Mit

Status
Zamknięty.
Witam.
Mam już cztery przedmioty:
czysty piasek
rozgrzany do czerwoności granit
metalowy pierścień
przefiltrowana woda
Pójdę z nimi do miasta widmo, zrobię pierwsze zadanie, ale skąd wziąć polerowane szkło (polished glass) do drugiego? Jako, że jestem na drugim końcu mapy, nie chcę dymać na daremno, żeby wrócić z niczym.
Na TWDB jeszcze nie ma, a wiem (bo sam tak miałem), że podpowiedzi pojawiają się z opóźnieniem i to 2-3 tygodniowym (a tu szybciej :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Aby zdobyć czysty piasek czy też metalowy pierścień ile czasu pracowałeś??? i czy dokładnie w tych godzinach które tam są podane???
 
Pracowałem w tych godzinach które tam są, tylko że jeśli było napisane, żeby pracować miedzy 18 a 20, to nie wiedziałem, czy do pracy na dwie godziny iść parę minut przed 18 i skończyć przed 20, czy iść parę minut po 18 i skończyć parę minut po 20. Dlatego zaczynałem parę minut przed 18 i dawałem dwa razy po godzinie. I jakoś tak miałem szczęście, że szybko mi wpadło, coś za drugim czy trzecim razem (drugi lub trzeci DZIEŃ, nie godzina).
Przy: polerowanym szkle jest napisane, że jest takie wypolerowane dzięki wodzie i ubraniu (materiałowi), wodę mam, bo pewnie chodzi o tą filtrowaną, ale o jaki "cloth" może chodzić? i jak go zdobyć? Któż to wie :(
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
Raczej wody szukałbym z jakiejś pracy np.spływ, a materiał jako sukno lub produkt z rzemiosła z materiału?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jako wodę do schłodzenia szkliwa trzeba użyć podobne filtrowanej wody, taką teorię jednak nie wydaje mi się aby komuś do tej pory się udało to zrobić.
 
Raczej wody szukałbym z jakiejś pracy np.spływ, a materiał jako sukno lub produkt z rzemiosła z materiału?

Wodę to ja mam, nawet przefiltrowaną ;)
Próbowałem zakładać do ekwipunku (z wodą, bez wody) wszystko z przedmiotów, co mogło służyć do polerowania - sukno, skóry, ale nic nie odpalało w mieście widmo, nic się nie działo. Poczekam na TWDB, nie wiem jak ludzie wpadają na pomysły, w najbardziej skomplikowanych trzeba zsynchronizować:
-ubiór
-czas
-jakieś przedmioty dziwaczne, które wpadają z różnych prac
odpowiednia ilość "normalnych" przedmiotów
-odpowiednią rzecz w ekwipunku

To jest moim zdaniem niemożliwe, nierealne! Zbyt dużo wariacji, bez podpowiedzi twórców (adminów?) nie uda się moim zdaniem.

Jako wodę do schłodzenia szkliwa trzeba użyć podobne filtrowanej wody, taką teorię jednak nie wydaje mi się aby komuś do tej pory się udało to zrobić.

Tak jest, bo metalowy pierścień potrzebny jest do lupy. Sądzę, że filtrowana woda + stopione szkło + coś jeszcze, tylko co? Może jakaś forma na te szkło? Pooglądam czy takie coś jest w jakimś rzemiośle.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak jest, bo metalowy pierścień potrzebny jest do lupy. Sądzę, że filtrowana woda + stopione szkło + coś jeszcze, tylko co? Może jakaś forma na te szkło? Pooglądam czy takie coś jest w jakimś rzemiośle.

Jak do tej pory z każdego z rzemiosła, wyłączając rymarza był potrzebny jeden przedmiot, pochodzący z przedziału 1-100 poziomu. Tak więc może deska do krojenia, sznurek lub menażka będzie potrzebne. schładzając szkło wodą otrzymamy niewypolerowane szkło a później w jakiś sposób go polerujemy i tworzymy lupę. trzeba pamiętać, że zdobycie lupy najprawdopodobniej nie kończy serii zadań
 

DeletedUser17496

Gość
Gość
Mam na razie pierścień, wodę i piasek. W niedzielę przerobię granit, w środę pójdę do miasta widmo i będę kombinował.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam na razie pierścień, wodę i piasek. W niedzielę przerobię granit, w środę pójdę do miasta widmo i będę kombinował.

jak zdobyliście filtrowaną wodę? bo szukam w wydobyciu węgla z dzbanem wody złażonym i nic
jak zdobyliście wodę?
 

DeletedUser18715

Gość
Gość
czyli nie ma szans, żeby coś wpadło np, po 2h ? Wczoraj ( piątek) miałem w miejscu na produkt patelnię i poszedłem na wydobycie złota i nic...wcześniej też coś szukałem kilka godzin i nic...
 

DeletedUser7810

Gość
Gość
czyli nie ma szans, żeby coś wpadło np, po 2h ? Wczoraj ( piątek) miałem w miejscu na produkt patelnię i poszedłem na wydobycie złota i nic...wcześniej też coś szukałem kilka godzin i nic...

jest szansa,akurat piasek wpadł mi po 2h,gorzej miałem z rozgrzanym granitem 8h
 

DeletedUser17496

Gość
Gość
czyli nie ma szans, żeby coś wpadło np, po 2h ? Wczoraj ( piątek) miałem w miejscu na produkt patelnię i poszedłem na wydobycie złota i nic...wcześniej też coś szukałem kilka godzin i nic...

Wszystko zależy od przypadku, czy szczęścia. Może opiszę jak mi szły poszukiwania:

pierścień: prace włączyłem na 2h o godz 17:13 (wypadł za pierwszym razem)
woda: w pierwszy dzień nie znalazłem, na drugi dzień najpierw dałem na 2h tak by praca zakończyła się 20:01 (nie znalazłem), potem jeszcze na 1h(tutaj znalazłem.
piasek: w piątek wpadł dopiero po 6h
granit: w niedzielę po pierwszych 2h

Jak będziecie szukać jak najwięcej to wkońcu wypadnie.


W środę poszedłem zrobić roztopione szkło, a teraz nie wiem co dalej.
Wiemy tyle że trzeba jakoś zrobić niewypolerowane szkło.
Tekst przy tym produkcje to: When the molten glass cools you're left with a thin and oddly shaped glass cylinder.

Może wskazówka taka sobie ale zawsze :]
Słyszałem że trzeba robić przy jakiejś pracy z ogniem, ale co mieć w eq?
W końcu komuś się uda :)
 

DeletedUser624

Gość
Gość
...
To jest moim zdaniem niemożliwe, nierealne! Zbyt dużo wariacji, bez podpowiedzi twórców (adminów?) nie uda się moim zdaniem...

Bez przesady, serie na złote bronie też rozwiązali gracze bez podpowiedzi jakichkolwiek. Swoją drogą, zastanówcie się czy gra robi się za prosta czy może wszysko chcecie mieć podane na tacy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bez przesady, serie na złote bronie też rozwiązali gracze bez podpowiedzi jakichkolwiek. Swoją drogą, zastanówcie się czy gra robi się za prosta czy może wszysko chcecie mieć podane na tacy.
Jak jestes taki madry, to wez sie za rozwiazanie tego dziadostwa, a jak nie masz nic do powiedzenia to badz uprzejmy nie otwierac otworu gebowego na daremnie
:&:
 

DeletedUser25882

Gość
Gość
Takie teksty jak mojego przedmówcy sprawiają, że ręce opadają. Wreszcie jest jakiś quest, który wymaga większego kombinowania i od razu narzekania. Kiedyś nie było opisów questów, robiło się bez pomocy, gracze sami kombinowali i sami na rozwiązania wpadali, czasami zdarzyła się jakaś podpowiedź. A teraz lenistwo i wygodnictwo ogarnęło takich jak szanowny przedmówca i jeszcze z "mordą" skaczą, jak ktoś prawdę napisze.

Do roboty i dumać nad rozwiązaniem zamiast marudzić i obrażać na forum.
 

DeletedUser18470

Gość
Gość
No właśnie idziemy na wygodę kombinujcie myśleć się nauczycie. Więcej takich zadań gra będzie ciekawsza wreszcie.

A jeśli chodzi o szkło wydaje mi się że gaszenie pożarów będzie tu odgrywało jakąś rolę. Ale jeszcze nie wiem jutro idę do widma po rozgrzane szkło.
 

DeletedUser

Gość
Gość
stopione szkło

czy ktoś już wie co zrobić ze "stopionym szkłem" z mitu?
 

DeletedUser21762

Gość
Gość
tez główkuję w praktyce szkło schładza sie w mokrych gazetach. może przefiltrowana woda gazeta z splocie o gaszenie pożaru. A może potrzeba "chustę do chłodzenia z przedmiotów. mam nadzieję ze jak kilkanaście osób pogłówkuje to znajdzie się rozwiązania
 

DeletedUser

Gość
Gość
tez główkuję w praktyce szkło schładza sie w mokrych gazetach. może przefiltrowana woda gazeta z splocie o gaszenie pożaru. A może potrzeba "chustę do chłodzenia z przedmiotów. mam nadzieję ze jak kilkanaście osób pogłówkuje to znajdzie się rozwiązania

Najgorsze, że trzeba też trafić w odpowiednią godzinę i/lub dzień tygodnia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry