Prowizje bankowe- co o nich uważacie?

  • Rozpoczynający wątek WOJOWNIKH
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
To już wina miasta, że bank nie rozbudowali. A jeżeli wam żal jest paru dolarów to idźcie se gdzieś indziej grać. Dla mnie też się liczy każdy $ ale nie marudze, że bank pobiera mi pare dolarów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Skoro już taki mądruś jesteś, to sprawdź to, co napisałeś.
Bo to nie BAN zabiera dolary.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bank powinien zabierać te kilka %$$. W końcu bank nie jest tylko po to, żeby na pierwszych poziomach wymusić od mieszkańców wpłaty na miasto i rozbudowyać go tylko po to, żeby miasto było na full zbudowane. Teraz Bank będzie zapewne jednym z ważniejszych budynków (albo cała kasa pójdzie na miasto). Jest Lepiej niż było.

@up: Mała literówka 2 up, a u ciebie brzmi jak atak na Niego (zdanie: "jeśli nie napiszesz buźki na końcu zdania, ktoś pomyśli że masz zły humor" nabiera nowego sensu ;))
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem to świetny pomysł :)

Po pierwsze poprawiło to realizm.

Po drugie teraz kasa miejska ma, więcej pieniędzy, miasta szybciej się rozwijają i.t.d. Nawet Ci co składek nie chcieli płacić muszą co nie co do kasy miejskiej dać.

Jedyne co jest złe to złodziejskie opłaty przy małych kwotach, no, ale na centy nikt nie będzie zwracał uwagi. :D
 
Nie chcieli wpłacać, to wio z miasta - po co ich trzymać, skoro nie żyją życiem miasta? Sprawa jest prosta: "Nie wpłacasz? Do widzenia." Po co komu stojaki na wystawie?
W moim mieście podatki były do momentu rozbudowy miasta. Gdy został tylko rusznikarz, anulowałem podatki (ludzie mieli więcej na sprzęt dla siebie, dzięki czemu mieli lepsze prace i szybciej się rozwijali: + dla mnie i miasta), a ja sam wpłacałem, bo dobrze zarabiałem ;)
Grający poważnie sami zapłacą, a grających niepoważnie kto chce mieć w mieście? Dlatego mnie się to nie podoba - gdy zajdzie potrzeba, wpłacę - ale wtedy, gdy ja tego chcę (lub sytuacja wymaga), a nie za każdym razem...

Teraz miast sprzedać przedmioty i mieć porządek w ekwipunku, leżą setki rzeczy, bo sprzedając stracę kaskę...

.ello. - tam nie miało być uśmiechu, bo to nie miało być wesołe zdanie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tu chodzi o to , zeby nie było łatwo. Masz 4000$ i stracisz 500$ - trudno. Ja nie płacze jak kasa spadnie , może bank ma nam jeszcze dodawać?
 
Tak, codzienna porcja darmowego expa + (być może) efekty 2g pracy w godzinę na pewno są po to, by było trudniej...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale z bankiem o to chodzi , bo za duzo jest kasy na swiatach ;]
 
Za dużo? Mnie zawsze brakuje. Na S10 potrzebowałbym z 60K na ekwipunek, a na S7 mimo, że "wszystko" mam, i tak brakuje - jestem po trzech reskillach, a zakupy też nie skończone. Jeszcze trampki Indianina i będę miał wszystkie męskie komplety. Do tego chcę kupić wszystkie bronie mające + coś do prac. Jest na co wydawać...

A nawet, jeżeli jest za dużo, to co? Serwery nie wyrabiają ze zliczaniem? :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Chcą tym pomysłem urealnić grę? Dobrze. Ale nie zapominajmy że w normalnym życiu kasa w banku procentuje co jakiś czas.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No tak, niektóre słowa to wulgaryzmy i musi polecieć cała wypowiedź...

Na S12 będąc bez miasta uzbierałem ponad 4000$. Dostałem w końcu zaproszenie do miasta, ostatnie wolne miejsce. Zależało mi na zamieszkaniu tam, więc bez marudzenia przyjąłem zapa i dałem spanie. Dałem na bank, a tu bank na 2 poziomie... NO I CO TERAZ? 12% opłaty! Około 500$ by mi wpłata zjadła! Pracować - zleją mnie i zabiorą, wpłacić - bezsensu, kupić - co, skoro nie ma nic mnie interesującego (czekałem na 9 poziom krawca, był8). Trzy dni spałem nie wychodząc z hotelu!!! SZLAG mnie trafiał! W końcu wybudowali... Chciałem kapelusz i buty, wyszło indiańskie dziadostwo na głowę + buty tancerki... Musiałem wydać całą kasę na bzdury :(

A ja myślę, że wprowadzenie tego do gry było bardzo dobrym krokiem. Za przeproszeniem - marudzisz, że szkoda było Ci wpłacić do banku te 4k dolarów przy opłatach wynoszących 12%. Wolałbyś powrócić do starego systemu i posiadać ograniczenie wpłacanej gotówki? Przy takim poziomie rozbudowy banku nie ochroniłbyś nawet 1/4 swojego majątku. To chyba jasne, że przy aktualizacji w parze z korzyscią (zniesienie limitu banku) idzie pewne ograniczenie (opłaty). Chociaż moim zdaniem ta zmiana posiada więcej zalet niż wad.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
KZI Jeszcze nigdy żadną postacią nie dobiłem do maksa banku!

To nie znaczy, że nie ma takich, którym by się to nie udało, nie sądzisz? :)

Ktoś napisał na pierwszej stronie, że to mało realne, że bank pobiera prowizję za wpłacanie pieniędzy na konto... Jeśli ktoś zna bank, w którym nie płaci się ani grosza za prowadzenie konta, gdzie nie ma żadnych prowizji, etc. za wszelkie operacje bankowe, to bardzo proszę o wiadomość na priv, od razu się przepiszę.

Wracając do tematu. Zniesienie limitu banku i wprowadzenie automatycznych prowizji, to świetna sprawa. Mnie osobiście trochę irytuje, że za każdym razem jak wpłacam kasę do banku, to automatycznie zasilam kasę miasta o 200$-300$. Spowodowane jest to głównie tym, że jestem sam w mieście i chciałbym móc decydować tak dawniej, gdzie lądują moje zielone. Wiem jednak, że ma to swoje dobre strony, bo na wczesnym etapie rozbudowy miasta uniemożliwia utrzymywanie darmozjadów na dłuższą metę. Natomiast gracze bezdomni mogą zawsze wpłacić znakomitą część gotówki nie ryzykując, że gdy zemdleją w czasie polowania na misie Grizzly, to stracą oszczędności.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Na S12 będąc bez miasta uzbierałem ponad 4000$. Dostałem w końcu zaproszenie do miasta, ostatnie wolne miejsce. Zależało mi na zamieszkaniu tam, więc bez marudzenia przyjąłem zapa i dałem spanie. Dałem na bank, a tu bank na 2 poziomie... NO I CO TERAZ? 12% opłaty!

Masz pretensje do aktualizacji, że nie sprawdziłeś przed dołączeniem do miasta, który poziom ma bank? Można i tak w sumie, brzydka aktualizacja, be.

Coś za coś. Brak limitu, opłaty. Osobiście wolę opłaty niż śmieszny limit jaki był.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Masz pretensje do aktualizacji, że nie sprawdziłeś przed dołączeniem do miasta, który poziom ma bank? Można i tak w sumie, brzydka aktualizacja, be.

Coś za coś. Brak limitu, opłaty. Osobiście wolę opłaty niż śmieszny limit jaki był.

Mi się podoba zmiana, bo nieraz traciłem w pojedynku po kilka tysięcy, jak nie miałem co z kasą robić.

Niestety zawsze znajdą się osoby, które będę marudzić. Taka to już ludzka natura.
 
1. Można było znieść sam limit.
2. Tak, zapomniałem o % zależnych od poziomu banku.
3. Podatek w celu zmniejszenia pieniędzy w grze? Bank z nielimitowaną wielkością wpłat na pewno w tym pomoże ;)
4. Lagrande - przepisuj się (wklej to sobie w Google):
# 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
# 0 zł za wszystkie przelewy internetowe
# 0 zł za prowadzenie konta
# 0 zł za pakiet “Pomocni Fachowcy”,
czyli darmową pomoc specjalistów z wielu dziedzin
5. Barsolar - jestem jednostką posiadającą własne zdanie, konformizm forumowy mnie nie interesuje ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie ma się co przepisywać. Nie wiem co mi wkleiłeś, ale w każdym banku zawsze za jakieś operacje związane z prowadzeniem konta się płaci. Bez wyjątku. Doczytaj do końca tą ofertę, to pewnie się przekonasz.

Jako, że The West to nie jest gra czysto ekonomiczna nie można oczekiwać, że w przypadku banku będzie tyle zamieszania z prowadzeniem konta, co w życiu realnym. Wprowadzone prowizje przy wpłatach, to salomonowe rozwiązanie. Zgadzam się, że to ładnie, powolutku, krok po kroku ogranicza zwiększanie się ilości pieniędzy w grze, której nawiasem mówiąc istotnie jest sporo. Gdybym wykonywał prace wyłącznie zarobkowe, a nie bawił się w znajdowanie różnych śmieci, to spokojnie wyciągałbym po 2000$ na dobę. I to bez konta premium nawet. Nie robię tego jednak, bo istotnie nie ma z nią co robić. Być może na niskich poziomach tego nie widać, ale jak dobijecie do ostatniego, to przekonacie się sami, że mam rację. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
@KZI

# zysk 5% w skali roku – bo tyle właśnie wynosi oprocentowanie lokaty nocnej;
# na lokacie pracuje maksymalnie połowa środków z Twojego konta – nie musisz się martwić o dostępność środków na koncie w nocy, bo druga połowa jest zawsze do Twojej dyspozycji (jeśli chcesz, możesz określić dowolną kwotę progową, czyli kwotę, która zawsze pozostanie na Twoim koncie).

Z tego winika że tylko 50% pieniędzy "pracuje" i zyskujesz tylko 5% na rok
Załóżmy że wpłacasz 100000zł na 3 lata , z tego pracuje tylko 50000zł więc proste wyliczenie ze wzoru
Kn=K0*(1+p/100)^n
gdzie Kn to kapitał końcowy p to stopa procentowa a n to liczba lat
Wychodzi ok 107881 po trzech latach więc 7881 zysku

W innym banku oprocentowanie roczne wynosi 4,20 za rok. Po całych obliczniech wychodzi że zysk jest równy ok 13136 zł(lokata)

Jak widać opłacalniej jest płacić za konto niz nie płaci, zysk jest 2x mniejszy

Co do tematu wiele razy miałem już ok 16k więc skasowanie limitu jest bardzo dobre. A te opłaty tylko urealniają grę.
 
Dla mnie oprocentowanie konta (real, nie gra) nic nie znaczy, bo to, co zarabiam, od razu idzie na opłaty i życie, na koncie wieje wiatr i nic więcej ;)

Lagrange - 2K bez premium? Nooo, nie tak łatwo... "Spokojnie", to 1500$.
Popracuj dla mnie i pokaż raport z 5x2g i ciekawe, ile zarobisz ;)
Z ciekawości sam to dzisiaj zrobię.
 
Status
Zamknięty.
Do góry