W jakim kierunku zmierzamy?

  • Rozpoczynający wątek hubcioadhd
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser624

Gość
Gość
Gracz, dajmy na to 11letni, który będzie 2 dni przed świętami oglądał jak większość ludzi wokół niego chwali się unikatami ze skrzynek, podczas gdy on nie może sobie na nie pozwolić, z takim nastrojem i poczuciem bycia gorszym wkroczy w święta...

Wiesz, spora część społeczeństwa w dobie kryzysu z takim nastrojem wkroczy w święta. Sąsiad kupił właśnie Infiniti a mnie nie stać. Popsuł mi się święta. Nigdy mu tego nie zapomnę. Pytanie tylko czy to jego wina, że go stać?

W dobie kryzysu... jak ja kocham ten populizm :gwizd: No ale nie o tym .

Nie porównujmy sąsiada który jest dorosły i sam zapracowuje na to co kupuje do 11 letniego dziecka które nie ma wpływu na to ile zarabiają jego rodzice. Tak poza tym dorosły inaczej odbiera święta niż dziecko.

Dla mnie tych skrzynek poprostu w ogóle nie powinno być. Dać standardowe za rozsądne ceny i tyle.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie, nie. Tam wyraźnie było napisane, że chodzi o tych co nie mogą sobie pozwolić a nie o tych co nie chcą inwestować. Pisało też o byciu gorszym i wkraczaniu z takim uczuciem w święta... Przesada i tyle. Nie może sobie pozwolić, to nie ma. Ja sobie tez nie mogę pozwolić na wiele rzeczy, na które inni sobie mogą pozwolić. Każdy z nas tak chyba ma, co nie? Norma bym powiedział.

Ja się bezpośrednio odniosłem do Twojej wypowiedzi. Nawet nie staram się interperetować ludzi, którym gra niszczy święta. To nie ma sensu. Mi po prostu chodziło o to, żeby gry nie wypaczać. Gry, a nie świąt. To, że akurat to jest w czasie świąt, to nie ma nic do tego. Takie "prezenty" by rzucili w innym terminie, to również byłbym przeciwny. Często mówie troche więcej do powiedzenia, ale to z racji mojego zaangażowania w sojusz i rozgrywkę fair play.

Jedni kupią wódkę na święta a inni wolą trochę kasy wydać na dreszczyk emocji w grze..
Swiecącą broń w grze zamiast wódki? Współczucia dla tych ludzi, bo nie wiedzą co czynią.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Nie porównujmy sąsiada który jest dorosły i sam zapracowuje na to co kupuje do 11 letniego dziecka które nie ma wpływu na to ile zarabiają jego rodzice. Tak poza tym dorosły inaczej odbiera święta niż dziecko.

Hell, tak jest świat skonstruowany (ten w którym obecnie żyjemy przynajmniej). Jeden ma, inny nie ma. Począwszy od pieluch, skończywszy na grobie. Jeden ma lepsze, inny ma gorsze. Gra by musiała być kompletnie bez premium aby była do końca sprawiedliwa. Równie dobrze możemy powiedzieć, że to samo dziecko nie może zdążyć na fort bo nie ma na premium, nie może sobie ustawić 8 zadań bo nie ma na premium... wiele rzeczy nie może, bo nie ma na premium. Sprawiedliwość była w ZSRR i trzeba to sobie uświadomić.

Czy ceny są za wysokie? Nie wiem, nie wnikam, ktoś to kalkulował pewnie.
Sam sobie też nie kupię skrzynki pewnie, nie stać mnie i tyle (stać to pewnie by mnie było, tyle że akurat mam inne wydatki i to spore... może nazbieram bańkę do 6). Będę płakał, że ktoś ma świecące pixele a ja nie? Nie będę, bo to tylko zbiór pixeli.
 

DeletedUser

Gość
Gość
. Gra by musiała być kompletnie bez premium aby była do końca sprawiedliwa.
Nigdy nie będzie do końca sprawiedliwa, ale może być mniej lub bardziej.
Czy ceny są za wysokie? Nie wiem, nie wnikam, ktoś to kalkulował pewnie.
A grecy mają te prezenty za darmo... Cena "prezentu" to koszty wytworzenia, marża oraz dotacja dla greków, która pokrywa 80% kosztów...
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ale co racja, to racja. Nazwa "prezent" jest mocno nietrafiona.
 

DeletedUser624

Gość
Gość
Zostawmy już te biedne 11 letnie dziecko i karmienie go komercjalizacją świąt.

Generalnie chodzi o to że skrzynek premium nie powinno być w ogóle a przynajmniej nie powinny być dostępne w ten sposób i basta. Takie jest moje subiektywne zdanie do którego chyba mam prawo.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Zostawmy już te biedne 11 letnie dziecko i karmienie go komercjalizacją świąt.

Generalnie chodzi o to że skrzynek premium nie powinno być w ogóle a przynajmniej nie powinny być dostępne w ten sposób i basta. Takie jest moje subiektywne zdanie do którego chyba mam prawo.

Pewnie że masz prawo. Ja natomiast, może z racji zawodu (pewnie tak) patrzę na wszystko przez trochę inny pryzmat i też mam swoje zdanie. Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach najlepiej :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pisałem już wyżej, to była odpowiedź na zarzut, że IG nie czyni świąt, przyjaznymi dla osób biednych. Zupełnie inny kontekst.

@ Rudolf... 24.12 się okaże. Podobno ma być. Piszę "podobno", żeby mnie potem za słowa nie łapano, jak mu się coś stanie i go nie będzie :)

Hmmm ja bym obstawiał Rudolfa za powtórzone zadania Bożonarodzeniowe u szeryfa(zamiast kapelusza Bałwana lub u Marii zamiast sań z kalendarza. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry