W jakim kierunku zmierzamy?

  • Rozpoczynający wątek hubcioadhd
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Jak wszyscy zauważyliśmy od pewnego czasu gra staje się typowo komercyjną, wiele osób już zrezygnowało z gry z owego powodu, sporo ludzi to planuje w niedalekiej przyszłości.
Ostatnie aktualizacje to między innymi zmiana systemu pojedynków na gorszy, który oferuje nam jedynie zdecydowanie większą losowość z właściwie jednym bulidem. Zmianę wyglądu, która dla nas - graczy przyzwyczajonych do starego dobrego West'a nie ma znaczenia. Pomijając masę bugów obecnie mamy też możliwość zdobywania unikatowych przedmiotów za pomocą linków referencyjnych.
Dziś pojawił się ten temat http://forum.the-west.pl/showthread.php?p=429425#post429425, co jak dla mnie - może znacząco wpłynąć na grę.
Jak będzie - tego nie wiem, jednakże odnoszę wrażenie, że coraz gorzej znosimy kolejne aktualizacje, a sama gra traci na wartości.

Czy Waszym zdaniem naprawdę ostatnie aktualizacje wniosły więcej pozytywów, niż negatywów?
 

DeletedUser

Gość
Gość
napisze tylko tyle: chciałbym mieć z powrotem starego, dobrego the westa
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najpoważniejszym problemem IG jest nieumiejętność zrobienia porządnego systemu pojedynków. O ile pamiętam, zawsze coś było nie tak. Ostatnie kilka zmian dotyczące systemu pojedynkowego przypomina mi ślepe strzelanie rannego żołnierza. To tu, to tam, byle w coś trafić, czasem to będzie przyjaciel, czasem wróg... z przewagę trafień przyjacielskich.

Oto ich lista:
-45 minut
-Likwidacja pojedynków poprzez saloon
-Drugie osłabienie r/o
-Osłabienie zaskoku i taktyki
-Wprowadzenie złotych broni
-Coraz mniejszy zakres celów (nie można atakować ludzi z 48h i ludzi zapisanych na bitwy, czyli po rozpoczęciu na świecie "zabawy" fortowej pojedynkoiwcze nie są w stanie normalnie poexpić).

Dobra, mamy sześciu zabitych przyjaciół, starczy, żołnierz już umarł.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Odnośnie wyglądu się wypowiem.
Wygląd się liczy i to bardzo. Owszem, istnieje grupa graczy, która woli stary wygląd. Nie wiem z jakich przyczyn, nie wnikam, może z przyzwyczajenia, może z innych powodów. Osobiście wolę "nowy" wygląd. To jest kwestia gustu a jak wiadomo o tym nie ma sensu dyskutować. Jeżeli chodzi o wygląd i nowych graczy. Pierwsze wrażenie ma bardzo duże znaczenie. Przykład z życia. Ostatnio sobie postanowiłem odświeżyć 3 gry mmo. Gry w zasadzie z TOPki. Tytułów może nie będę podawał, bo to w sumie nie ma znaczenia. Przy wszystkich 3 grach obecny był mój syn. Pierwsza gra, zobaczył ekran startowy, zwykły statyczny ekran z logiem gry na górze, 3 pola do wpisania loginu/hasła/kodu. Zobaczył, poszedł bawić się czym innym. Druga gra, podobnie, ekran startowy w zasadzie statyczny, znacznie ładniejszy, w tle klimatyczny obrazek zamku. Tutaj również, popatrzył i poszedł. Trzecia gra. Ekran startowy z wielkim animowanym smokiem, stojącym na zniszczonych wieżach zamku. Smok co jakiś czas rusza głową (miejscami nawet ziewa jak się długo nie logujemy). Przy tej grze spędził ze mną ponad godzinę oglądając jak gram, "doradzając" co mam robić w stylu "a możesz zmienić się znowu w fokę i popływać?" ;;)
Przyciągnął animowany smok na ekranie startowym gracza? Przyciągnął :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wygląd i interfejs będą dobre tak długo, jak długo pozostaną przejrzyste i proste w obsłudze. Osobiście nie zwracam większej uwagi na detale.
 

DeletedUser18989

Gość
Gość
Nie przesadzajmy ;) Pojedynki może trochę nie wyszły, ale z pewnością to nie koniec reform w tym zakresie. Piszesz komercja... Na czymś Inno musi zarabiać. Poza tym jest naprawdę sporo innych gier w których komercję widać znacznie wyraźniej, więc nie ma co narzekać. A co do tego, że gracze niby z tego powodu odchodzą... Nie słyszałem, aby dochodziło do żegnania się z grą wielu graczy z tego powodu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi akurat wygląda nie przeszkadza, jest obojętny.
Syn zapewne najwyżej nastoletni i właśnie masa graczy jest z przedziału wiekowego 12-15, nie wiem czy doceniają to, co akurat powinni w tej grze;)
Kiedyś w koalicji zastanawialiśmy się, co zrobić z takimi graczami, którzy mimo tego, że "już" mają ten wiek gimnazjalny to zachowują się jak małe dzieci delikatnie to ujmując. Doszliśmy do wniosku, że bez nich nie ma możliwości grać podobnie efektywnie. To samo tyczy się wszystkich koalicji na starych światach.
Na nowych dobrej koalicji również się nie zbuduje bez takich graczy. Nawet, jeśli to będzie elita graczy fortowych (100% hp, przynajmniej bardzo często online) to każda masówka ich rozjedzie, szansy dopatrywałbym się, co najwyżej w małych fortach.

Z niektórymi się gra bardzo dobrze, inni śmieszą, jeszcze inni szukają problemów.
Swoją drogą to i ja dostałem kiedyś po pojedynku wiadomość od dwunastolatka "A jak masz na nazwisko?"::P: Innego czasem za samo wejście na czat banowałem:D



Winter-Fresh, obawiam się, że prezenty mogą być ruchem bardzo upodobniających TW do tych właśnie gier, ale na razie mam nadzieję, że będzie inaczej:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jak zwykle Onu mowicie jedno a robicie drugie... nie tak dawmo zarzekales sie ze w the-west nigdy nie bedzie mozna kupowac przedmiotow za prawdziwa kase(brylki) dawales nawet linka do innej gry gdzie chyba za 900 euro mozna kupic jakies statek kosmiczny i co???? Po miesiacu SAMI COS TAKIEGO WPROWADZACIE jest to NIE CZCIWE zwykle NACIAGANIE NA KASE oczywiscie mowisz "nikt nie jest zmuszony" itd no ale jak ktos zobaczy ze jego 10 kolegow kupuje te skrzynki to SAM KUPI
Robi sie z tego zwykla %$#@$# gra na kase a niby "darmowa"...

PSUJECIE ta gre i nie dziw sie ze ludzie tesknia za gra sprzed tych wszystkich udziwnien... kiedys nie do pomyslenia byly pomysly ktore teraz wprowadzacie i bynajmniej nie jest to + Ludzie wam odchodza a wy zamiast ich zatrzymac to takimi akcjami jak ta ze skrzynkami mowicie "No to narazie" zaraz pewnie z okazji swiat otworzycie "50 swiatow"... zapisze sie na nich po paredziesiat osob z kazdego swiata, na tym swiecie bedzie spory ruch a pozostale talej beda wysychac... nie wiem kto wpada na takie "genialne pomysly" ale ewidentnie nie ogarnia sie w sytuacji

Ps Zabronienie laczenia form platnosci to juz jest szczyt wyludzenia kasy... dajmy na to ze ktos ma 300k i skrzynki beda po 100k za $ bedzie mogl kupic tylko 3 skrzynki i NIC WIECEJ albo od razu kupowac wszystko za brylki i miec 10 skrzynek CHAMSTWO(bez urazy) widac na co jest nastawiona cala akcja(na zysk prawdziwych $) Chcialbym poznac pozniej statystyki ile osob wydalo kasy za zakup brylek po skrzynki... kwoty pojda zapewne w tysiace zlotych z kazdym swiatow... wiec niezle zarobicie(no ale to dla dobra graczy ) Rok sie konczy trzeba zakonczyc z bilansem na + w finansach

Ps2 niedlugo zeby grac to bedzie trzeba byc jakims wlascicielem ziemskim albo wlascicielem roponosnych pul... bo coraz drozsza sie robi ta zabawa(oficjalnie darmowa)

Ps3 sorry za ton :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Co do ekranu wiadomości i samego połączenia tego ekranu z raportami- ile to razy pisząc massa wyskoczył mi raport, i chcąc go zobaczyć odpalałem okno z raportami, a potem wyłączałem, bo za nic nie mogłem się przyzwyczaić, że jest on połączony z wiadomościami...
Ok, jakieś innowacje. Zmiana wyglądu gry? Starsi gracze bez problemów rozpoznawali itemy po obrazku, a teraz trzeba się od nowa uczyć... Nie mówiąc już o tym, że nowy wygląd jest po prostu mniej przejrzysty. Może i jest ładniejszy, ale to tak samo jak oceniać książkę po okładce. Co z tego, że wygląda dobrze, skoro jest mało funkcjonalny i wprowadza zmiany na gorsze, zamiast zająć się tym, co już powinno być dawno?(innowacje w stylu stacji kolejowych, loterii itd.)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Odnośnie wyglądu się wypowiem.
Wygląd się liczy i to bardzo.
Nie prawda! Liczy się wnętrze. Przynajmiej te brzydkie tak mówią.;;)

Przyciągnął animowany smok na ekranie startowym gracza? Przyciągnął :)
Dla starszych graczy rozumiem, że będzie animowana flaszka bądz jakaś miła pani?:gwizd:

Interfejs jest bardzo wazny i dla mnie mogliby go zmienić. Tylko jak już zauważył Mic. Musi być przejrzyście. To jest jedyny wymóg. Bo to się właśnie liczy w takich statecznych grach.

Tylko przydałaby się znowu rewolucja. Mielismy forty. Potem mieliśmy spodnie i paski. Coś dużego by się przydało teraz.

No i niech już przestaną psuś pojedynki. Chociaż chyba bardziej nie można.::P:

Coś w fortach niech zmienią. Wprowadzą kolej czy jakieś turnieje dla pojedynkowiczów.

PS. Więcej rzeczy graczy, a mnie dla IG. Rozumiem, że każdy chce zarabiać, ale ostatnio każda aktualizacja oferuje coś w grze za bryłki.
Poza tym takie zestaw kolekcjonera, to troche taka zapchaj dziura. Coś konkretnego by się przydało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19472

Gość
Gość
Te skrzynki napewno nie będą koasztować po 100 k za sztuke bo słabi gracze nie mieli by szanse ich kupić a co to za prezenty...
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Jak zwykle Onu mowicie jedno a robicie drugie... nie tak dawmo zarzekales sie ze w the-west nigdy nie bedzie mozna kupowac przedmiotow za prawdziwa kase(brylki)

A można jakiś cytat prosić konkretny?
Z linkiem do postu, w którym tak napisałem.
 

DeletedUser17718

Gość
Gość
Osobiście uważam, że ostatnie aktualizacje wniosły niektóre rzeczy pozytywne i niektóre negatywne :) Nie mam nic przeciwko komercjalizacji gry - chyba po to mam pieniądze ,żeby je wydawać na rozrywke i przyjemności. Najgorszym jak dotąd posunięciem była zmiana w pojedynkach. Nie wiem dlaczego wszyscy pisali ,że poprzedni system był zły... Po prostu dobrego buildu nie potrafiliście zrobić i się żalicie ,że mając 70 uniku przegrywacie z orkiem... Teraz to dopiero jest klapa... Każdy dobry pojedynkowicz ma taki sam build, trafienia i uniki zależą wyłącznie od ustawionego celu i uników...

A za Plus uważam ciekawe questy ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Darandal, niemal to samo pisałem kiedyś na forum odnośnie pojedynków, jeszcze za czasów starego systemu, kiedy wiedzieliśmy, że niebawem będzie nowy:)

Nowe questy teraz są tak często wprowadzane ze względu na osiągnięcie z 500 zadań, jeszcze 2-3 serie i myślę, że nieco przystopują. Podobają mi się te serie, gdzie są ciekawe nagrody bez umiejek, wtedy nie czuję jakoś tego nacisku, że muszę zrobić jak najszybciej;)


Szrama, czegoś podobnego właśnie się obawiam, ale wszystko okaże się za kilka dni, choć jestem pewien, że w tej kwestii niestety nikt nie będzie miał wpływu na takie, a nie inne rozwiązanie twórców.
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Więc tak, pojedynki to dno każdy wie bo widać co gracze piszą, więc tzreba to jak najszybciej zmienić.

Grafika itd po co ciągle ulepszać obrazki itd na siłe ?? Dla dzieci w wieku 7 lat ??

Zajmijcie się ważniejszymi rzeczami a potem sobie 3D wprowadzcie nawet.

Teraz najważniejsze PREZENTY co to znaczy ?? Że dostaniemy prezent ale musimy bulić za niego ?? To nazywacie prezentem ?? To żal mi waszych bliskich pod czas świąt jak dostaną paragony.

Jak już wprowadzacie to powinny być to drobiazgi , a nie Unikaty których i tak jest dużo, teraz każdy wyłapie Unikata i będzie ich więcej co spowoduje że to już Unikatem nie będzie.

Co mają zrobić początkujący gracze czyli małe lvl które zaczynają przyhodę z TW obejść się smakiem ?? CZy wywalić kieszonkowe na bryłki ??

Nie każdy używa KP czy kupuje bryłki co oni mają zrobić zakupić za dolce najtańszą paczkę gdzie im zniszczone buty wyskoczą ??

Pomyśleliście o właśnie młodych graczach którzy nie zarabiają kasy i może nie stać ich na zakup bryłek, a co najwyżej od czasu do czasu wyślą smsa żeby jedno kp odpalić ??

Tym chcecie przyciągnąć graczy pokazując im nie masz kasy jesteś nikim, nic nie osiągniesz.

Prezenty powinni dostać wszyscy podobne które nie dają przewagi w grze, żeby każdy gracz mógł się cieszyć przykładowo jakiś pasek który daje jakieś małe pkt czy coś innego pierdółka taka do szpanu jak jest Tutu :D

Jakieś bronie fortowe jak ten Winchester lub coś innego ale coś co może mieć każdy gracz a nie tylko bogaci.

Żal patrzeć że wykorzystujecie święta żeby zarobić na nas dając Unikaty a każdy wie że znajdą się osoby które wywalą bryłki na to a ich koledzy mniej zamożni obejdą się smakiem. Więc im prezent zrobicie gratulacje.

Chcecie już sprzedawać unikaty zróbcie to w inny dzień a nie na święta,to tak jakby np w Polsce był problem w dostaniem butelki wody która kosztowała wczęsniej 2 zł a producenci widząc że jest jej mało a każdy by chciał mieć wywalają nagle cene 10 zł :D Proste chcesz pić kup za 10 zł nikt ciebie nie zmusza możesz też nie kupowac zdychaj z pragnienia :D

Nie wiem czy dobry przykłąd ale wygląda mi na to samo chcesz fajny Unikat wywal bryłki, oczywiście nikt ciebie nie zmusza mozesz kupić badziewie i cieszyć miche tym co masz.

To tyle.

Ps Ja zakupię 10 tych skrzyń kase mam więc dam wam zarobić znaczy IG żeby mieli co do geby włożyć pod czas świąt zafundujcie sobie za tą kasę karpia.
 

DeletedUser10733

Gość
Gość
skrzynie-unikaty

piszecie, że za dużo unikatów. A skąd są unikaty ? ze skrzynek, które można dostać praktycznie tylko za bitwy. To tacy gracze jak ja (a jest ich trochę), którzy grają po "staremu" tj. bez bitew od razu stoją na przegranej pozycji. dodatkowo zakazy atakowania zapisanych na bitwę fortową. Nic tylko forty, forty i forty pozostali się nie liczą czy co. Ja to bym sobie życzył ( nawet bardziej niż zmiany systemu pojedynków), żeby istniała szansa w przypadku wygrania pojedynku zabrania częsci wyposażenia przeciwnikowi. wtedy zrobiłoby się ciekawie
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Coś przed chwilą przeczytałem i mi nie daje spokoju

Słowa Onufrego

Dla tych, którzy zastanawiają się, co też może kryć w sobie taka skrzynia, przedstawiam krótki filmik z losowego otwarcia 10 skrzyń.

http://youtu.be/4lkRPpsH3hw

Przypominam, iż pokazana na filmie skrzynia, mimo iż nazywa się "premium", będzie dostępna za dolary lub za bryłki. Gracz decyduje czym chce za nią zapłacić. Sposób zapłaty, nie wpływa w żaden sposób na zawartość skrzyni.

Czyli jak mniemam nie ważne jest czy kupie prezenty za $ czy bryłki mogę dostać to samo. Czyli kupie jeden prezent za bryłki dostanę wyat eart colt butline a w prezencie za $ i mogę mieć to samo?? Skoro moje przemyślenia są dobre to po co są prezenty za bryłki??


Co do mojego przedmówcy: ma racje nie można znaleźć wszystkich przedmiotów podczas prac bo ich cena jest o wiele za duża. Nie wiem jakie progi ma osoba w full handel ale spodziewam się że do ok 8800$ może dojść tak więc już broni unikatowych na wyższy poziom nie znajdzie. Tylko jest jedno ale ciężko jest dostać unikat na wyższy lvl ze stalówki bo gdyby było inaczej nasze targi pękały by w szwach od SJJ czy innych. Co do zabierania części ekwipunku: nikt się na to nie zgodzi wyobraź sobie że jesteś obładowany unikatami ktoś Cb pokonuje w pojedynku a ty tracisz Np.Pas Wiliama Tilghama(to ten świecący co wygląda jak szlachecki z pistoletami dla osób co nie wiedzą). Może jako osoba zabierająca byś się cieszył, ale jako osoba której zabrano byś myślał co za osoba coś takiego wymyśliła.

@down

wybacz mój polski ostatnio trochę kuleje
jakoś nie widzę żeby dużo osób bawiło się w rzemiosło ale co ja wiem :D na targach pełno amuletów bagnetów itd.
A tak poza tym ciekawi mnie ile będą kosztowały te prezenty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16467

Gość
Gość
piszecie, że za dużo unikatów. A skąd są unikaty ? ze skrzynek, które można dostać praktycznie tylko za bitwy. To tacy gracze jak ja (a jest ich trochę), którzy grają po "staremu" tj. bez bitew od razu stoją na przegranej pozycji. dodatkowo zakazy atakowania zapisanych na bitwę fortową. Nic tylko forty, forty i forty pozostali się nie liczą czy co. Ja to bym sobie życzył ( nawet bardziej niż zmiany systemu pojedynków), żeby istniała szansa w przypadku wygrania pojedynku zabrania częsci wyposażenia przeciwnikowi. wtedy zrobiłoby się ciekawie


Mniej myśl.

Jasne jasne zabieranie eq super, chodziłbym w słabym eq tanim rozwalał graczy w pojedynki zabierał im i od razu na targ itd po jednym dniu zebrałbym sporo kasy, nikt nromalny by nie zakłądał unikatów pod zcas pojedynków.

Kolejna sprawa Unikat to Unikat nie każdy może je mieć, jakby każdy posiadał po kilka tych świecących rzeczy to nie byłoby to Unikatem.

Z bitew można wyciągnąć wcześniej z BDB i nie każdemu wypadało, ze stalówek czasem zwykłe rzeczy wypadają i to jest dobre bo cięzko wyłapać i tak powinno być, a nie ze teraz za kasę lub a bryłki każdy będzie miał szanse na unikat który na 100% wypadnie.

To mają być prezenty ?? Za ile to będzie za 100k ?? i 100 bryłek bo wątpię zeby dalic ene 500k dolców za pudło.

Dadzą mniejsze sumy żeby więcej graczy się skusiło na to, dając spore ceny lub bryłki mało kto to kupi a tak gwarantują sobie spore zyski, ale psują przy tym naszą grę.

Niedługo u handlarza będzie opcja kupna Unikaty za bryłki będzie można sobie wybrać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiadomości to pikuś jak zobaczycie nowy targ to dopiero pospadacie z krzeseł..
 
Status
Zamknięty.
Do góry