Forty - zapowiadana zmiana

  • Rozpoczynający wątek triglav77
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że ta zmiana jest...

  • Dobra

    Głosy: 133 42,5%
  • Zła

    Głosy: 180 57,5%

  • W sumie głosujących
    313
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
-Zmieniono limity ilości graczy w bitwach o fort. Limity zależne od wielkości fortu. Mały (obrona 42/atak 50), średni (obrona 80/atak 100), duży (obrona 120/atak 140)

Jest to cytat z zapowiedzi aktualizacji 1.23, z cytowanego fragmentu wynika, iż Twórcy gry mają zamiar ułatwić ją graczom którzy aktualnie nie potrafią się zorganizować. W związku z tym proszę o głosowanie w ankiecie, czy Wam się podoba ta zmiana, może jeśli pomysł nie spodoba się dużej ilości graczy, uda się jej uniknąć.
 

DeletedUser12617

Gość
Gość
mi się podoba ;) na becie widziałem to :D:D i nawet 2 razy do bitwy się nie dostałem ;) ale ogólnie nie jest źle :) forty też będzie inaczej wyglądac :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Twórcy gry mają zamiar ułatwić ją graczom którzy aktualnie nie potrafią się zorganizować.

Czemu tak sądzisz? Mi się ta zmiana podoba, bo po pierwsze: wiadomo, że jak fort jest mały to mieści się w nim mniej obrońców niż w dużym, a po drugie wreszcie jakiś plus dla atakujących, bo do tej pory to obrońcy mieli bonusy i ułatwienia.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Znaczy tak to że jest wiecej graczy atakujących a mneij broniacych sie to jest akturat dobrze, ale to że jest mniejsza ilość graczy juz nie bardzo. W tym momencie i tak cieżko jest sie niekiedy dostac do bitwy w sojuszu którym jestem bo jest nieźle zorganizowany i na wezwanie stawia sie zawsze wiecej niż 128 osób a teraz jak mniej jest graczy którzy mogą przystapić do bitwy to bedzie juz praktycznie niemożliwe :p. Z 2 strony dla miast które nie umieją sie zorganizować jest to najlepsza rzecz jaka może być bo zawsze juz trzeba znaleźć 40 osób a nie 128.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się wydaje, że ta zmiana będzie bardzo dobra. Możliwe, że będzie tak, że na fort będzie trzeba sobie zasłużyc, a nie będe one przejmowane hurtowo przez większe sojusze na świecie.
Na pewno będzie ciekawiej bo będzie więcej się działo.
 

DeletedUser7069

Gość
Gość
.... może jeśli pomysł nie spodoba się dużej ilości graczy, uda się jej uniknąć.

A ja się obawiam że nie da się jej uniknąć , ciut za późno na ankiety (pozwolenie na nią to tylko taka "zamknijgęba").
Chciałem więcej napisać ale przeczytałem dwie wypowiedzi wcześniejsze i szczęka mi opadła. W każdym razie jestem przeciwny nierównemu stosunkowi sił. Różnica w ilości graczy względem wielkości fortu może być.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
A ja się obawiam że nie da się jej uniknąć , ciut za późno na ankiety (pozwolenie na nią to tylko taka "zamknijgęba").

Nie "zamknijgęba" tylko pytanie było czy można zrobić ankietę... no można czemu nie, po to jest forum żeby np. zrobić ankietę i się wypowiedzieć w różnych sprawach.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie. Mniejsze koalicje nie będą miały żadnych szans na obronę dużego fortu. Bo załóżmy, że z takiej koalicji przychodzi 90 osób, a wrogów jest 140... Obrona nie ma szans!

Do kitu.

EDIT: Czy w tej aktualce będzie wprowadzony czat? Bo nie za bardzo rozumiem to, co Onu napisał w tamtym temacie..

EDIT2: @Down.. no to w tą grę się już nie opłaca grać :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3004

Gość
Gość
Twórcy jak pltaforma nic nie robia ^^ z tego co zrozumialem czatu nie bedzie a puste miejsce na czat bedzie zlikwidowane hmm

Jedyna fajna rzecz w tej aktualizacji to to ze beda rozne mapy fortowe a nie standardowa XD
Moja Twierdza rozbudowana na max XD
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja też jestem na tak.

"Nie. Mniejsze koalicje nie będą miały żadnych szans na obronę dużego fortu"
- niech robią jeszcze większe koalicje (4 miasta to 200 osób, ale oczywiście wszyscy wolą mieć 20 miast po 10 osób)
- niech nie zabierają się za duże forty

"W każdym razie jestem przeciwny nierównemu stosunkowi sił"
możesz jakieś argumenty podać ?

- nie równy stosunek to teraz jest przez bonusy z murów/baszt/budynków - często basztę czyści się parę rund tracąc 10 ludzi. Liczebnie więcej powinno być atakujących, bądź dodać powinni bonusy dla atakujących - wybrali to pierwsze i nie mam nic przeciwko
- co do liczby osób, walki będą ciekawe bo przyjdzie 42-50 najlepszych onlinowców danej koalicji. Nie będzie sytuacji, że ze 128 , 60 nie rusza się po mapie w ogóle


A ja jeszcze inną sprawę mam. CZY SERWERY WYTRZYMAJĄ ? Zmienia się wygląd, i mechanika gry o fort. Wcześniej już serwery lubiły padać z różnych przyczyn, czy teraz nie wykitują ?
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Twórcy jak pltaforma nic nie robia ^^ z tego co zrozumialem czatu nie bedzie a puste miejsce na czat bedzie zlikwidowane hmm

Źle zrozumiałeś. Czat będzie, tylko trwają nad nim prace, więc to puste miejsce jest póki co zbędne.
 

DeletedUser3004

Gość
Gość
Źle zrozumiałeś. Czat będzie, tylko trwają nad nim prace, więc to puste miejsce jest póki co zbędne.



To trzeba bylo tak odrazu napisac w temacie aktualizacji a nie ja biedny sie zastanawiam ile pracy poszlo w plecy

Na czat czekam z utesknieniem ^^

No i gitara:p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Owszem, różne wielkości fortów, różne liczby uczestników bitwy. Z tym się zgadzam, ale nie podoba mi się przewaga atakujących i głównie o tą zmianę chodzi w ankiecie. Nie chcę mi się od nowa produkować, więc wkleję swoją wypowiedź z innego tematu:

Łatwo jest sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało w grze, brałem udział w dwóch bitwach gdzie było 128 vs 128 graczy i przy dobrej organizacji atakujących obrońcy odnieśli klęskę (klęska to dobre słowo, bo zostali wycięci w pień, podczas gdy atakujących przeżyło blisko 50%, a mogło być jeszcze lepiej).
Po zwiększeniu bonusów baszt i murów, obrońcy muszą się rozstawić na fortyfikacjach, więc są rozproszeni po całym obwodzie fortu, natomiast atakujący zazwyczaj atakują "kupą" czyli mają większą siłę ognia w jednym miejscu. Nawet bonus niekiedy nie daje zbyt dużo i po pierwszych kilku rundach atakujący ma dużą przewagę liczebną. Potem już tylko wszystko zależy od zgrania atakujących, jak i obrońców. Uważam, że jeśli jakiś sojusz, chce zdobyć/utrzymać fort musi nauczyć się zgrania i opracować sobie taktykę, a ułatwienia na siłę, nie ulepszają gry lecz ją psują.
 

DeletedUser3004

Gość
Gość
Zgadzam sie calkowicie z Triglavem Ta zmiana nie ma sensu z prostej przyczyny
Zostaje ona wprowadzona o wiele zapozno .
Takie nie chlujstwo Tworcow gry by pokazac "My cos robimy" a tak naprawde nic sie nie dzieje
To moje skromne zdanie
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem dobrze że wprowadzają takie zmiany.

Czy akurat nowe limity są dobrze dobrane pokaże czas.
Pewne jest że trzeba wyrównać szanse spowodowane tym, że:
- obrońcy od 1szej tury mają bonusy, co daje im przewagę w równym starciu
- obrońcy nie muszą być online - wystarczy ustawić postać na murze i walczy równie dobrze jak postać sterowana przez gracza

Dlatego nowe limity mają szanse rozwiązać problem nie tyle małych koalicji co dużych koalicji zrzeszających wielu mniej aktywnych graczy.
The West od początku był grą w której nie trzeba być online 24/7 a jednocześnie nie ma to wielkiego wpływu na osiągane wyniki.

Dzieki aktualizacji może tak być także w przypadku fortów.

Z oceną wstrzymam się aż zobacze jak to działa w praktyce.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja opowiem się przeciw
dla mnie głównym czynnikiem wyboru gry (po raz kolejny bo już grałem na s1 bardzo długo ale znudziło mi się) były właśnie walki fortowe, w odróżnieniu od innych gry walka zrzeszała olbrzymią liczbę graczy (w porównaniu z walkami w innych grach), praktycznie każdy miał do tej pory szansę wziąć udział w każdej bitwie, a teraz nie dość że walki staną się żałośnie małe (mowa o małych fortach bo na duże forty atak sporo kosztuje), nie ma szans wziąć w nich udział nikt z miast bezpośrednio związanych z walką (już 2 średnio zgrane miasta spokojnie wystawią ekipę zdolną obronić czy zaatakować więc nie będzie miejsca dla obcych, a co za tym idzie liczba walk się ograniczy do pojedynków między pojedynczymi miastami na które z czasem inni przestaną zwracać uwagę, zmniejszy się też liczba walk z samego faktu małego expa/małej ilości graczy mogących takowe zdobyć

co do przewagi liczebnej w ataku to nie wiem czy to taki dobry pomysł, dobrze przygotowany atak taktyczny z przewagą graczy online jest w stanie przejąć każdy fort, z przewagą liczebną ataki staną się nie do powstrzymania nawet przy 100% obecności online obrońców (co jest praktycznie niewykonalne)
może to i jakaś technika, jak każdy atak będzie równał się przejęciu fortu to i będzie odbijanie... może to nakręci liczbę potyczek

ps. może lepiej te limity podnieść niż obniżać ? mały fort zostawić jak jest tylko podnieść średni np 160-180 i duży 180-200, nie wiało by nudą, walki dalej by były ciekawe (a nawet dłuższe i bardziej emocjonujące) i zrzeszały by większą liczbę graczy o co chyba w tych walkach chodzi... bo jak nie o dużą liczbę graczy walczących jednocześnie to o co innego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
dla mnie nie jest to dobry pomysł. dobrze, atakujący mają w walce trudniej... no ale przecież o to w tym chodzi. atakują ryzykujemy. pokonać przeciwnika można taktyką lub umiejętnościami. to tak jakby z San Marino grało 30, a z Brazylii 5 zawodników...
 

DeletedUser

Gość
Gość
przyglądając się walkom nie powiem żeby to atakujący mieli tak w plecy od razu... to wszystko zależy od taktyki i zgrania zawodników, jeżeli zrobią to co zaplanowane i zrobią to z poświęceniem to obrońcy mają baaardzo ciężki orzech, cała różnica polega na tym że w obronie mogą być gracze offline, w ataku to balast który z każdą rundą ściąga ku porażce

cała różnica między innymi grami to ta masówka, walka masy graczy, jak to się zabierze to gra będzie taka jak każda inna... i szybko się znudzi
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ta zmiana zdecydowanie wyjdzie grze na złe.

1. Już teraz zdarza się, że po 350 osób czeka na byle jaką walkę fortową. Zmniejszenie limitów to głupota. Każda szanująca się koalicja wyselekcjonuje elitarne ekipy a reszta na serwerze będzie mogła sobie co najwyżej pracki wykonywać... Bo gdzie oni będą walczyć jak nigdy nie dostaną patentu?

2. Więcej ludzi w ataku niż w obronie.
Na serwerze 10 akurat rozpoczyna się faza, kiedy obrona staje się trudniejsza od ataku a oni powiększyli jeszcze przewagę atakujących...

Przy dobrym zgraniu atakujących obrona ma mniejsze szanse na powodzenie.
Przy przewadze ilości zawodników te szanse są jeszcze mniejsze.

Nie rozumiem po co na siłę umilać graczom życie. Forty były do tej pory świetne.
Wystarczyłaby tylko jedna zmiana i ludzie byliby szczęśliwi:

Wprowadźcie ten głupi czat i pozostawcie tak jak jest.
Wtedy coś z tego będzie. W przeciwnym wypadku na pewno dla wielu graczy gra utraci sens. Mam na myśli tych z niższym lvlem, bo te zmiany są wymierzone szczególnie w nich.
 
Status
Zamknięty.
Do góry