Przesyłanie pieniędzy w ramach sieci banków

  • Rozpoczynający wątek Dehumanizzer
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł Ci się podoba?


  • W sumie głosujących
    331
Status
Zamknięty.

DeletedUser3790

Gość
Gość
Może i ciekawy pomysł i ładnie opracowany, ale zapewniam Was, że w żadnej formie nie wejdzie do gry. Tego jestem więcej niż pewien.
Wprowadzenie spowodowałoby, że dwie profesje żołnierzy i zawadiaków nie opłaca się wybierać, ponieważ i tak nikogo się nie okradnie, a skoro tak, to po co się bić.
No chyba, że wygrany w pojedynku zabierałby to co chce z ekwipunku przeciwnika, a na to się juz nikt nie zgodzi. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wprowadzenie spowodowałoby, że dwie profesje żołnierzy i zawadiaków nie opłaca się wybierać, ponieważ i tak nikogo się nie okradnie, a skoro tak, to po co się bić.
Byłoby :) Ja tam biję się z dwóch powodów- dla expa i dla frajdy :) dolary to tylko przyjemny dodatek :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak najbardziej głosuję na NIE, już teraz na pojedynkach ciążko zarobić, kasę noszą tylko nowicjusze, a tych z kolei nie można zaatakować, a pojedynek dla samej frajdy i ewentualnych punktów doświadczenia, to już nie to samo :mad: za frajdę nie kupię lepszego ekwipunku, frajdy też nie wpłacę do kasy na rozbudowę miasta :D. Po za tym tak jak już było wcześniej wspomniane, można by napadać na miasta oddalone o kilka godzin drogi od własnego, w ich bankach wpłacać łupy, spać w ich hotelach i być praktycznie nietykalnym.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ten post ma swoje dobre i złe strony więc przy dobrym dopracowaniu może być to dobry pomysł. Można by jeszcze zrobić, że 20% idzie dla tego miasta co się w nim wpłaca i można zrobić 1 przesyłkę na 24h.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ten post ma swoje dobre i złe strony więc przy dobrym dopracowaniu może być to dobry pomysł. Można by jeszcze zrobić, że 20% idzie dla tego miasta co się w nim wpłaca i można zrobić 1 przesyłkę na 24h.

Popieram pomysł, w tej wersji
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ten post ma swoje dobre i złe strony więc przy dobrym dopracowaniu może być to dobry pomysł. Można by jeszcze zrobić, że 20% idzie dla tego miasta co się w nim wpłaca i można zrobić 1 przesyłkę na 24h.
nieeee...po co tak robic tylko kasa sie ulatnia na rzecz miasta z reszta Dehumanizzer pisał ze tak jak w realu a czy slyszales zeby z tej kasy ktora wysylasz odciagali koszt przesylki?jak juz to np. wysylasz 100$ i nie odciagaja ci 20$ tylko zeby to wyslac placisz dodatkowo 20$
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem na nie. Ludzie by wtedymniej kasy przy sobie mieli i ataki staly by sie bezcelowe
 

DeletedUser6193

Gość
Gość
Niektorzy ludzie i tak atakuja tylko dla expa, w praktyce malo jest graczy, ktorzy trzymja jakies wieksze kwoty przy sobie... Tylko 5 minut to za malo, moznaby zrobic cos takiego, ze regularnie, np. co 3h jechalby jakis pociag z pieniedzmi z predkoscia 0.5 kratki na godzine, a miasta moglyby tworzyc dodatkowy budynek - stacja kolejowa, ktora mialaby wiecej punktow rozbudowy potrzebnych do jej utworzenia (odpowiednio: 500-1000-1500-2000-5000 - max. poziom rozbudowy to 5) i kazdy poziom zwiekszalby czestotliwosc przejezdzania pociagow (24h, 12h, 6h, 3h, 1h). Podczas jazdy pociagu bylaby mozliwosc napadniecia na takiego gracza, ktory tracilby 66% (a nie 33%) posiadanych pieniedzy. Ale to jeszcze do dopracowania...
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja zgadzam się z dyliżansem tylko że gdy ktoś zaatakuje to jest ryzyko że dyliżans przejedzie po tobie a jak ci się powiedzie to rabujesz połowę.to i tak dużo bo jak wyśle pieniądze 24 ludzi po ok.122 no to troche masz kaski oczywiście to przykład
 

DeletedUser7133

Gość
Gość
Pomysł OK, tylko wymaga poprawek.

Moim zdaniem:
1) prowizja powinna być zależna od różnicy w poziomie rozbudowania banków miasta nadawcy i miasta odbiorcy przekazu (im większa różnica na korzyść nadawcy, tym wyższa prowizja - minimum prowizji dla sytuacji gdy poziomy są równe lub poziom banku odbiorcy jest wyższy od banku nadawcy)
2) czas przekazu powinien zależeć od poziomu banku w mieście nadawcy (im wyższy poziom, tym szybszy transport, przy czym dla maksymalnego poziomu rozbudowy banku czas nie powinien być krótszy niż dla najszybszego środka transportu w grze)
3) maksymalna prowizja nie powinna być wyższa niż 50% środków, a minimalna niższa niż 5%
4) w celu zapewnienia zdobyczy zawadiakom i żołnierzom:
- nie wolno jednorazowo wysłać więcej niż 50% zawartości swojej kieszeni,
- nie wolno wysłać więcej niż pozwala obecny stan gotówki na koncie i limit konta (jak mam limit 600$ i kasę na koncie 500$, to nie mogę wysłać więcej niż 100$),
- następny przekaz można nadać nie wcześniej niż 24h po poprzenim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo dobry pomysł jestem na tak wiele ludzi po pojedynku który wygra chce wpłacić kase do banku a miasto jest daleko ułatwioło by to grę :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja popieram. Można by było jeszcze wprowadzić czas trwania wypłaty obliczany w taki sposób: Odległość do miasta X od naszego miasta : 10.
 

DeletedUser

Gość
Gość
to moze jescze bankomaty w kazdy miescie wybudowac. ja jestem na nie.
chyba ze by to tak wygladalo ze kase mozna by bylo przelewac na konto innego gracza lub miasta to tak
 

DeletedUser

Gość
Gość
a jezeli ma 2000$ i chcesz 1000$ przelac koledze i jezeli w czasie przelewu strzace tą forse to wtedy mi sie tego nie oplaca robić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:mad: ale i tak zagosowalem na tak
 

DeletedUser6197

Gość
Gość
Jedni myślą że to dobry pomysł, jedni że nie. Stoję po stronie tych drugich. Po wprowadzeniu tej opcji, pojedynkowanie się straciłoby sens, ponieważ.. ma się jakąś fajną robotę, dobra, dostajesz jakieś.. 100$? A jesteś oddalony o jakieś 3h od swojego miasta, więc wtedy tylko idziesz do najbliższego miasta i wpłacasz całą sumę, a ten który chce zaatakować właśnie tego który ma te 100$ (chociaż co prawda, nikt o tym nie wie, ale mogą zdarzać się wyjątki), a tu klapa - 0$ za pojedynek, a tak to by mogłoby być te 30$. Więc cała idea do bani. Na nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł niezły ale nie podoba mi się to że w ciągu tych 5 minut po wysłaniu możesz stracić te pieniądze, przecież one są już w banku a nie w twojej kieszenie.Do poprawki
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak jak jest jest dobrze i nie trzeba tego zmieniac zeby ułatwic gre kilku leniwym gracza.

Jestem na nie. :mad:
 

DeletedUser

Gość
Gość
A użytkownik IceMan to taki "**** the system" i "**** the rules", że wszystko na nie?
Jestem na nie.
 

DeletedUser8272

Gość
Gość
Ja zagłosowałem na tak, ale po głębszym przemyśleniu myślę, że lepiej sobie pójść do swojego miasta, niż tracić ileś % kasy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry