RANGI

  • Rozpoczynający wątek Shadgo
  • Data rozpoczęcia

CZY PODOBA CI SIĘ TEN POMYSŁ?

  • TAK

    Głosy: 224 56,0%
  • NIE

    Głosy: 92 23,0%
  • DO POPRAWKI

    Głosy: 66 16,5%
  • TEN POMYSŁ JUŻ BYŁ

    Głosy: 18 4,5%

  • W sumie głosujących
    400
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Witam! Przedstawię wam mój pomysł:

RANGI

Pomysł polega na ulepszeniu rang w mieście i ich przywilejów.

Założyciel miasta (maks. 2)
Rada miasta(maks. 5)
Budowniczy (b/o)
Mieszczanin (b/o)
Bandyta (b/o)
Bogacz (b/o)
Biedak (b/o)

Rangi byłyby widoczne tylko dla członków miasta.

Rangi przydziela założyciel miasta, który ma wszystkie dostępne przywileje, organizuje zebrania rady(nowa opcja). Rada miasta nie ma tylko opcji ustawień miasta(zmiana nazwy itp.) Budowniczy to osoba która specjalizuje się w budowie budynków, Mieszczanin to pośrednia osoba - zwykły członek miasta. Bandyta to osoba specjalizująca się w pojedynkach. Bogacz to osoba, która wpłaciła najwięcej do kasy miejskiej a biedak to osoba wpłacająca najmniej.

*(b/o) = nie ograniczona ilość osób

NOWA OPCJA

Jak już wcześniej wspomniałem założyciel miasta organizowałby zebrania rady miasta. Ta opcja znajdowałaby się poniżej "Forum miasta", gdy zebranie zostanie zorganizowane to członkom rady miasta w tym samym miejscu pojawia się opcja uczestniczenia w naradach. Członkowie miasta o pozostałych rangach nie mają dostępu do narad.

PODSUMOWANIE

Wprowadzenie rang spowoduje wyraźne zaznaczenie w mieście - kto w nim jest budowniczym kto pojedynkowiczem, oraz kto jest władzą i nimi dowodzi.

DO POMYSŁU ZOSTAŁY WPROWADZONE DROBNE ZMIANY ZGODNIE Z SUGESTIAMI WYPOWIADAJĄCYCH SIĘ!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3957

Gość
Gość
Ta nowa opcja jest na forum, gdzie można zrobić ukryte forum, do którego ma wstęp tylko założyciel i Rada. Ogólnie jestem za.
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Czemu nie. Kolejne urozmaicenie. Tylko dlaczego zwykły mieszkaniec to INDIANIN? Nie każdy mieszkaniec miasta jest indianinem :D. Z resztą przeczytaj sobie opis przy Waupee'm. Czyli, że wymaga poprawek ale może być.
 

DeletedUser

Gość
Gość
z poprawkami całkiem całkiem fajne ale zeby weszło na rynek musi się więcej osób wyowiedzieć:)
 

DeletedUser3712

Gość
Gość
Pomysł dość solidnie dopracowany - ale jedno pytanie, po co to komu? Jaki jest cel takich podziałów? Ukryte forum tylko dla rady już jest, a co da zaznaczenie kogoś jako budowlaniec czy bandyta? Jak dla mnie całkowicie zbędne.
Niestety ale jestem na nie.
 

DeletedUser6642

Gość
Gość
Założycieli-3
rada miasta-5
szeryf(będzie 26stycznia przy aktualizacji)-1
robotnik-X
kowboj-x
żołnierz-x
________________
 

DeletedUser6642

Gość
Gość
można jeszcze zrobić gwardie miasta paru zawadiaków i żołnierzy walczą w wojnach bronią budowniczych itd......
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmmmm... Ponieważ grałem na świecie pierwszym a nie gram już na żadnyn jestem na tak, ponieważ byłem w mieście w którym byłem "Założycielem bez przywilejów" ponieważ to nie ja je wybudowałem.

Jestem za.
 

DeletedUser3712

Gość
Gość
byłem w mieście w którym byłem "Założycielem bez przywilejów" ponieważ to nie ja je wybudowałem.

Co to znaczy założyciel bez przywilejów? Założyciel jest założycielem, bez względu na to czy wybudował miasto czy został mianowany. I przywileje w obu przypadkach ma takie same.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się pomysł podoba.
Jedyne moje zastrzeżenie to ten "Indianin". Jak już ktoś wyżej wspomniał, nie każdy mieszkaniec musi być Indianinem. Wręcz przeciwnie, Indianie chyba na ogół nie mieszkali w miastach a poza nimi. :rolleyes:
Ale ogólnie pomysł mi się podoba.

W miastach jest ten problem, że jak chce się wyznaczyć budowniczych, albo osoby do ataku na jakieś miasto, to trzeba przelecieć całą listę po kolei. W końcu nie każdemu chce się spamiętać 40 osób na jednym świecie i jeszcze na przykład 30 osób na drugim świecie. ;)

Dlatego mogłaby wtedy powstać opcja:
Poczta->Napisz->Dodaj odbiorcę->[i tutaj dodać: budowniczy, bandyci, et cetera]
 

DeletedUser

Gość
Gość
pomysł extra, ale zostawić miesczanina, nie kombinować z indianinem
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Moim zdaniem widoczni powinni być tylko założyciele i radni. Widok na np. bandytów pozwalałby "obcym" atakować tylko armię, aby ją mocno osłąbić. Znacznie przeszkodziłoby to w dalszym rozwoju słabszych miast. Widoczne powinny być tylko te osoby co teraz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dałem 'do poprawki'. Pomysł wręcz znakomity, ale lepiej by było tak:
-każda bez ograniczeń (czemu tylko 1 założyciel i 5 w radzie? :[ )

RANGI:
Założyciel
Administrator [coś jak rada miasta]
Sponsor [osoba wpłacająca najwięcej do kasy miejskiej]
Bandyta (może zostać, ale tylko 1) [osoba, która ma najwyższy poziom pojedynków w mieście]
Budowniczy (też 1) [osoba która ma najwyżej budowania w mieście]

a reszta rang według klasy postaci :)

@down
dzięki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Głosuje na do poprawki dlatego, że czemy założyciel ma być tylko 1? Może ktoś chciał założyć miasto z kolegą i chce mu dać takie prawo. Jestem na TAK gdyby nie to ;)
 

DeletedUser3712

Gość
Gość
Dodajcie jeszcze zastępce założyciela, zastępce zastępcy, największego sponsora, dużego sponsora, średniego sponsora, małego sponsora, malutkiego sponsorka i sponsoreczka. A jak za mało to idziemy za ciosem:
Wielki radny, duży, sredni itp. Tylko wam miejsc w mieście zabraknie na te wszystkie rangi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem za bo np.rada miasta z założycielem dyskutują o budowie a mieszkańcy podglądają to na fora
 
Status
Zamknięty.
Do góry