pytanie do speców od mmo

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Hi.

Wszyscy gracze mmo wiedzą co oznaczają terminy takie jakie buff, debuff, buffer... pytanie jakie macie propozycje na przetłumaczenie słowa "buff"?
Wiadomo, używamy zawsze po prostu buff, ale wypada to jakoś przetłumaczyć aby inni gracze, niekoniecznie obeznani z mmo nie mieli problemów.

Najlepsze co mi przyszło do głowy to "wzmocnienie".
Wiecie o co chodzi a jak nie wiecie to nie pomożecie :p.

Ktoś coś lepszego wymyśli ?
 

KozaK69

Elitarny Tester
Nazwałbym to używkami, gdyby nie to że mamy też bagnet czy siodło.
Może "wspomagacze"? Wydają mi się lepszą alternatywą niż "wzmacniacze" ;)


PS Mamy jakiś orientacyjny termin zakończenia tłumaczenia?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser182

Gość
Gość
Nazwałbym to używkami, gdyby nie to że mamy też bagnet czy siodło.
Może "wspomagacze"? Wydają mi się lepszą alternatywą niż "wzmacniacze" ;)

Trochę się z dopalaczami kojarzy a tego chcemy uniknąć... chociaż w sumie wzmacniacze też się tak kojarzą.

PS Mamy jakiś orientacyjny termin zakończenia tłumaczenia?

Mamy, ale niestety nie mogę zdradzić.
Mogę zdradzić, że tłumaczenia idą póki co bardzo sprawnie i będą zapewne gotowe przed terminem, ale i tak będziemy musieli poczekać aż upłynie ten termin. (chociaż kto wie, zobaczymy).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może "uefektywnienie"? Można też użyć słowa "błogosławieństwa", ale ze względu na klimat to raczej odpada.
 

DeletedUser19235

Gość
Gość
Może "Tymczasowy bonus " , "chwilowy bonus" albo po prostu "bonus" ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
ciężko będzie przetłumaczyć to słowo. Może lepiej gdzieś dodać wyjaśnienie tego słowa niż je tłumaczyć??
 

DeletedUser182

Gość
Gość
ciężko będzie przetłumaczyć to słowo. Może lepiej gdzieś dodać wyjaśnienie tego słowa niż je tłumaczyć??

Niestety ciężko i jako zagorzały gracz mmo najchętniej bym je zostawił. Tłumaczenie tego to trochę kaleczenie mmo, ale my typowym mmo nie jesteśmy a spora część graczy nie miała styczności z tym słowem i będzie się czuła zagubiona, nawet jak zamieścimy wytłumaczenie w 10 różnych miejscach :)
Póki co leci "wzmocnienie" jak ktoś coś lepszego wymyśli to kwestia 5 minut żeby pozmieniać.

W niemieckim mają "Stärkung" czyli wzmocnienie :p
 

DeletedUser12025

Gość
Gość
Ja bym proponował "Błogosławieństwo"

Są też możliwe opcje: eskalacja, intensyfikacja
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser182

Gość
Gość
W klimat nie wpada trochę :)
Jakiś mmo fantasy to bardzo by pasowało wtedy. Na dzikim zachodzie jakoś tak średnio :/
 

DeletedUser

Gość
Gość
Idealnego terminu dla tego określenia raczej nie znajdziemy w języku polskim. Ja proponuję "powerup" (myślę, że wyrażenie jest znane, często spotykane w grach zręcznościowych). Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najznakomitszy pomysł, ale jak mamy kombinować, to liczyć się będzie każda sugestia. :)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Może podam ile to razy występuje i jak, żeby był kontekst wiadomy.

Buff || Wzmocnienie
Number of buffs used || Ilość użytych wzmocnień
Existing buffs will be replaced. || Istniejące wzmocnienia zostaną zastąpione.
The following values will be buffed for: || Następujące wartości zostaną wzmocnione na:
Travel - Buffs || Podróż - Wzmocnienia
Character - Buffs || Postać - Wzmocnienia

Na moje oko pasuje dosyć dobrze to wzmocnienie.
 

DeletedUser17047

Gość
Gość
Buff – zaklęcie, które na określony czas podnosi jakieś statystyki postaci, wzmacnia ją
Debuff – zaklęcie, które na określony czas osłabia, obniża statystyki, powoduje zmianę stanu

Tak można typowo przetłumaczyć znaczenie tego do gry mmo typu fantasy.
Co do TW zdecydowanie najlepiej pasuje "Wzmocnienie"
no bo jak inaczej...o_O
 

DeletedUser

Gość
Gość
buff - wzmacnianie skilów (statystyk) jako mmo

a metin2 tłumaczy : buffowanie : wzmocnienie postaci poprzez magiczne moce które mają na celu poprawienie statystyk na krótki czas

buff (ktoś np. gracz który buffuje) - osoba która pomaga innym swoją magiczną mocą


Myślę że wyjaśniłem
 

DeletedUser182

Gość
Gość
buff - wzmacnianie skilów (statystyk) jako mmo

a metin2 tłumaczy : buffowanie : wzmocnienie postaci poprzez magiczne moce które mają na celu poprawienie statystyk na krótki czas

buff (ktoś np. gracz który buffuje) - osoba która pomaga innym swoją magiczną mocą


Myślę że wyjaśniłem

Metin się nie popisał z tłumaczeniem, chociaż w ich przypadku to akurat też bym pewnie zostawił "buff". Co to buff wie każdy kto grał w mmo jakieś, natomiast tak zostawić nie możemy, bo nie każdy gracz się połapie o co chodzi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
zwiększenie, poprawienie, nasilenie, wzrost, wzbogacenie, intensyfikacja
 

DeletedUser

Gość
Gość
Można przecież zostawić buff i dopisać co to znaczy na wiki proste? PROSTE!
 
Status
Zamknięty.
Do góry