Plądrowanie - kradzież po pojedynku

  • Rozpoczynający wątek rembek77
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o poniższej propozycji?


  • W sumie głosujących
    304
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Od jakiegoś czasu myślałem czy nie można by było wprowadzić w grze czegoś takiego jak plądrowanie po wygranym pojedynku w przypadku gdy kogoś omdlejemy. Przecież w realnym świecie wygrany mógł podejść do ciała i przeszukać jego kieszenie i zabrać co chciał. Plądrowanie mogłoby polegać na tym, że po omdleniu "wpada" nam coś z plecaka przegranego - jakiś losowy przedmiot, zależny od szczęścia - sprawności manulanej - chowania - nie wiem, od jakiejś cechy. Im wyższy poziom szczęścia tym lepszy jakościowo fant byśmy zdobyli. Co o tym sądzicie?
Proszę o odpowiedzi na temat a nie spamowanie na forum
Jeśli temat się przewinął wcześniej - przepraszam, nie znalazłem
 

DeletedUser

Gość
Gość
Było już takie coś wiele razy. Na nie. Ktoś się męczył nad zdobyciem złotej strzelby, a ktoś mu ją ukradł i co?
 

DeletedUser

Gość
Gość
no tak - tylko że wiesz, skoro trudno złotą strzelbę zdobyć to ukraść równie trudno - nie sądzisz? Myślę że utrudnienie wprowadzone podobne do BDB z tym że lepszy item=wysokie szczęście o wiele na wyższym poziomie niż BDB
 

DeletedUser22425

Gość
Gość
To zbyt faworyzowało by pojedynkowiczów.A najbardziej ucierpieli by na tym poszukiwacze bo mają w EQ dużo dobry rzeczy a co z czymś takim jak np. złota strzelba albo złoty kolt czy rzeczy z bdb.Jestem na nie ponieważ to zbyt utrudniło by grę.:!:

Jeszcze odnosząc sie do rembka ale złotą strzelbę można byłoby zrobić albo jak by ten ziomek miał tylko ją w EQ to co wtedy? złotą strzelbę można zdo być tylko raz. A jak ktoś jest poszukiwaczem to jej później nie odzyska poza tym jest wiele rzeczy które można zdobyć tylko z qesta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
widzę że albo nie czytacie ze zrozumieniem albo macie problem ze zrozimieniem
skoro masz w eq itemki z BDB, złotego colta czy strzelbę to raczej tego nikt Ci nie łupnie - ile razy na BDB wpadł Ci np. stary klucz? jak często? Pomyśl - skoro takie rzeczy jak rewolwer Ike lub inne świecidełka na BDB wpadają rzadko lub bardzo rzadko - to te rzeczy raczej by nie ginęły z plecaka, zabraliby Ci np. szarą koszulę, zieloną chustę czy pomidora - wszystko zależy od szczęścia, a skoro pojedynkowicz ma umiejki rozłożone do walki to szczęście w jego przypadku jest małe
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem za tak i za nie. Można byłoby ustalić aby unikatów nie można byłoby zdropić. I było by to napewno świetne rozwązanie. Ale zarazem jest to zły pomysł. Przypuśćmy że fortowiec przechodzi z fortu do fortu założył set meksykanina bo w ciuchach fortowych by nie zdążył i wtedy atakuje go ktoś i zabiera mu sandały albo brązowy płaszcz. Moim zdaniem jest to zły pomysł:&:
 

DeletedUser24265

Gość
Gość
jak dla mnie mogło by to być bo często omdlewam innych pif paf :traper: fakt jest jeden świat wypełnił by się rangersami szukającymi bonusów..., ale np. jeśli ktoś zaatakuje ciebie i w obronie twoja postać go dobije to jak najbardziej powinien być taki bonus sądzę, że wtedy wszyscy mieli by równe szanse i pojedynki były by na poziomie ::D:
 

DeletedUser

Gość
Gość
a i żeby nie było nieporozumień w czytaniu - ZABRAĆ MOŻNA TYLKO COŚ Z PLECAKA, TO CO MAMY NA SOBIE JEST NIETYKALNE:)
taki inny rodzaj BDB o wysokim ryzyku znalezienia czegoś :)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Dropom itemów z postaci podczas śmierci PvP/PvE mówię zdecydowane NIE. Generalnie większość gier mmo odchodzi o takiej kary za śmierć. Dawniej było to dosyć często spotykane, jednak bardzo zniechęcało do gry a przypadki "będziesz bity aż nie wydropisz XYZ" były zbyt częste. Poza tym nie chcemy chyba aby plecaki były wypełnione tysiącami szarych koszul, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo że wydropimy coś cennego.
 

DeletedUser

Gość
Gość
to można przecież wprowadzić coś w rodzaju kufra-kryjówki w mieście, który pełniłby taką rolę jak bank tylko można trzymać tam jedynie przedmioty - oczywiście dostępne "od ręki" jednak aby tam coś schować trzeba być w mieście - trochę inwencji dla twórców :)
skoro na BDB trafia się ostra finka czy zbutwiały łuk - no to co to za BDB można spytać
 

DeletedUser16013

Gość
Gość
A ja jestem na tak :I:

Jak mozna zabrac pieniadze przy normalnym ataku na kogos .

Widziałam ze jest tez propozycja aby oskubac bank jak sie zaatakuje miasto ( po omdleniu wszystkich mieszkanców )- jak to przejdzie to czemu nie pomysł rembka77
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A ja jestem na tak :I:

Jak mozna zabrac pieniadze przy normalnym ataku na kogos .

Widziałam ze jest tez propozycja aby oskubac bank jak sie zaatakuje miasto ( po omdleniu wszystkich mieszkanców )- jak to przejdzie to czemu nie pomysł rembka77

Załóżmy, że masz same szlacheckie bronie w ekwipunku, atakuje cię taki =HIQAN= wygrywa z tobą i otrzymuje bultlin watta, którego szukałeś rok i wydałeś na niego 600k(przypuśćmy). Co ty na to? Pomyślałbyś sobie "live's brutal"? W 80% jestem pewny, że pomyślałbyś sobie "co za idiotyczna gra, raz przegrałem i nie mam super broni tylko pojedynkuję się procą bo całą kasę wydałem na tego WEB'a, kończę z the westem".

jestem na nie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
to można przecież wprowadzić coś w rodzaju kufra-kryjówki w mieście, który pełniłby taką rolę jak bank tylko można trzymać tam jedynie przedmioty - oczywiście dostępne "od ręki" jednak aby tam coś schować trzeba być w mieście - trochę inwencji dla twórców :)
skoro na BDB trafia się ostra finka czy zbutwiały łuk - no to co to za BDB można spytać
Śmierdzi mi tu coś mocno tibią...
To że ci bdb nie wyszł0o nie znaczy że wszyscy są temu winni i muszą tracić swe unikaty
zdecydowane i czerwone NIE:!::!::!:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na NIE !!!

Zdobyłem Peacemakera Billa trudnym kosztem bo najpierw musiałem dropnąc Rewolwer Ike'a i sporo kasy dorzucić do Billa a by potem mi go zabrał ktoś kto jest lepszy ? Ten pomysł odpada, kufer kryjówka ? To będę chował broń do kufra a w czym będę walczył ? pomyśl najpierw za nim cos napiszesz.

Pozdro.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Było, na nie. Wyobraź sobie, że ktoś ma klucz nr 3 albo złotą strzelbę, którą można zdobyć tylko raz i nagle ją traci. Wyboraż sobie jeszcze, że ten ktoś jest pp i nie miał szans na obronę. Bez sensu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
dale NIE
Każdy logicznie myślący wieszał by że utrudniło by to grę i było by chamskie ponieważ raz ukradło by ci bawełnę a raz może złotą szable...
 

DeletedUser17273

Gość
Gość
Duże nie
tak jak ktoś tu pisał.Dajmy że mam klucz 3 i co przegrywam pojedynek i go mi ktoś zabiera :) Mączyłem sie niemiłosiernie aby go zdobyć a ty ciach 10minut i klucza nie ma.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Widząc ton wypowiedzi i to jak bardzo marwicie się o to aby nie zabrali Wam klucza, złotej szabli czy colta, WEB'a, Peacemaker'a czy inne świecidełko dochodzę do jednego wniosku - niestety smutnego: gracze jak również support nie potrafią czytać ze zrozumieniem w ojczystym języku (generalnie chodzi mi o język polski, mój w danym momencie to drugi język więc proszę o wyrozymiałość za błędy językowe). Czy napisałem w propozycji - zabranie DOWOLNEGO przedmiotu z eq? Oczywiście że nie, tylko losowo, zależnie od szczęścia (kryteria określiliby i tak twórcy) czyli takie itemki o które się martwicie byłyby bardzo bezpieczne - skoro trudno zdobyć to jeszcze trudniej ukraść.
Nawiązywanie do innych gier - cóż, każda gra ma jakieś korzenie i zapożyczenia więc to żadna nowość.
Skoro tak wiele osób jest na NIE (czerwone, zielone czy w innym kolorze) to proszę zamknąć temat - zostawić dla potomnych że gracze chcą zmienić coś w grze i dlatego wprowadzone zostają paski i spodnie jako nowość a następnym udoskonaleniem będą jakieś pojazdy zamiast koni lub osła - w końcu pojazdy spalinowe też dotarły na Dziki Zachód, wraz z koleją i rowerami (można w następnej aktualce wprowadzić rower z np. +200 do prędkości)
Dziękuje za chwilową uwagę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23171

Gość
Gość
Mogłoby coś takiego być, ale z tym wyjątkiem, że nie można zabierać unikatowych broni i żeby takie coś można było zrobić raz na tydzień
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mogłoby coś takiego być, ale z tym wyjątkiem, że nie można zabierać unikatowych broni i żeby takie coś można było zrobić raz na tydzień

To zależy co kto rozumie przez słowo "unikatowe" przecież złoty colt się nie "świeci" a jest takim jakby unikatem. Dla 6 lvl unikatem mogą być np. buty za 30$
 
Status
Zamknięty.
Do góry