Walki fortowe z S10

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 78 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 62 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

O czym to świadczy? O niczym. Mam podobne raporty tylko wyniki odwrotne.
 

DeletedUser16838

Gość
Gość
O czym to świadczy? O niczym. Mam podobne raporty tylko wyniki odwrotne.

świadczy to o tym że idzie wygrać 128/128 przez atakujących i nie trzeba zmieniać proporcji na korzyść atakujących ;)\
bo iddzi to wygrać

brałam udział w takich walkach i wiem że jest to możliwe :D
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
Propozycja

Wprowadźcie te zmiany ale w zamian dajcie graczom coś nowego !
Dajcie nam dwa, trzy nowe forty (w skali całego świata)... forty, w których było by ograniczenie 200/200. Były by to forty, które dawały by prestiż dużym sojuszom i to właśnie w tych fortach wielkie sojusze mogły by się wyszaleć.

Dajcie nam to czego potrzebujemy - dużo dobrej zabawy w licznym gronie.
Mam już dość komunikatów, z których dowiaduje się, że nie załapałem się do bitwy o fort bo brakło miejsca :/
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem dobrze że wprowadzają takie zmiany.

Czy akurat nowe limity są dobrze dobrane pokaże czas.
Pewne jest że trzeba wyrównać szanse spowodowane tym, że:
- obrońcy od 1szej tury mają bonusy, co daje im przewagę w równym starciu
- obrońcy nie muszą być online - wystarczy ustawić postać na murze i walczy równie dobrze jak postać sterowana przez gracza

I tu się grubo mylisz, obrońcy muszę obstawić mury i baszty dookoła, co sprawia że są rozproszeni po całym forcie, natomiast atakujący nacierają przeważnie z jednej strony mając ogromną przewagę ognia. A jeśli uważasz, że gracz offline w obronie jest równie skuteczny co on-line w ataku to też się mylisz, bo co po takim graczu jeśli atakowana jest prawa strona fortu, a on przez całą bitwę stoi w miejscu po lewej stronie, pudłując do wroga z racji odległości. Walka na bitwie polega na tym, by trafić jak najwięcej razy i samemu też nie dać się ubić. Nie raz miałem taką sytuację, iż nie mogłem być on-line, więc ustawiłem postać na wieży, niestety wróg natarł tam gdzie stałem, reszta obrońców się wycofała i padłem w drugiej rundzie :mad:.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Proponuję zrobić ogólnoświatową akcję protestacyjną! Może ustawmy urlop w określony dzień na 24 godziny albo wstawmy przynajmniej taki opis w profilu: " JESTEM PRZECIWKO ZMIANOM W BITWIE O FORTY, KTÓRE MAJĄ BYĆ WPROWADZONE Z AKTUALIZACJA 1.23!!! "

Może do kogoś to przesłanie dotrze! W końcu jest to gra dla nas i nie trzeba nas uszczęśliwiać na siłę czymś czego nikt o zdrowych zmysłach nie chce.

Chciałem zauważyć, że w historii był taki oto przypadek. Otóż coca-cola w latach 80-tych chciała zastąpić smak swojego napoju. Zrobiono całą masę testów, które wykazały jaki smak nowej coli będzie najlepszy dla ludzi. Wszystkie testy przebiegły wyśmienicie dopóki nie wprowadzono nowego napoju i nie zastąpiono nim starej coli. W ciągu pół roku sprzedaż tak spadła, że Coca-cola musiała przywrócić starą recepturę, żeby firma nie upadła. Mimo, że wydano masę pieniędzy i że kilku panów pod krawatem wymyśliło w swoich łebkach, że da ludziom "lepszy napój" nikt nie chciał tego pić, bo każdy wolał stary sprawdzony smak.

Konkluzja dla adminów: nie uszczęśliwiajcie nas na siłę czymś czego nie chcemy! to, że to sprawdzaliście na becie nie znaczy, że jest zmiana w bitwie o fort będzie dobra wśród nas graczy na normalnym świecie.

Nie chcę nikogo obrażać z ludzi, którzy tworzą tą grę, ale po raz kolejny pokazujecie, że logiczne myślenie jest dla was zupełnie obce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Proponuję zrobić ogólnoświatową akcję protestacyjną! Może ustawmy urlop w określony dzień na 24 godziny albo wstawmy przynajmniej taki opis w profilu: " JESTEM PRZECIWKO ZMIANOM W BITWIE O FORTY, KTÓRE MAJĄ BYĆ WPROWADZONE Z AKTUALIZACJA 1.23!!! "

Może do kogoś to przesłanie dotrze! W końcu jest to gra dla nas, zwłaszcza, że część graczy gra na premium i płaci za tą grę!

Prościej było by taki sam temat założyć w języku angielskim na forum bety, oraz na niemieckim forum.
 

DeletedUser

Gość
Gość
czy ja wiem czy taka akcja coś da :/
ja już bym prędzej zaproponował bojkot premium, grać dalej można ale nie dawać im zarobić, uprzednio wysyłając wiadomość do supportów np o treści:
"w związku z akcją protestacyjną dotyczącą zmniejszenia limitów graczy biorących udział w bitwie o forty przestaję wspierać grę/twórców gry wykupywaniem premium aż do odwołania tak zdradzieckiej zmiany" :)

oczywiście akcję można by rozpropagować w kolejnych światach (dodatkowym elementem mogło by być umieszczenie opisu "precz z ograniczaniem liczby walczących o forty". jak dostaną parę tysięcy takich haseł to zaczną się zastanawiać nad zmianą tak głupich poprawek

osobiście jestem przekonany że ta zmiana wprowadzi nudę taką jaka była przed powstaniem fortów więc pewnie niebawem dam sobie spokój z tą grą... no chyba że uda się uniknąć tych ograniczeń

ps. po raz pierwszy spotykam się z grą która w trakcie rozwoju zmierza do ograniczania swobody grania czy wielkości walk... swoisty ewenement
 

DeletedUser7098

Gość
Gość
Proponuję zrobić ogólnoświatową akcję protestacyjną! Może ustawmy urlop w określony dzień na 24 godziny albo wstawmy przynajmniej taki opis w profilu: " JESTEM PRZECIWKO ZMIANOM W BITWIE O FORTY, KTÓRE MAJĄ BYĆ WPROWADZONE Z AKTUALIZACJA 1.23!!! "

Nikogo to nie będzie interesować. Jedyne co można robić to atakować adminów:rolleyes:, ale podejrzewam że byłby to koniec twojego grania. Pomysł z fortami jest idiotyczny. Na 5 serwerze całkowicie zmieniłem postać do walk o forty, a tu okazuje się że się na nie, nie dostanę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry