Mistrzostwa PVP - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser4138

Gość
Gość
Turniej w pierwszej fazie wyglądał naprawdę fajnie, było jak kiedyś - każdy na każdego i ciągle pojedynki.
Mimo, że odpadłem przez bana, bo odruchowo zalosowałem w loterii (chusta budowniczego) pomysł dobry, z wykonywaniem nie było większych problemów, prócz tej zmiany regulaminu w trakcie już mistrzostw (mi osobiście pasowała ta zmiana :D ).
Mam nadzieje, że będzie więcej tego typu turniejów.
Tylko jedna UWAGA: Proszę nie róbcie ich w trakcie loterii :(

Punkt o loterii w regulaminie był od samego początku. :ind:
 

DeletedUser31353

Gość
Gość
Wiem, pisząc o zmianie regulaminu w trakcie miałem na myśli zdejmowanie 48h.
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Ja zdejmowanie 48 nie uznałbym jako zmianę regulaminu. Jest to raczej próba pójścia na rękę graczom. Z tego co się orientuję to nie można globalnie wyłączyć tej blokady, więc trzeba było robić to ręcznie każdej osobie. Lament który się podniósł po tym jak można to było robić również jest niezrozumiały dla mnie. Krzyczenie że nie było jakiegoś wielkiego ogłoszenia o takiej możliwości jest dziwny. Cały czas widniał temat na czacie światowym. Gracze co chwila o tym rozmawiali. Niedługo się okaże że ludzie będą się obrażali że ktoś z TWT nie puka im do drzwi i nie wyjaśnia wszystkiego jak 3-latkowi.
 
Zmiana o 48h była wydana zbyt późno:

Po primo, jeśli ktoś poszedł na 48 i nie zaglądał na Gonzalesa (poza gadaniem na wstępnych zasadach NIC nie można było robić), nie miał szans się dowiedzieć, że 48h zostało zdjęte.

Po secundo, jeśli ktoś wymyślił build z myślą o przeżywalności, to musiał się nieźle wnerwić, gdy dowiedział się, że można padać na okrągło i skupić się bardziej na cechach spoza siły.
Niby jest napój reska. Ale jeden i tak wtedy jesteśmy do tyłu względem innych.


Ja odpadłem omyłkowo. Gonzales to również jeden z serwerów. Tutaj omyłkowo włączyłem loterię a później odebrałem nagrodę. I banan chyba poszedł za samo posiadanie, bez żadnego usiłowania założenia wylosowanego kapelutka.
Albo zwyczajnie konserwacja była ogólna.


Zobaczymy jak wyjdą kolejne etapy. Może na ich podstawie uda się wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość. Gorzej jeśli druga i kolejna edycja zostaną poprowadzone równie niestarannie.
 
Łoo kurde, będąc ledwo co na 8 miejscu w mieście 3, to z tym samym expem w mieście 2 byłbym top1 :D

Trochę spora różnica...
 

DeletedUser31353

Gość
Gość
Łoo kurde, będąc ledwo co na 8 miejscu w mieście 3, to z tym samym expem w mieście 2 byłbym top1 :D

Trochę spora różnica...

Własnie, według mnie jest to krzywdzące dla ludzi którzy byli poza top8 swojego miasta, ale byli w top32. Powinni się zakwalifikowywać ludzie tylko z top32, wtedy była by pewność, że biorą udział tylko najlepsi.

Największa niesprawiedliwość to równość :)
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Ja zdejmowanie 48 nie uznałbym jako zmianę regulaminu. Jest to raczej próba pójścia na rękę graczom. Z tego co się orientuję to nie można globalnie wyłączyć tej blokady, więc trzeba było robić to ręcznie każdej osobie. Lament który się podniósł po tym jak można to było robić również jest niezrozumiały dla mnie. Krzyczenie że nie było jakiegoś wielkiego ogłoszenia o takiej możliwości jest dziwny. Cały czas widniał temat na czacie światowym. Gracze co chwila o tym rozmawiali. Niedługo się okaże że ludzie będą się obrażali że ktoś z TWT nie puka im do drzwi i nie wyjaśnia wszystkiego jak 3-latkowi.

A gdzie wyczytałeś lament na temat zdejmowania 48h jako że jest to błąd itp ??

Dyskusja była o braku informacji, temat wisiał ?? No chyba że u ciebie, bo gdy grałem a już padła taka decyzja nic nie widziałem żadnego tematu u mnie w mieście temat był że raporty z pojów na forum wklejamy :D

Jeśli podjęli taką decyzję powinni napisac na FO ewentualnie opiekunowie PW wysyłają do graczy ze swoich miast z wyjaśnieniem jak to wygląda itp.

Ile to by zajęło 2-3 minuty ?? Nie każdy musi siedzieć na Saloonie1 i wpatrywać się w temat.

Nie mówiąc że jedni pisali co innego jak inni.
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
Ja zdejmowanie 48 nie uznałbym jako zmianę regulaminu. Jest to raczej próba pójścia na rękę graczom.

Nie chodzi o to czy jest to zmiana regulaminu czy nie. Oczywistym jest że to pierwszy tego typu konkurs i niedociągnięcia musiały się zdarzyć. Wszystko trudno przewidzieć i trzeba reagować w trakcie gdy zaistnieją jakieś komplikacje. W momencie gdy wynikła sprawa 48h natychmiast powinno się pojawić ogłoszenie precyzujące temat. Nie pojawiło się z kompletnie niewiadomych powodów. To jest ogólnie szerszy problem bo TWT ma jakąś taką głęboko zakorzenioną niechęć do czytelnej i jasnej komunikacji.

Ale cóż, pierwszy konkurs pojedynkowy cokolwiek niedbale przeprowadzony ale doświadczenia jakieś są i kolejne powinny być lepsze.
 
Łoo kurde, będąc ledwo co na 8 miejscu w mieście 3, to z tym samym expem w mieście 2 byłbym top1 :D

Trochę spora różnica...

Jako ironię losu podam to, że gracz KillerIce, który zakończył eliminacje na 9. miejscu u Nas, też by był top 1 w mieście nr 2 :D

Może i nie do końca to sprawiedliwie wyszło, ale mniej więcej od 2. dnia Mistrzostw wszystko było wiadome co i jak...

---

Edit.

Pomimo początkowego zamieszania i braku posiadania opiekuna w mieście 3 (co wywoływało ogromne zamieszanie) tak innowacyjny projekt jak Mistrzostwa PVP, przynajmniej na fazie eliminacji odbieram bardzo pozytywnie. GMy stawały za przeproszeniem na jajach, aby każdemu tłuc do głowy co można, a czego nie można.

Jeśli ktoś chciał po cwaniacku podejść gdzieś na mapie z 1h do pracy, mógł to zrobić ustawiając 1h pracy, a nie 15 sec. Niestety, zamiast umiejętności czytania regulaminu i chęci cwaniactwa, niektóre osoby skończyły z banem. Tak innowacyjny projekt potrzebuje elastycznego regulaminu, niemniej, punkty, że na Mistrzostwach można expić tylko i wyłącznie z pvp powinien zostać utrzymany. O zakazie korzystania z loterii było wiadomo od dawna.

Wielka szkoda, że najwięksi 'znawcy' TW, zamiast uderzyć się w pierś i zapisać na lekcje czytania ze zrozumieniem (najlepiej na poziomie wczesnoszkolnym) sieją zgniliznę na forum.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser32099

Gość
Gość
No niestety ;/

Mam nadzieje ze na kojelnych takich zawodach o ile se odbeda regulamin bedzie troszke bardziej rozbudowany i uwzgledi wlasnie takie przypadki :)

Powodzenia dla wszystkich w 2 etapie a szcegolnie ludzia z Miasta 3
 

DeletedUser32320

Gość
Gość
Skoro jutro mają być odpowiedzi na nurtujące nas pytania... Z każdym postem nowa niewiadoma,sprzeczność... Pozwolę sobie na prośbę o wyjaśnienie...

Mianowicie chodzi o warunki przejścia na kolejnego etapu. W REGULAMINIE MISTRZOSTW WYRAŹNIE jest napisane,że:

21. Podczas faz finałowych przechodzi gracz, który zwyciężył z przeciwnikiem.
22. W przypadku remisu brane będą pod uwagę zadane obrażenia.

I to jest czytelne. Ale w związku z dzisiejszym wpisem trochę traci sens,bo,jak brzmi zapis kilka postów niżej:

Ta runda polega też na taktyce, myśleniu i przewidywaniu ruchów przeciwnika. Musicie zdecydować kiedy szykujecie się na obronę a kiedy zdecydujecie się zaatakować. 3 dni, to dużo czasu, ale musicie też pamiętać o godzinnych przerwach. Dostaniecie dodatkowe przedmioty, ale tym razem nie będzie aż tyle dodatków na regenerację sił. Każdy raz będzie miał 3 ataki i 3 obrony. Z dwójki przejdzie gracz z większą ilością zwycięstw, a w przypadku remisu będą sprawdzane doświadczenie pojedynkowe.

Oczywiście chodzi mi o wytłuszczony i podkreślony zapis. I tu pojawia się sprzeczność. Prosiłbym o uściślenie jak ma ten etap przebiegać.

Bo jak mam to rozumieć? bd miał 3 ataki z jakimś full unikiem,on mnie zaatakuje 3 razy,i remis-3-3. I On przejdzie dalej bo co? Bo w eliminacjach na full uniku sobie nabił expa? Czy będzie brany pod uwagę exp zdobyty tylko w tych 6 pojedynkach? w jednym przypadku jest to nieuczciwe w stosunku do gracza który był niżej w rankingu w eliminacjach,w drugim przypadku nieuczciwie jest w stosunku do tego co zajmował wyższe miejsce.

Proszę więc jeszcze raz o uściślenie zasad. Bo jeśli już w regulaminie jest zapis,że:

24. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, bez wcześniejszego uprzednia.

to jednak ta zmiana nie powinna stać w sprzeczności z innym punktem regulaminu,ewentualnie powinna być naniesiona w tym regulaminie.

Pozdrawiam i CZEKAM (jak pewnie większość z uczestników) na RZETELNĄ odpowiedź :)
 

DeletedUser26393

Gość
Gość
2 pytania:
Czy limit 8h na hotel wciąż obowiązuje? (upewniam się tylko)
Co będzie jeśli ktoś nie zaatakuje swojego przeciwnika 3 razy przed końcem wyznaczonego czasu?
Oprócz tego to co pisał Arkład też jest dość istotne.
 
2 pytania:
Czy limit 8h na hotel wciąż obowiązuje? (upewniam się tylko)
Co będzie jeśli ktoś nie zaatakuje swojego przeciwnika 3 razy przed końcem wyznaczonego czasu?
Oprócz tego to co pisał Arkład też jest dość istotne.

Limit 8h obowiązuje - nie chcemy abyście unikali ataków. Jednak, jeśli omdlejecie, to odpoczynek nie będzie się liczył do godzin snu.

Co do pytania Arkłada:

21. Podczas faz finałowych przechodzi gracz, który zwyciężył z przeciwnikiem.
22. W przypadku remisu brane będą pod uwagę zadane obrażenia.
W przypadku dalszego remisu - będziemy brać pod uwagę doświadczenie pojedynkowe. Zapisałam myśli na skróty, za co najmocniej przepraszam. Mam nadzieję, że teraz jest to jasne.

24. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, bez wcześniejszego uprzednia.
Ten punkt jest zawsze, choć zazwyczaj z niego nie korzystamy. Jest to zabezpieczenie na przypadek, gdyby np. połowa Teamu znalazła się w szpitalu i nie miał kto robić obliczeń.
 

DeletedUser30088

Gość
Gość
Dwa pytania:
Dlaczego mam 80 poziom?
Dlaczego posiadam 80 wolnych cech i 240 wolnych umiejętności?
 

DeletedUser29775

Gość
Gość
paranoik666

witam byłem top1 exp i top1 pvp miałem 84 level teraz mam 80 lvl i ranking mi mowi ze jestem któryś tam????o co kaman????
 

DeletedUser29065

Gość
Gość
Dostaliście restart, aby każdy miał równe szanse na awans (chodzi o exp pojedynkowy i umiejętności).
 

DeletedUser30088

Gość
Gość
Skoro otrzymaliśmy napój zapomnienia to jaki sens jest resetować umiejętności?
 

DeletedUser32318

Gość
Gość
No to czekamy na kolejną rundę :D
Na razie wszystko gładko ale prawdziwa rozgrywka dopiero sie zaczyna pif paf
 
Status
Zamknięty.
Do góry