Przesyłanie pieniędzy w ramach sieci banków

  • Rozpoczynający wątek Dehumanizzer
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł Ci się podoba?


  • W sumie głosujących
    331
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Sieć bankowa

Utworzyłem ten wątek, ponieważ jestem przekonany, że ten pomysł nie spowoduje tworzenia wielu kont a także, nie da możliwości 'zbudowania' nowych postaci od zera do bohatera w trybie ekspresowym, ale doda funkcjonalność.

Pomysł:
Wykorzystanie sieci banków do przesyłania / wpłacania swoich pieniędzy na swoje konto.

Realizacja:
Odwiedzanie obcych miast i korzystanie z banków, tak, jak to jest w RL.

Różnica:
Każde przesłane pieniądze docierają po 5 minutach do własnego miasta i własnego banku, przez te 5 minut pieniądze mogą być stracone w pojedynku i nie docierają na konto -> taki opóźniony przekaz telegraficzny.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajny pomysł ale nie wiem czy działał w tamtych czasach...

I możnaby dodać że wpłata jest przez to mniejsza o 1% za to że w cudzym mieście ;)

Tak czy siak głosowałem na TAK
 

DeletedUser2808

Gość
Gość
Bankomatów na pewno nie było, ale co do kont to pomysł jest jak najbardziej osiągalny (na ich i nasze czasy). Popieram.
 

DeletedUser

Gość
Gość
na nie bo tylko w swoim mieście możesz bo chce mieć zysk z pojedynków.
 

DeletedUser

Gość
Gość
oczywiście tak wg mnie bardzo by się przydało np. gdy "odwiedzamy" inne miasto
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobra rzecz,
często sie przydaje w czasie rajdów na inne miasta,
ale
jak te pieniądze będą docierały do celu skoro wiadomo magia nie istnieje :) musiałby je ktoś przewozić, czyli byłyby za to opłaty, tak ja w rzeczywistości
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobra rzecz,
często sie przydaje w czasie rajdów na inne miasta,
ale
jak te pieniądze będą docierały do celu skoro wiadomo magia nie istnieje :) musiałby je ktoś przewozić, czyli byłyby za to opłaty, tak ja w rzeczywistości

czyli dodatkowo, w przyszłości można sobie wyobrazić dyliżans - i napady na dyliżans z kufrem pieniędzy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Za skomplikowane (z napadem na dyliżans). Chyba trzeba zostać przy wersji że odgórnie pobierana jest opłata - ileś $ lub ileś %
 

DeletedUser

Gość
Gość
moim zdaniem powinno to być 35 %, bo to w końcu Dziki zachód nie simsy
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł z wpłatami kasy do banku w obcym mieście jest bardzo ciekawy.
Ostatnie zdanie wymaga jednak komentarza i poprawki:

Różnica:
Każde przesłane pieniądze docierają po 5 minutach do własnego miasta i własnego banku, przez te 5 minut pieniądze mogą być stracone w pojedynku i nie docierają na konto -> taki opóźniony przekaz telegraficzny.


Jak możesz stracić pieniądze w pojedynku, jeśli zostały wcześniej wpłacone do banku? One już sobie leżą w sejfie, pozostaje tylko zaksięgowanie operacji na koncie bankowym danego miasta. Nie może więc być mowy o możliwości straty tychże wpłaconych już pieniędzy. Natomiast co do 5-minutowego oczekiwania nie mam żadnych zastrzeżeń - ba, nawet można by zrobić zróżnicowany czas oczekiwania, w zależności od odległości pomiędzy miastami. Mogłyby też się zdarzać przerwy w funkcjonowaniu banku spowodowane przez różne losowe czynniki ("BANK NIECZYNNY. PRZEPRASZAMY"), aby trzeba było np. skoczyć do miasta obok. :>

Co do kosztów wpłaty forsy do banku w obcym mieście, to mam taką oto propozycję:

Zróżnicowanie prowizji w obcym banku względem poziomu rozbudowania tegoż obcego banku:
Kod:
Obcy bank ma lvl  1 - prowizja: 45%
Obcy bank ma lvl  2 - prowizja: 40%
Obcy bank ma lvl  3 - prowizja: 37%
Obcy bank ma lvl  4 - prowizja: 35%
Obcy bank ma lvl  5 - prowizja: 32%
Obcy bank ma lvl  6 - prowizja: 30%
Obcy bank ma lvl  7 - prowizja: 27%
Obcy bank ma lvl  8 - prowizja: 25%
Obcy bank ma lvl  9 - prowizja: 22%
Obcy bank ma lvl 10 - prowizja: 20%

Dodatkowo obniżenie tejże prowizji w zależności od poziomu rozbudowania naszego banku:
Kod:
Nasz bank ma lvl  1 - prowizja w obcym banku nie zmienia się
Nasz bank ma lvl  2 - prowizja w obcym banku obniża się o 1%
Nasz bank ma lvl  3 - prowizja w obcym banku obniża się o 2%
Nasz bank ma lvl  4 - prowizja w obcym banku obniża się o 3%
Nasz bank ma lvl  5 - prowizja w obcym banku obniża się o 4%
Nasz bank ma lvl  6 - prowizja w obcym banku obniża się o 6%
Nasz bank ma lvl  7 - prowizja w obcym banku obniża się o 8%
Nasz bank ma lvl  8 - prowizja w obcym banku obniża się o 10%
Nasz bank ma lvl  9 - prowizja w obcym banku obniża się o 12%
Nasz bank ma lvl 10 - prowizja w obcym banku obniża się o 15%

Lepsze banki oferują coraz to niższą prowizję. To powoduje, że najbardziej opłacalna jest wpłata w bardziej rozbudowanym banku w okolicy (przynajmniej do czasu, aż wszystkie w okolicy nie będą rozbudowane na maksa).

Można też pomyśleć o jakichś minimalnych zyskach banków z wykonywania tychże operacji, ale na to nie mam już teraz głowy - dopiszę coś jutro. :>
 

DeletedUser

Gość
Gość
[
Różnica:
Każde przesłane pieniądze docierają po 5 minutach do własnego miasta i własnego banku, przez te 5 minut pieniądze mogą być stracone w pojedynku i nie docierają na konto -> taki opóźniony przekaz telegraficzny.

<lol>, to ma być żart? to szybciej niż idzie kasa przelewem Pocztą Polską w dzisejszych czasach, niby ta kasa idzie impulsami elektronicznymi przez telegraf? hahahaha ... ludzie zastanówcie sie nad tym zanim zaglosujecie

pozatym to jest następne duże ulatwienie w grze. kilku graczy moglo by kampować przy jakimś mieście odleglym o powiedzmy 5h drogi i pojedynkować się z mieszkańcami. wplacali by kase na swoje konta i mogloby to trwać bez końca ... oczywiste że pomysl ne przejdzie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
zgadzam się z przedmówcą,pomysł słaby i nie przejdzie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na nie. Przestałoby się zarabiac na pojedynkach, bo każdy po robocie pozbywałby się kasy w najbliższym banku. Co za tym idzie ludzie przestaliby się pojedynkowac bo to nieopłacalne
 

DeletedUser3986

Gość
Gość
ja nie moge wypłacić pięniędzy z banku i nie wiem dlaczego więc nie wiem na co głosować mam w banku 150$:mad:
 

DeletedUser

Gość
Gość
yotl, jestem nowy ale domyślam się ze chyba wpłaciłeś na rozbudowę miasta.
A wg. mnie pomysł dobry, a prowizja powiedzmy 10%.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł z wpłatami kasy do banku w obcym mieście jest bardzo ciekawy.
Ostatnie zdanie wymaga jednak komentarza i poprawki:

Różnica:
Każde przesłane pieniądze docierają po 5 minutach do własnego miasta i własnego banku, przez te 5 minut pieniądze mogą być stracone w pojedynku i nie docierają na konto -> taki opóźniony przekaz telegraficzny.


Jak możesz stracić pieniądze w pojedynku, jeśli zostały wcześniej wpłacone do banku? One już sobie leżą w sejfie, pozostaje tylko zaksięgowanie operacji na koncie bankowym danego miasta. Nie może więc być mowy o możliwości straty tychże wpłaconych już pieniędzy. Natomiast co do 5-minutowego oczekiwania nie mam żadnych zastrzeżeń - ba, nawet można by zrobić zróżnicowany czas oczekiwania, w zależności od odległości pomiędzy miastami. Mogłyby też się zdarzać przerwy w funkcjonowaniu banku spowodowane przez różne losowe czynniki ("BANK NIECZYNNY. PRZEPRASZAMY"), aby trzeba było np. skoczyć do miasta obok. :>

Co do kosztów wpłaty forsy do banku w obcym mieście, to mam taką oto propozycję:

Zróżnicowanie prowizji w obcym banku względem poziomu rozbudowania tegoż obcego banku:
Kod:
Obcy bank ma lvl  1 - prowizja: 45%
Obcy bank ma lvl  2 - prowizja: 40%
Obcy bank ma lvl  3 - prowizja: 37%
Obcy bank ma lvl  4 - prowizja: 35%
Obcy bank ma lvl  5 - prowizja: 32%
Obcy bank ma lvl  6 - prowizja: 30%
Obcy bank ma lvl  7 - prowizja: 27%
Obcy bank ma lvl  8 - prowizja: 25%
Obcy bank ma lvl  9 - prowizja: 22%
Obcy bank ma lvl 10 - prowizja: 20%

Dodatkowo obniżenie tejże prowizji w zależności od poziomu rozbudowania naszego banku:
Kod:
Nasz bank ma lvl  1 - prowizja w obcym banku nie zmienia się
Nasz bank ma lvl  2 - prowizja w obcym banku obniża się o 1%
Nasz bank ma lvl  3 - prowizja w obcym banku obniża się o 2%
Nasz bank ma lvl  4 - prowizja w obcym banku obniża się o 3%
Nasz bank ma lvl  5 - prowizja w obcym banku obniża się o 4%
Nasz bank ma lvl  6 - prowizja w obcym banku obniża się o 6%
Nasz bank ma lvl  7 - prowizja w obcym banku obniża się o 8%
Nasz bank ma lvl  8 - prowizja w obcym banku obniża się o 10%
Nasz bank ma lvl  9 - prowizja w obcym banku obniża się o 12%
Nasz bank ma lvl 10 - prowizja w obcym banku obniża się o 15%

Lepsze banki oferują coraz to niższą prowizję. To powoduje, że najbardziej opłacalna jest wpłata w bardziej rozbudowanym banku w okolicy (przynajmniej do czasu, aż wszystkie w okolicy nie będą rozbudowane na maksa).

Można też pomyśleć o jakichś minimalnych zyskach banków z wykonywania tychże operacji, ale na to nie mam już teraz głowy - dopiszę coś jutro. :>

pomysł ze zróżnicowanym oprocentowaniem dobry ale za wysoki, nie opłacałoby się wtedy.

Powinien być też inny czas np. 1/2 normalnego przejścia do naszego miasta.
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
ja nie moge wypłacić pięniędzy z banku i nie wiem dlaczego więc nie wiem na co głosować mam w banku 150$:mad:

Jak napisal wczesniej ktos z banku sie nie wyplaca poniewaz pieniadze zostaja automatycznie pobrane z banku jak ci sa potrzebne np . nie masz niczego przy sobie a 200$ w banku kupujesz cos za 100$ i zostaje ci w banku 100$

A co do 5 minutowej przerwy moglo by byc tak ze jak sie $ wplaca do banku to stoi sie w miescie 5 min tak jak modlenie lub wykonywanie jakiejs pracy i na górze w prawym rogu bedzie pisac Wpłata pieniędzy i bedzie sie odliczac te 5 min.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Super pomysł. Tylko z tym, że w te 5 minut ktoś może ci te pieniądze zabrac to nie. Ale tak to spoko. Pomysły w komentarzach są dobre. Ja jestem za. można by tylko zrobić tak, że będzie przesyłka normalna, ekspresowa i priorytetowy. Wtedy pieniądze za dostarczenie trafiałyby do kasy miasta.

P.S. Drogi dziki filu. Popełniłeś błąd, ponieważ kolumb nie odkrył Ameryki, tylko wikingowie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry